رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

mamad-i

عضو جدید
سلام دوستان من یه فایل اتوکد دارم که وقتی بازش می کنم پیغام drawing file is not valid نشون میده در صورتی که من جای دیگه راحت این فایلو باز کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
با سلام دوستان
من یه مشکل در اتوکد دارم. اونم اینه که وقتی تو اتوکد دو بعدی خط ترسیم میکنم، بعد از ترسیم خطوط وقتی به حالت سه بعدی می رم متوجه میشم کلیه ی خطوط به صورت اکسترود شده ترسیم شده اند(به صورت صفحه ترسیم می شوند) چجوری میتونم این مشکل رو حل کنم. مرسی از شما دوستان
سلام
اگر درست متوجه شده باشم ، مشکل شما سه بعدی شدن خطوط هست در راستای x،y،z ؛
این مشکل ، گاهاً پیش میاد ، مخصوصا در فایل های دوبعدی که در داخلش بعضی چیزا رو سه بعدی کنیم !
متاسفانه راهکار سریع و ساده ای نداره ، شما باید خطوط رو دونه دونه انتخاب کرده ، و در منوی properties مختصات z رو صفر کنید .
موفق باشید . . .:gol:

سلام دوستان من یه فایل اتوکد دارم که وقتی بازش می کنم پیغام drawing file is not valid نشون میده در صورتی که من جای دیگه راحت این فایلو باز کردم ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
به احتمال زیاد ورژن ِ فایل شما ، از ورژن برنامه ی اتوکدی که روی سیستمتون نصب هست ، بالاتر هست ؛ مثلا فایل ِ کدی که در دست دارید با ورژن 2013 ذخیره شده ، اما اتوکدی که روی سیستمتون هست ، 2012 هست .
یا ورژن نرم افزار رو ارتقا بدید ؛ و یا فایل رو در یک سیستم ِ دیگه save as بگیرین با ورژن های پائین تر.
موفق باشید . . .:gol:

mina199219

عضو جدید
سلام دوستان
من به یه مشکل برخورد کردم
حجممو تو کد ساختم واسه یه سری تغییرات بردم تو مکس وقتی دوباره برگردوندمش تو کد حجم سالیدی ک داشتم رو دیگه به صورت مش میشناسه بعدم هرچی کانورت تو سالید میزنم ارور میده الان من چی کار کنم نه اسلایس میشه نه سابترکت
لطفا راهنماییم کنید چه کنم

Sina-Arch

عضو جدید
سلام دوستان
من به یه مشکل برخورد کردم
حجممو تو کد ساختم واسه یه سری تغییرات بردم تو مکس وقتی دوباره برگردوندمش تو کد حجم سالیدی ک داشتم رو دیگه به صورت مش میشناسه بعدم هرچی کانورت تو سالید میزنم ارور میده الان من چی کار کنم نه اسلایس میشه نه سابترکت
لطفا راهنماییم کنید چه کنم
-------------------------------------------------------------
سلام
متاسفانه راهی نیست و از مکس که بر میگرده همش تبدیل به مش میشه

mina199219

عضو جدید
-------------------------------------------------------------
سلام
متاسفانه راهی نیست و از مکس که بر میگرده همش تبدیل به مش میشه

ای وایییییی
الان من چ جوری خوب از این سکشن بگیرم؟
یه سوال دیگه از مش که نمیشه فلت شات گرفت فلتن هم پره خطه چه جوری ازش نما بگیرم؟

Sina-Arch

عضو جدید
ای وایییییی
الان من چ جوری خوب از این سکشن بگیرم؟
یه سوال دیگه از مش که نمیشه فلت شات گرفت فلتن هم پره خطه چه جوری ازش نما بگیرم؟
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش به نظر من راهی نمی رسه و نمی شه فکر کنم
توی راینو می شه ولی فکر کنم
الان یادم اومد یه بار اینطوری کردم و بعدش از راینو برش و نما رو با فرمت اتوکد کشیدم بیرون
راینو بلدی؟

mina199219

عضو جدید
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش به نظر من راهی نمی رسه و نمی شه فکر کنم
توی راینو می شه ولی فکر کنم
الان یادم اومد یه بار اینطوری کردم و بعدش از راینو برش و نما رو با فرمت اتوکد کشیدم بیرون
راینو بلدی؟

نصب دارم اما متاسفانه تا حالا باهاش کار نکردم:(

Sina-Arch

عضو جدید
نصب دارم اما متاسفانه تا حالا باهاش کار نکردم:(
--------------------------------------------------------------------
load your model into rhino. Select the objects you want the contour of. Type 'contour' in the command area and hit enter. It then asks for a base point. If you want to get contours running left to right on your screen, click somewhere above your model. It then asks for another point. May be something about direction, I can't remember off hand. Hold the shift key and click somewhere below the model. The shift key is used to ensure you get a 90degree line. Then type in the distance between contours.

