رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

qazal.

عضو جدید
توي سي ديش غير تلفظ چي داره؟

این روش فعال غیر فعالو از منبع خاصی شنیدی؟ یکم بیشتر توضیح بده لطفا
تو داری دوباره میخونی؟؟؟ بچه هایی که زود خسته میشن باید از اراده تو یاد بگیرن ...این خیلی خوبه... این یعنی لذت یاد گیری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
این روش فعال غیر فعالو از منبع خاصی شنیدی؟ یکم بیشتر توضیح بده لطفا
تو داری دوباره میخونی؟؟؟ بچه هایی که زود خسته میشن باید از اراده تو یاد بگیرن ...این خیلی خوبه... این یعنی لذت یاد گیری

ببينين مقدمه هر كتاب رو اگر بخونين مخصوصا كتبي كه روش خاص دارن خيلي خوبه
ببينين در اين كتاب لغات پيش دانشگاهي و سال سوم و دوم اورده شده
لغات مشترك هم تو پيش دانشگاهي اورده
از مطالعه ي همزمان مقاطع اجتناب بشه
شما در طول 100 روز ميتونين تمام لغاتشو حفظ كنين
حالا اگه بخواين كاملا تو ذهنتون جا بيفته طوري كه بره به حافظه بلند مدت و در نياد
بعد از 100 روز برگردين از صفحه اول برعكس كنين كارتونو يني اگه هر شب لغت انگليسي رو خوندين و معني فارسيشو گفتين حالا معني فارسيشو نگاه كنين و لغت انگليسيشو بگيد
تمام
يني در يك رفت و برگشت كلمه رو حفظ كنين
نه من امسال قبول ميشم
چون زبانم ضعيفه ميخام تقويتش كنم

arcdoc

اخراجی موقت
از رئژوش تيك 8 (كتاب گاج)استفاده كن
من استفاده كردم جواب داد

يه درخواستي دارم
كسي هست سي دي كتاب 504 لغت رو داشته باشه تلفظ لغات كه هر درس يه فايل mp3 داره رو بزاره اينجا؟
من خودم ترجمه دانشوري ندارم سي دي تلفظشم بصورته فلشه اصلا حال نميكنم باهاش

نميشه جلو عقب ببرمش
كسي ميتونه كمك كنه؟
سی دی 504.............
http://www.mediafire.com/?yv3ca796gtx9pl8

rozo

عضو جدید
عشقم....اسنشیال تافل رو فوکوس کن.....فعلا به 1100 احتیاجی نداری......تافل خیلی مهمتره....زودتر تموم کن برو سراغ سوالا سال گذشته.....زودتر که میگم یعنی تا مهر.....باید 504 و تافل رو خونده باشی....

روزی 1 درس باید خونده بشه تا اینکه تا مهر تموم شه!!! روزی 1 درس زیاد نیست؟؟ لغتا جا نمیافتناااا. من 2-3 روز 1 درس 504 + مرور لغات رو با نرم افزار پرآموزی ( Over learning)میخونم.عااااااااالیه! تا پایان شهریور 504 تمون میشه!نکنه من کندم؟؟؟؟ آره؟؟:redface:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزی 1 درس باید خونده بشه تا اینکه تا مهر تموم شه!!! روزی 1 درس زیاد نیست؟؟ لغتا جا نمیافتناااا. من 2-3 روز 1 درس 504 + مرور لغات رو با نرم افزار پرآموزی ( Over learning)میخونم.عااااااااالیه! تا پایان شهریور 504 تمون میشه!نکنه من کندم؟؟؟؟ آره؟؟:redface:

over learning چطوریه؟ میشه توضیح بدین؟ اگر لینک دانلود داره هم بذارید لطفا

arcdoc

اخراجی موقت
شما مطالعه كرديد؟
نه ولی با بچه های جدید بررسی کردیم.....خودش ادعا میکنه که دیگه به 504 و تافل نیاز ندارید و توی این کتاب گنجانده شده....راست میگه.....ولی مهم شیوه است....این کتاب برای 2 ماه اخر بعد از خوندن کتابهای مرجع برای مرور و تست زنی عالیه

arcdoc

اخراجی موقت

بستگی به زمان مطالعه داره.....ولی تا با چیزی درگیر نشی امکان نداره بتونی یاد بگیری ....بیشترین مشکل بچه ها اینه ...باید برای خودت جذابش کنی..یعنی از این به بعد رفتی کتاب فروشی .....قفسه زبان رو دیدی روتو برنگردونی بری......برو کتاب هارو ورق بزن ...دنبالش برو....تا دم در خونشون:biggrin:........تا مهرم تموم کردی قبول ...ولی عمقی یاد بگیر....

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
نه ولی با بچه های جدید بررسی کردیم.....خودش ادعا میکنه که دیگه به 504 و تافل نیاز ندارید و توی این کتاب گنجانده شده....راست میگه.....ولی مهم شیوه است....این کتاب برای 2 ماه اخر بعد از خوندن کتابهای مرجع برای مرور و تست زنی عالیه
مرسي از راهنماييتون....ميشه بفرماييد شما خودتون براي زبان چه منابعي خونديد؟سطح زبانتون قبل كنكور چطور بود؟مرسي

rozo

عضو جدید
over learning چطوریه؟ میشه توضیح بدین؟ اگر لینک دانلود داره هم بذارید لطفا
سلام دوستم. تقریبا شبیه به جی ممورایزه ولی کلمات رو با چند تا تصویر مرتبط با معنی ارایه میده. هر درس 504 مثلا شامل 12new words+useful words+sample sentences .من پک کاملشو دارم شامل 504-TOEFL-1100-IELTS-OPD ) فک نکنم باشه که دانلود شه. من 45000 تومن خریدمش... اگه بشه حتتتما!! ولی عاااالیه وقتی لغتی رو به آخرین مرحله مرور برسونی دیگه یادت نمیره چون تصویرا جلو چشمته

rozo

عضو جدید
بستگی به زمان مطالعه داره.....ولی تا با چیزی درگیر نشی امکان نداره بتونی یاد بگیری ....بیشترین مشکل بچه ها اینه ...باید برای خودت جذابش کنی..یعنی از این به بعد رفتی کتاب فروشی .....قفسه زبان رو دیدی روتو برنگردونی بری......برو کتاب هارو ورق بزن ...دنبالش برو....تا دم در خونشون:biggrin:........تا مهرم تموم کردی قبول ...ولی عمقی یاد بگیر....

سپاس از راهنماییت. اهوم !من عمیق میخونم با نرم افزار و کللللی مثال! که نیاز به مرور نداره:smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]تحلیل سوالات زبان کارشناسی ارشد[/h]
آزمون زبان کارشناسی ارشد دانشگاههای سراسری به دو بخش زبان عمومی و زبان تخصصی تقسیم بندی می شود.تعداد سوالات آزمون معمولا 30 سوال می باشد که از این تعداد 15 سوال عمومی و 15 سوال تخصصی می باشد. مباحث مطرح شده در زبان عمومی شامل لغت و گرامر می باشد ، که در چند سال اخیر سوالات گرامر در قالب Cloze Tests و سوالات زبان تخصصی در قالب Reading Comprehensionمطرح می شوند. بنابراين سوالات زبان در آزمون كارشناسي ارشد كه اولين بخش در دفترچه آزمون تمامي رشته ها مي باشد به ترتيب ذيل مي باشد :​
1- لغت VOCABULARY
2- گرامر GRAMMAR كه البته در چند سال اخير سوالات اين بخش در قالب CLOZE TEST ارائه مي شود. يعني در قالب يك متن سوالات گرامر بصورت جاي خالي در جمله طراحي مي شوند.​
3- درك مطلب READING COMPREHENSION
راهكار آماده شدن براي پاسخگويي به سوالات زبان كارشناسي ارشد
بخش لغت :
براي كسب آمادگي مطلوب جهت پاسخگويي به اين بخش بايستي داوطلب داراي گنجينه اي از واژگان زبان عمومي باشد. در رابطه با آموزش لغت كتابهاي متعددي نگاشته شده اند اما بهترين كتاب براي شروع كتاب 504 واژه و پس از آن كتاب لغات ضروري براي تافل essential words for TOEFL مي باشد. از آنجاييكه اين كتابها بر مبناي آموزش دادن لغت به شكل پايه طراحي گرديده اند نه بر مبناي ازمون كنكور بنابر اين در طراحي كلي صورت گرفته از سوي" سنجش و دانش " اين دو كتب در قالب يك پك بهمراه تستهاي مربوطه ارائه ميگردد.در اين پك ابتدا لغات مربوطه ذكر شده پس از آن جمله نمونه كه آن لغت در آن بكار رفته و در انتهاي هر درس تستهاي مبوط به آن درس آمده است. در انتهاي هربخش تستهاي خود آزمايي ذكر گرديده است. از آنجاييكه در چينش سوالات زبان تعداد 10 سوال به بخش لغت اختصاص يافته اين بخش داراي اهميت زيادي است. در بررسي هاي انجام شده و مقايسه سوالات زبان در سالهاي اخير به اين نتيجه مي توان دست يافت كه بعضا سوالات زبان در سالهاي مختلف تكرار مي شوند. بنابر اين در انتهاي تمامي بخشهاي اين پك نمونه سوالات بخشهاي مختلف زبان اعم از لغت گرامر و درك مطلب رشته هاي مختلف آورده شده است.​
بخش گرامر
بايد توجه داشته گرامر در حقيقت يادگيري قوانين زبان است بهمين دليل يادگيري آن به نسبت از بقيه بخشها راحتتر و شيرين تر مي باشد. اما متاسفانه ديد كلي داوطلبان نسبت به مقوله گرامر ديد خوبي نيست چون متاسفانه در دوران تحصيلي اعم از دبيرستان و حتي دانشگاه گرامر را با شيوه اي بي رحمانه اي آموزش داده اند و همين باعث تاثير گذاري منفي بر روي داوطلبان بوده است.براي ياد گيري گرامر داوطلب بايستي در ابتدا ديد كلي نسبت به گرامر پيدا كند و بداند كه اساسا منظور از سوالات گرامر چيست. بعنوان مثال وقتي گفته مي شود" زمان حال استمراري " منظور چيست؟وقتي گفته مي شود "فعل كمكي ناقص يا فعل مدال" منظور چيست؟ و پس از آن به شرح نكات پرداخت.تا فرد با زمان مجهول آشنايي نداشته باشد چگونه مي تواند نكات مربوط به صفات مفعولي را درك كند؟​
در سالهاي قبل سوالات گرامر تقليدي از تستهاي تافل بود كه در چند سال اخير اينگونه تستها جاي خود را به تستهاي متني داد ه اند كه با توجه به استفاده از تكنيك بافت متن كار را براي داوطلب راحتتر مي سازد.​
بر همين اساس در پك گرامر ابتدا در چند صفحه محدود مباحث كلي گرامر به شيوه اي جديد و با نثري جديد نگاشته شده و سعي شده تا با آسان ترين جملات قواعد گرامري آموزش داده شوند. پس از آن قواعد گرامري بصورت نكات شماره گذاري شده ذكر مي گردند و بلافاصله پس از توضيح نكته ، تست مربوطه نيز ذكر مي گردد. در انتهاي هر بخش تمريني در نظر گرفته شده تا فرد با توجه به مطالب يادگرفته شده به خود آزمايي بپردازد. در انتها نمونه سوالات گرامر رشته هاي مختلف نيز بهمراه پاسخ تشريحي در نظر گرفته شده است.​
بخش درك مطلب
مهمترين و امتياز آورترين بخش آزمون زبان كارشناسي ارشد بخش درك مطلب مي باشد. با دانستن اين مطلب كه 50 % سوالات آزمون در مورد درك مطلب مي باشند درك اهميت اين موضوع ساد ه تر خواهد بود. بر خلاف آنچه كه مورد تصور اكثر داوطلبان كارشناسي ارشد است براي پاسخ دادن به سوالات درك مطلب فقط دانستن زبان تخصصي شرط لازم و كافي نيست. ممكن است داوطلب لغات تخصصي رشته مورد تحصيل خود را بخوبي بداند اما اگر بر تكنيكهاي پاسخگويي به درك مطلب آشنايي نداشته باشد براحتي نمي تواند از عهده اين سوالات بر آيد. سوالات اين بخش بدين ترتيب مطرح مي شود كه چند متن كوتاه در آزمون ذكر گرديده و در مورد هر متن سوالاتي مطرح مي شود.سوالات مطرح شده در اين بخش در يك كليشه خاصي طراحي مي گردد كه در ذيل به برخي از اين كليشه ها اشاره مي گردد :​
الف) اولين نوع سوال درك مطلب سوال "ايده اصلي متن " يا main idea مي باشد. يعني از داوطلب خواسته مي شود تا بين گزينه ها گزينه اي را انتخاب كنند كه نشان دهنده منظور كلي نويسنده از متن است​
ب) سوال بعدي در متن "اطلاعات خاص" يا specific information است.يعني تست از داوطلب مي خواهد كه با توجه متن داوطلب آن گزينه اي را انتخاب كند كه در متن با يستي به دنبال آن باشد.​
ج)نوع ديگر سوال درك مطلب "ارجاع" يا reference است كه از داوطلب مي خواهد كه مرجع يك اسم را در جمله مشخص كند كه مشهور ترين نوع اين سوالات بخش ضمير است كه مثلا فلان ضمير در متن به كدام اسم بر ميگردد.​
د)سوال ديگري كه در بخش درك مطلب ذكر خواهد گرديد "مترادف" يا synonym مي باشد بدين ترتيب كه زبر يك لغت در متن خط كشيده شده و طراح سوال مترادف لغت را از بين 4 گزينه كه معمولا دو تاي آنها خيلي به هم شبيه هستند از داوطلب مي خواهد.​
در خصوص پاسخگويي به اين بخش لازم است تا داوطلب علاوه بر دانستن واژگان تخصصي مربوطه ، به تكنيكهاي پاسخگويي به اين نوع سوالات نيز آگاهي داشته باشد و اين مهم بدون تمرين كه همانا انجام تستهاي درك مطلب زياد مي باشد به دست نخواهد آمد.با تحليل سوالات كارشناسي ارشد رشته هاي مختلف مي توان به اين نتيجه رسيد كه طراح سوال يك رشته خاص لزوما نبايستي تمام متنها را مرتبط با آن رشته خاص طراحي كند و ممكن است در متنهاي خود از رشته هاي ديگر نيز مطالبي را ذكر كند بطور مثال می توان در یکی از نمونه سوالات سالهای قبل رشته مدیریت متنی را یافت که در مورد ماهواره است و هیچ ربطی به مدیریت ندارد یا در سالی دیگر متنی در مورد زیست شناسی. پس به اين نتيجه مهم دست خواهيم يافت كه در اين آزمون بيشتر جنبه عمومي درك از متون مطرح است تا درك لغت تخصصي يك رشته خاص. بر همين اساس در پك آموزشي "سنجش و دانش" در ابتدا تكنيكهاي پاسخ گويي به انواع مختلفي از سوالات درك مطلب آموزش داده مي شود و سپس نمونه هاي مختلفي از سوالات درك مطلب در زمينه هاي مختلف علمي مطرح خواهد شد. در انتها نيز سوالات سالهاي گذشته مطرح شده در رشته هاي مختلف بهمراه پاسخهاي تشريحي آنها ذكر گرديده است.​

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها می خواستم ببینم واسه زبان تخصصی چی باید بخونیم اصلا کسی جزوه زبان تخصصی نداره بزاره ؟؟؟؟؟
اگه یک جزوه خوب دارید لطفا بزارید چون من یک کتاب دارم خیلی زیاده ترجمه هم نداره اگه جزوه دارید بزارید ممنون میشم

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز

کسی اسکن شده این کتاب رو داره؟؟؟؟

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ندیدم تا حالا این کتاب رو!:)

این کتابها واسه موسسه سنجش و دانش که شامل 4 کتاب : 504 - tofel و 2 تا کتاب هست که یکی از کتابها واسه درک مطلب و کتاب دوم مربوط به گرامر
.

هزینه خرید این بسته 114000تومان

آخرین ویرایش:

mahyar21

عضو جدید
پاسخنامه و تحلیل گرامر زبان کارشناسی ارشد رشته معماری 92

تستهای کتاب 504 واژه درسهای 1 تا 5

تستهای کتاب 504 واژه درسهای6-10

تستهای کتاب 504 واژه درسهای 11تا 20

درک مطلب کارشناسی ارشد

تستهای کتاب 504 واژه درسهای 21 تا 25
خانم مهندس گل گلاب میتونین به جای 6 پست پیاپی همه فایل ها رو تو یه پست قرار بدین.
خواهشا رعایت کنین.
ممنون.;)

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیوست ها

• 504-words-tests-unit-26-30.pdf
    80.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 504-words-tests-unit-31-35.pdf
    80.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:
بالا