زمان بندی کوتاه مدت اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قابل توجه برادرا...

من الان 24 سالمه، اگه امسال قبول شم و دو ساله ارشد بگیرم، بعدش 20 ماه باید برم پادویی رایگان ...یعنی اون موقع 28 سالمه و تازه باید شروع کنم دنبال کار بگردم...

عزیز من ارشد گرفتن محدودیت سنی نداره که هول هول بخوای الان بگیری..........ظرفیتهای امسالو دیدین! هر سالم بهش اضافه میشه......مراقب باش حساب کتاب زندگی از دستت در نره
(برای مشاوره رایگان با کلینیک ما در تماس باشین)
آقا من الان 27 سالمه ....منتهی خدمت رفتم:D بعد اسکیسم کارای پیمانکاری شهرداری رو قراره شرکت کنم.......ولی بازم جایی قبول نشدم بازم میخونم.....تا 30 به خودم فرجه دادم به نظرم یه معمار 42 ساله با یه معمار 40 ساله فرقی نداره.کیمیا
مث بقیه برا منم نظر بده دیگه خووووو:(

fatemeh17

عضو جدید
مهندس شما هم زود قضاوت نکنید
خودتونو برای 1 سال هم که شده بزارید جای دوست من که با هزارو یک امید رفته بود واسه اسکیس و رتبش هم خدایی بد نبود
اما اگه عدالت اینه که یه عده چون پول دادن وخیلی چیز یاد گرفتن موضوع اسکیس هم 1 روز قبل بدونن من دیگه حرفی ندارم ....
حالا خودتونو بزارید جای کسی که خواب ایشونو نمیدونه که چی بوده .....و فقط 20 دقیقه وقت داره که فک کنه .....
شما در مورد آموزشش حرف میزنید ...من هم حق میدم بهتون ...امااااااا من دارم عدالتو میگم ...

حرف شما که درسته.
اگر بخوایم درمورد عدالت حرف بزنیم که باید اول از همه در سنجشو تخته کرد با اون قرار دادن سوالا در سایت تست، یه روز قبل کنکور. میشد جوابارو از کتابا درآورد خیلی شیک!
ولی باور کن اونقد که بچه های شقاقی میتونستن خوب بدن، بچه های دیگه هم میتونستن. دوستم ک تربیت مدرس قبول شد، کلاس شقاقی نمیرفت. اسکیسشو بالای 40 زد.(جزو اسکیسای خوب بود) تازه میگفت معمولا تو خونه زمان کم میاورده، سر اسکیس اضافه هم آورد. این قضیه خیلیییی ب تمرین کردن بستگی داره. منم الان اسکیس میزنم، استادام میگن ایده ت خوبه ولی خوب مدیریت نمیکنی. دلیلشم اینه که فقط 2 روز در هفته تمرین میکنم... (+ اینکه معماری ایرانی هم کافی بلد نیستم)
بچه ها از پرچونگیم معذرت میخوام.قول میدم دیگه در این مورد چیزی نگم!

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من الان 27 سالمه ....منتهی خدمت رفتم:D بعد اسکیسم کارای پیمانکاری شهرداری رو قراره شرکت کنم.......ولی بازم جایی قبول نشدم بازم میخونم.....تا 30 به خودم فرجه دادم به نظرم یه معمار 42 ساله با یه معمار 40 ساله فرقی نداره.کیمیا
مث بقیه برا منم نظر بده دیگه خووووو:(
داداش سجاد دمت گرم ارادت منو کشته...

