زود برید ببینید..........

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
دوستان گرامی؛ قبل از اینکه خبر دار بشن و برش دارن برید ببینید:

در تفسیر سوره بینه، در معنای آیه «خيرُ البَرية» در سایت وزارت اوقاف و ارشاد عربستان سعودی، که تفاسير وترجمه های قرآن كريم را دارد:

به این آدرس بروید:

http://quran.al-islam.com/Page.aspx?pageid=221&BookID=13&Page=598

آخر صفحه، خط آخر و جمله آخر صفحه​ را ببینید:

*{7}ﺇِﻥَّ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁﻣَﻨُﻮﺍ ﻭَﻋَﻤِﻠُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﺎﻟِﺤَﺎﺕِ ﺃُﻭﻟَﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺧَﻴْﺮُ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔِ*
ﻳَﻘُﻮﻝ : ﻣَﻦْ ﻓَﻌَﻞَ ﺫَﻟِﻚَ ﻣِﻦْ ﺍﻟﻨَّﺎﺱ ﻓَﻬُﻢْ ﺧَﻴْﺮ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔ . ﻭَﻗَﺪْ : 29208 - ﺣَﺪَّﺛَﻨَﺎ ﺍِﺑْﻦ ﺣُﻤَﻴْﺪ , ﻗَﺎﻝَ : ﺛﻨﺎ ﻋِﻴﺴَﻰ ﺑْﻦ ﻓَﺮْﻗَﺪ , ﻋَﻦْ ﺃَﺑِﻲ ﺍﻟْﺠَﺎﺭُﻭﺩ , ﻋَﻦْ ﻣُﺤَﻤَّﺪ ﺑْﻦ ﻋَﻠِﻲّ { ﺃُﻭﻟَﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺧَﻴْﺮ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔ } ﻓَﻘَﺎﻝَ ﺍﻟﻨَّﺒِﻲّ ﺻَﻠَّﻰ ﺍﻟﻠَّﻪ ﻋَﻠَﻴْﻪِ ﻭَﺳَﻠَّﻢَ : " ﺃَﻧْﺖَ ﻳَﺎ ﻋَﻠِﻲّ ﻭَ ﺷِﻴﻌَﺘﻚ "

پیامبر(ص) فرمود: منظور از خیرالبریة، علی جان تو هستی و شیعیان تو.
زود بروید ببینید که مثل دیگر مستندات بزودی تحریف و حذف میشود

الفضل ما شهد به الاعداء
بهترین شهادت، شهادت دشمنان (در مورد حق) است

زود برید ببنید تا پاکش نکردن

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شیعیان بشتابید. بسیار مهم. اقرار سایت دولت عربستان سعودی وهابی به حق بودن شیعیان علی (ع)

شیعیان بشتابید. بسیار مهم. اقرار سایت دولت عربستان سعودی وهابی به حق بودن شیعیان علی (ع)

** خبر فوری **

قبل از اینکه وهابی ها و سعودی ها خبر دار بشن و برش دارن برید ببینید و نشر کنید.

در تفسیر سوره بینه، در معنای آیه «خيرُ البَرية»
در سایت وزارت اوقاف و ارشاد عربستان سعودی، که تفاسير وترجمه های قرآن كريم را دارد
به این آدرس بروید:
http://quran.al-islam.com/Page.aspx?pageid=221&BookID=13&Page=598

