[ سقف کامپوزیت] پرسش و پاسخ

hadibarati

عضو جدید
با سلام! سال نو همگی مبارک.درباره مواد و مصالح جدید خصوصاً کامپوزیت ها نیاز به راهنمایی و منابع در دسترس دارم.لطفاً:que:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

e.69a_h

عضو جدید
سقف

سقف

با سلام
کسی درباره دهانه های اجرا شده سقفها خبر داره؟
مثلا سقف تیرچه بلوک تا چه دهانه ای رو میتونه پوشش بدهدو یا سقف کامپوزیت یا سقفهای پیش تنیده و پس تنیده؟;)

rasool.civil

مدیر بازنشسته
با سلام
مثلا سقف تیرچه بلوک تا چه دهانه ای رو میتونه پوشش بدهدو یا سقف کامپوزیت یا سقفهای پیش تنیده و پس تنیده؟;)
سلام
سقف تیرچه بلوک با توجه به نشریه 94 تا 8 متر مجازه ولی در اجرا از 6.5 تا 7 متر بیشتر اجرا نمیشه
در مورد بقیه سقفها اطلاعی ندارم
نشریه 94 رو هم میتونید از اینجا دانلود کنید:
http://ncst.dmon.com/forum/40-47-1

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
من خودم دانشجو هستم و زیاد اطلاعات اجرایی ندارم.ولی چیزی که شنیدم اینه:
سقف تیرچه بلوک رو تا 8 متر - و سقف کامپوزیت رو تا 10 متر و سقف کرومیت رو تا 12 متر و دال دوطرفه رو 10*10

ali1362

عضو جدید
با سلام
الان حضورذهن ندارم ولی نشریات فنی رو از سایت زیر میتونی برداری
http://tec.mporg.ir/
نظام فنی اجرایی کشوره

1007

عضو جدید
يك قانون كلي سقفهاي با دهانه شش متر به با لا بايد از خرپا استفاده بشه ودر سقفها معمولا طراحي طوري انجام ميگيره كه دهانه بيشتر از شش متر نشه درساختمانهاي مسكوني

[ سقف کامپوزیت] پرسش و پاسخ

با سلام
میتونید دتایل اجرائی سقف تیرچه بلوک و کامپوزیت رو توضیح بدین
وزن واحد سطح هر کدوم در عرف ایران چقدره؟

reza2011

عضو جدید
دوست من وزن واحد سطح سقف تيرچه بلوك 650 كيلوگرم بر متر مربع و وزن واحد سطح سقف كامپوزيت معادل با 530 كيلوگرم بر متر مربع ميباشد . براي دتايل اجرايي هم به كتب بارگذاري مراجعه كنيد .

younesshamsi

عضو جدید
ورقهای کامپوزیت

ورقهای کامپوزیت

با سلام خدمت مهندسین گرامی
میخواستم بدونم که ورقهای کامپوزیت که در نمای ساختمانها استفاده میشه از نظر رنگ محدودیت دارن یا هر رنگی میتونن باشن اگه کسی لیستی از رنگهای ورقهای کامپوزیت رو داره توی سایت قرار بده.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسین گرامی
میخواستم بدونم که ورقهای کامپوزیت که در نمای ساختمانها استفاده میشه از نظر رنگ محدودیت دارن یا هر رنگی میتونن باشن اگه کسی لیستی از رنگهای ورقهای کامپوزیت رو داره توی سایت قرار بده.

با سلام .....

رنگهایی که تا حالا دیدم کار شده .......

سفید
نوک مدادی
آلومینیومی
طلایی
زرشکی
قرمز