سه شنبه 17 اسفند روز جهانی زن. تبریک به همه خانمهای محترمه باشگاه

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سه شنبه 17 اسفند امسال برابر است با 8 مارس و روز جهانی زن.
این روز را گرامی بدانیم.
من به نوبه خودم به همه خانمهای محترمه باشگاه تبریک میگویم. :w23::gol::gol::gol:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته روز زن، روز ولادت حضرت فاطمه (س) هستش.
اینم یه چیزیه مثل ولنتاین، بهتر نیست داشته های خودمونو ارج بگذاریم؟

تاریخچه این روز اینه:
در هشتم مارس ۱۸۵۷، زنان کارگر کارگاه‌های پارچه‌بافی و لباس‌دوزی در نیویورک آمریکا به خیابان‌ها ریختند و خواهان افزایش دست‌مزد، کاهش ساعات کار و بهبود شرایط بسیار نامناسب کار شدند. این تظاهرات با حمله پلیس و کتک‌زدن زنان برهم خورد.

این کجا و ولادت حضرت فاطمه کجا...

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تاریخچه این روز اینه:

انتظار چنین عکس العمل عجولانه ای رو ازت داشتم
مصطفی جان .گفتم روز جهانی زن. نه روز زن در ایران
روز جهانی زن در سال 1975 توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شد.
و به عنوان یک روز جهانی برای زنان شناخته شد.
تاریخچه اونو تو یه تاپیک دیگه برات گذاشتم.
در ضمن روز جهانی کارگر هم شروعش مشابه این بود .درسته؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

تاریخچه این روز اینه:

ولادت حضرت فاطمه روز مادر است در ایران .و ما آن روز را برای مادران وزنان ارج مینهیم آن هم به احترام حضرت فاطمه. در حالی که روز جهانی زن موضوعیتی دیگر دارد

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انتظار چنین عکس العمل عجولانه ای رو ازت داشتم
مصطفی جان .گفتم روز جهانی زن. نه روز زن در ایران
روز جهانی زن در سال 1975 توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شد.
و به عنوان یک روز جهانی برای زنان شناخته شد.
تاریخچه اونو تو یه تاپیک دیگه برات گذاشتم.
در ضمن روز جهانی کارگر هم شروعش مشابه این بود .درسته؟
عکس العمل چندان عجولانه نبود، تبریکشما دو روز قبل از اون روز یه کم عجولانه بود...

ولنتاین مگه روز جهانی عشق نیست؟
چرا میگن سپندارمزگان روز عشقو جشن بگیریم؟
به رسمیت شناختن در سازمان ملل دلیل موجهی نیست کیوان جان...

این هم دقیقا شبیه به ولنتاینه...
مگر اینکه معتقد باشی ولنتاین رو هم باید جشن بگیریم که خب دیگه بحثی باهات ندارم...

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عکس العمل چندان عجولانه نبود، تبریکشما دو روز قبل از اون روز یه کم عجولانه بود...

ولنتاین مگه روز جهانی عشق نیست؟
چرا میگن سپندارمزگان روز عشقو جشن بگیریم؟
به رسمیت شناختن در سازمان ملل دلیل موجهی نیست کیوان جان...

این هم دقیقا شبیه به ولنتاینه...
مگر اینکه معتقد باشی ولنتاین رو هم باید جشن بگیریم که خب دیگه بحثی باهات ندارم...

البته عجولانه و زود هنگام نبود چون من فردا وپس فردا شاید نیام باشگاه الان زدم تا اون موقع هم تاپیک سر پاست و دوستان میبینن.
در ضمن تو سر منشاء روز جهانی زن رو با روز ولینتاین یکی میدونی؟.
از تاریخچه روز جهانی زن پیداست که هدف از نامگذاری آن توسط سازمان ملل انجام شده و بر پایه احقاق حقوق زنان در جامعه و جنبه اجتمایی و سیاسی دارد مثل روز جهانی کارگر .در حالی که موضوع وخواستگاه ولینتاین خیلی متفاوتتر و پایینتر است.

