زنگ تفریح ... گپ و گفت های خودمونی!

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتمش بی تو چه می باید کرد
عکس رخساره ی ماهش را داد
گفتمش همدم شبهایم کو
تاری از زلف سیاهش را داد
وقت رفتن همه را می بوسید
به من از دور نگاهش را داد
یادگاری به همه داد و به من
انتظار سر راهش را داد

عاشقی بد دردیه............................

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
عاشقی بد دردیه............................
آره این مدلی البته:biggrin:

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا مهدی شما کار با اکسل تا چه حد بلدی؟
مثلا میدونین چطور میشه اعداد یک ستون رو به صورت تجمعی باهم جمع کرد؟

MehD1979

کاربر ممتاز
روزی مردی به سفر میرود و به محض ورود به اتاق هتل ، متوجه میشود که هتل به کامپیوتر مجهز است . تصمیم میگیرد به همسرش ایمیل بزند . نامه را مینویسد اما در تایپ ادرس دچار اشتباه میشود و بدون اینکه متوجه شود نامه را میفرستد . در این ضمن در گوشه ای دیگر از این کره خاکی ، زنی که تازه از مراسم خاک سپاری همسرش به خانه باز گشته بود با این فکر که شاید تسلیتی از دوستان یا اشنایان داشته باشه به سراغ کامپیوتر میرود تا ایمیل های خود را چک کند . اما پس از خواندن اولین نامه غش میکند و بر زمین می افتد . پسر او با هول و هراس به سمت اتاق مادرش میرود و مادرش را بر نقش زمین میبیند و در همان حال چشمش به صفحه مانیتور می افتد:

گیرنده : همسر عزیزم
موضوع : من رسیدم
میدونم که از گرفتن این نامه حسابی غافلگیر شدی . راستش انها اینجا کامپیوتر دارند و هر کس به اینجا می اد میتونه برای عزیزانش نامه بفرسته . من همین الان رسیدم و همه چیز را چک کردم . همه چیز برای ورود تو رو به راهه . فردا میبینمت . امیدوارم سفر تو هم مثل سفر من بی خطر باشه . وای چه قدر اینجا گرمه!!

MehD1979

کاربر ممتاز
آقا مهدی شما کار با اکسل تا چه حد بلدی؟
مثلا میدونین چطور میشه اعداد یک ستون رو به صورت تجمعی باهم جمع کرد؟
تا حدودی آره
همون کارهای پایان نامه خودمو انجام میدادم اینهااااااااا

چی شده؟مشکلی داری؟

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حدودی آره
همون کارهای پایان نامه خودمو انجام میدادم اینهااااااااا

چی شده؟مشکلی داری؟

آره میخوام تعداد زیادی داده رو به صورت تجمعی جمع کنم.ار چی اکسلو زیر و رو کردم نتونستم پیدا کنم چطور میشه اینکارو کرد.

MehD1979

کاربر ممتاز
آره میخوام تعداد زیادی داده رو به صورت تجمعی جمع کنم.ار چی اکسلو زیر و رو کردم نتونستم پیدا کنم چطور میشه اینکارو کرد.

