ساخت install با installsheild

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همه:w21:
خووبین؟
بچه ها من یه برنامه ی سی شارپ دارم که میخوام براش install بسازم(با install sheild)

ولی یه مشکلی هست...:razz:
توی کدهای برنامه برای ارتباط با دیتا بیس بهش آدرس دیتا بیس رو دادم و وقتی روی سیستم دیگه میخوام install ام رو اجرا کنم بعد از نصب هنگام اجرا ارور میده که این آدرس رو نمیشناسه(خب البته نبایدم بشناسه آخه توی یه سیستم دیگه که همچین شاخه ای نیست)
میخوام بدونم چجوری میشه که هنگام نصب اتومات شاخه رو ایجاد کنه و دیتابیس رو در اون قسمت قرار بده...:question:
:w10:
یا کلا جور دیگه ای میشه دیتا بیس رو ارتباط بدم که لازم نباشه توی کد برنامه آدرس بدم؟:w05:

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام بر همه:w21:
خووبین؟
بچه ها من یه برنامه ی سی شارپ دارم که میخوام براش install بسازم(با install sheild)

ولی یه مشکلی هست...:razz:
توی کدهای برنامه برای ارتباط با دیتا بیس بهش آدرس دیتا بیس رو دادم و وقتی روی سیستم دیگه میخوام install ام رو اجرا کنم بعد از نصب هنگام اجرا ارور میده که این آدرس رو نمیشناسه(خب البته نبایدم بشناسه آخه توی یه سیستم دیگه که همچین شاخه ای نیست)
میخوام بدونم چجوری میشه که هنگام نصب اتومات شاخه رو ایجاد کنه و دیتابیس رو در اون قسمت قرار بده...:question:
:w10:
یا کلا جور دیگه ای میشه دیتا بیس رو ارتباط بدم که لازم نباشه توی کد برنامه آدرس بدم؟:w05:

سلام سکرتی
دیتابیست چیه؟ اگه sql باشه که آدرس نمیخواد البته. اگرم access هست که بهش مسیر نسبی بده :gol:

negin17h

مدیر تالار
access هست مسیر نسبی منظورت چه می باشه؟یعنی نام درایو و اینا رو ندم؟!!!!:question:

برای بانک Access معمولاً کاری که می کنند اینه که میان تو مسیر فایل اجرایی یک عدد پوشه درست می کنند و بانک رو در آن قرار می دهند یا هر مسیری که شروعش از مسیر فایل exe باشه. بعد وقتی میخوان connectionString رو مقدار بدن می نویسن (با فرض داشتن بانک در پوشه ی DB در مسیر اجرایی) :

Application.StartupPath+"\\DB\\db.mdb"

اميدوارم منظورت رو درست فهمیده باشم :gol:

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
IExperss به جای Install Shield

IExperss به جای Install Shield

با سلام
دوست عزیز چرا به جای Install Shield از IExpress که مجانی هست و در تمام ویندوز ها به صورت پیش فرض نصب هست استفاده نمی کنی ؟
مسیر دسترسی:
ابتدا Run رو باز و تایپ می کنیم IExpress و بعد Enter ..
برنامه باز می شه و بسیار ساده هم هست و با قابلیت های فراوان .
:);)
با تشکر - سیستم 32

negin17h

مدیر تالار
با سلام
دوست عزیز چرا به جای Install Shield از IExpress که مجانی هست و در تمام ویندوز ها به صورت پیش فرض نصب هست استفاده نمی کنی ؟
مسیر دسترسی:
با تشکر - سیستم 32

در این برنامه هم مثل installshield میشه اجزاء مورد نياز رو اضافه کرد تا در موقع نصب خودش کنترل کنه و اگر نصب نیست نصبش کنه؟؟؟

hosseinassar

مدیر ارشد
با سلام
مسیر دسترسی:
با تشکر - سیستم 32
شما که استاد هستید
ولی به نظر من IExpress نسبت به برنامه های Install امکانات کمتری داره

