سخنی متفاوت از استاد مرتضی مطهری !!

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
شکی نیست که شهید مطهری یکی از بزرگترین اساتید و فلاسفه ی معاصر بودند و شخصیتی وارسته وبزرگ داشتن که نزد همه اعم از مسلمان وغیر مسلمان قابل احترامن
ولی این جمله از ایشان در مورد حکیم ابوالقاسم فردوسی در نوع خود باور نکردنیست!!!

فردوسي‌ با شاهنامه افسانه‌اي‌ خود كه‌ كتاب‌ شعر (يعني‌ تخيّلات‌ و پندارهاي‌ شاعرانه‌) است‌ خواست‌ باطلي‌ را در مقابل‌ قرآن‌ عَلم‌ كند؛ و موهومي‌ را در برابر يقين‌ بر سر پا دارد. خداوند وي‌ را به‌ جزاي‌ خودش‌ در دنيا رسانيد، و از عاقبتش‌ در آخرت‌ خبر نداريم‌.

TINA ARCHI

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی آدما بلاخره اشتباه میکنن اگه شاهنامه نبود که ما الان داشتیم عربی حرف میزدیم:cool:

• Like
واکنش ها: ilak

computer-engi

عضو جدید
شکی نیست که شهید مطهری یکی از بزرگترین اساتید و فلاسفه ی معاصر بودند و شخصیتی وارسته وبزرگ داشتن که نزد همه اعم از مسلمان وغیر مسلمان قابل احترامن

فردوسي‌ با شاهنامه افسانه‌اي‌ خود كه‌ كتاب‌ شعر (يعني‌ تخيّلات‌ و پندارهاي‌ شاعرانه‌) است‌ خواست‌ باطلي‌ را در مقابل‌ قرآن‌ عَلم‌ كند؛ و موهومي‌ را در برابر يقين‌ بر سر پا دارد. خداوند وي‌ را به‌ جزاي‌ خودش‌ در دنيا رسانيد، و از عاقبتش‌ در آخرت‌ خبر نداريم‌.

در ضمن سرتاسر شاهنامه جنگ ترک و فارس است!
ایرانیان با تورانیان!
خوب گفته این مطهری!

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی آدما بلاخره اشتباه میکنن اگه شاهنامه نبود که ما الان داشتیم عربی حرف میزدیم:cool:

من نمی تونم بگم استاد مطهری اشتباه گفته , فقط واسم عجیب بود:surprised:

ولی خودم از میون شاعرا , فردوسی رو بیشتر از همه قبول دارم

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز

این یه دروغ محضه اگه راست میگی منبع معرفی کن.;)

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
من شخصا اعتقاد دارم که همه چیز رو از یک نفر نباید قبول کرد
باید در مورد تک تک حرفهای هر کسی فکر کرد و اجازه داد عقل (بی طرف) در موردش قضاوت کنه.
بجز اون عده ای که تو هر دینی معصوم شمرده میشن، همه آدما جایی اشتباه دارن

فاطمه تنها

کاربر بیش فعال
من شخصا اعتقاد دارم که همه چیز رو از یک نفر نباید قبول کرد
باید در مورد تک تک حرفهای هر کسی فکر کرد و اجازه داد عقل (بی طرف) در موردش قضاوت کنه.
بجز اون عده ای که تو هر دینی معصوم شمرده میشن، همه آدما جایی اشتباه دارن
آفرین!!!کاملا باهات موافقم:w14::w16:

zakari

عضو جدید
شما چرا دیگه حرف از منبع میزنی
یعنی اگه منبعشو ببینی نظرت در مورد اون استاد عوض میشه؟
آدما زاتشون بد بینه منم منبع می خوام نه به خاطر عوض شدن نظرم به خاطره اعتمادم به گفته هام....
شایدم این یه قسمت از یه مبحث بزرگ باشه که با بریدن و جدا گفتنش جلوه غلت داده شده...!!!

?Ardalan

عضو جدید
شرمنده ی دوستان که اینجور مینویسم

غلط کرده هر کی یه همچین حرفی زده (منظور مثلا به مطهریه) اگه حکیم فردوسی گناهکار بود هیچ وقت اسمش جاودانه نمیشد.