تابع SUM برای جمع کردن استفاده می شود تابع MAX برای نمایان کردن بزرگترین عدد در داخل سلول ها استفاده می شود . تابع MIN برای نمایان کردن کوچکترین عدد در داخل سلول استفاده می شود . تابع AVERAGE برای گرفتن میانگین و معدل استفاده می شود . تابع COUNT برای شمارش تعداد سلول های پر شده استفاده می شود . برای ضرب کردن یک سلول در یک واحد از علامت * استفاده می کنیم برای تقسیم کردن یک سلول در یک واحد از علامت / استفاده می کنیم برای تفریق کردن یک سلول در یک واحد از علامت - استفاده می کنیم **** حتماً برای نوشتن فرمول باید در ابتدا از علامت = استفاده کنیم و بعد از آن از علامت پرانتز . **** برای فرمول نوشتن برا ی سلول های منظم که در یک ستون قرار دارند ابتدا سلول اول را نوشته و از علامت : استفاده می کنیم و سپس سلول آخر را می نویسم مثال : برای جمع کردن اعداد بین A1 تا A5 فرمول را بصورت روبرو می نویسیم : ( A5 : A1 ) SUM = ü **** برای فرمول نوشتن برا ی سلول های نامنظم که در یک ستون قرار ندارند باید سلول ها را به ترتیب نوشته و از علامت ; استفاده کنیم مثال : برای جمع کردن اعداد بین داخل سلولهای A1 و B5 و C3 فرمول را بصورت روبرو می نویسیم : ( ;C3 ;B5 A1 ) SUM = برای پاک کردن خطوط مجازی که در صفحه قرار دارند از کلید Merge and senter که بصورت حرف a در نوار ابزار قرار دارد استفاده می کنیم . علامت در نوار ابزار کاری تابع Sum که جمع کردن اعداد است را انجام می دهد .

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
age mishod ke mikhundam ! daram az safheha aks migiram sare emtehan taghalob konam !

مگه میذارین گوشی دست بگیرین!
چه مهرتهایی بابا جای این همه وقت گذاشتن واسه عکس گرفتن،بشینین بخونین.
البته درک میکنمااااااااااا یه وقتایی آدم دوست داره هر کاری بکنه الا درس خوندن!

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
تابع SUM برای جمع کردن استفاده می شود تابع MAX برای نمایان کردن بزرگترین عدد در داخل سلول ها استفاده می شود . تابع MIN برای نمایان کردن کوچکترین عدد در داخل سلول استفاده می شود . تابع AVERAGE برای گرفتن میانگین و معدل استفاده می شود . تابع COUNT برای شمارش تعداد سلول های پر شده استفاده می شود . برای ضرب کردن یک سلول در یک واحد از علامت * استفاده می کنیم برای تقسیم کردن یک سلول در یک واحد از علامت / استفاده می کنیم برای تفریق کردن یک سلول در یک واحد از علامت - استفاده می کنیم **** حتماً برای نوشتن فرمول باید در ابتدا از علامت = استفاده کنیم و بعد از آن از علامت پرانتز . **** برای فرمول نوشتن برا ی سلول های منظم که در یک ستون قرار دارند ابتدا سلول اول را نوشته و از علامت : استفاده می کنیم و سپس سلول آخر را می نویسم مثال : برای جمع کردن اعداد بین A1 تا A5 فرمول را بصورت روبرو می نویسیم : ( A5 : A1 ) SUM = ü **** برای فرمول نوشتن برا ی سلول های نامنظم که در یک ستون قرار ندارند باید سلول ها را به ترتیب نوشته و از علامت ; استفاده کنیم مثال : برای جمع کردن اعداد بین داخل سلولهای A1 و B5 و C3 فرمول را بصورت روبرو می نویسیم : ( ;C3 ;B5A1 ) SUM = برای پاک کردن خطوط مجازی که در صفحه قرار دارند از کلید Merge andsenter که بصورت حرف a در نوار ابزار قرار دارد استفاده می کنیم . علامت در نوار ابزار کاری تابع Sum که جمع کردن اعداد است را انجام می دهد .

ممنون.خیلی لطف کردین وقت گذاشتین،ولی من قبلا اینا رو دیدم هیچ کدوم به صورت تجمعی جمع نمیزنن!

MehD1979

کاربر ممتاز
ممنون.خیلی لطف کردین وقت گذاشتین،ولی من قبلا اینا رو دیدم هیچ کدوم به صورت تجمعی جمع نمیزنن!