Note: In case the left/right, above/below mentioned above is confusing, this should all be done in the same view.

mina199219

عضو جدید
--------------------------------------------------------------------
load your model into rhino. Select the objects you want the contour of. Type 'contour' in the command area and hit enter. It then asks for a base point. If you want to get contours running left to right on your screen, click somewhere above your model. It then asks for another point. May be something about direction, I can't remember off hand. Hold the shift key and click somewhere below the model. The shift key is used to ensure you get a 90degree line. Then type in the distance between contours.

Note: In case the left/right, above/below mentioned above is confusing, this should all be done in the same view.

:smile:...ممنون از لطفتون خیلی زحمت کشیدین
الان امتحانش میکنم

hana.m.1400

عضو جدید
( با دو کیلیک درب و پنجره و لیدر و بکشید ... !!! )

بعد از Extract تو محیط اتوکد دستور AP رو اجرا کنید . فایلهای Extract شده رو لود کنید تیک add history بزنید حالا روی contents کلیک کنید حالا add بزنید و یه بار دیگه به مسیر extract برید و فایلها رو add کنید . دیگه تموم شد .

حالا این برنامه با دستور D1 فعال میشه و کافی شما بین دو خط در راستای هم کلیک کنید ...!

لذت ببرید .

راستی با دستور D2 هم پنجره میکشه ...( نقل از petivell )​
فايل هاي پيوست شده
  • lisp.zip (77.7 کیلو بایت, 91 نمايش)

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض ادب

برنامه اتو کد من یکی دو روزه که باز نمیشه {اوپنش که می کنم هیچی نمیاد انگار اصلن وجود نداره } مشکل چیه و چطور باید رفعش کنم؟{یک بار حذفش کردم و دوباره نصب ولی درس نشد}

پیشاپیش سپاااس

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرض ادب

برنامه اتو کد من یکی دو روزه که باز نمیشه {اوپنش که می کنم هیچی نمیاد انگار اصلن وجود نداره } مشکل چیه و چطور باید رفعش کنم؟{یک بار حذفش کردم و دوباره نصب ولی درس نشد}

پیشاپیش سپاااس

نیاااااز فوری

jhangard

کاربر بیش فعال
دوستان لطفا یه راه مطمئن بگید من بتونم فایل ها رو با هر فونت فارسی باز بکنم بدون مشکل.
(همه فونتا رو در پوشه font و support هم ریختم ولی بعضی فایلا رو خراب نشون میده هنوز :()
دانلود فایل

آخرین ویرایش:

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
دوستان لطفا یه راه مطمئن بگید من بتونم فایل ها رو با هر فونت فارسی باز بکنم بدون مشکل.
(همه فونتا رو در پوشه font و support هم ریختم ولی بعضی فایلا رو خراب نشون میده هنوز :()
دانلود فایل

سلام
برای منم یه بار همین مشکل پیش اوومد
یه فولدر درست کردم
فونت ها و فایل اتوکد رو داخل اون قرار دادم درست شد
حالا شما این راهم امتحان کن شاید درست بشه
:redface:

memar_sh

عضو جدید
بهترین راه وتمیز تری راه نقشه رو به صورت pdfبه فتوشاپ ببرین به غیر ان کیفیت اوفت مکنه پیکسل پیکسل نشون میده

nazanin1991

کاربر ممتاز
فونت ها رو حتما داخل فایل فونت ویندوز بریزk
http://www.abccom.biz/articles/autocad/136-how-to-solve-font-problem-in-autocad
ریختم باز هم فونتا رو خراب نشون میده.

سلام بر شما
به این لینک یه سر بزن

http://www.abccom.biz/articles/autocad/136-how-to-solve-font-problem-in-autocad

البته من فک میکنم این فایلی که شما دادی کلا مشکل داره
چون هیچجوره درست نشون نمیده
من خودم برا طراحی فنی فایلای این مدلی داشتم
ولی با تغییر استایل درست می شد
:redface:

arv3760

عضو جدید
با سلام زمانی که فایل اتوکد را می خوام باز کنم این اررور را میده مشکل از کجاست

1.JPG

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فونت ها رو حتما داخل فایل فونت ویندوز بریزk

ریختم باز هم فونتا رو خراب نشون میده.