این حرفا رو باور نکنید خواهشا.اینا میخوان تاریخ ما رو نابود کنن

واقعا شرمنده بخاطر لحنم چون از دیدن این چیزا خیلی عصبانی میشم

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آدما زاتشون بد بینه منم منبع می خوام نه به خاطر عوض شدن نظرم به خاطره اعتمادم به گفته هام....

البته با خوشبینی بیشتر موافقم...

شایدم این یه قسمت از یه مبحث بزرگ باشه که با بریدن و جدا گفتنش جلوه غلت داده شده...!!!

کاملا درست میفرمایین :gol:

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرمنده ی دوستان که اینجور مینویسم

غلط کرده هر کی یه همچین حرفی زده (منظور مثلا به مطهریه) اگه حکیم فردوسی گناهکار بود هیچ وقت اسمش جاودانه نمیشد.

این حرفا رو باور نکنید خواهشا.اینا میخوان تاریخ ما رو نابود کنن

واقعا شرمنده بخاطر لحنم چون از دیدن این چیزا خیلی عصبانی میشم

اینجوری نگو آقا اردلان
من شخصا ارادتمند جناب حافظم
اما خوب بعضی شعرهاش رو دوست ندارم

البته اینم که در مورد شخصیت یک نفر نظر مطلق بدیم قابل قبول نیست. نه در مورد جناب فردوسی و نه در مورد استاد مطهری. شاید بقول دوستمون این یه بخش از یه صحبت طولانی باشه و نشه رو یه جمله تصمیم درستی گرفت ...

?Ardalan

عضو جدید
اینجوری نگو آقا اردلان
من شخصا ارادتمند جناب حافظم
اما خوب بعضی شعرهاش رو دوست ندارم

البته اینم که در مورد شخصیت یک نفر نظر مطلق بدیم قابل قبول نیست. نه در مورد جناب فردوسی و نه در مورد استاد مطهری. شاید بقول دوستمون این یه بخش از یه صحبت طولانی باشه و نشه رو یه جمله تصمیم درستی گرفت ...

شما درست میفرمایید منم گفتم اگه یه همچین حرفی زده.چون من خیلی به تاریخ ایران و اشخاصش تعصب دارم

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا دیگه حرف از منبع میزنی
یعنی اگه منبعشو ببینی نظرت در مورد اون استاد عوض میشه؟
نه دوست من یه نصحیت شما چیزیو بدون منبع قبول نکن چون اونموقعس که پر می شی از اطلاعات تو خالی و پوچ و عزیز اگه اشباه نکنم من یه کتاب در موردش دیده بودم که تمام مشایهر ایرانو توش نوشته بود و در موردشون به خوبی یاد کرده و یه مقدار از زندگی نامه هاشونو شرح داده بود حافظ و سعدیو که خوب یادمه فک می کنم در مورد فردوسی هم بود من منبع می خواستم تا برم با اون کتاب مقایسه کنم و اگه ادم یه مقدار جریان شناس باشه می فهمه که همه این تهمتا از کجا و با چه نیتی زده میشه. به عنوان نمونه یه ادم بی اطلاع میاد اینو می خونه و خیلی راحت تو خونه ی خودش نشته و بدون هیچ دردسری به این استاد بزرگ توهین می کنه همین واسه اونی که این دروغ بزرگو نوشته کافیه چون می دونم دباره مثلا می خواد یه تاپیک بزنه و ازمشاهیر دیگه ایران دروغ بنویسه و یه مشت ادم بی اطلاع احساساتیو تحریک کنه و کم کم ....

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز

این یه دروغ محضه اگه راست میگی منبع معرفی کن.;)

http://fa.wikipedia.org/wiki/فردوسی

رجوع بشه به قسمت "دوستداران و دشمنان فردوسی";)

haj morteza

عضو جدید
کاربر ممتاز

فضا و زمان انسانهارو عوض میکنه!

مطمئن باشید اگر الان بود همچین جمله ای نمیگفت!