ساده ترش اینه فکر کنم دیگه بتونی
اول اون ستونو انتخاب کن
بعد تو نوار پایین تو sum جمعش نوشته
بهمین راحتی

**زهره**

عضو جدید
کاربر ممتاز
ساده ترش اینه فکر کنم دیگه بتونی
اول اون ستونو انتخاب کن
بعد تو نوار پایین تو sum جمعش نوشته
بهمین راحتی

آره ممنون.خوب این جمعشه به شکل ساده.
ولی من جمع رو به صورت تجمعی میخوام.یعنی هر سلول با تمام سلولهای بالاییش جمع شه و نتیجه داخل همون سلول نوشته شه.

MehD1979

کاربر ممتاز
سلاممممم
هیچی کمی افسردم...
شما خوبید؟....چه خبرا؟
ماهم افسرده ی تظاهر به شادیم
بفرمایید این شعر تقدیم به تو
شاید آرومت کرده

روزی ِ اهل ِ روزگار ، در این روز و هر روزگار ، از جانب تو و بدست ِ روزی رسان ِ تو بوده است ...
من ! روزی از تو می گیرم و شکر کرده و ناکرده روزگار می گذرانم ...
گاهی که اندکی معرفت و اندیشه می یابم تا چشم باز کنم و قدرت و اقتدار تو را ببینم ،
بیشتر پی می برم
به اندکی ِ شکرم در برابر بسیاری ِ روزی و معرفت و اندیشه و دیگر نعمت هایت ...

و دیگر چه بخواهم ؟ ...

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماهم افسرده ی تظاهر به شادیم
بفرمایید این شعر تقدیم به تو
شاید آرومت کرده

روزی ِ اهل ِ روزگار ، در این روز و هر روزگار ، از جانب تو و بدست ِ روزی رسان ِ تو بوده است ...
من ! روزی از تو می گیرم و شکر کرده و ناکرده روزگار می گذرانم ...
گاهی که اندکی معرفت و اندیشه می یابم تا چشم باز کنم و قدرت و اقتدار تو را ببینم ،
بیشتر پی می برم
به اندکی ِ شکرم در برابر بسیاری ِ روزی و معرفت و اندیشه و دیگر نعمت هایت ...

و دیگر چه بخواهم ؟ ...
فکر کنم آره...
ولی چرا؟!....میگن هر کی شادتره و شوخ طبع تر از همه افسرده تره!!!
راستی منو واقعا یادت اومد کیم؟

خیلی قشنگ بود...مرسی...
اینم واسه شوما...هویجوری....
.
Don’t go for looks , they can deceive
Don’t go for wealth , even that fades away
Go for sum1 who makes u , smile becoz only a smile makes
a dark day seem bright
دنبال نگاه ها نرو ، ممکنه فریبت بدن
دنبال ثروت نرو ، چون حتی ثروت هم یه روزی نا پدید میشه
دنبال کسی برو که باعث میشه لبخند بزنی ، چون فقط یه لبخنده که میتونه
باعث بشه یه روز خیلی تاریک، کاملا روشن به نظر بیاد
!!!! خودمم منظورشو دقیقا نفهمیدم

MehD1979

کاربر ممتاز
مرسی ممنونم
آره که یادم میاد
قرار بود تا کنکور دیگه نیای
همسن کارن بودی پسر داییم؟همون که برق تهران قبول شده بود
دیدی چه حافظه ای دارم؟
چی شده دپرس شدی؟درست مهمترااااااااااااااااااا

MehD1979

کاربر ممتاز
برا آدم ها همون قدر باش که برا تو هستند ....
بیشترکه باشی مایه سوء تفاهم و خیلی چیزای دیگه ست....!

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ممنونم
آره که یادم میاد
قرار بود تا کنکور دیگه نیای
همسن کارن بودی پسر داییم؟همون که برق تهران قبول شده بود
دیدی چه حافظه ای دارم؟
چی شده دپرس شدی؟درست مهمترااااااااااااااااااا
حس درس نیست الان...بیخیال تروخداااا

آره همونم....خوفه یادته

میخونم...