آخرین ویرایش:

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز زن نیز می باشد...

روز زن بعدها اضافه شد .در ضمن موضوعیت روز جهانی زن با روز مادر(زن) (در ایران) متفاوت است. این تفاوت را درک کن دیگه .ای بابا
تاریخچه روز جهانی زن شبیه روز جهانی کارگر و موضوعیت نامگذاری هم در هر دو مشابه هم است.در ضمن خواسته های این روزهای جهانی هم مشابه هم است.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته عجولانه و زود هنگام نبود چون من فردا وپس فردا شاید نیام باشگاه الان زدم تا اون موقع هم تاپیک سر پاست و دوستان میبینن.
در ضمن تو سر منشاء روز جهانی زن رو با روز ولینتاین یکی میدونی؟ دید وسیعی نداری مصطفی جان.
از تاریخچه روز جهانی زن پیداست که هدف از نامگذاری آن توسط سازمان ملل انجام شده و بر پایه احقاق حقوق زنان در جامعه و جنبه اجتمایی و سیاسی دارد مثل روز جهانی کارگر .در حالی که موضوع وخواستگاه ولینتاین خیلی متفاوتتر و پایینتر است.
بله متاسفانه دید وسیعی ندارم!

شما بگرد در سایت های خارجی ببین از این هدفی که این روزو به همون خاطر نامگذاری کردن چیزی میبینی یا اصلاً حرفی ازش به میان میاد، مثلاً کسی میگه بله، فلان روز دولت آمریکا ریخت و زنان رو لت و پار کرد، بعداً من مخلصت هم هستم....

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حق با شماست این روز ارزش اش به اون نمی رسه ولی خوب یه روزه جهانی یه دیگه!!!

موضوعیت این دو روز با هم متفاوته. تاریخچه روز جهانی زن رو گذاشتم برو بخون
مقایسه این دو روز با هم اشتباهه.چون از نظر موضوعیت وعلت نامگذاری و خواسته های آن دو هم با هم متفاوت است. به مصطفی مفصل گفتم.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

شما بگرد در سایت های خارجی ببین از این هدفی که این روزو به همون خاطر نامگذاری کردن چیزی میبینی یا اصلاً حرفی ازش به میان میاد، مثلاً کسی میگه بله، فلان روز دولت آمریکا ریخت و زنان رو لت و پار کرد، بعداً من مخلصت هم هستم....

جون مادرت خودتو زدی به اون راه؟ چه ربطی داره آخه. اگه الان اونا روز 8 مارس رو به عنوان روز احقاق حقوق زنان برگزیدن یعنی کل دنیا و و همون امریکا اون حرکتو داره محکوم میکنه .درکش سخته؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روز زن بعدها اضافه شد .در ضمن موضوعیت روز جهانی زن با روز مادر(زن) (در ایران) متفاوت است. این تفاوت را درک کن دیگه .ای بابا
تاریخچه روز جهانی زن شبیه روز جهانی کارگر و موضوعیت نامگذاری هم در هر دو مشابه هم است.در ضمن خواسته های این روزهای جهانی هم مشابه هم است.
بعدها اضافه شد؟
کدوم بعدها اضافه شد؟

موضوعیت رو بهش اشاره کردم، موضوعیتش رو از دست داده...

متاسفانه در دید تنگ من، این چیزها قابل درک نیست.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بحث رو منحرف میکنی .اصلا خوندی من چی گفتم.؟ به خدا نه.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جون مادرت خودتو زدی به اون راه؟ چه ربطی داره آخه. اگه الان اونا روز 8 مارس رو به عنوان روز احقاق حقوق زنان برگزیدن یعنی کل دنیا و و همون امریکا اون حرکتو داره محکوم میکنه .درکش سخته؟
آره متاسفانه سخته.