آخر صفحه، خط آخر و جمله آخر صفحه را ببینید:
*{7}ﺇِﻥَّ ﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﺁﻣَﻨُﻮﺍ ﻭَﻋَﻤِﻠُﻮﺍ ﺍﻟﺼَّﺎﻟِﺤَﺎﺕِ ﺃُﻭﻟَﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺧَﻴْﺮُ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔِ* ﻳَﻘُﻮﻝ : ﻣَﻦْ ﻓَﻌَﻞَ ﺫَﻟِﻚَ ﻣِﻦْ ﺍﻟﻨَّﺎﺱ ﻓَﻬُﻢْ ﺧَﻴْﺮ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔ . ﻭَﻗَﺪْ : 29208 - ﺣَﺪَّﺛَﻨَﺎ ﺍِﺑْﻦ ﺣُﻤَﻴْﺪ , ﻗَﺎﻝَ : ﺛﻨﺎ ﻋِﻴﺴَﻰ ﺑْﻦ ﻓَﺮْﻗَﺪ , ﻋَﻦْ ﺃَﺑِﻲ ﺍﻟْﺠَﺎﺭُﻭﺩ , ﻋَﻦْ ﻣُﺤَﻤَّﺪ ﺑْﻦ ﻋَﻠِﻲّ { ﺃُﻭﻟَﺌِﻚَ ﻫُﻢْ ﺧَﻴْﺮ ﺍﻟْﺒَﺮِﻳَّﺔ } ﻓَﻘَﺎﻝَ ﺍﻟﻨَّﺒِﻲّ ﺻَﻠَّﻰ ﺍﻟﻠَّﻪ ﻋَﻠَﻴْﻪِ ﻭَﺳَﻠَّﻢَ : " ﺃَﻧْﺖَ ﻳَﺎ ﻋَﻠِﻲّ ﻭَ ﺷِﻴﻌَﺘﻚ "

پیامبر(ص) فرمود: منظور از خیرالبریة، علی جان تو هستی و شیعیان تو.
زود بروید ببینید که مثل کتاباشون بزودی تحریف و حذف میشود خدا رو شکر که شیعه علی هستم.کاشکی یکم فکر میکردند........

kalla

عضو جدید
چرا هول شديد...پيامبر اين حرف رو در مورد علي (ع) و شيعيان علوي فرمودند..كه همون اهل سنت ميشن..نه شيعيان اسماعيلي!!

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

فکر کردم مقاله جهانی دادی ...فکرکردم ابتکار جدیدی در ذهن داری .... فکردم یه چیزی اختراع کردی که درد جامعه بشری بخورد ... فکر کردم .... فکر کردم برای وحدت کار کردی نگو دنبال فتنه ای ...
تو هم فکر کن تو دنیای آخرت همین سوالات را می پرسند یا می گویند نمازت ... روزه ات ... کارات و.... چه شد ... علی که من میشناسم کسی نبود که باطل را قبول کند اگر علی پیروت هست چرا دنبال باطل می روی ...
یامبر(ص) فرمود: منظور از خیرالبریة، علی جان تو هستی و شیعیان تو.

آخر به من بگو اون وقت شیعه وسنی بوده ؟
استغفرالله ... میدانی چه می گوی کافر شدی؟ مگر خدا نگفته من خودم از قرآن مراقبت می کنم چرا حرف خدا رو رد می کنی ...

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر کردم مقاله جهانی دادی ...فکرکردم ابتکار جدیدی در ذهن داری .... فکردم یه چیزی اختراع کردی که درد جامعه بشری بخورد ... فکر کردم .... فکر کردم برای وحدت کار کردی نگو دنبال فتنه ای ...
تو هم فکر کن تو دنیای آخرت همین سوالات را می پرسند یا می گویند نمازت ... روزه ات ... کارات و.... چه شد ... علی که من میشناسم کسی نبود که باطل را قبول کند اگر علی پیروت هست چرا دنبال باطل می روی ...

استغفرالله ... میدانی چه می گوی کافر شدی؟ مگر خدا نگفته من خودم از قرآن مراقبت می کنم چرا حرف خدا رو رد می کنی ...

دوست عزیز در مورد این قسمت از صحبت هاتون ! باید عرض کنم شیعه به معنای پیرو هست ... یعنی علی (ع) و پیروانش ...

در ضمن در مورد خط اولتون ! یه دفعه بفرمایید کل تالارو جمع کنیم چون نه ابتکار جدیده و نه مقاله جهانی :|

منظورتون از باطل چیه ؟ خط آخر هم که معلوم نیس چیه :|

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوست عزیز در مورد این قسمت از صحبت هاتون ! باید عرض کنم شیعه به معنای پیرو هست ... یعنی علی (ع) و پیروانش ...

