زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

VictoOry

عضو جدید
کاربر ممتاز

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
ترسناک ترین جمله دوران بچگی :
صبر کن برسیم خونه ، من میدونم و تو..
والاااااا :)))):crying2:

باشه باشه ...حالا آتیش بسوزوووون... وقتی رفتیم خونه حالتو میارم سر جاش! :crying:
منم توی همین مایه ها... :biggrin:

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
این روزها
چیزی کم می آید در من
مدام !
چیزی شبیه همان گرمایی که
تسخیر می کند
من و بودنم را ...
و من پر می شوم از تو
و هرچه به تو مربوط می شود !
این روزها
چیزی زیاد می شود در من
چیزی شبیه دلتنگی ...
از جنس خواستن تو
و تکرار می کند نام تو را در من ...
این روزها
دلداری می دهم دلم را !
و می گویم
این راه دور
کوتاه می شود! کوتاه ...
باور کن !
دست های او در راهند ...!

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبسم تو تجسم تمام خوبی هاست؛ به تبسمت سوگند، شاد بودنت آرزوی من است.

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
تبسم تو تجسم تمام خوبی هاست؛ به تبسمت سوگند، شاد بودنت آرزوی من است.

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی؛
اولین گناه من چه بو؟!
نه چیدن بود
نه حتی وسوسه اش!
تو نبودی آیا؟

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی؛
اولین گناه من چه بو؟!
نه چیدن بود
نه حتی وسوسه اش!
تو نبودی آیا؟

"Pejman"

گذاشتن یخ و لیمو روی زبان 3ک3كه را درمان می كند

گذاشتن یخ و لیمو روی زبان 3ک3كه را درمان می كند

3ک3كه، انقباض غیر ارادی در عضله دیافراگم و عضلات تنفسی بین دنده ای است.اغلب اوقات 3ک3كه 48 ساعت بیشتر به طول نمی انجامد، ولی در فرم مداوم، فرد بیش از 2 روز و كمتر از 1 ماه مبتلاست و در موارد بیش از 2 ماه، فرد نیاز به مراجعه به بیمارستان دارد. عل ایجاد3ک3كه: افرادی كه در شب پرخوری می كنند یا از نوشابه های گازدار استفاده می كنند و بلع هوا دارند، اغلب دچار 3ک3كه می شوند. تغییر ناگهانی درجه حرارت معده كه متعاقب خوردن آب سرد یا چای داغ یا كشیدن سیگار حاصل می شود، از علل دیگر 3ک3كه است. تحریك عصب واگ یا فرنیك توسط توده ای در كبد و یا آب كه به دیافراگم فشار می آورد، به صورت 3ک3كه تظاهر می كند. در ضایعات مغزی، ضربه و تومورهای مغزی و یا به دنبال بی هوشی ها نیز امكان بروز 3ک3كه وجود دارد. عموما 3ک3كه با این علت، خود به خود بهبود یافته و غالبا در افراد مضطرب و دارای استرس بالا و یا متعاقب خبر خوشایند و غم انگیز تظاهر می كند و در برخی مواقع، مصرف دارو و سموم نیز علت 3ک3كه است. راه های بهبود 3ک3كه: در بیماری كه آئروفاژی(عمل بلعیدن هوا در اثر سوء هاضمه) علت 3ک3كه است، باید از صحبت حین صرف غذا پرهیز كند، غذا را به خوبی بجود و با استرس و اضطراب صرف نكند. درمان 3ک3كه با علت رفلاكس، مصرف حجم كم غذا و پرهیز از خوابیدن پس از خوردن غذاست. غذای پرچرب، نوشابه های گازدار، پیاز خام، مركبات و حتی استعمال سیگار سبب تشدید رفلاكس معده می شود. سر دسته داروهای مؤثر در درمان 3ک3كه «كلروپرومازین» است، ولی «لارگاكسیتل»، «هالوپریدول» نیز به عنوان شل كننده عضلات استفاده می شود و داروی بكلوفن داروی بسیار مؤثر برای درمان 3ک3كه های شدید است و در صورت عدم موثر بودن درمان دارویی، متخصصان بی هوشی عصب فرنیك را بلوكه می كنند. دیگر اقدامات مؤثر در درمان 3ک3كه را نفس كشیدن در كیسه، گذاشتن یك تكه یخ روی زبان، كشش زبان، گذاشتن لیمو روی زبان و یا ایجاد حالت شوق زیاد یا ترساندن می دانند. نویسنده: سمانه :D

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام منم به دکی جواد برسونین :D

"Pejman"

"Pejman"

ارهههههههه یه دستی هم به سر ما بکشید حالا الان دارید کلاس میزارید که نمیگید؟؟؟

نه بابا کلاس کجا بود!
ما بهمون نمیاد کلاس بزاریم....
من همه جا درس خوندم... الان هم باید کم کم برم سروقت نوشتن پایان نامم.... بقیه چشم انتظارمن...
خوشحال شدم از آشنایی باهاتون دوست عزیز :gol:

بالا