SH-SW

عضو جدید
سلام خود ويژوال امکان ساخت setup رو داره نحوه کارش تو کتابخانه باشگاه مورد 105
خيلي عاليه من هم جديداً ازش استفاده کردم;)

negin17h

مدیر تالار
سلام خود ويژوال امکان ساخت setup رو داره نحوه کارش تو کتابخانه باشگاه مورد 105
خيلي عاليه من هم جديداً ازش استفاده کردم;)

بله اما امکانات InstallShield با اون قابل مقایسه نیست :gol:

• Like
واکنش ها: Sarp

Sharif_

مدیر بازنشسته
شرمنده در InstallShield قسمت برنامه های recommend غیر فعال هست یعنی انگار برنامه های مثل net. رو نداره که همراه برنامه اصلی نصب کنه
از هر ورژنی هم استفاده کردم همین طور بود
نمیدونید مشکل از کجاست؟

negin17h

مدیر تالار
شرمنده در InstallShield قسمت برنامه های recommend غیر فعال هست یعنی انگار برنامه های مثل net. رو نداره که همراه برنامه اصلی نصب کنه
از هر ورژنی هم استفاده کردم همین طور بود
نمیدونید مشکل از کجاست؟

پک های نصب دات نت رو در فهرست ماژول ها ممکنه نبینید. موقعی که ويزارد build رو اجرا می کنید در یکی از مراحل میتونید پک دات نت رو اضافه کنید و البته اگه دانلود نکرده باشید باید دانلودش کنید :gol: من همیشه برای برنامه هام همینجوری setup میسازم :gol:

Sharif_

مدیر بازنشسته
پک های نصب دات نت رو در فهرست ماژول ها ممکنه نبینید. موقعی که ويزارد build رو اجرا می کنید در یکی از مراحل میتونید پک دات نت رو اضافه کنید و البته اگه دانلود نکرده باشید باید دانلودش کنید :gol: من همیشه برای برنامه هام همینجوری setup میسازم :gol:
بحث فقط net. نیست
همه برنامه ها غیر فعال هستند مثل ابزار report یا ExpressDB یا Windows Installer یا DirectX
نمیشه تک تک برنامه های رو دانلود کرد اضافه کرد که خودشون جدا نصب بشن
ولی در ورژن 9 که من استفاده می کردم این برنامه ها رو میتونستی در قسمت Recommended به برنامه نصبت اضافه کنی

negin17h

مدیر تالار
بحث فقط net. نیست
همه برنامه ها غیر فعال هستند مثل ابزار report یا ExpressDB یا Windows Installer یا DirectX
نمیشه تک تک برنامه های رو دانلود کرد اضافه کرد که خودشون جدا نصب بشن
ولی در ورژن 9 که من استفاده می کردم این برنامه ها رو میتونستی در قسمت Recommended به برنامه نصبت اضافه کنی

شکل رو توجه کنی یک بخش داره به نام Redistributable ، سمت راست میتونی روی هرکدوم کليک راست و Download Selected Item رو بزنی. خاکستری ها موارد نصب نشده هستند :gol:

پیوست ها

• InstallShield2009.jpg
    InstallShield2009.jpg
    19.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • InstallShield2009.rar
    305.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Sharif_

مدیر بازنشسته
شکل رو توجه کنی یک بخش داره به نام Redistributable ، سمت راست میتونی روی هرکدوم کليک راست و Download Selected Item رو بزنی. خاکستری ها موارد نصب نشده هستند :gol:
مواردی که گفتم اینجا هم نیستند :w15:
من با ورژن 9 کار کنم بهتره :D

negin17h

مدیر تالار
مواردی که گفتم اینجا هم نیستند :w15:
من با ورژن 9 کار کنم بهتره :D

میتونی اضافش کنی :gol: در مسیر نصب برنامه InstallShield پوشه ای تحت عنوان Redistributable وجود داره. يک پوشه ایجاد کن و فايل exe برنامه ای رو که نیست اونجا کپی کن (البته بهترین کار اينه که نام برنامه را به همراه کلمه Redistributable جستجو کنی تا پيداش کنی) و بعد add اش کن. مسیر رو هم از یکی از موارد موجود کپی کن چون مسیر دهی نسبی داره :gol:

بالا