رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان طبقه نرم یعنی چی...؟؟
طبقه نرم ینی اینکه به فرض یه ساختمون 10 طبقه داشته باشیم که قاب خمشی باشه و تمام طبقاتش به جز طبقه سوم (به فرض!) مهاربندی ضربدری داشته باشه. در اینجور مواقع به طبقه ای که با سایر طبقات مغایرت داره طبقه نرم میگن چون اگه مثلا نیروی زلزله به ساختمون وارد بشه، اولین طبقه ای که خراب میشه و باعث میشه بقیه طبقات هم در اثر خرابی اون طبقه خسارت ببینن همون طبقه بدون مهاربندی هستش. یا ممکنه یه ساختمون چند طبقه (حالا هرچی) بنا به گفته لوکوربوزیه با ستون از سطح زمین فاصله بگیرن، اون پیلوته میشه طبقه نرم.چرا؟! چون یحتمل ترین جایی که به هنگام وارد شدن یه نیرو مثه زلزله آسیب میبینه همون جاس.....
پ.ن: بچه ها من خودمونی توضیح میدم، ببخشید دیگه. دوستانی که حرفه ای هستن توضیح بدن بهتره فک کنم....شرمنده:sweatdrop:

آخرین ویرایش:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبقه نرم ینی اینکه به فرض یه ساختمون 10 طبقه داشته باشیم که قاب خمشی باشه و تمام طبقاتش به جز طبقه سوم (به فرض!) مهاربندی ضربدری داشته باشه. در اینجور مواقع به طبقه ای که با سایر طبقات مغایرت داره طبقه نرم میگن چون اگه مثلا نیروی زلزله به ساختمون وارد بشه، اولین طبقه ای که خراب میشه و باعث میشه بقیه طبقات هم در اثر خرابی اون طبقه خسارت ببینن همون طبقه بدون مهاربندی هستش. یا ممکنه یه ساختمون چند طبقه (حالا هرچی) بنا به گفته لوکوربوزیه با ستون از سطح زمین فاصله بگیرن، اون پیلوته میشه طبقه نرم.چرا؟! چون یحتمل ترین جایی که به هنگام وارد شدن یه نیرو مثه زلزله آسیب میبینه همون جاس.....
پ.ن: بچه ها من خودمونی توضیح میدم، ببخشید دیگه. دوستانی که حرفه ای هستن توضیح بدن بهتره فک کنم....شرمنده:sweatdrop:
عالی بود مرســــــــــــــــی

honeybee1370

کاربر بیش فعال
بچه ها این سوال تنظیم به نظر من ایراد داره : کازشناسی ارشد انرژی سال 85 :
با افزایش 10 درصد رطوبت نسبی به حداکثر کیزان رطوبت نسبی محدوده آسایش در اقلیم گرم و خشک ، حداکثر محدوده دمای هوا در محدوده آسایش حرارتی تعیین شده : ....
1) تغییر نمیکند
2) افزایش پیدا میکند.
3) کاهش نسبی بین 1 تا 3 درجه سانتیگراد پیدا می کند
4) کاهش نسبی بیش از سه درجه سانتیگراد پیدا میکند
ج) 2
من فکر میکنم که اگه محدوده ی آسایش تعیین شدس یعنی حتی اگه رطوبت نسبیو افزایش بدیم، در دمای بیشتر از حد آسایش نمیتونیم به آسایش برسیم. یعنی به یه جایی میرسیم که بالا بودن
دمای هوا با افزایش رطوبت قابل جبران نیست. (بعدشم اساسا وقتی محدوده ی آسایش تعریف شده، خارج از اون محدوده دیگه آسایش نداریم دیگه! چه دما بیشتر بشه چه رطوبت)
پ ن : حس میکنم خیلی بد توضیح میدم:w20: ببخشید

آخرین ویرایش:

DDDIQ

مدیر ارشد
بچه ها این سوال تنظیم به نظر من ایراد داره : کازشناسی ارشد انرژی سال 85 :
با افزایش 10 درصد رطوبت نسبی به حداکثر میزان رطوبت نسبی محدوده آسایش در اقلیم گرم و خشک ، حداکثر محدوده دمای هوا در محدوده آسایش حرارتی تعیین شده : ....
1) تغییر نمیکند
2) افزایش پیدا میکند.
3) کاهش نسبی بین 1 تا 3 درجه سانتیگراد پیدا می کند
4) کاهش نسبی بیش از سه درجه سانتیگراد پیدا میکند
ج) 2
من فکر میکنم که اگه محدوده ی آسایش تعیین شدس یعنی حتی اگه رطوبت نسبیو افزایش بدیم، در دمای بیشتر از حد آسایش نمیتونیم به آسایش برسیم. یعنی به یه جایی میرسیم که بالا بودن
دمای هوا با افزایش رطوبت قابل جبران نیست. (بعدشم اساسا وقتی محدوده ی آسایش تعریف شده، خارج از اون محدوده دیگه آسایش نداریم دیگه! چه دما بیشتر بشه چه رطوبت)
پ ن : حس میکنم خیلی بد توضیح میدم:w20: ببخشید