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم پلان من تو 40 مین زدم...........یه دبستان تو اقلیم گرم و مرطوب.....:cry: من میدونم کارم تمومه.. ممنون میشم ایرادامو بگین
مشاهده پیوست 209024

یه خورده نمیتونم نظر بدم چون موضوع را نمیدونم ولی خوب

1- اقلیما که گقتم اصلا رعایت نشده گفتم هم باید چه جوری باشه
2-امفی تئاتری که کشیدی را یه لحظه دقت کن توش با توجه به مقیاس در و دیوارات میگم خیلی کوچیک
اگر اون خطهایی که کشیدی یک صندلی هست اون بدبختی که می شینه رو صندلی جا پا نداره
اگر اون خطها ردیف صندلی هست کاملا اشتباه چون یک ردیف معادل عرض درهات هست که میشه یک متر فاصله ردیف هات هم می شه 20 سانت که اصلا درست نیست

3-اون باکس پله ای که کشیدی تعداد پله ها فکر کنم درست باشه ولی عرض پله باید 30 سانت باشه که فکر نکنم باشه
4- نمیدونم مقیاش پلانت چی هست ولی اگر 1/100 یا 1/200 هست نیازی نیست خطوط را دو خطه کنی و نازک کاری بکشی بی خودی وقتت را میگیره وقتشا بزار برای کار های دیگه
5-یه نگاه به اون قسمت بوفه بکن مثل دوز شده 4 تا راه ورود داره
این همه مارپیچ اطرافش قابل درک نیست اگه براش ایده خاصی داشتی حتما ایدتا به صورت پرسپکتیو کوچیک یا یه پلان بزرگ نمایی شده کنار پلانت بکش
6-سایز کلاسات مناسب نیست اگر عرض در را بگیریم 1 متر کلاس میشه 2/5 *3/5 که از اتاق خوابم کوچک تر
7-هیچ فکر کردی این سرویسی که کشیدی روشویی را میخوای کجا بزاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا خوب شد :cool:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 208991
سلام این کار امروز من می خوام نقدش کنید
دانشکده صنایع دستی

البته بگم من اینا طبق زمان نکشیدم و فقط همین یک شیتا کشیدم
چون سر کار هستم و هر وقت بیکار میشدم یه ذرشا میکشیدم

چرا هیچ کس نقد نمی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟:mad:
نقد نکنید فردا موضوع نمیزارم

Sety

عضو جدید
اینم پلان من تو 40 مین زدم...........یه دبستان تو اقلیم گرم و مرطوب.....:cry: من میدونم کارم تمومه.. ممنون میشم ایرادامو بگین
مشاهده پیوست 209024

پلانتو با خط کش بکش که تمیز در بیاد . مقیاسات درست نیست.آمفی تئاتر ت یک و نیم برابره کلاسات‌ه .مبلمانش‌م درست نیست.از توی نویفرت قوانین آمفی تئاتر نگاه کن.
تنوع زیاده تو پلانت اما فضاهای پرت زیاد داری به طور مثال اون همه راهرو گذاشتی بعد یه پله سه طرفه. با یه کم فکر بیشتر جاهای مناسب ترو برای فضاهات انتخاب کن.
کلاس ها نور شرق بگیرن بهتره .نور شمال برای آتلیه مناسبه.
کد ارتفاعی فضاهات درست نیست .ورودی چهار پنج تا پله می خوره بعد بچه ها می رن زمین فوتبال با دو تا پله؟
پیش فضاهای امفی تئاترت بدون فکره.اول آمفی تئاترو در آوردی بعد یه قسمتشو جدا کردی به عنوان لابیش.

در کل جای پیشرفت زیاد داری :)

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
عکست واضح نیست کیمیا جان.جدا جدا از کانسپت و پلان و اینات عکس بذار ببینیم چی به چیه.

ستی همین جوری یه کارش بکن و نقدش کن از فردا سعی میکنم با کیفیت تر بزارم
نمیتونم خیلی سختمه عکس بزارم
دوربینم حجمش بالاست باید یکی یکی عکس بگیرم حجمشا کم کنم دوباره به سختی بفرستم رو کامپیوتر بعد اپلود کنم:cry:

fatemeh17

عضو جدید
مشاهده پیوست 209024

دیوارای سمت چپ پلانو کلا عشقی کشیدین.نه؟! اون راهروهای تنگ و تاریکو تو پلانتون نذارین. بچه های بیچاره باید برن دستشویی یا تونل وحشت؟!
اینکه تو اقلیم مرطوب حیاطو ببری تو زمین اصلا خوب نیست.بوی رطوبت حیاطو برمیداره.خودم شمالشو تجربه کردم.خیلی بده.احتمالا رطوبت جنوب هم این اثرو داره.
بعضی جاها فرق دیوار و غیر دیوار مشخص نیست. اگر میخوای دورگیری گنی، همه دیوارا رو دورگیری کن. اون دیوار ک گوشه پایینی سمت راست هست و به حراست چسبیده، کم کم تبدیل به چی شده؟ یاده جادوهای ولدمورت افتادم ;-)
سایز کلاسارو با سایز پله ها و سایز آمفی تئاتر مقایسه کن. تناسبات! اول از همه اون شبکه شطرنجی رو بکش که حواست ب اندازه فضاهات باشه.
در و پیکر ورودی خوب مشخص نیست. گفتم ورودی خیلی مهمه؟
اون اتاقه چیه توش درخت دراومده؟؟!
درختارو الکی نذار. از قابلیتشون در منظر و دید از داخل فضا استفاده کن

fatemeh17

عضو جدید
بیخیال راست میگید کیفیتش پایین
از فردا با کیفیت بالا میزارم
ولی اگه کسی تونست نقد کنه خوشحال میشم

ورودی مشخص نیست. لابی؟ فضاهای نیمه باز؟؟ سرویسا؟؟؟
ولی کلا تر و تمیز و با تناسبات ب نظر میرسه
ارتباط حجم دیاگرام و پلانتو خوب متوجه نمیشم. بنظر درست نمیرسه

mahfa90

عضو جدید
مشاهده پیوست 209024
سلام.من یه سری نکات به ذهنم رسید میگم.چون قبلا این موضوع رو کار کردم..امیدوارم پذیرا باشید...
1-به نظرم به جای اینکه اسم فضاهارو توش بنویسی مبلمان بکش.کارت پرکاتر میشه.
2-برای فضای تر مثل دستشویی کفسازی که البته نیازی نیست پیچیده باشه با یک رنگ تاچ کمرنگ بذار
3-کلاس ها رو جوری طراحی کن که از وجه بلندتر نور بگیره اینجوری که شما گذاشتید عمق کلاس زیاد شده...
4-اون فاصله ای که بین کلاس ها گذاشتی خیلی عالیه به بقیه کلاس ها تعمیمش بده..کلا برای هر کار این تیپی که چند فضا از یک نوع داره این کار رو انجام بده...اون فضای بینش هم به عنوان داکت و تاسیسات و کمد برای دانش آموزان در نظر بگیر..تو مقطع هم با یک اختلاف ارتفاع کوچیک نشونش بدی خیلی قشنگ میشه.
5- تو حیاط چنتا صندلی بزار برای نشستن
6- خروجی اضطراری برای آمفی تئاتر حتما بذار..
7- جای پارکینگ هم در نظر بگیر برای ماشین معلم ها..
8- جهت شمال هم یادت نره
بقیه نکات هم که دوستان گفتن...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه خورده نمیتونم نظر بدم چون موضوع را نمیدونم ولی خوب

1- اقلیما که گقتم اصلا رعایت نشده گفتم هم باید چه جوری باشه
2-امفی تئاتری که کشیدی را یه لحظه دقت کن توش با توجه به مقیاس در و دیوارات میگم خیلی کوچیک
اگر اون خطهایی که کشیدی یک صندلی هست اون بدبختی که می شینه رو صندلی جا پا نداره
اگر اون خطها ردیف صندلی هست کاملا اشتباه چون یک ردیف معادل عرض درهات هست که میشه یک متر فاصله ردیف هات هم می شه 20 سانت که اصلا درست نیست

