سریال های دیدنی (!) ماه رمضان ، عاقبت طرد امثال عطاران و مهران مدیری...

aliparviz

عضو جدید
.
سریال های دیدنی (!) ماه رمضان ، عاقبت طرد امثال عطاران و مهران
مدیری...
.
24300_102.jpg
.
سریال ها و برنامه های امسال تلویزیون در ماه رمضان، بار دیگر انتقادات بسیاری از مردم را برانگیخته است. این دسته از مردم معتقدند، طرد کارگردان ها و نویسندگان مهمی چون مدیری و عطاران باعث شده تلویزیون مجبور شود فیلمنامه های ضعیف را پذیرفته و دستور ساختش را به کارگردان های تازه وارد و بی تجربه بدهد.
یکی از بینندگان «انتخاب» در این مورد متنی ارسال کرده که در پی می آوریم:
براساس رویه طبیعی سازمان صداوسیما، سریال های ماه رمضان امسال، بازهم نسبت به سال گذشته افت کرده و همان جمله مشهور "هر سال بدتر از پارسال" را در ذهن مخاطب تداعی می کند.

سریال های «راز پنهان» ، «خداحافظ بچه» ، «چمدان» و «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» مجموعه هایی است که از شبکه های مختلف سیما در حال پخش است و صد تاسف آنکه با وجود «جامعه افسرده ی ایران»، تنها یک سریال به اصطلاح طنز دیده می شود که به حد فاجعه باری از ضعف فیلمنامه و محتوا رنج می برد.

پس از قطع همکاری و خداحافظی کارگردانان مشهور طنز از جمله رضا عطاران و مهران مدیری و حتی سعید آقاخانی با صداوسیما، این سازمان به دنبال افرادی ناشناس یا حداقل غیرمتبحر در حوزه ی طنز رفته است که نتیجه ی آن تولید سریال هایی بی مایه و بی مزه است که اساساً باعث نشستن خنده های لحظه ای بر لب بینندگان و مخاطبانش نمی شود.

هنوز در خاطرم هست رمضانی که «عطاران» با سریال «خانه به دوش» و کاراکتر معروفش «آقاماشاالله» یا «متهم گریخت» و امثال آن، چه تاثیر شگرفی بر چهره مردمان شهر گذاشته بود ، اما اینک صداوسیما که در حوزه ی تولید طنز ناموفق ظاهر شده است، سعی در پر کردن این شکاف و خلا با ساخت سریال های «غم بار» دارد که آخرین نمونه ی آن سریال "راز پنهان" است که بیننده اندکی به خود جذب کرده است.
با این حال، ظاهرا صداوسیما و سیاستگذارانش، علاقه ی وافری در وارد کردن استرس و افزودن به بار غم مردم دارند، آنهم در شرایطی که «غم نان» و ناراحتی های متنوع، روان شهروندان ایرانی را آزار می دهد. هم اکنون سه سریال با مضامین اجتماعی در حال پخش هستند که مملو از ناامیدی است و کوله باری از استرس و اضراب، نثار مردم می کند.
نکته سوگمندانه آنجاست که داستان های سریال های در حال پخش، "تکراری، قابل پیش بینی و غیر گیرا" است و مخاطب حتی پس از تماشای تیزر ژانر و خط اصلی داستان را تشخیص می دهد.

از سوی دیگر، شبکه آی فیلم (شبکه برون مرزی عربی) که سریال های ایرانی در طول دو سه دهه اخیر را پخش می کند، در ماه مبارک رمضان، گلچینی از ضعیف ترین آثار را جهت پخش درنظر گرفته است.

این در حالی است که کشورهای اسلامی در ایام ماه مبارک رمضان، بهترین و حرفه ای ترین آثار جدید خود را در معرض دید مخاطب قرار می دهند ، اما ظاهراً این روند در ایران ، معکوس به نظر می رسد به طوریکه کارگردان هایی درجه چند با فیلمنامه هایی سخیف و نامرتبط و بی توجه به دغدغه های مردم، وجهه صداوسیمای ایران را بیش از پیش در نگاه مردم ایران در آستانه خطری جدی قرار داده است.