چون من در این روز هیچ چیزی از احقاق حقوق زنان در هیچ کجا نمی بینم، فقط یک روز عادی است مثل ولنتاین که میگن خب خانمهای گرامی روزتون مبارک، همین و همین...

احقاق حقوق زنان؟
باشه، برای من در این روز خبری بیار در باره احقاق حقوق زنان...

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره متاسفانه سخته.

چون من در این روز هیچ چیزی از احقاق حقوق زنان در هیچ کجا نمی بینم، فقط یک روز عادی است مثل ولنتاین که میگن خب خانمهای گرامی روزتون مبارک، همین و همین...

احقاق حقوق زنان؟
باشه، برای من در این روز خبری بیار در باره احقاق حقوق زنان...

پسفردا ایشالا عجله نکن.البته خودت سرچ کن پیدا میکنی. اگه بخواهی.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوندم عزیزم، شما میگی این روز برای احقاق حقوق زنان، اوکی قبول، برای من مثالی بیار از این احقاق حقوق زنان در این روز...

منظورت چیه؟ من میگم این روز به عنوان روز جهانی زن و احقاق حقوق زنان در سازمان ملل ثبت شده .مثل روز جهانی کارگر . مشکلی داری با این جمله؟ چرا بحثو منحرف میکنی؟

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پسفردا ایشالا عجله نکن.البته خودت سرچ کن پیدا میکنی. اگه بخواهی.
سرچامو کردم پیدا نکردم چیز دندو گیری...

منظورت چیه؟ من میگم این روز به عنوان روز جهانی زن و احقاق حقوق زنان در سازمان ملل ثبت شده .مثل روز جهانی کارگر . مشکلی داری با این جمله؟ چرا بحثو منحرف میکنی؟
بله ثبت شده، ولی فقط ثبت شده و از اون هدف فقط اسم روز رنش باقی مونده و هدفی ازش باقی نمونده...

در این صورت چون هدفی ازش باقی نمونده و فقط اسمه، چه بهتره روز ولادت حضرت فاطمه بشه روز زن.
شرمنده که روی داشته های خودمون پافشاری میکنم.

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله ثبت شده، ولی فقط ثبت شده و از اون هدف فقط اسم روز رنش باقی مونده و هدفی ازش باقی نمونده...

.

من با کلیت بحثتون کاری ندارم.............ببخشید قبلشم که میام وسط بحثتون.........اما یه سوال!
شما که دنبال این هستین که ببینین هدف جهانی روز زن برآورده شده یا نه........به نظرتون تو داخل کشور خودمون با توجه ه نامگذاری تولد حضرت فاطمه واسه زن ها چیکارکردیم؟هدف این نامگذاری برآورده شده؟

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در این صورت چون هدفی ازش باقی نمونده و فقط اسمه، چه بهتره روز ولادت حضرت فاطمه بشه روز زن.
باز برگشتی به حرف اولت؟ گفتم که موضوعیت این روزها با هم فرق داره نمیتونی اونا رو با هم مقایسه کنی ای بابا
تو روز زن تو ایران رو با روز جهانی زن نباید به موازات هم قرار بدی .اصلا از یک جنس نیستن.
در روز تولد فاطمه زهرا(س) همه به احترام او به زنان ومادرانمان احترام و تکریم مضاعف میکنیم .تکریمی که همراه با ابراز مهر و صمیمیت است .واز مقام شامخ مادران به احترام مادر بودن سید النساء العالمین تجلیل کنیم.
در حالی که در روز جهانی زن این حالت نیست و نامگذاری این روز جنبه حقوقی و اجتمایی و سیاسی دارد. همین. فکر کنم اگه این پستو بخونی منظور منو بهتر متوجه بشی. مگه این که....