در ضمن در مورد خط اولتون ! یه دفعه بفرمایید کل تالارو جمع کنیم چون نه ابتکار جدیده و نه مقاله جهانی :|

جانم فدای راه علی ...روشن است چه می گویم

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فارسیش چی میشه؟؟؟؟؟؟عربی چرا گذاشتی؟؟؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مهندس جان چون میدونم کرد هستی و شاید اهل سنت باشی عرض میکنم که خطاب ما همیشه به وهابیاست و من بی احترامی به مذهب یا خود اهل سنت نمیکنم.
شما که تهمت کافری به ما زدید ولی ما چنین تهمتی به شما نمی زنیم.

شهلای تنها

عضو جدید
عزیز تهمت نزده
وهابیان هم باز خدا پرستن کافر که نیستن
در ضمن دینمونو مذهبمونو مثل پدر مادرامون که تو شناسنامه حک شدن و قبول کردیم قبول نکنیم
یکم مطالعه بفرماییم خوب میشه
اهل سنت
اهل شیعه
هیچ فرقی ندارن
و اینکه هر بار فرقه ای صادر میشه واسه به جون انداختن اهل تشیع و تسنن من افسوس میخورم که چه خوش باوریم

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عزیز تهمت نزده
وهابیان هم باز خدا پرستن کافر که نیستن
در ضمن دینمونو مذهبمونو مثل پدر مادرامون که تو شناسنامه حک شدن و قبول کردیم قبول نکنیم
یکم مطالعه بفرماییم خوب میشه
اهل سنت
اهل شیعه
هیچ فرقی ندارن
و اینکه هر بار فرقه ای صادر میشه واسه به جون انداختن اهل تشیع و تسنن من افسوس میخورم که چه خوش باوریم

صحبت وهابیسا که شیعیان رو کافر خطاب میکنن.

شهلای تنها

عضو جدید
صحبت وهابیسا که شیعیان رو کافر خطاب میکنن.

هیچ کس هیچ کسو کافر نکرده
این افکار ما و ... باعث شده بین این مذهب ها تفرقه بیفته
عوض مطالعه به جون هم بیفتن
بخاطر خدا هم که شده یک بار فقط یک بار فکر کنین مطالعه کنین بعد این حرفارو بزنین

nazi jooon

کاربر ممتاز
بچه ها بارها گفته شده بحث اصلی ما سر شیعه و سنی(مخصوصا فرقه شافعی) نیست...شیعه هم اهل سنت هست..بحث ما سر وهابیون صعودیه که کشتن 5 شیعه رو برای بهشت رفتن خودشون واجب میدونن...بحث ما سر اوناییکه که زیارت قبر پیامبر و ائمه اطهار رو شرک میدونن بعد خودشون شمشیر امیرشون رو می بوسن...بحث ما سر اونایی که از کسایی که حرم حضرت زینب و رقیه رو با خاک یکسان کردن،حمایت کردن...بحث ما سر مزار بی نام و نشان حضرت زهراست.....

اونا اصلا حضرت علی رو قبول ندارن..حالا وقتی اوقافشون قران رو اینطور بدون تحریف تفسیر کرده این واقعا جالبه...

یا صاحب الزمان ادرکنی.....

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها بارها گفته شده بحث اصلی ما سر شیعه و سنی(مخصوصا فرقه شافعی) نیست...شیعه هم اهل سنت هست..بحث ما سر وهابیون صعودیه که کشتن 5 شیعه رو برای بهشت رفتن خودشون واجب میدونن...بحث ما سر اوناییکه که زیارت قبر پیامبر و ائمه اطهار رو شرک میدونن بعد خودشون شمشیر امیرشون رو می بوسن...بحث ما سر اونایی که از کسایی که حرم حضرت زینب و رقیه رو با خاک یکسان کردن،حمایت کردن...بحث ما سر مزار بی نام و نشان حضرت زهراست.....

اونا اصلا حضرت علی رو قبول ندارن..حالا وقتی اوقافشون قران رو اینطور بدون تحریف تفسیر کرده این واقعا جالبه...