نگارنده امیدوار است در شرایطی که جمع آوری ماهواره به عنوان یکی از دغدغه های اصلی نیروی انتظامی در جریان است، صداوسیما از این فرصت به بهترین شکل استفاده کرده و با تولید آثار حرفه ای، واقعی و در خورتوجه، بتواند تئوری «بازگشت به تلویزیون» برای مردم ایران را به حقیقت بدل کند.
ای کاش جناب ضرغامی، به جای افتتاح شبکه های متعدد و پر کردن رزومه کاری خود، بر افزودن کیفیت عملکرد سازمان مطبوعش پرداخته تا بیش از این، تلویزیون در خانه های مردم به «اکواریوم» تبدیل نشود!

منبع : پایگاه خبری تحلیلی انتخاب

engage

اخراجی موقت
فیلمای مسخره تلویزیون همش یا راجع عروسی و مسائل مربوط یا عاشق شدنه یه فیلم اکشنی یا پلیسی هم نداره مثل قدیم که نقطه چینو از پلیسی کردن خاله زنکی و مسخره

mahsa.mahsa

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا موافقم...................هرچی خواننده ی خوب بازیگر خوب و در کل تو هر رشته ای ادم شاخصی که هست باید طرد بشه چرا؟تاسف باره

nikan_eh

عضو جدید
دقيقا موافقم با طرد جناب عطاران و جناب مديري تلوزيون ايران به جفنگ بازي افتاده

ما هنوز با سريال مرد هزار چهره وبزنگاه ميخنديم به اينا ميگن سريال

fatimma

عضو جدید
دقیقا موافقم...................هرچی خواننده ی خوب بازیگر خوب و در کل تو هر رشته ای ادم شاخصی که هست باید طرد بشه چرا؟تاسف باره
مگه نشدیدی که اقا میگه دفع حد اقلی و جدب حد اکثری.و اصولا اینا چون خودشون رو اکثریت میدونن همه رو دفع کردن.به امید روزی که ما هم دفنشون کنیم:confused:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
خوشحالم که اصلا وقت تلویزیون دیدن ندارم ...

اما به نظر من ماهواره هرچی باشه برنامه هاش از چرت و پرتایی که اینا پخش میکنن بهتره !

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک دستگاه تی وی و ماهواره و وی سی دی، ست کامل درست کنارم تو اتاقم هست باور نمیکنید 2 ماه بود کلا از پریز کشیده بودمشون نمی دونید چه آرامشی به آدم دست میده
اینا همه ابزار فشار بر ما هستن چه داخلی و چه ماهواره
وقتی ترکشون کنیم تازه متوجه میشیم چقدر وقت مفید داریم که اینا ازمون دزدیده بودن
کامپیوتر هم اینجوریه و باید ترکش کنم!

unstoppable

کاربر بیش فعال
میگم چرا حدوده یک ساله که دیگه به سریال های تلویزیون علاقه ندارم...پس بگــــــــــــــــــــــو...:D

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
انصافا روز به روز داره تعداد فیلما و سریالایی که باید به زباله دان تاریخ بپیوندند بیشتر میشه!!
منی که عشق سریال بودم الان یه دونه رم نمیبینم!
چی شد صاحبدلان؟؟!!
میوه ی ممنوعه؟!
به اینا میگن مناسبتی! لطیفیم که دیده سود پخش سی دی بیشتر از پخش سریال تو تی ویه!! فتحیم نمیدونم کجاست!!آها داره میسازه...
کلاه پهلوی چی شد؟؟!! قرار بود مرداد پارسال پخش بشه که...
بابا دلمان واسه آثار فاخر تنگ شده...

آبیدر751

اخراجی موقت
منم یه ساله اصلا صداوسیمای ایران و شبکه استانی رو نمیبینم یعنی نمیخوام بیزار شدم ....

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم یه ساله اصلا صداوسیمای ایران و شبکه استانی رو نمیبینم یعنی نمیخوام بیزار شدم ....
اینو یادت باشه گفتیا ........یه موقع دیگه حرفت دوتا شد ........بهت یاد آوری کنم : دی

به نظر من فیلمها افت داشته .......ولی همش سیاه هم نبوده .......فیلم راز پنهان به نظر من خوبه و نکات خوبی ازش پیدا میشه ..........فیلم چمدان هم برای اونایی که طنز طلبن بد نیست
فیلم خداحافظ بچه با اینکه به نظرم فوق العاده مصنوعی است ولی موضوع جالبی مطرح شده ..........یک خلافکاری که توبه کرده و سر توبش مونده و همسرش بچه دار نمیشه چرا بهزیستی بهش بچه نمیده و چکار باید بکنه .....کاراکترهای تعریف شده اون هم بدک نیست ........ولی مصنوعی بودنش زیاده ........