سلام خانم مهندس عذرمیخوام من متن سوال رو دقیقا پیدا نکردم ولی اگر به متن سوال دقت کنیم از کلمه " به " استفاده شده یعنی میزان رطوبت رو تا حداکثر جایی که در محدود آسایش هست بالا میبریم و جدای از این موضوع به مشکل اصلی مناطق خشک اشاره شده در دمای بیشتر اگر هوا خشک باشه آزار دهنده ست و محدوده اسایش رو کم میکنه این مساله خشکی هوا هم در تابستان هم در زمستان برای این مناطق مشکل هست
موارد ذکر شده برای آسایش مواردی نسبی هستن توی آب و هوای خشک تا یه حد مشخصی میتونیم تحمل کنیم هوای گرمی که خشک باشه دلچسب نیست و اگر تا جای ممکن محدوه آسایش رطوبت رو ببریم بالا طبیعتا میتونیم دمای بیشتری رو آسوده تر تحمل کنیم برای همین توی این مناطق گاها یه دستگاه بوخور برای افزایش بخار آب هوا روشن میکنن که هوا دلچسب تر باشه

ارتباط رطوبت و دمای هوا منبع اقلیم و معماری

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=254491&d=1450428757​
خشکی هوا در مناطق گرم و خشک فیزیک 2
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=254490&d=1450428747​

پیوست ها

• photo_2015-12-18_12-13-50.jpg
    photo_2015-12-18_12-13-50.jpg
    28.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • photo_2015-12-18_12-13-45.jpg
    photo_2015-12-18_12-13-45.jpg
    10.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام جناب مهندس
راستش من به صورت تخصصی و متمرکز برای انرژی نمیخونم و منبع اصلی دیگری اگر سوالات دارند دقیقا نمیدونم ولی بر اساس منابع معمول فکر میکنم پاسخهاش گزینه های زیر باشه

پاسخ : گزینه 3
رفرنس : صفحه 3 مبانی فیزیک ساختمان 2
" میزان گاز دی اکسید کربن 25 درصد بیش از آن در قبل از انقلاب صنعتی بوده و میزان گاز متان به اندازه دو برابر افزیش داشته است "
* طبیعتا گزینه های 1 و 4 رد گزینه هستند و با توجه به متن فوق گزینه 3 احتمال بیشتری داره

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=253644&d=1448088732
پاسخ گزینه 1
رفرنس : صفحه 3 مبانی فیزیک ساختمان 2
در یکصدسال گذشته به میزان 0.3 تا 0.6 درجه سانتیگراد افزایش یافته که بخشی مربوط به اثرات گلخانه ای و بخشی تحولات جوی است

پاسخ احتمالا گزینه 3
رفرنس : مبانی طراحی ساختمان های بلند صفحات 414 - 416
براساس اهدافی که برای معماری پایدار تعریف شده در تعاریف مختلف اولویت با کاهش مصرف و بهره وری منابع هست و در درجه دوم کاهش تولید آلاینده و حفظ محیط و بوده و حداکثر کارایی افراد و ... در اولویت بعدی

پاسخ گزینه 1
مبانی طراحی ساختمان های بلند صفحه 412
در واقع هدف از طراحی ساختمان پایدار کاهش آسیب آنها بر روی محیط است

بر اساس رفرنس : مبانی طراحی ساختمان های بلند صفحات 414 - 416 بین 1 و 4 شک دارم همانطور که در دو پاسخ قبلی هم عرض کردم اولویت با حفظ محیط زیست و بهره وری منابع هست ولی نمیدونم کلمه تکیه بر مصرف انرژی من رو به شک انداخته برای همین نمیدونم شاید گزینه 1 درست هست که انرژی های تجدید پذیر استفاده بشه د
من گزینه 4 رو میزنم!

پاسخ گزینه 4
راستش در مقالاتی که قبلا مطالعه داشتم بیشتر تحلیل چرخه عمر برام آشنا هست که همانطور که خانم مهندس آلاله بانو هم فرمودن گزینه 4 صحیح هست

عذرمیخوام در رابطه با سوال 197 دقیقا رفرنس رو نمیدونم ولی کمی بد خوندم در بازه زمانی 200 ساله تغییر آب و هوایی 3 درجه هست ...

DDDIQ

مدیر ارشد
دوستان من یه سوال راجع به تاسیسات الکتریکی دارم ممنون میشم راهنماییم کنین.:gol:

میزان اشباع رنگ (میزان مات و شفاف بودن رنگ) با حرکت در راستای شعاعی به سمت بیرون دایره افزایش می یابد. خب الان با دونستن این نکته با حرکت به سمت بیرون رنگ مات خواهیم داشت یا رنگ شفاف؟!

