سخنان بزرگان، جملات کوتاه و زیبا

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فاش نکردن اسرار مردم دلیل کرامت و بلندی همت است. سقراط

توانایی حل مشکلات به نحو خوب و موثر موجب صرفه جویی بسیار در وقت می شود . برایان تریسی

با هر که بدی کردی تا دم مرگ از او بیندیش . فردریش نیچه

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من هفتصد بار اشتباه نکردم. من یک بار اشتباه نکردم من زمانی موفق شدم که هفتصد راهی را که موفقیت آمیز نبود اصلاح کردم. هر گاه راهی را که عمل نمی کرد حذف کردم راهی را پیدا کردم که کار می کرد. توماس ادیسون

انتخابات درست و سازنده ، ناجی کشور و نادیده گرفتن آن ، پگاه رستاخیزی هولناک است . ارد بزرگ

هر گاه خبر های بد را به عنوان یک نیاز به تغییر و نه یک خبر منفی پذیرفتید شما از آن شکست نخورده اید بلکه از آن چیزهای تازه آموخته اید . بیل گیتس

زمانیکه دانش یک مرد برای موفقیت کافی است. ولی تقوای او کافی نیست. هر چه را که او ممکن است بدست آورد دوباره از دست خواهد داد. کنفسیوس

فرمانروای اندرزگو شایسته فرمانروای نیست تنها آنانی شایسته اند که اهل کارند . ارد بزرگ

موفقیت به همان اندازه شکست خطرناک است. لائو تزو

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
برای قضاوت در مورد موفقیت خودت ببین چه بدست آورده ای و در قبال آن چه از دست داده ای. دالای لاما

آنگاه که آزادی فدای میهن پرستی می شود و وارون بر این میهن پرستی فدای چیزهای دیگر ، کشور رو به پلشدی می گرایید و درد . ارد بزرگ

ریش سفیدان ، زنجیر ارتباط نسل ها هستند . و خاندان بدون ریش سفید ، گذشته ای کم رنگ دارد و آیین های به جای مانده ، به هزار گونه ، تفسیر می شود . ارد بزرگ

علت اینکه زنبورها این قدر وزوز می کنند این است که بلد نیستند حرف بزنند . ژرژسیون

زندگی خواب است و عشق رؤیای آن . موسسه

کورش نماد فرمانروایان نیک اندیش است و نام او می ماند ، چرا که از راستی و کمک به آدمیان روی برنگرداند . ارد بزرگ

مفیدترین وسیله یک دفتر کار، سبد دورریختنی‌هاست . ماکلولم فوربس

*** s.mahdi ***

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
" باری ؛ زرتشت در مردم نگریست و حیران بود. سپس چنین گفت :
انسان بندی است بسته میان حیوان و ابر انسان ؛ بندی بر فراز مغاکی.
فرارفتنی ست پر خطر ؛ در – راه – بودنی پر خطر ؛ واپس نگریستنی پر خطر ؛ لرزیدن و درنگیدنی پر خطر.
آنچه در انسان بزرگ است این است که او پل است نه غایت ؛ آنچه در انسان خوش است این است که او فراشدی ست و فروشدی" . فردریش نیچه

" نوابغ بزرگ زندگي نامه بسيار كوتاهي دارند" . امرسون

" نه ترن، نه ريل ها، اصل نيستند، اصل حركت است" . ژيلبر سيسبرون

" مصمم به نيك بختي باش، نيك بخت مي شوي" . لينكلن

" بدي را با عدالت پاسخ دهيد، مهرباني را با مهرباني" . كنفوسيوس

" اگر مي خواهي در برابر قاضي نايستي، قانونمند زندگي كن" . ولتر

" جهان را نگه دارید، می خواهم پیاده شوم" . اوبالدیا

" دشمنی و پادورزی ، به آدم خردمند انگیزه زندگی می دهد" . ارد بزرگ

Aydin51

عضو جدید
من که می دانم او چه کسی است!

من که می دانم او چه کسی است!

پیرمردی صبح زود از خانه اش خارج شد. در راه با یک ماشین تصادف کرد و آسیب دید عابرانی که رد می شدند به سرعت او را به اولین درمانگاه رساندند . .
پرستاران ابتدا زخمهای پیرمرد را پانسمان کردند. سپس به او گفتند: "باید ازت عکسبرداری بشه تا مطمئن بشيم جائی از بدنت آسیب ديدگي يا شکستگی نداشته باشه "
پیرمرد غمگین شد، گفت خيلي عجله دارد و نیازی به عکسبرداری نیست .
پرستاران از او دلیل عجله اش را پرسیدند :
او گفت : همسرم در خانه سالمندان است. هر روز صبح من به آنجا می روم و صبحانه را با او می خورم. امروز به حد كافي دير شده نمی خواهم تاخير من بيشتر شود !
يكي از پرستاران به او گفت : خودمان به او خبر می دهیم تا منتظرت نماند .
پیرمرد با اندوه ! گفت : خیلی متأسفم. او آلزایمر دارد . چیزی را متوجه نخواهد شد ! او حتی مرا هم نمی شناسد !
پرستار با حیرت گفت: وقتی که نمی داند شما چه کسی هستید، چرا هر روز صبح برای صرف صبحانه پیش او می روید؟
پیرمرد با صدایی گرفته ، به آرامی گفت: اما من که می دانم او چه کسی است