یا صاحب الزمان ادرکنی.....
عزیز من عربستان از برادران اهل سنت ماست ....
کاملا خلفای راشدین از جمله علی بن ابیطالب رو قبول داره ....
شما این همه اطلاعات رو با احساساتت قاطی کردی ها ....اه خواستی یکم مطالعه کن در مورد اینکه اهل سنت چه چیزهایی رو قبول داره .... این حرف هایی که نوشتی در مورد وهابیت یهو کجا رفتی بعد؟؟؟؟
اون سایتی که دوستان گذاشتن اگر برای عربستان صعودی باشه عزیزم اهل سنت هستند... خواهش می کنم کمی مطالعه در مورد وهاب و سنت و این ها بکنید و مثل بزرگان شیعه یهو و احساسی قضاوت نکنید ....

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما این همه اطلاعات رو با احساساتت قاطی کردی ها ....اه خواستی یکم مطالعه کن در مورد اینکه اهل سنت چه چیزهایی رو قبول داره .... این حرف هایی که نوشتی در مورد وهابیت یهو کجا رفتی بعد؟؟؟؟
اون سایتی که دوستان گذاشتن اگر برای عربستان صعودی باشه عزیزم اهل سنت هستند... خواهش می کنم کمی مطالعه در مورد وهاب و سنت و این ها بکنید و مثل بزرگان شیعه یهو و احساسی قضاوت نکنید ....

میشه بفرمایین این فتاوای یکی مضحکتر از دیگری از کدوم کشور صادر میشه؟ (البته حتمن میدونید که همون علما!!! حکومتی هستند)
میشه بفرمایین که اصلا وهابیت از کجا و توسط چه کسی (آل سعود) بنا نهاده شد؟ و عقاید وهابیت به غیر از خلفای راشدین چیاس؟
میشه بفرمایین کیا اماکن مقدس بقیع رو تخریب کردند؟ عقاید این تروریستهای تکفیری تو کدوم کشور آموزش داده میشه و شده؟

nazi jooon

کاربر ممتاز
من خودم بخشی از زندگیمو بین این مردم گذروندم...شنیدن کی بود مانند دیدن..

خوندن کتاب نقد وهابیت که 4 جلدیه خالی از لطف نیست...

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بفرمایین این فتاوای یکی مضحکتر از دیگری از کدوم کشور صادر میشه؟ (البته حتمن میدونید که همون علما!!! حکومتی هستند)
میشه بفرمایین که اصلا وهابیت از کجا و توسط چه کسی (آل سعود) بنا نهاده شد؟ و عقاید وهابیت به غیر از خلفای راشدین چیاس؟
میشه بفرمایین کیا اماکن مقدس بقیع رو تخریب کردند؟ عقاید این تروریستهای تکفیری تو کدوم کشور آموزش داده میشه و شده؟
عزیز من این حرف ها رو نزن ... تو خودتم توی جامعه ای هستی که علماش حکومتی هستند ....
من دارم میگم لطفا این همه تلاش شبانه روزی برای دوستی بین شیعه و سنی رو با هم ردیف قرار دادن اهل تسنن و وهابیت به هم نریزید ....
دین رسمی ایران شیعه است.... عربستان هم با اهل تسنن هستند.... توشون هم وهابی هست همونطوری که توی ما علی الله هست ....ما که گل و بلبل نیستم، هستیم ؟
و من از کسی حمایت نکردم و گفتم ارشاد عربستان میشه اهل تسنن... حالا میخوای باور کن میخوای باور نکن.... و اهل تسنن هیچ مشکلی با خلافت علی نداشتند، این ما هستیم که با خلافت 3 نفر دیگه مشکل داریم ....
حرف شما مثل این میمونه که شیعه از عمربن خطاب حرف بزنه بعد توی عربستان بگن دیدید فرقه علی الله در مورد خوبی های عمر گفته ......
عقاید ریگی و جندالله توی کدوم کشور ساخته شده ؟؟؟ این همه گروهک داخلی ایران عقایدشون از کجا اومده که شما اینطوری تصور می کنید؟؟؟ هر دینی دارای فرقه های متفاوتی هستش که ممکن در یک کشور یا در چند کشور تشکیل بشه ... مثل ارتدوکس وپروتستان و فرقه های بیشمار مسیحیت که یه مدت خون های زیادی در موردش ریخته شد.....اما هیچ کس کشوری رو مسوولش ندونست.
من خودم بخشی از زندگیمو بین این مردم گذروندم...شنیدن کی بود مانند دیدن..

