رقصیدن با مرده ها !!

anise b

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جشن هر ۷ سال یک بار برگزار می‌شود که در طی آن سرداب خانواده باز می شود و بقایای اجداد مرده را بیرون می‌آورند و در پارچه جدیدی می‌پیچند و سپس با شادی مضاعفی با جسد می‌رقصند.
آریا تاک:موزیک زنده‌ای نواخته می‌شود، حیواناتی قربانی می‌شوند و گوشت آن بین مهمان‌ها و اعضای خانواده توزیع می‌شود. بزرگ‌ترها اهمیت مرده‌ای که در برابر آن‌ها قرار دارد را شرح می‌دهند.

فامادیهانا به عنوان روزی است که در آن به خانواده نشان داده می شود تا بدانند چقدر آن مرده برای آن‌ها عزیز بوده است.
طبق عقیده مردم ماداگاسکار مردم از گل ساخته نشده اند بلکه از اجساد اجداد گذشته ساخته شده‌اند. همچنین آن‌ها معتقدند تا زمانی که مرده به طور کامل تجزیه نشده است به طور همیشه آن‌ها را ترک نکرده و قادر است با زنده‌ها ارتباط برقرار کند.
جالب است ذکر کنیم این جشن خیلی قدیمی نمی‌باشد و اصلیت آن قبل از قرن ۱۷ یافت نشده است.

marjan.hoseini

عضو جدید
چه سنت بدی.اصلا جالب نیست
به نظر من مرده باید تا ابد یه جا گذاشته بشه و به خواب ابدیش بره(مثل دین ما)این حرکت توهین به مرده هاشونه

sinuhe

عضو جدید
آخی بیچاره مرده ها!!!!!!!!!!!!!حسابی گور به گور میشن!!!!!!:(

neegahin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه سنت بدی.اصلا جالب نیست
به نظر من مرده باید تا ابد یه جا گذاشته بشه و به خواب ابدیش بره(مثل دین ما)این حرکت توهین به مرده هاشونه
خوب نمیشه اینو گفت هرکس اعتقاد مخصوص به خودشو داره اونها هم اعتقادشون اینه که بنظر من هم مشکل داره !

sheyda jon

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی کار جالبیه! خیلی خیلی!:smile:
بهتر از عزاداری های 7 روز و 7 شب و 7 ساله اس که!

ESPEranza

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه آدم زنده نیست که بیچارها رو از خاک در میارن تا باهاشون برقصند ؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anise b

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون رو ناراحت نکنید......خوب جز آدابشون هست نمیشه کاری کرد:D

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه ......................بنده خدا یه کم از عذاب رهایی پیدا میکنه:D