سعیده معمار

عضو جدید
سلام .من نمیخوام حرفهای شعاری بزنم یا .. میخوام حرف دلمو بزنم ، حرفی که همه میگن اگر از دل بیاید بر دل میشینه.
شاید این حرفم به دلتون بشینه و تو زندگی بهش اعتقاد داشته باشین.
شاید تاحالا براتون اتفاق افتاده باشه که زود دلتون بشکنه،زود ناراحت شین، زود از همه دلگیر شین اونوقته که زندگی براتون سخت میشه ، اونوقته که فکر میکنین تو این دنیای بزرگ تنهای تنهایین و اونوقته که به خدا شکایت میکنین.
میخوام بگم ما ادما گاهی خیلی زیادی دلگیر میشیم از دیگران و این درست نیست.باید همه با هم یکرنگ باشیم.همه با هم دوست باشیم.از کسی چیزی به دل نگیریم اونوقت کسی چیزی از ما به دل نمیگیریه.کسی ازمون ناراحت نمیشه و کسی باهامون دشمنی نمیکنه.دشمن فرضی برای خودمون نسازیم و همه رو دوست خودمون بدونیم مگه زندگی واقعی ما خیلی متفوت از این محیط مجازیه که ما اینقدر راحت با هم خوبیم، باهم تلاش میکنیم،تبادل اطلاعات میکنیم بدونه اینکه چشم داشتی از هم داشته باشیم یا هم دیگه رو دیده باشیم.
من تمام این حرفها رو میزنم چون با تمام وجود بهشون رسیدم.این چند وقت تمام اینها رو حس کردم و اینها فراتر از گفته ها و نوشته هایی است که من مینویسم.
پس از تمام دوستان میخوام که زندگی رو اونطور که بخواین خودتون میسازین پس خوب بسازینش.خوب درکش کنین و همه رو دوست خودتون بدونین.
از کسی چیزی به دل نگیرین و مطمئن باشین دیگرا نهم از دستتون هیچ وقت ناراحت نمیشن اونوقت میتونین
همه جا رو خونه خودتون و همه رو دوست خودتون بدونین .

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=tahoma, sans-serif]کمربند سلطنت ، نشان نوکری برای سرزمینم است[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]
[/FONT]

[FONT=tahoma, sans-serif] نادرها بسیار آمده اند و باز خواهند آمد اما ایران و ایرانی باید همیشه در بزرگی و [/FONT]
[/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]سروری باشد[/FONT]
[/FONT]

[FONT=tahoma, sans-serif] این آرزوی همه عمرم بوده است[/FONT][FONT=tahoma, sans-serif] " [/FONT]
[/FONT]

[FONT=tahoma, sans-serif]نادر شاه افشار[/FONT]​

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
[/FONT]​
[FONT=tahoma, sans-serif]تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید

[FONT=tahoma, sans-serif]. پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند [/FONT][FONT=tahoma, sans-serif]" [/FONT]
[FONT=tahoma, sans-serif]گراهام بل[/FONT]
[/FONT][/FONT]​

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=tahoma, new york, times, serif]شيطان زماني پيروز مي شود كه انسانهاي نجيب سكوت اختيار كنند[/FONT]
[FONT=tahoma, new york, times, serif]ادموند بروك[/FONT]

pranc

عضو جدید
* مردان در صيد عشق به وسعت نامنتهايي نامردند،
تا وقتي مطمئن به تسخير قلب زن نشدند،
گدايي عشق ميکنند.
اما همين که مطمئن شدند...
مردانگي را در کمال نامردي به جا مي آورند.

(دکتر شریعتی)

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرغ دلم راهی قم می شود،
در حرم امن تو گم می شود،
عمه ی سادات سلامٌ علیک،
روح مناجات سلامٌ علیک...

سالروز تولد پاک ترین دختر عالم و روز دختر را به همه دوستان خوبم تبریک می گم...:gol:

مدیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خلق از آن در رنجند که کارها را پیش از وقت طلب میکنند . (ابو الخیر )

foad2

عضو جدید
به خدا نگوییم مشکل بزرگی دارم به مشکلاتمان بگوییم خدای بزرگی دارم

pranc

عضو جدید
من چیستم؟
لبخند پر ملامت پاییزی غروب در جستجوی شب
که یک شبنم فتاده به چنگ شب حیات ، گمنام و بی نشان
در آرزوی سر زدن آفتاب مرگ]

اگر قادر نیستی خود را بالا ببری همانند سیب باش تا با افتادنت اندیشه‌ای را بالا ببری]

وقتی خواستم زندگی کنم، راهم را بستند.وقتی خواستم ستایش کنم، گفتند خرافات است.وقتی خواستم عاشق شوم گفتند دروغ است.وقتی خواستم گریستن، گفتند دروغ است.وقتی خواستم خندیدن، گفتند دیوانه است.دنیا را نگه دارید، میخواهم پیاده شوم (دکتر علی شریعتی)

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارد بزرگ

ارد بزرگ

با کسی گفتگو کن که رسیدن به خرد و آگاهی اندیشه اوست نه خویشتن خویش . ارد بزرگ

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارد بزرگ

ارد بزرگ

آدمهای فرهمند و خودباور بدنبال کف زدن دیگران نیستند آنها به شکوه و ارزش کار خود باور دارند . ارد بزرگ

mahtab.sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سعدی

سعدی

هرکس خود را نصیحت نکند ، به نصیحت دیگران محتاج است . سعدی

MOJTABA 77

عضو جدید
کاربر ممتاز
همانا سعادتمند( به معنای ) كامل و حقیقی كسی است كه امیرالمومنین علی علیه السلام را در دوران زندگی و پس از مرگش دوست داشته باشد.