خوندن کتاب نقد وهابیت که 4 جلدیه خالی از لطف نیست...
منم نگفتم که وهابیت خوبه یا مشکلی باهاشون نیست، اگر شما در عربستان بودید متوجه میشدید که عقاید اهل تسنن کاملا با وهابیت فرق می کنه.... به چوب حکومت عربستان دارید اهل تسنن رو میزنید ؟؟؟ بله اون ها اعتقادی به آرامگاه ندارند. ما داریم. اما این دلیل نمیشه که اهل تسنن دخالتی در قتل نفس داشته باشه و هیچ روایتی در این مورد ندارند....

nazi jooon

کاربر ممتاز
عزیز من این حرف ها رو نزن ... تو خودتم توی جامعه ای هستی که علماش حکومتی هستند ....
من دارم میگم لطفا این همه تلاش شبانه روزی برای دوستی بین شیعه و سنی رو با هم ردیف قرار دادن اهل تسنن و وهابیت به هم نریزید ....
دین رسمی ایران شیعه است.... عربستان هم با اهل تسنن هستند.... توشون هم وهابی هست همونطوری که توی ما علی الله هست ....ما که گل و بلبل نیستم، هستیم ؟
و من از کسی حمایت نکردم و گفتم ارشاد عربستان میشه اهل تسنن... حالا میخوای باور کن میخوای باور نکن.... و اهل تسنن هیچ مشکلی با خلافت علی نداشتند، این ما هستیم که با خلافت 3 نفر دیگه مشکل داریم ....
حرف شما مثل این میمونه که شیعه از عمربن خطاب حرف بزنه بعد توی عربستان بگن دیدید فرقه علی الله در مورد خوبی های عمر گفته ......
عقاید ریگی و جندالله توی کدوم کشور ساخته شده ؟؟؟ این همه گروهک داخلی ایران عقایدشون از کجا اومده که شما اینطوری تصور می کنید؟؟؟ هر دینی دارای فرقه های متفاوتی هستش که ممکن در یک کشور یا در چند کشور تشکیل بشه ... مثل ارتدوکس وپروتستان و فرقه های بیشمار مسیحیت که یه مدت خون های زیادی در موردش ریخته شد.....اما هیچ کس کشوری رو مسوولش ندونست.

منم نگفتم که وهابیت خوبه یا مشکلی باهاشون نیست، اگر شما در عربستان بودید متوجه میشدید که عقاید اهل تسنن کاملا با وهابیت فرق می کنه.... به چوب حکومت عربستان دارید اهل تسنن رو میزنید ؟؟؟ بله اون ها اعتقادی به آرامگاه ندارند. ما داریم. اما این دلیل نمیشه که اهل تسنن دخالتی در قتل نفس داشته باشه و هیچ روایتی در این مورد ندارند....
بله دوست گرامی..از یه جهت هم حرف شما درسته..و بخاطر همین در پست قبلی اعلام کردم که حرف و منظور اصلی ما از این حرف ها فرقه وهابیت از مذهب تسنن...بچه های اهل تسنن مخصوصا شافعی ها اگه یه موقع سوء تفاهم پیش اومده عذر میخوام..

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرف ایشون یه جورایی کاملا منطقیه ....
من فکر می کنم اکثر ما شیعیان درک درستی از اهل تسنن نداریم، به همین علت در هرچیزی سو تدبیر می کنیم ... البته این در مورد عزیزان اهل سنت هم صادق اما من از سمت خودم میگم که شیعه هستم.
ما می تونیم با توجه به احادیث و روایات خودمون ، یا روایات اکثر اهل سنت متوجه بشیم که اون ها علی رو به خوبی میشناسن و قبول دارند و این ما هستیم که در مورد 3 خلیفه دیگر آن هم به صورت کاملا ناپسند و بدون توجه به اینکه دارای پیروانی هستند ابراز لطف! های عجیبی می کنیم.
واقعا چقدر از آقایان ابوبکر، عمر و عثمان می دانیم که اینگونه با پیروانش برخورد می کنیم نمیدونم.