اما در مرود موضوع انتخابی جالب !!!!!! .......طرد

اصولا آقای مدیری خودشون حاضر نشدن قهوه تلخ رو در صدا و سیما منتشر کنند .......طبیعیه که الآن که به صورت سی دی به ایشون مجوز داده شده پخش کنن پول بیشتری رو کسب کردن ولی ایشون نبایستی یادش بره که نباید برای صدا و سیما ملی تعیین تکلیف کنه

آقای عطاران هم تا حالا من اختلافی ندیدم خدا رو شکر ......عطاران خانه به دوشی که ساخته بود قشنگ بود .........چند سال پیش هم یه فیلمی ساخته بود که بسیار افتضاح بود در ماه مبارک رمضان .........اینکه دوست نداشتن فیلمی رو در رمضان تهیه کنند تقصیر کسی نیست!

در قبال طنز هم خدا روشکر هنرمند زیاد داریم .........بچه های خنده بازار انصافا گل کاشتند ........فرید شب خیز کار بزرگی رو کرده و انتقادات بسیار جالبی رو مطرح میکنه

اونایی که میگن تلویزیون نمیبینن و میگن تلویزیون برنامه طنز ندارد !!!!!

هرشب تلویزیون خود را ساعت 10:30 روشن بنمایند ...شاید سریال طنزی از شبکه 3 دیدند

در ضمن تالار هنر هم موجود است .....

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از کی تا حالا عین میمون ادای بقیه رو در اوردن شده شده گل کاشتن.؟؟؟؟؟؟خجالت نمیکشن.
ادا در اوردن نیست..........بلکه انتقاده ......ضمن اینکه کاراکترهای هنری و گریم بسیار خوبی هم ترتیب دادن که بدون اینکه اسم اون طرف گفته بشه .......افراد متوجه میشن انتقادات متوجه کیست .......مثلا من باب ماجرای اختلاس .........دادگاه هایی که میزاره .......یا قادر و برنامش و همچنین نقاش معروف ........
اسم اون افراد مطرح نمیشه ........نمیگم بدون اشتباه است و هیچ ایرادی در کارشون نیست و خدا رو شکر هر روز اشتباهاتشون کمنر میشه و بار انتقادی بیشتر ...... بسیار نکات خوبی رو مطرح میکنه با زبان طنز

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبیش اینجاست که ماه رمضون تموم بشه توی اخبار صداسیما اعلام میکنن که :
میزان مخاطبان = 85%
میزان رضایت = 96%
وقتی کسی اشتباه خودش رو قبول نکنه برای رفع آنها هم تلاشی نمیکنه, صدا و سیما هم انگار نمیخواد قبول کنه که مردم از وضع تلویزیون ناراضی اند.

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا چند وقت پیش هر خونه ای که میرفتم همه داشتن سریالهای شبانه ماهواره رو میدیدن خیلی سعی کردم نگاه نکنم که بهش عادت نکنم ولی چاره ای نیست!!!!!!!!!به کدوم سریال tvخودمون وابسته میتونم بشم؟!!!!!

fatimma

عضو جدید
جالبیش اینجاست که ماه رمضون تموم بشه توی اخبار صداسیما اعلام میکنن که :
میزان مخاطبان = 85%
میزان رضایت = 96%
وقتی کسی اشتباه خودش رو قبول نکنه برای رفع آنها هم تلاشی نمیکنه, صدا و سیما هم انگار نمیخواد قبول کنه که مردم از وضع تلویزیون ناراضی اند.
سخت است فهماندن چیزی به کسی که برای نفهمیدنش پول میگیرد

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا چند وقت پیش هر خونه ای که میرفتم همه داشتن سریالهای شبانه ماهواره رو میدیدن خیلی سعی کردم نگاه نکنم که بهش عادت نکنم ولی چاره ای نیست!!!!!!!!!به کدوم سریال tvخودمون وابسته میتونم بشم؟!!!!!
خداحافظ بچه:D