رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

*.N

عضو جدید
504 کی تموم کردی؟ کامله ؟ یعنی واسه هر کلمه چند تا هم معنی نوشته رو بلدی؟ مثل :astounding-astonishing-weird-mystic-occult-mysterious-uncanny -strange ........
یا recognize -discriminate-aware-know- find out - distinguish - identify ......
با این کار می تونی دامنه کلماتی رو که یاد گرفتی ببری بالا.
گرامر هم مهم نیست چون از اون 5 تاسوال 2 تاش یا 3 تاش به فرمول گرامری مربوط می شه و بقیه نه.
حتما 450 تافل رو کار کنید(l450l essential toefl words that you need to know) با یادگیریش می تونید کلماتی که معناهای متفاوتی دارند یاد بگیرید ، مثل fine که هم به معنیه خوب و هم معنی جریمه.
ولی بهت می تونن اطمینان بدم اگه مثل سال قبل reading ها زیاد بشه و بخش تصویری حذف بشه و این سال هم طبق این روش بمونه ، به نفع تو و همه و منه! من 1100 کار کردم (70 درصدشو) و وقتی یه عالمه کلمه سخت می خونی که تعداد کمیش تو کنکور از اون میاد ، وقتتو تلف می کنیو بهترین راه واسه بالا بردن نمره ، reading اه!

واسه تثبیت : لغت های زیاد تر یادبگیر ، هنوز زوده واسه تست.

ممنون دوست عزیز از راهنماییت.504رو اول آبان تموم کردم.آبان کلا درس نخوندم.تا الان هنوز دارم مرور ممیکنم به علاوه تافل که درس 7.نه همه مترادفارو نخوندم اما واسه هر لغت چند تا معنی رو یاد گرفتم ولی تو تافل دارم مترادفارو هم کامل یاد میگیرم .یعنی به نظرتون همینطوری لغاتو کار کنم تا تافلم تموم شه بعد تست زدنو شروع کنم؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز از راهنماییت.504رو اول آبان تموم کردم.آبان کلا درس نخوندم.تا الان هنوز دارم مرور ممیکنم به علاوه تافل که درس 7.نه همه مترادفارو نخوندم اما واسه هر لغت چند تا معنی رو یاد گرفتم ولی تو تافل دارم مترادفارو هم کامل یاد میگیرم .یعنی به نظرتون همینطوری لغاتو کار کنم تا تافلم تموم شه بعد تست زدنو شروع کنم؟؟؟؟
هر چی بخونی بازم کافی نیست!! لامصبا نمی گن از چی میاد و خلاص!:razz:

Pedram-viva

کاربر بیش فعال
دوستان کسی هست که تمام لغات کتاب 504 و Essential رو خونده باشه؟
اگه هست لطفا یه مرام بزاره لغات مترادف و هم معنی رو کنار هم قرار بده و توی این تاپیک بزاره واسه دانلود
خیلی لطف بزرگی خواهد کرد
واسه خودشم مفیده چون همه لغات رو مرور می کنه

shahmirzadi

عضو جدید
من احساس میکنم 504 خیلی لغت اضاخه داره.یه مجموعه از لغاته روتین ترو پر کاربرد تر نیس؟؟ جایگزینه 504 شه!!!!کسی کتابه زبان عمومیه ارشدو داره؟؟ اون غربال شده اس؟

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
فلش کارت های کتاب زبان عمومی ارشد.مولف زهرا اهنگری و محمد اصفهانی
که شامل لغات کتاب 504 و تافل و لغت های سال گذشته ست.....
18 درس هر درس 52 لغت.....مجموع 936 لغت
توصیه میشه کتاب رو بخونید....بعد از هر درس 30 تا تست داره که تمام لغت اون در توی تست ها هست...که اکثر تست ها مال سوالات سال گذشته است....
اگه از لایتنر خطی استفاده کنید یعنی هر درس رو در 8 روز بخونید....25 روزه میشه مرور کرد.....اگه برای هر درس 2 روز وقت بزارید یعنی هروز 26 لغت 45 روزه تموم میشه...یعنی هم لغات مهم رو مرور کردید ...هم تست های سال گذشته رو کامل زدید و مسلط شدید
http://www.mediafire.com/?do5r5j0ivlb4c9b

سلام دوست عزیز لینکشو یه بار دیگه بررسی کن ببین درسته اخه واسه من دانلود نمیشه مرسی

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر دوستان گل

راستیاتش منم باید اعتراف کنم زبانم خوب نیست با وجود این وقت باقیمونده از دوستان انتظار یه مشاوره توپ دارم

من نه 504 رو خوندم نه تافل ولی پارسال 2 کتاب دکتر امیری اتشارات پوران پژوهشو یه نگاهی انداختم یه سری لغاتم حفظ کردم ولی از کنکور گذشته تا الان که در خدمت شما دوستان گل هستم دیگه

زبان رو نخوندم حالا دیگه فکر نکنم موقع خوندن 504 یا تافل باشه ولی من به 20 تا 30 درصدم راضیم خودم احساس میکنم باید رو بخش درک مطلب سرمایه گذاری کنم یعنی لغات چند سال گذشته و

درک مطلب های سالهای گذشته رو کار کنم حالا مشتاقانه منتظر مشاوره شما دوستان گل هستم :gol::gol::gol:

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسیا!زیاااد.اصن اشک شوقو اینا. :w11:

خیلی مرســـــــــــــــــــــــــــــی
یه دنیا ممنون
ایشالا کنکور رتبه تک رقمی بگیری صالحی جـــــان
خواهش می کنم دوست جونام...من که کاری نکردم.ایشالا همه با هم دانشگاه تهران محشور بشیم...:victory:

shahmirzadi

عضو جدید
بچه ها شما واسه زبان تصویری چیزی میخونین!! اگه امسال دوباره تصویری بدن چی!! :| من نخوندم تصویری.پیشناهادی دارریین!

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها شما واسه زبان تصویری چیزی میخونین!! اگه امسال دوباره تصویری بدن چی!! :| من نخوندم تصویری.پیشناهادی دارریین!
چندين ساله تصويرى ندادن، وقتى اينهمه وقت رو يه تغييرى ثابت مى مونن بعيده عوضش كنن، منم نخوندم اصلن، شايد اگه وقت كردم تستاى سالاى قبل كه تصويرى داشته! زبان راهيان هم يه بخش تصويرى داره انگار. ولى بازم مى گم ااااگه وقت شد! كه نمى شه!

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندين ساله تصويرى ندادن، وقتى اينهمه وقت رو يه تغييرى ثابت مى مونن بعيده عوضش كنن، منم نخوندم اصلن، شايد اگه وقت كردم تستاى سالاى قبل كه تصويرى داشته! زبان راهيان هم يه بخش تصويرى داره انگار. ولى بازم مى گم ااااگه وقت شد! كه نمى شه!

نمی شه گفت عکس نمی دن ، شاید امسال 5 تا عکس دادند!!!!فقط خوبیش اینه که همه رو با هم شوکه می کنه و همه تو اون شرایط قرار می گیرن.

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی شه گفت عکس نمی دن ، شاید امسال 5 تا عکس دادند!!!!فقط خوبیش اینه که همه رو با هم شوکه می کنه و همه تو اون شرایط قرار می گیرن.
مى دونم! اتفاقن خودمم همچين نگرانى اى رفته رو مخم، ولى آدم به اميد زنده س! خدا ازشون نگذره اگه بدن! :w16:

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ببخشید که سوالم ابنداییه... زبانم زیاد خوب نیس...میشه معنی روون این متنو بهم بگین ؟؟(چرا جمله بندیش اینجوریه آخه):confused:
as a general rule,the more urban the context, the more important architecture is,and the more suburban the setting,the more important beautification becomes

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ببخشید که سوالم ابنداییه... زبانم زیاد خوب نیس...میشه معنی روون این متنو بهم بگین ؟؟(چرا جمله بندیش اینجوریه آخه):confused:
as a general rule,the more urban the context, the more important architecture is,and the more suburban the setting,the more important beautification becomes
به عنوان يك قانون كلى، هرچه بافت شهرى تر، معمارى مهم تر است؛ و هر چه محيط حومه اى تر(غيرشهرى تر)، زيباسازى مهم تر مى شود.

Setting اينجا معنى محيط و زمينه مى ده و يه جورايى هم عرض معناييه با context تو قسمت اول جمله، در كل جمله ش مقايسه ايه، بين دو بافت شهرى و غير شهرى و اينكه با توجه به اين موضوع، چه برخورد معمارانه اى اهميت بيشترى داره توى هر بافت.
اين نوع جمله بندى كلن تو عباراتى مياد كه يه چيزى از يه چيز ديگه منتج مى شه و and مياد يه مقايسه رو بيان مى كنه بين اين دو جمله علت معلولى. :)

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
به عنوان يك قانون كلى، هرچه بافت شهرى تر، معمارى مهم تر است؛ و هر چه محيط حومه اى تر(غيرشهرى تر)، زيباسازى مهم تر مى شود.