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف ایشون یه جورایی کاملا منطقیه ....
من فکر می کنم اکثر ما شیعیان درک درستی از اهل تسنن نداریم، به همین علت در هرچیزی سو تدبیر می کنیم ... البته این در مورد عزیزان اهل سنت هم صادق اما من از سمت خودم میگم که شیعه هستم.
ما می تونیم با توجه به احادیث و روایات خودمون ، یا روایات اکثر اهل سنت متوجه بشیم که اون ها علی رو به خوبی میشناسن و قبول دارند و این ما هستیم که در مورد 3 خلیفه دیگر آن هم به صورت کاملا ناپسند و بدون توجه به اینکه دارای پیروانی هستند ابراز لطف! های عجیبی می کنیم.
واقعا چقدر از آقایان ابوبکر، عمر و عثمان می دانیم که اینگونه با پیروانش برخورد می کنیم نمیدونم.

:|
صحبتای شما درست ولی چه ربطی به حرف من داشت ؟:|

من توی پستم معنی شیعه رو گفتم که یعنی پیرو .. درجواب ایشون که گفتن شیعه نداشتیم اون موقع و البته نگفتم که منظورشون از شیعه ماهاییم :|

ضمن اینکه ایشون توی پستشون بچه هایی که توی این تاپیک شرکت کرده بودن رو به فتنه کردن متهم کردن !

به علاوه گفتن جملاتی مثل اینکه : این پست ابتکار نیست و مقاله جهانی نیست و از این حرفا توی این تالار هیچ معنیی نمیده :|

من نه توی این پستم و نه هیچوقت دیگه به خلفا توهینی نکردم و همینطور به اهل سنت و گونه خاصی هم با پیروانش برخورد نکردم ! ما اینجا کلی رفیق سنی داریم :|

کلا همون :|

SunYar Architect

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چ جالب .. دنبال سرنخ میگردند برای اثبات حقانیت ... حق خداست نه علی (ع) و ولایتی که الان به اسم علی حاکم کردن ... این ولایت کجاش دنباله رو راه علی هست ؟؟؟.... با تمام احترامی که قائلم باید بگم از غفلت بیدار شوید و دنبال تاریخی که تحریف شده نباید رفت... علی و عمر و دیگر صحابه بزرگان اسلام بودن و برای بقای اسلام خیلی تلاش کرده اند اما ما چی؟؟؟ جز تفرقه و نفاق کار دیگه ای بلدیم ؟؟؟ سنگ وحدت به سینه میزنن و دم از وحدت میزنند ولی حقوق و مزایای اقلیت مفهومی ندارد .. این است حکومت اسلامی و ولایتی علی؟؟؟

smn_ash

عضو جدید
تلاش نماینده سلفی بحرین برای اختلاف شیعه و سنی
دشمنان در حال حاضر بیشترین تلاش خود را در برنامه‌ریزی برای ایجاد تفرقه و خصومت بین مسلمانان انجام می‌دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان کشتار شیعیان توسط سلفی‌ها و تکفیری‌ها و اختلاف بین شیعه و سنی را
نمونه‌ای از این برنامه‌های دشمن برشمرد و گفت: سلفی‌ها گروه‌های افراطی هستند که حتی به عقاید اهل سنت نیز پایبند نیستند و فقط ادعای مسلمانی دارند.

حربه تکفیری ها علیه شیعیان بحث غلو در مورد ائمه اطهار است. توهین به صحابه و همسران پیامبر، عدم دخالت اهل سنت
در مناصب سیاسی، ممانعت از احداث و تاسیس مسجد در برخی از مراکز شهری مدعیات سنیان در مورد حکومت شیعی ایران است.

