زلزله

scorpion555

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم هیچوقت تهران زلزله نیاد.چون خیلی از ساختمونها خراب میشه.

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اتفاقا امروز ظهر منم طعم زلزله رو چشیدم. همه چی یهو تکون خورد. حالتو میفهمم. صبحها که میری بیرون یه پولی صدقه سر خودت و خانواده ات بده یه آیه الکرسی هم بخون ان شاا... هیچی نمیشه.

bittaa

عضو جدید
اتفاقا امروز ظهر منم طعم زلزله رو چشیدم. همه چی یهو تکون خورد. حالتو میفهمم. صبحها که میری بیرون یه پولی صدقه سر خودت و خانواده ات بده یه آیه الکرسی هم بخون ان شاا... هیچی نمیشه.

کدوم شهری؟

bittaa

عضو جدید
امیدوارم هیچوقت تهران زلزله نیاد.چون خیلی از ساختمونها خراب میشه.

من هم امیدوارم.
دعا میکنم هیچجا زلزله نیاد.یکی از بلایای طبیعیه که رخ دادنش فاجعه ای در سطح ملی به وجود میاد.
اما خیلی خیلی مهمه که بدونیم موقع رخ دادنش چکار باید بکنیم.شما رو به خدا به همه در مورد مثلث حیات اطلاع بدید.چیزهایی که تو مدرسه خوندیم،خلافش ثابت شده.
اون زلزله ساحل خلیج فارس باعث شد من و مهدی راجع به زلزله تحقیق کنیم.تو شهر غریب و تنها ،زلزله وحشتناک تر میشه.
خواهشا اطلاعاتی رو که راجع به مثلث حیات زلزله ،تو همین تاپیک اصلی گذاشتم،بخونید.

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
من هم امیدوارم.
دعا میکنم هیچجا زلزله نیاد.یکی از بلایای طبیعیه که رخ دادنش فاجعه ای در سطح ملی به وجود میاد.
اما خیلی خیلی مهمه که بدونیم موقع رخ دادنش چکار باید بکنیم.شما رو به خدا به همه در مورد مثلث حیات اطلاع بدید.چیزهایی که تو مدرسه خوندیم،خلافش ثابت شده.
اون زلزله ساحل خلیج فارس باعث شد من و مهدی راجع به زلزله تحقیق کنیم.تو شهر غریب و تنها ،زلزله وحشتناک تر میشه.
خواهشا اطلاعاتی رو که راجع به مثلث حیات زلزله ،تو همین تاپیک اصلی گذاشتم،بخونید.
زلزله بلای طبیعی نیست. یک پدیده ی طبیعیه. تو تالار زمین هم گفتم. زلزله باید بیاد به خاطر حرکات تکتونیکی. ولی تقصیر ماست که میریم رو گسل، لبه پرتگاه ها و... خونه می سازیم.

bittaa

عضو جدید
زلزله بلای طبیعی نیست. یک پدیده ی طبیعیه. تو تالار زمین هم گفتم. زلزله باید بیاد به خاطر حرکات تکتونیکی. ولی تقصیر ماست که میریم رو گسل، لبه پرتگاه ها و... خونه می سازیم.
مرسی از مطالبتون.
اما باید این رو در نظر داشت که ایران یک کشور زلزله خیزه.

bittaa

عضو جدید
یعنی از ژاپن بد تره؟
ایران رو با ژاپن مقایسه میکنی؟!!!
اونجا زلزله 7 ریشتر هم بیاد،کسی زخمی هم نمیشه.
یعنی اونام اشتباه کردن که تو ژاپن زلزله خیز زندگی می کنند؟
خونه های ما،مصالحی که استفاده میکنیم.و... با ژاپنی ها فرق میکنه . ما هم باید به فکر باشیم.تا تلفات این پدیده طبیعی رو کمتر کنیم.
اولین قدم واسه اینکار اینه که اطلاعات خودمون و دیگران رو در این زمینه بالا ببریم.
باید به همه بگیم که ترسیدن و دویدن به سمت بیرون هنگام زلزله بزرگترین اشتباهه.
بقیه کارها در مراحل بعدی قرار میگیره

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
ایران رو با ژاپن مقایسه میکنی؟!!!
اونجا زلزله 7 ریشتر هم بیاد،کسی زخمی هم نمیشه.
یعنی اونام اشتباه کردن که تو ژاپن زلزله خیز زندگی می کنند؟
خونه های ما،مصالحی که استفاده میکنیم.و... با ژاپنی ها فرق میکنه . ما هم باید به فکر باشیم.تا تلفات این پدیده طبیعی رو کمتر کنیم.
اولین قدم واسه اینکار اینه که اطلاعات خودمون و دیگران رو در این زمینه بالا ببریم.
باید به همه بگیم که ترسیدن و دویدن به سمت بیرون هنگام زلزله بزرگترین اشتباهه.
بقیه کارها در مراحل بعدی قرار میگیره
تا وقتی که تو سازه ها به یکی از مهم ترین مهندسا، یعنی مهندسای زمین شناس اهمیت داده نشه و از نظرات اونا بهره نبرن همین بساطه.
البته خیلی مسائل دگ هم هست. حالا من در حیطه ی رشته ی خودم گفتم.

bittaa

عضو جدید
تا وقتی که تو سازه ها به یکی از مهم ترین مهندسا، یعنی مهندسای زمین شناس اهمیت داده نشه و از نظرات اونا بهره نبرن همین بساطه.
البته خیلی مسائل دگ هم هست. حالا من در حیطه ی رشته ی خودم گفتم.

کاملا حرفتونو قبول دارم یه معمار بدون زمین شناس خوب ،بدون معمار خوب موفق نمیشه.
وهیچ کدوم بدون شیمیست خوب:)
در واقع ما جای اینکه رشتمونو به رخ هم بکشیم و مهندس و غیر مهندس کنیم باید از معلومات و اطلاعات رشته های هم استفاده کنیم.

بالا