3-اون باکس پله ای که کشیدی تعداد پله ها فکر کنم درست باشه ولی عرض پله باید 30 سانت باشه که فکر نکنم باشه
4- نمیدونم مقیاش پلانت چی هست ولی اگر 1/100 یا 1/200 هست نیازی نیست خطوط را دو خطه کنی و نازک کاری بکشی بی خودی وقتت را میگیره وقتشا بزار برای کار های دیگه
5-یه نگاه به اون قسمت بوفه بکن مثل دوز شده 4 تا راه ورود داره
این همه مارپیچ اطرافش قابل درک نیست اگه براش ایده خاصی داشتی حتما ایدتا به صورت پرسپکتیو کوچیک یا یه پلان بزرگ نمایی شده کنار پلانت بکش
6-سایز کلاسات مناسب نیست اگر عرض در را بگیریم 1 متر کلاس میشه 2/5 *3/5 که از اتاق خوابم کوچک تر
7-هیچ فکر کردی این سرویسی که کشیدی روشویی را میخوای کجا بزاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا خوب شد :cool:

پلانتو با خط کش بکش که تمیز در بیاد . مقیاسات درست نیست.آمفی تئاتر ت یک و نیم برابره کلاسات‌ه .مبلمانش‌م درست نیست.از توی نویفرت قوانین آمفی تئاتر نگاه کن.
تنوع زیاده تو پلانت اما فضاهای پرت زیاد داری به طور مثال اون همه راهرو گذاشتی بعد یه پله سه طرفه. با یه کم فکر بیشتر جاهای مناسب ترو برای فضاهات انتخاب کن.
کلاس ها نور شرق بگیرن بهتره .نور شمال برای آتلیه مناسبه.
کد ارتفاعی فضاهات درست نیست .ورودی چهار پنج تا پله می خوره بعد بچه ها می رن زمین فوتبال با دو تا پله؟
پیش فضاهای امفی تئاترت بدون فکره.اول آمفی تئاترو در آوردی بعد یه قسمتشو جدا کردی به عنوان لابیش.

در کل جای پیشرفت زیاد داری :)

دیوارای سمت چپ پلانو کلا عشقی کشیدین.نه؟! اون راهروهای تنگ و تاریکو تو پلانتون نذارین. بچه های بیچاره باید برن دستشویی یا تونل وحشت؟!
اینکه تو اقلیم مرطوب حیاطو ببری تو زمین اصلا خوب نیست.بوی رطوبت حیاطو برمیداره.خودم شمالشو تجربه کردم.خیلی بده.احتمالا رطوبت جنوب هم این اثرو داره.
بعضی جاها فرق دیوار و غیر دیوار مشخص نیست. اگر میخوای دورگیری گنی، همه دیوارا رو دورگیری کن. اون دیوار ک گوشه پایینی سمت راست هست و به حراست چسبیده، کم کم تبدیل به چی شده؟ یاده جادوهای ولدمورت افتادم ;-)
سایز کلاسارو با سایز پله ها و سایز آمفی تئاتر مقایسه کن. تناسبات! اول از همه اون شبکه شطرنجی رو بکش که حواست ب اندازه فضاهات باشه.
در و پیکر ورودی خوب مشخص نیست. گفتم ورودی خیلی مهمه؟
اون اتاقه چیه توش درخت دراومده؟؟!
درختارو الکی نذار. از قابلیتشون در منظر و دید از داخل فضا استفاده کن

سلام.من یه سری نکات به ذهنم رسید میگم.چون قبلا این موضوع رو کار کردم..امیدوارم پذیرا باشید...
1-به نظرم به جای اینکه اسم فضاهارو توش بنویسی مبلمان بکش.کارت پرکاتر میشه.
2-برای فضای تر مثل دستشویی کفسازی که البته نیازی نیست پیچیده باشه با یک رنگ تاچ کمرنگ بذار
3-کلاس ها رو جوری طراحی کن که از وجه بلندتر نور بگیره اینجوری که شما گذاشتید عمق کلاس زیاد شده...
4-اون فاصله ای که بین کلاس ها گذاشتی خیلی عالیه به بقیه کلاس ها تعمیمش بده..کلا برای هر کار این تیپی که چند فضا از یک نوع داره این کار رو انجام بده...اون فضای بینش هم به عنوان داکت و تاسیسات و کمد برای دانش آموزان در نظر بگیر..تو مقطع هم با یک اختلاف ارتفاع کوچیک نشونش بدی خیلی قشنگ میشه.
5- تو حیاط چنتا صندلی بزار برای نشستن
6- خروجی اضطراری برای آمفی تئاتر حتما بذار..
7- جای پارکینگ هم در نظر بگیر برای ماشین معلم ها..
8- جهت شمال هم یادت نره
بقیه نکات هم که دوستان گفتن...
مرسی ار همه ذوستان عالی بود به نظرم این فرصت باقی مونده کارا همینجوری نقد بشه خیلی بهتره تا کلاسای اساتید تهران..................من فردا همینو کار میکشم دوباره میزارم با حجم و مقطع اش......
برای آمفی تئاتر اون صندلی ها رو چه جوری نشون بدیم و با چه فاصله ای؟؟؟؟
ضخامت دیوارارو با چی بکشم سر تاچ؟؟؟؟کلا به اندازه؟؟؟؟پنجره هارو یه خطی بکشم یا دوخطه؟؟؟؟:redface:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقد

نقد

بفوله ستی عیباشو میدونم...زمان ...زمان...زمان...
انقد حجم کتابخونهه ضایع شد که دیشب روم نشد بزارمش:biggrin:
همه کارام تو زمانه تعیین شده به مدادی بیشتر نمیرسم...:biggrin:۲۰۱۴۰۵۱۸_۰۰۱۴۵۶.jpg۲۰۱۴۰۵۱۸_۰۰۱۵۲۶.jpg

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم اون یادمان کذایی که قراربود تو صفحه اوله این تاپیک بزاریم مثلا...هیشکی نیومد منم فک کردم بیخیالش شم ولی ...
زمان بندی نداره...۲۰۱۴۰۵۱۸_۲۱۵۸۲۳.jpg۲۰۱۴۰۵۱۸_۲۱۵۸۳۶.jpg

shima 70

عضو جدید

با مقایسه این دوتا کار اخرت میشه فهمید که چقدر حووصله و با ارمش کار کردن روت تاثیر داره ..حیفه توکه میتونی پس وقتشو بذار و با حوصله کار کن مثلا اون شهر کتابو به نظرم خیلی بی حوصله یا مثلا با خستگی کار کردی...

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
با مقایسه این دوتا کار اخرت میشه فهمید که چقدر حووصله و با ارمش کار کردن روت تاثیر داره ..حیفه توکه میتونی پس وقتشو بذار و با حوصله کار کن مثلا اون شهر کتابو به نظرم خیلی بی حوصله یا مثلا با خستگی کار کردی...

شیما جونم مدیریته زمان ندارم...
آره اون کتابخونه رو کلا خواب بودم:biggrin:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض معذرت از دوستان دانشگاه بودم 2 روز رو نرسیدم سوالات در داخل تایپیک رو بخونم خیلی زیاد بود صفحات ببخشید:smile:

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض معذرت از دوستان دانشگاه بودم 2 روز رو نرسیدم سوالات در داخل تایپیک رو بخونم خیلی زیاد بود صفحات ببخشید:smile:
سلام مهندس!!! آقا شما واس مدریت زمان سر کنکور واس هر مدرک چه زمانی رو پیشنهاد میدین؟؟؟

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

سلام مهندس
واسه زبان ی توضیحاتی بدید اگه میشه
اینکه چنددرصد زدید؟ همون4000تا لغتی ک گفتیدو فقط بلد بودید؟
چنددرصد لعات تخصصی بود؟
گرامر تا چه حدی باید بدونم؟
ی تشکر ویژه هم واسهتاپیکی ک تو امضاتون لینکشو گذاشتید دارم

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مهندس
واسه زبان ی توضیحاتی بدید اگه میشه
اینکه چنددرصد زدید؟ همون4000تا لغتی ک گفتیدو فقط بلد بودید؟
چنددرصد لعات تخصصی بود؟
گرامر تا چه حدی باید بدونم؟
ی تشکر ویژه هم واسهتاپیکی ک تو امضاتون لینکشو گذاشتید دارم
مارال بندازمت بیرون ...سو استفاده میکنی از تایپک ماااااااااا.....برو تو تاپیک خودت ببینم ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا