رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
نمیدونم اینجا جاش هست یا ن.
فرمان purge چکار میکنه؟
با سلام
دستور purge لایه ها ، line styles ، texts ،بلوک ها و هرچیزی که تعریف کردید ولی توی نقشه اتون استفاده نکردید رو پاک میکنه و حجم فایل رو به صورت قابل توجهی کم میکنه .
در بعضی مواقع حجم فایل ترسیمی ما زیاد می‏شود و باعث کند شدن ترسیم می‏شود. علت این مسئله وجود لایه‏ ها و موارد مختلف اضافی است که استفاده نمی‏شوند ولی در آن فایل وجود دارند. برای از بین بردن این موارد اضافی از این دستور استفاده می‏کنیم.

purge.jpg

Mohandes salman

عضو جدید
چطوری میتونم درستش کنم؟:(
با سلام خدمت دوستان عزیز
سحر خانم شما اتوکدتونو ری استارت کنید به احتمال خیلی زیاد درست میشه
راست کلیک option از پنجره باز شده سربرگ profiles و reset را بزن کل تنظیماتش بر میگرده به حالت پیش فرضش

آخرین ویرایش:

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
سحر خانم شما اتوکدتونو ری استارت کنید به احتمال خیلی زیاد درست میشه
راست کلیک option از پنجره باز شده سربرگ profiles و reset را بزن کل تنظیماتش بر میگرده به حالت پیش فرضش
سلام...خیلی ممنون از کمکتون...ولی بازم درست نشد:(

Mohandes salman

عضو جدید
سلام...خیلی ممنون از کمکتون...ولی بازم درست نشد:(
سلام....
خب شاید واحدا تنظیم نبوده نقشه رو کشیدی بعد متوجه واحدا شدی درستش کردی ،اگه این طوره نقشه رو باهمون واحدی که ترسیم کردی دوباره تنظیم کن.
در خط فرمان عبارت startup رو تایپ کن و اینتر بزن بعد عدد 1 رو وارد کن بعدش کدو ببند دوباره باز کن واحدو بزار رو متریک بعد ار قسمت unit یا ررو متر یا رو میلیمتر بزار ببین درست میشه؟؟؟

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
خب شاید واحدا تنظیم نبوده نقشه رو کشیدی بعد متوجه واحدا شدی درستش کردی ،اگه این طوره نقشه رو باهمون واحدی که ترسیم کردی دوباره تنظیم کن.
در خط فرمان عبارت startup رو تایپ کن و اینتر بزن بعد عدد 1 رو وارد کن بعدش کدو ببند دوباره باز کن واحدو بزار رو متریک بعد ار قسمت unit یا ررو متر یا رو میلیمتر بزار ببین درست میشه؟؟؟
خیلی ممنون....ولی دوباره درست نشد:(

rozhaan

عضو
سلام .....

میتونی به polyline بکشی .....به این صورت که بعد از انتخاب دستور یک نقطه مبدآ انتخاب کنی و با زدن a بصورت کمانی شکل میشه و خیلی تیز برات میکشه برای رهایی از این صورت میتونی s رو بزنی تا

خطوطت طوری که میخوای بشه و بتونی خودت خیلی روش تآثیر بذاری و چیزی که میخوای میشه ...........و همینطور در این حین اگه خط مستقیم لازمت شد , در حین انجام این دستور میتونی L رو بزنی و خط

راست بکشی و بدون متوقف کردن دستور به کارت ادامه بدی , فقط بعد از اینکه با خط راست کارت تموم شد باز باید a و s رو بزنی تا به کشیدن خطوط منحنیت ادامه بدی ......

ممنون:gol:

ghafori_110

عضو جدید
autocad360

autocad360

بسمه تعالي
باسلام واحترام
تقاضا دارم روش تهيه ونصب اتوكد 360 براي آندرويد را بفرمائيد . با نسخه باز شده crack شده

mamali2220

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم انداره های این زمینو تو اتوکد بکشم ولی زاویه هارو ندارم کسی میتونه کمک کنه؟
طول ضلع ها به این صورت است
23.33متر
24.57متر
9.39متر
10.07متر
با تشکر فراوان

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
میخواستم انداره های این زمینو تو اتوکد بکشم ولی زاویه هارو ندارم کسی میتونه کمک کنه؟
23.33متر
24.57متر
9.39متر
10.07متر
با تشکر فراوان

یکی از خطوط را مستقیم و با اندازه ترسیم میکنیم و برای یاقی اضلاع از دو سر خط و دایره به شعاع های داده شده استفده میکنیم . محل های برخورد اضلاع رو بهمون میدن
این راه من بود. زمین با گوشه تند هم شد

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
در یک سیستم اتوکد 2015 نصب کردم ، وقتی تو محیط 2dwirefram کار میشه ، ی دنباله ای در ادامه کرسر هست تمام مدت و جاش هم می مونه
مربوط به
Blipmode هم نیست ، تو این جالت جای حرکت ها می موند اما تو این موردی که پیش اومده یه دنباله به شکل کرسر می مونه رو صفخه با همه هر حرکتی . Blipmode رو چک کردم ، ریست هم فایده نداشت
فقط تو هم محیط و hiden هست . در باقی حالت ها و سه بعدی نیست

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
23.33متر
24.57متر
9.39متر
10.07متر
با تشکر فراوان

درود برشما.............حتما بایستی شما دو تا قطر رو اندازه میزدید ............تا هنگام ترسیم به مشکل نخورید...........این نقشه بدون داشتن اندازه زاویه یا قطرها............ در ترسیم دارای خطای ....... 100درصد است.

تاپیکی در این خصوص

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif
[ نحوه ترسیم ، گونیا کردن و محاسبه مساحت زمینهای قناس ]

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عکس رو چه جوری میبردیم توی اتوکد؟:cry:
اتوکد رو باز کنین. از ابزارای بالای صفحه گرینه insert رو انتخاب کنین.(اصولا بین view و format هستش). گزینه insert رو که انتخاب کردین، زیر مجموعه هاش باز میشه (منوی کرکره ای هستش)، بعد گزینه raster image reference رو انتخاب کنین. تو صفحه باز شده، دنبال عکس مورد نظر بگردین و open کنین. ابعاد و مکان دلخوا رو انتخاب کنین و اوکی کنین. رو صفحه کار اتوکد کلیک کنین، و عکس رو وارد کنین.
پ.ن: من همیشه الله بختکی عکس میارم تو اتوکد.ینی ابعاد و مکان رو چشمی انتخاب میکنم و هویجوری کارم را میفته:D...........;)

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان...

ورژن 2008 اتوکد رو میخواستم دان کنم ولی پیدا نکردم از تو نت...میخواستم بدونم که نسخه 2010 خیلی فرق داره با 2008 ؟

چون یه اموزش داشتم در مورد اتوکد 2008 ولی خواستم از روی ان اتوکد رو یاد بگیرم..ولی نشد!!!

حالا ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنین...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...

ورژن 2008 اتوکد رو میخواستم دان کنم ولی پیدا نکردم از تو نت...میخواستم بدونم که نسخه 2010 خیلی فرق داره با 2008 ؟

چون یه اموزش داشتم در مورد اتوکد 2008 ولی خواستم از روی ان اتوکد رو یاد بگیرم..ولی نشد!!!

حالا ممنون میشم در این مورد راهنماییم کنین...

نه زیاد فرقی ندارن..یعنی به نظر من اصلن هیچ فرقی ندارن.
حالا اگه شما بخاین از رو پی دی اف یاد بگیرین شاید آموزشش فرق داشته باشه چون محیطش فرق میکنه.ولی در کل فرقی ندارن.
اگه شما کد 2008 رو بلد هستین یا برعکسش 2010 رو اگه یکیشو بلد باشین راحت میتونین با اون یکیم کار کنین

alireza1112

عضو جدید
سلام ، قبلا دوستان اینجور نبودن اما الان من یک اموزش تخصصی اتوکد میخواستم ، همه فروشی! بود!!

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز
23.33متر
24.57متر
9.39متر
10.07متر
با تشکر فراوان
غیر ممکنه گرامی

اگه زمین وجود خارجی داره میشه با گوگل مپ ازش یک عکس گرفت و منتقل کرد به اتوکد

Asghar_

عضو جدید
سلام...

دوستان من چطور میتونم نوار ابزارهای اتوکد رو ایجاد کنم و همچنین چطور میتونم نوار ابزارها رو جابه جا کنم؟

به شکل زیر توجه کنین:

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان ...

مشکل قبلی حل شد.. یه سوال دیگه...

میخواستم بدونم در اتوکد با گزینه ای میشه مختصات یه بیضی یا هر هندسه ای رو وارد کرد؟

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان چطور میتونم در اتوکد بردار ایجاد کنم؟ مثل شکل زیر..

باتشکر

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من یه مشکل اساسی دارم تو کد. وقتی چندتا فایل اتوکد همزمان باز کردم نمیتونم همه رو بصورت چندتا تب تو صفحه ببینم. مجبورم یا از پایین صفحه انتخابشون کنم یا با کنترل تب برم تو فایلای دیگه. که اینطوری هم وقتگیره هم اذیت کننده س. کسی میدونه چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من یه مشکل اساسی دارم تو کد. وقتی چندتا فایل اتوکد همزمان باز کردم نمیتونم همه رو بصورت چندتا تب تو صفحه ببینم. مجبورم یا از پایین صفحه انتخابشون کنم یا با کنترل تب برم تو فایلای دیگه. که اینطوری هم وقتگیره هم اذیت کننده س. کسی میدونه چطوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

خب دوستان من مشکلم حل شد. گفتم بیام اینجام بگم شاید مشکل شخص دیگه ای هم باشه.
از منوی آپشن، تب display قسمت window element که کادر سمت چپ هست، یه گزینه داره به اسم display file tabs که اگر تیکش خورده باشه، فایلها رو بصورت تب های مجزا نشون میده

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان ...

مشکل قبلی حل شد.. یه سوال دیگه...

میخواستم بدونم در اتوکد با گزینه ای میشه مختصات یه بیضی یا هر هندسه ای رو وارد کرد؟
سلام.
اره اگه مختصات بیضی یا اون شکلی رو که میخواهید ترسیم کنید داشته باشید با لاین و با point میشه.
با لاین شما مختصات اول رو وارد میکنید بعد یه تب میزنید و مختصات دوم و سپس اینتر کن نقطه اول ایجاد میشه با ی اینتر دیگه مختصات نقطه دوم را وارد کن به همین ترتیب مختصات وارد کن .این کار سخته براتون شما از point استفاده کن که راحت تر میتونی نقاطو ببینی.بعد کل مختصات وارد کردی با لاین نقطه هارو ب هم متصل کن.
موفق باشب

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان...

میخوام تصویر زیر(فقط بردارها) رو نسبت به محور تقارن کپی کنم...باید چکار کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین..

Asghar_

عضو جدید
اندازه حروف نوشته شده در اتوکد چطوری بزرگ میشه..مثلا ضخیم تر نوشته بشه....من هر کاری مینکنم درست نمیشه...

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

من میخوام از فایل اتوکدم، عکس خروجی بگیرم...عکس با فرمت BMp رو میده ولی در اتوکد درست کپی نمیشه...

پرینت اسکرین هم که میکنم علامت محور مختصات میاد! راهی وجود نداره علامت محور مختصات ظاهر نشه؟ یا این که کوچکترش کنم؟

باتشکر

Mohandes salman

عضو جدید
سلام دوستان عزیز

من میخوام از فایل اتوکدم، عکس خروجی بگیرم...عکس با فرمت BMp رو میده ولی در اتوکد درست کپی نمیشه...

پرینت اسکرین هم که میکنم علامت محور مختصات میاد! راهی وجود نداره علامت محور مختصات ظاهر نشه؟ یا این که کوچکترش کنم؟

باتشکر
سلام
tools>>display image >>save عکس میگیره با هر فرمتی که بخواهید و دیگه در این روش محور مختصات ظاهر نمیشه کیفیت عکسی هم که میگیره به نسبت بد نیست.

اندازه حروف نوشته شده در اتوکد چطوری بزرگ میشه..مثلا ضخیم تر نوشته بشه....من هر کاری مینکنم درست نمیشه...

برای ضخیم تر شدن شما باید اون خروف لاتین Bرو بزنید تا حروفت برجسته شه اما برای بزرگ شدن حروفتون کنار حرف لاتین B یه کادر کوچیک هست که داخلش عدد پیش فرض 2.5 رو زده شما اون عددو بیشتر کنید حروفتون بزرگ میشه. البته بستگی به یونیتتون داره که رو چی باشه متر ، اینچ ویا سانتی متر و میلیمتر
موفق باشید