پس از کشتار وحشیانه 4 تن از شیعیان مصری که یکی از آن ها از رهبران شیعه نیز بوده است علمای شیعه و سنی و مقامات مصری
و غیر مصریِ مسلمان، این اقدام غیر انسانی و ضد اسلامی سلفی های تندرو را محکوم کرده و علیه این اقدام بیانیه ها صادر کرد

در این میان تنها شبکه های فارسی زبان وهابی(شبکه های کلمه، نور، وصال فارسی و وصال حق) که برای عوام فریبی،
خود را اهل سنت معرفی می کنند، علاوه بر اینکه این اقدام را محکوم نکردند بلکه این شیعیان مصری را شایسته چنین کشتار وحشیانه ای دانستند!

اکنون با توجه به اینکه همه علمای شیعه و سنی و همه شبکه ها و رسانه های اسلامی، این اقدام سلفی های تندرو را محکوم کرده اند،
آشکار شد تنها کسی از این اقدام حمایت می کند که دشمن اسلام و خواستار تفرقه و اختلاف میان

شیعه و سنی است و در واقع این واقعه معیار و ملاکی بود تا وهابی بودن این شبکه ها(نور، کلمه، وصال فارسی و وصال حق) بر همگان آشکار شود.

smn_ash

عضو جدید
چرا هول شديد...پيامبر اين حرف رو در مورد علي (ع) و شيعيان علوي فرمودند..كه همون اهل سنت ميشن..نه شيعيان اسماعيلي!!

در مورد شیعه اسماعیلی چند نکته بگم
در فرقه اسماعیلیه
اسماعیل فرزند امام جعفر صادق (ع) را امام هفتم می دانند.
حضرتاسماعیل، فرزند بزرگ امام صادق(ع) که فرد بسیار بزرگواری بود، امام جعفر صادق فرزند خود "موسی" را به عنوان امام بعد از خود به مردم معرفی کردند. با این حال، گروهی از یاران امام صادق(ع) با این انتصاب مخالفت نموده و بر امامت اسماعیل پای‌ فشردند. گروهی از آنان حتی منکر مرگ اسماعیل شدند و مرگ او را تقیـه‌ای بـرای مصـونیـت از سـوء قصـد دشمنان دانستنـد. ایـن‌ انشعـابیـون سپـس محمـد پسـر اسـمـاعیل را امام بعدی دانستند و با عدم قبول امامت موسی کاظم(ع)، رسماً از سایر شیعیان جدا شدند. علی(ع) که مقامی بالاتر از امام دارد و «اساس» خوانده می‌شود، سایر امامان بـهـره داوودی عـبارتند از: امام حسن‌‌‌(ع)، امام حـسـیــن‌‌(‌ع)، امـام زیـن‌الـعـابـدیـن‌‌(‌ع)، امـام محمدباقر‌(‌ع)، امام جعفرصادق‌‌(ع)، اسماعیل‌، محمـد بـن اسمـاعیـل‌، عبـداللـه‌، احمد، حسین (مستـور)، مهـدی عبیـداللـه‌، القـائـم بـامرالله‌، المنصور بالله‌، المعزالدین الله‌، العزیز بالله‌، الحاکم بامرالله‌، الظاهر الاعزاز دین‌الله‌، المستنصر بالله‌، المستعلـی بـالله‌، الا‌مر باحکام‌الله‌‌ ‌و ابوالقاسم الطیب‌.
کالا جان شما که بهتر از ما میدونی ما امام موسی کاظم و قبول داریم نه چیزایی که اینجا نوشته

آخرین ویرایش:

دهیوپت

عضو جدید

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه بحث شیعه خیلی گسترده تر و وسیع تر از اینه که بخوابیم بدونیم وهابی ها اثبات کنن یا نه ....
اصولا نظر وهابی ها نباید برای ما مهم باشه که حالا بخاد شیعه رو (با اون همه قدمت و اصالت) نفی یا اثبات کنه
به نظرم شان شخصیت شیعه ست که بخاد ماهیت و فرهنگ شیعه رو با وهابی های تازه به دوران رسیده و مسلک ساختگی، بسنجه .

و من الله التوفیق.