Setting اينجا معنى محيط و زمينه مى ده و يه جورايى هم عرض معناييه با context تو قسمت اول جمله، در كل جمله ش مقايسه ايه، بين دو بافت شهرى و غير شهرى و اينكه با توجه به اين موضوع، چه برخورد معمارانه اى اهميت بيشترى داره توى هر بافت.
اين نوع جمله بندى كلن تو عباراتى مياد كه يه چيزى از يه چيز ديگه منتج مى شه و and مياد يه مقايسه رو بيان مى كنه بين اين دو جمله علت معلولى. :)

ممنون عزیزم الان که معنیش کردی فهمیدم که چقد ساده بود و من چقد درکم ضعیفه:( بنظرت چکار کنم درکم قوی شه؟

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون عزیزم الان که معنیش کردی فهمیدم که چقد ساده بود و من چقد درکم ضعیفه:( بنظرت چکار کنم درکم قوی شه؟
خواهش عزيزم، متن زياد بخون، هر چى رو هم كه نفهميدى ازش نترس، چندين بار بخون و سعى كن ساختارشو بشكافى، قسمتاى اصلى جمله رو كه پيدا كنى( فعل و فاعل و اينا) راحت تر مى تونى بفهمى، درك تمرين زياد ميخواد. و اصلن هم ترجمه متون نخون، خودت بفهم، با بارها خوندن. واسه زبان راه آسون وجود نداره، تمرين تمرين تمرين!

*.N

عضو جدید
دوستان واسه تمرین درک مطلب و تستای مربوط به لغات عمومی چه کتابی بخونم از بین منابع که بیشتر کمکم میکنه؟؟؟؟؟؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها برای تخصصی هیچی نخونین....بی فایده ست ..من به تجربه میگم...با لغات عمومی راحت میتونین از پس ریدینگ ها بر بیاین....درصدهای 50 70 80 ...هیچ کدوم لغات تخصصی نخوندن...ولی کتاب های گلابچی یه سری لغات خوب و با حال اخر کتاباش داره..اگه خیلی اصرار دارین اونارو بخونین....من سال پیش سر کنکور تکنولوژی 57 درصد زدم....ولی اصلا لغات تخصصی نخونده بودم... خوب من گرامر نمیزنم..یعنی 18 درصد از دست میدم از 82 درصد میزنم...
این گرامر هم برا ما مصیبتیه...هیچ وقت حوصله خوندش رو نداشتم :D

به به چطوری آقای سامسونگ . همزادمو ت این سایت پیدا کردم . منم مثل خودت حال گرامر رو ندارم فقط امیدم به همون 25 سوال دیگست

venus.

عضو جدید
دوستان واسه تمرین درک مطلب و تستای مربوط به لغات عمومی چه کتابی بخونم از بین منابع که بیشتر کمکم میکنه؟؟؟؟؟؟
این سوال منم هست
فقط کتاب زبان عمومی و تخصصی مدرسانو دارم به نظرم کتاب خوبیه

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان میشه لطفا به این تمرین ج بدید...میخام ببینم جوابام درسته یا نه...یه تمرینی هم میشه واستون:D
31052014267.jpg

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم اگه میشه ج بدین.....کدوم کلمه تو پرانتز درسته؟..بنظر من 2 تاش میشه...
using (fibrous-porous)materials is a helpful technique to eliminate the disturbing sounds the environment

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم اگه میشه ج بدین.....کدوم کلمه تو پرانتز درسته؟..بنظر من 2 تاش میشه...
using (fibrous-porous)materials is a helpful technique to eliminate the disturbing sounds the environment
1.فیبری یا 2.خلل و فرج دار که من دومی رو رو می گم. مثل تایل گچی که جاذب صوته.
این سوالو از کجا آوردی؟

ne.arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
1.فیبری یا 2.خلل و فرج دار که من دومی رو رو می گم. مثل تایل گچی که جاذب صوته.
این سوالو از کجا آوردی؟

آخه الیاف ها هم جاذب صدا هستن دیگه...
از کتاب ... انگلیسی برای دانشجویان معماری ... دکتر حسین فرهادی

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه الیاف ها هم جاذب صدا هستن دیگه...
از کتاب ... انگلیسی برای دانشجویان معماری ... دکتر حسین فرهادی
آخه این طور تو کنکور سوال نمی دن که!سوالای ریدینگ از تو ریدینگ و سوالای جای خالی رو با کلمه پر کنید از دایره لغات عمومی.
ولی در کل با توجه به معنی سوال من خلل و فرج دار رو می گم.فیبری هر چی که هست واسه خودش!;)

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی لغات سالهای اخر کنکور رو تو قالب پی دی اف داره؟ اگه ماله رشته های دیگه و هنرهای ساخت هم توش باشه خیلی عالی میشه :)

بالا