فونت های ویندوز TTF هستش و فونتهای اتوکد SHX و اصلا کپی کردن فونت های اتوکد توی فونتهای ویندوز کار الکی هستش و ربطی هم نداره به هم .. خوب شما باید وارد تکست استایل بشید و اون فونتی رو که علامت تعجب زرد رنگ کنارش زده رو پیدا کنید و حالا یا دانلودش کنید و یا همونو به یه فونت هم نامش تو لیست فونتان تغییرش بدی ..با اوکی کردن پنجره تکست استایل و ریفرش کردن فایل درست میشه . البته از ریفرش منظورم دستور regen هستش یا همون RE هستش

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه این گزینه arrange icons کارش دقیقا چیه؟
مشاهده پیوست 178810

دستور Arrange Icons :
آدرس دستور : Menu: Window > Arrange Icons
کاربرد دستور : ( اصن کاربرد نداره ) ، وقتایی که چندین نقشه رو باز میکنیم ، در حالت minimize ، بعد از اعمال دستور ،در یک خط منظم چیدمان میکنه.. مانند تصویر.;)
قبل از اعمال دستور اگه اینجوری باشه!!2013-12-15_120254.jpg
بعد از اعمال دستور اینجوری میشه !! 2013-12-15_120517.jpg

eng.mahbubeh

عضو جدید
سلام دوستان
من یه مشکلی توی اتوکد دارم.هر جای صفحه که کلیک میکنم یک بعلاوه کوچک میاد رو صفحه.یه عکس میزارم تا متوجه مشکلم بشید.ممنون میشم اگر کسی کمک کنه حلش کنم.خیلی رو اعصابمه.
[URL="http://upload7.ir/viewer.php?file=97932078730333620297.jpg"][IMG]http://upload7.ir/images/97932078730333620297_thumb.jpg[/URL][/IMG]

nazanin1991

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه مشکلی توی اتوکد دارم.هر جای صفحه که کلیک میکنم یک بعلاوه کوچک میاد رو صفحه.یه عکس میزارم تا متوجه مشکلم بشید.ممنون میشم اگر کسی کمک کنه حلش کنم.خیلی رو اعصابمه.
[URL="http://upload7.ir/viewer.php?file=97932078730333620297.jpg"][IMG]http://upload7.ir/images/97932078730333620297_thumb.jpg[/URL][/IMG]

سلام بر شما
با zoom in و zoom out این متبتا از بین میره....

Disa70

عضو جدید
سلام دوستان

این مشکل همیشه تو اتوکد پیش میاد،‌ واسه غیرفعال کردنش باید دستور Blipmode رو اجرا کنی و خاموشش کنی
اتوکد شما 2012 هست و دستور راحت اجرا میشه،‌اما تو ورژنای 2013 و 2014 دستور باید به شکل Blipmode. اجرا بشه، یعنی یه نقطه اولش گذاشته بشه
موفق باشید

mahboooobeh

عضو جدید
سلام دوستان.......اتوکدم امروز دچار مشکل شده این ارورو میده :
fatal error-out of memory-shutting down
تا اتوکدو باز میکنم ارور میده.........مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟:weirdsmiley:بدجور کارم گیره.....ورژن کدم هم ۲۰۱۳

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.......اتوکدم امروز دچار مشکل شده این ارورو میده :
fatal error-out of memory-shutting down
تا اتوکدو باز میکنم ارور میده.........مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟:weirdsmiley:بدجور کارم گیره.....ورژن کدم هم ۲۰۱۳

حافظه پره حالا ببینید کد رو کجا نصب کردید یا درایوی که کد توش نصبه پره یا c پره خالی کنید احتمالا درست بشه البته من فقط از ترجمه ارور و حدس خودم گفتم چون قبلا برام پیش نیومده این مورد

mahboooobeh

عضو جدید
حافظه پره حالا ببینید کد رو کجا نصب کردید یا درایوی که کد توش نصبه پره یا c پره خالی کنید احتمالا درست بشه البته من فقط از ترجمه ارور و حدس خودم گفتم چون قبلا برام پیش نیومده این مورد
اره خودم هم اول به همین نتیجه رسیدم...........درایوی که کد توشه رو خالی کردم........بازم فرقی نکرد
دیگه مجبورم دوباره نصب کنم:razz:ممنون عزیزم