*** ::: سبک زندگی :::***

*Navid

کاربر فعال
*** ::: سبک زندگی :::***

1-سبک لاک پشتی(نه هدف-نه رابطه):در این سبک شخص نه هدف برایش مهم است نه رابطه.اینگونه ادم ها فقط چون زنده هستند زندگی می کنند.نه با کسی بر سر چیزی می جنگندنه با کسی اختلافی دارند.نه چانه می زنند .نه تصمیم گیرنده هستند.نه خلاف نظر شخص مقابل حرفی می زنند.بدون هیچ اظهار نظر و درگیری سرشان به کار و زندگی خودشان است و در واقع انسان های منفعلی هستند.

*۲-سبک کوسه وار(هدف):در این سبک هدف مهم ترین چیز است.یکی ثروت اندوزی برایش اینقدر مهمه که مهم نیست پول پدر زنش رو بالا بکشه یا یکی درس خوندن برایش اینقدر مهمه که شوهر و بچه و زندگی ورابطه ها برایش بی ارزشند.همچنین آدم هایی با این سبک دوست و رفیق کمتر دارند و روابط اجتماعی شون ضعیفه و تنها رسیدن به هدف مورد نظر برایشان اهمیت دارد.

*۳-سبک خرس اسباب بازی(رابطه):در این سبک مهم ترین چیزرابطه است.دلیل نامگذاریش به این اسم این است که خرس اسباب بازی همیشه دوست داشتنی است.آدم هایی با این سبک می خواهند مثل همان خرس اسباب بازی باشند دیگران دوستش داشته باشند و در رابطه نگهش دارند .بهشون عشق و محبت بورزند .برای این حاضرند پول هم بپردازند که دوستان بیشتری داشته باشند.اهدافشون تابع طرف مقابل است و طبق نظر وخواسته او عمل می کنند .

*۴-سبک روباه وار(هدف-رابطه):در این سبک هم هدف مهم است هم رابطه .هم به هدفمان می اندیشیم و هم در عین حال آدم های دور وبرمان را می خواهیم داشته باشیم .در این رابطه ما سعی می
کنیم با توانایی که داریم هم به هدفمان اهمیت و وقت بدهیم هم به اطرافیان و خانواده و دوستان.به هدف وکارمان می رسیم .پس هم به هدف میرسیم هم رابطه بر قرار است.

*هر کدوم از این سبک آدم هم که باشید یک پاتولوژی و آسیب شناسی داره و یه جای کار میلنگه .اگه خرس اسباب بازی میشیم ترس از طرد شدن توسط دیگران داریم و نیاز به امنیت ما ارضا نشده .اگه کوسه وار حمله میکنیم همیشه تنبیه شدیم و مهر و محبت ندیدیم و این خشم و نفرت در وجودمون میمونه و به این شکل خودشو نشون میده .

*همیشه به دنبال این باشیم که خودمون رو والایش بدیم.ببینیم که چقدر خودمون من کودک آسیب دیده داریم.اگه زود گریه میکنیم زود خوشحال میشیم زود آزرده میشیم زود از کوره در میریم و.... بدونیم که من کودکمون آزرده ست باید به دادش برسیم و خودمون درمانش کنیم.

*حالا شما جزو کدوم سبک هستید؟؟؟

منبع :
وبلاگ روانشناسی بالینی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون

حالا این اصطلاح روباه و خرس و کوسه به چی بر می گرده ؟

من که ظاهرا روباه شدم آخر عمری ! عجب دوره زمونه ای شده :D

*Navid

کاربر فعال
ممنون

حالا این اصطلاح روباه و خرس و کوسه به چی بر می گرده ؟

من که ظاهرا روباه شدم آخر عمری ! عجب دوره زمونه ای شده :D

چون این حیوونات هم تقریبا با اون نوع سبک زندگی می کنن
خواهش می کنم شما سرورین

کوسه وار!!!!!:redface:
مرسی..تشکرام تموم شده..

پس سعی کن از این به بعد تو زندگیت مثل کوسه نباشی . روباه از همه بهتره ...

بالا