سرابی بنام عصر ارتباطات!

ماه ناز

عضو جدید
ما معتقدیم که " عصرِ ارتباطات " نامِ دروغینی بیش نیست
مثل ِ همان پدر و مادرهایی که دخترهای سبزه ء خود را سپیده مینامند و پسرهای کچل خود را زلف علی
سیاستمداران و مدیران و بزرگان ِ بشریت هم به دروغ این عصر را " عصر ِ ارتباطات " مینامند
این عصر ، عصر ِ " تنهایی و در خود فرو رفتن " است
اینکه در جیب ِ همه ، از پیرمرد ِ 80 ساله ی محله ی ما تا بچه های 5 ساله مهد کودکی یک تلفن ِ همراه است
دلیلی بر با هم بودن ِ آدم ها نیست.

هیچ کس یک ظهر ِ دلگیرِ جمعه که دلت دارد از سینه در می آید و خفه شدی از بی هم صحبتی ، زنگ نمیزند و نمیپرسد " حالت خوب است ؟
هیچ کس تو را به پیاده روی یک عصر ِ بهاری دعوت نمیکند. هیچ کس حتی تنهایی اش را با تو سهیم نمیشود
وقتی زنگ می زنند با خودت شرط می بندی که الان می گوید چه کاری را از تو توقع دارد یا دو دقیقه دیگر؟
و تماشایی است تعجب دوستان و اقوام وقتی فقط بخاطر دیدنشان بهشان سر می زنی یا تماس می گیری
سهم ِ ما از ارتباطات ،گسترش ِدردسرها و گرفتاریهایمان است.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

عصر ِ ارتباطات فقط یک فریب است.
ما وسایل ارتباطی را گسترش داده ایم که مادرها هر زمان دلشان خواست به فرزندان ِ بخت برگشته زنگ بزنند که " کدوم گوری هستی ؟
و زن ها به شوهرهایشان زنگ بزنند کجایی؟ چرا دیر کردی؟
و شوهرها زنگ بزنند که " به مامانم زنگ بزن حالش را بپرس
و فرزندها به پدرهایشان بگویند سر ِ راه برای من سی دی جدید ِ بِن 10 هم بخر با چیپس ِ فلفلی و ماست ِ موسیر
ما هی هر روز تنها تر شدیم
هی هر روز منزوی تر شدیم
هی هر روز مجازی تر شدیم
ما در دنیای مجازی غرق شدیم
ما یادمان رفت به پدربزرگ و مادر بزرگ هایمان سر بزنیم ، چون هر بار که میخواهیم از خانه بیرون برویم
چراغ اسم یک عالمه از دوستان ِ مجازی ِ ما روشن است و دلمان نمی آید بدون ِ " گپ زدن " با آنها برویم
و وقتی " گپ " ِ ما تمام میشود دیگر دیر شده و خسته شده ایم از بس با کی بورد حرف زده ایم
اینگونه است که هی آدم ها تنها تر میشوند. اینگونه است که ما خواهرمان را دو هفته است ندیده ایم و حرف نزده ایم
ولی میدانیم که دختر ِ فلان دوست ِ ندیده ، دیروز عروسکی خریده است که وقتی دلش را فشار دهی " آی لاو یو " میگوید
اینگونه است که دیگر همسایه از همسایه خبر ندارد
عصرِ ارتباطات فریبی بیش نیست
باورکنید​

Tifany

عضو جدید
آی گفتی رفیق.دقیقا همینطوری که شما میگی شده.1چیزی ام به این متن باید اضافه کرد:توجه کردی همه تو گوششون هندس فری گذاشتن...2نفرو میبینی که تو اتوبوس کنار هم نشستن ولی باهم نمیحرفن چون هر دو آهنگ گوش میدن.تقصیری ام ندارن خیر سرمون علم پیشرفت کرده ولی هیچکس دیگه اعصاب نداره که بخوای باهاش بحرفی....درد دلم تازه شد...:cry:البته واس من فرقی نمیکنه من هر کی کنارم بشینه به حرفش میارم...;)

ماه ناز

عضو جدید
آی گفتی رفیق.دقیقا همینطوری که شما میگی شده.1چیزی ام به این متن باید اضافه کرد:توجه کردی همه تو گوششون هندس فری گذاشتن...2نفرو میبینی که تو اتوبوس کنار هم نشستن ولی باهم نمیحرفن چون هر دو آهنگ گوش میدن.تقصیری ام ندارن خیر سرمون علم پیشرفت کرده ولی هیچکس دیگه اعصاب نداره که بخوای باهاش بحرفی....درد دلم تازه شد...:cry:البته واس من فرقی نمیکنه من هر کی کنارم بشینه به حرفش میارم...;)
بله دقیقا قبول دارم:cry:

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی استارتر
واقعیتی تلخ
عصر ِ ارتباطات فقط یک فریب است.
ما وسایل ارتباطی را گسترش داده ایم که مادرها هر زمان دلشان خواست به فرزندان ِ بخت برگشته زنگ بزنند که " کدوم گوری هستی ؟
و زن ها به شوهرهایشان زنگ بزنند کجایی؟ چرا دیر کردی؟
و شوهرها زنگ بزنند که " به مامانم زنگ بزن حالش را بپرس
و فرزندها به پدرهایشان بگویند سر ِ راه برای من سی دی جدید ِ بِن 10 هم بخر با چیپس ِ فلفلی و ماست ِ موسیر
ما هی هر روز تنها تر شدیم
هی هر روز منزوی تر شدیم
هی هر روز مجازی تر شدیم
ما در دنیای مجازی غرق شدیم

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
نکته ای بسیار ظریف . پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات لزوما باعث پیشرفت کیفیت محتوای این موارد نمی شود . هر چند ما می توانیم به وسایل ارتباطی جدید با سریعتر و با کیفیت بالاتر با افراد مختلف در سرتاسر دنیا ارتباط داشته باشیم . اما تا چه حد کیفیت این ارتباطات نسبت به گذشته ارتقا پیدا کرده است . تا حالا از خودمان سوال کرده ایم وقتی با یک دوست کار داریم مستقیما تماس تلفتی داشته ایم یا به جای آن از ایمیل ، SMS یا چت استفاده کرده ایم . خیلی از مواقع ایمیل هایی که دریافت می کنیم به صورت ارسال به همه Send to all بوده است ؛ مطمن نیستیم که آیا این ایمیل برای ما بوده یا به صورت گروهی ارسال شده . دنیای بازی های آنلاین جای بازی های محلی و کوچه و خیابان را گرفته است . بچه هایی که از ابتدا در دنیای دیجیتال بزرگ می شوند . فیس بوک ، تو یتر و هزاران هزار شبکه ارتباطات اجتماعی که روز به روز گسترده می شوند و انسان هایی که بیشتر وقت خود را دنیای مجازی می گذارنند . موجودیتی به نام " هویت مجازی " که روز به روز قویتر می شود . دوست هایی که بر تعدادشان در فیس بوک و .... اضافه می شود . اما در واقع با اکثرا این افراد ارتباط چندانی وجود ندارد و سر انجام صفحه کامپیوتر به بزرگترین دوست ما تبدیل می شود .

بالا