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز

برای احترام و یاد آوری موضوعات خاص یک روز جهانی یا ملی اعلام میشه و برای اینکه زیاد هم بی ربط نباشه در سالروز یک اتفاق خاص مراسم می گیرند. مثلا ما که روز شهادت استاد مطهری رو به عنوان روز معلم ثیت کردیم. فقط به خاطر خود مطهری نیست که به خاطر همه معلم هاست. یا روز تولد خواجه نصیر که به عنوان روز مهندس نامیده شده فقط به خاطر خود خواجه نصیر نیست. از این مثال ها زیاده. هدف از نامگذاری روزها جلب کردن توجهات به یک قشره نه فقط یک شخص یا یک اتفاق خاص. روز زن روز معلم روز مهندس روز کارگر ....

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک انتقاد کوچولو هم از کیوان عزیز دارم ترکیب خانم های محترم یک عبارت فارسی هست و در زبان فارسی صفت مذکر و مونث نداریم.و بنابراین خانم های محترمه ترکیب درستی نیست.:gol:

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
طبق اطلاعاتی که در ویکی پدیا موجود می باشد، این روز توسط کشورهای زیر گرامی داشته می شود:

Albania, Algeria, Argentina, Armenia, Australia, Azerbaijan, Bangladesh, Belarus, Bhutan, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Bulgaria, Burkina Faso, Cambodia, Cameroon, Chile, China, Colombia, Costa Rica, Croatia, Cuba, Cyprus, Ecuador, Estonia, Dominican Republic, Denmark, Finland, Georgia, Greece, Hungary, Iceland, India, Italy, Israel, Laos, Latvia, Lithuania, Kazakhstan, Kosovo, Kyrgyzstan, Macedonia, Malta, Mexico, Moldova, Mongolia, Montenegro, Nepal, Norway,Pakistan, Poland, Philippines, Portugal, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Slovenia, South Africa, Sweden, Spain, Syria, Taiwan, Tajikistan, Thailand, Turkey, Turkmenistan, Ukraine, United Kingdom, Uruguay, Uzbekistan, Vietnam, Zambia

شما اسمی از آمریکا در این لیست نمی بینید. جایی که زادگاه و محل تولد این روزه. حتی در تقویم رسمی آمریکا هم این روز وجود ندارد (تاجایی که من از سایت های دیگه تحقیق کردم مثل: http://eventplanning.about.com/od/e...vents-Calendar-2011-Holidays-Major-Events.htm)

از سال 1969 به بعد در این روز هیچ اتفاق خاصی در راستای احقاق حقوق زنان در کشورهای اروپایی و آمریکا نیفتاده، گویا وضع زنان آنجا گل و بلبل شده است دیگر!!!

البته برای جبران آن در سال 2007 در ایران عده ای قصد راه پیمایی داشتند، در این راه پیمایی محبوبه عباس قلی زاده و شاید صدر دستگیر و بعد ازاد شدند. پیامهایی نیز از طرف برخی روشنفکران و گروه های ایرانی صادر شد، منتها خبری از فعالیت گروه های اروپایی در این روز در ویکی پدیا منعکس نشده است.

باز هم طبق ویکی پدیا:
In many regions, the day lost its political flavour, and became simply an occasion for men to express their love for women in a way somewhat similar to a mixture of Mother's Day and St Valentine's Day. In other regions, however, the original political and human rights theme designated by the United Nations runs strong, and political and social awareness of the struggles of women worldwide are brought out and examined in a hopeful manner.
در بسیاری از کشورها هدف اصلی این روز فراموش شده و فقط منحصر به دادن گل و هدیه به خانمها شده است.
همچنین ذکر شده است که در مناطق دیگر هدف اصلی این روز همچنان گرامی داشته می شود ولی مثالی از این مورد آورده نشده است و به جای آن مثالهای متعددی از فراموشی هدف اصلی این روز آورده اند.

در همین روز در سال 2010 صلیب سرخ جهانی اعلام کرد مسئله مهاجرت زنان به علت درگیری های نظامی و مشکلات بعد از آن از قبیل زندگی تنها با فرزندان، آزار های جنسی و .... مسئله روز بانوان است.