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D8%B1%D8%AF%D9%88%D8%B3%DB%8C

رجوع بشه به قسمت "دوستداران و دشمنان فردوسی";)
سلام من رفتم به این آدرسی که داده بودین و این منبع رو معرفی کرده بود
ص ۱۴۶ نور ملكوت قرآن - تاليف مرتضی مطهري/ جلد چهارم / قسمت ششم
و کاملا تناقض دیدم اخه استاد مطهری همچین کتابی اصلا نداره و این کتاب نوشته و تالیف اقای تهرانی هست و اصلا استاد مطهری هم روحش از این کتاب خبر نداره چون همچین کتابی رو ننوشته می خواید خودتنم یه سرچی کنید.

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
اينم يه منبع ديگه . هر چند تعصبات بيخود باعث مي شه بعضي از آدمها چشماشون به روي واقعيت بسته بمونه :cool:
http://www.amordad.net/forum/index.php?topic=12250.5;wap2
در این مورد هم کاملا باتون موافقم که تعصبات بیخود باعث مي شه بعضي از آدمها چشماشون به روي واقعيت بسته بمونه.
این منبع هم که با اصل اسلام مشکل داره و یه حرفی توش زده شده بیشتر شبیه یه اظهار نظر شخصیه چون هیچ منبعی رو معرفی نکرده.

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیاری او را در رابطه با زیر سوال بردن شاهنامه و بوستان سعدی و.. مورد انتقاد قرار داده‌‌اند؟
تا این حد نیست. در همان كتاب هویت ایران =>چنان از شاهنامه فردوسی تجلیل كرده است كه جای هیچ بحثی را نمی‌گذارد. در آنجا می‌گوید شاهنامه كیفرخواستی بود علیه شاهان و فردوسی در میان دو سنگ آسیاب سلطنت ترك و خلافت عرب گرفتار بود و برای اینكه هر دو را رسوا كند شاهنامه را نوشته است و در آنجا با زبان فارسی ملیت ایرانی را زنده كرد و نیز با بیان ایدئولوژی و جهانبینی تشیع خلافت عرب را رسوا كرد.

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیاری او را در رابطه با زیر سوال بردن شاهنامه و بوستان سعدی و.. مورد انتقاد قرار داده‌‌اند؟
تا این حد نیست. در همان كتاب هویت ایران =>چنان از شاهنامه فردوسی تجلیل كرده است كه جای هیچ بحثی را نمی‌گذارد. در آنجا می‌گوید شاهنامه كیفرخواستی بود علیه شاهان و فردوسی در میان دو سنگ آسیاب سلطنت ترك و خلافت عرب گرفتار بود و برای اینكه هر دو را رسوا كند شاهنامه را نوشته است و در آنجا با زبان فارسی ملیت ایرانی را زنده كرد و نیز با بیان ایدئولوژی و جهانبینی تشیع خلافت عرب را رسوا كرد.

خوب من 2 تا منبع معرفی کردم و مطمعنا اینها بی کار نیستن که بیان واسه شهید مطهری حرف در بیارن ...:cool:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
فضا و زمان انسانهارو عوض میکنه!

مطمئن باشید اگر الان بود همچین جمله ای نمیگفت!

با نظرتون تا حدودی موافقم اما اگه کمی منصف تر اندیشه بود نباید به خودش اجازه میداد که اینطور قضاوت کنه ...درمورئد کسی که زبان پاسی هرچی داره ازاو دارد

ARASH AZ

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نظرتون تا حدودی موافقم اما اگه کمی منصف تر اندیشه بود نباید به خودش اجازه میداد که اینطور قضاوت کنه ...درمورئد کسی که زبان پاسی هرچی داره ازاو دارد

دوست عزیز ,متاسفانه بعد انقلاب به فرهنگ و زبان ایرانی کم محلی شده :w09:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
جالبه!
امروز این دومین نکته ای است که در مورد استاد مطهری می شنوم!
اونم یه آدم بوده....مثل خیلی از آدمهای دیگه که عقاید خودش رو داشته!ما هم عقاید خودمون رو داریم....نه ؟