سلام خانم مهندس
راستش ما معنای کلمه اشباع رو غلظت saturation میشناسیم که یه طرف قوت نور هست یه طرف ضعف و بی حالی که احتمالا گزینه ترنسپرنت رو هم توی نرم افزارهای معماری دیدین

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=254492&d=1450430056

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=254493&d=1450430073

پیوست ها

• photo_2015-12-18_12-43-04.jpg
    photo_2015-12-18_12-43-04.jpg
    23.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • photo_2015-12-18_12-43-10.jpg
    photo_2015-12-18_12-43-10.jpg
    29.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خانم مهندس
راستش ما معنای کلمه اشباع رو غلظت saturation میشناسیم که یه طرف قوت نور هست یه طرف ضعف و بی حالی که احتمالا گزینه ترنسپرنت رو هم توی نرم افزارهای معماری دیدین

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=254492&d=1450430056

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=254493&d=1450430073

سلام جناب مدیر. دستتون درد نکنه:gol:. متوجه منظورتون شدم. فقط میشه لطف کنین بگین مطلب مربوط به کدوم کتابه؟ خانم قیابکلو یا شاهین حیدری؟

atp2

عضو جدید
بچه ها؟
من یه سوال دارم ، من کتاب جزییات ارتقاء دهنده معماری رو بخونم ؟
معماری امتحان میدم و گرایشمم 70 درصد منظره ، اگه نشد معماریه که ایشالا منظر بشه ، که ضریب فنی 1 داره ، خیلی گندست کتابش ، کسی خونده بگه چجوریه مودش؟ و اینکه چقد طول میکشه و چجوری بخونمش بهتره و کجاهاشو ؟ ممنون ،

pari.arch

عضو جدید
بچه ها؟
معماری امتحان میدم و گرایشمم 70 درصد منظره ، اگه نشد معماریه که ایشالا منظر بشه ، که ضریب فنی 1 داره ، خیلی گندست کتابش ، کسی خونده بگه چجوریه مودش؟ و اینکه چقد طول میکشه و چجوری بخونمش بهتره و کجاهاشو ؟ ممنون ،

سلام دوستم
منم اوایل شروع کردم به خوندن کتاب ولی واقعا خیلی جاها متنا رو رد میدادم وفقط شکل ها رو نگاه میکردم....به نظرم رو خود کتاب وقت نزار چون الکی وقتتو میگیره و از روی جزوه بخون....خلاصه ی سینا شریفی هم خوبه شکلای مهم کتابو کامل داره

nasrin_arch

عضو جدید
بچه ها؟

سلام
atp عزیز چرا از الان کتاب جزییات ارتقا دهنده رو میخونی ؟
به نظر من برای کسب درصد خیلی خوب واسه فن معماری باید اولویت بندی موضوع کتابهات خیلی دقیق باشه
اگر از این کتاب امسال سوال بدن سال بعد میشه کتاب مهم .
به نظر من این کتاب مهمه ولی نه برای الان . چون خوندنش بسیار سادست . من جزوشو برات میدم به موقع ( جزوه من مال سال قبله . برای امسال از بچه ها میگیرم و اسکن میکنم )
ولی اگر میخوای از الان بخونی :
انواع اتصالات مفصلی / صلب / غلطکی رو حتما یاد بگیر
شکل های شماتیک و دیتیل هایی که کشیده شده خیلی مهمه
یک دور بخون تا یه جزوه خوب دستت بیاد و از همون بخونی کافیه
بازم توصیه میکنم مطالب وقت گیر و مهمتو تموم کن . این کتابو یک روزه با یه جزوه خوبم میتونی تموم کنی
موفق باشی

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها؟
من یه دور خوندمش.یکم کتاب حوصله سر بریه....پیشنهاد میکنم نخونش برای گرایش منظر اصلا تو الویت نیست.برای عناصر یه کتاب مختصر و مفید تر یا همون جزوه رو که نسرین جون گفتن بخون.جزییات ارتقا دهنده یه جاهایی خیلی طول و تفصیل داره.برای گرایش تکنولوژی خوبه اما واسه شما یکم وقت تلف کنیه!

atp2

عضو جدید
[
سلام دوستم
منم اوایل شروع کردم به خوندن کتاب ولی واقعا خیلی جاها متنا رو رد میدادم وفقط شکل ها رو نگاه میکردم....به نظرم رو خود کتاب وقت نزار چون الکی وقتتو میگیره و از روی جزوه بخون....خلاصه ی سینا شریفی هم خوبه شکلای مهم کتابو کامل داره
ممنونم ازت پری جان :*

[
من یه دور خوندمش.یکم کتاب حوصله سر بریه....پیشنهاد میکنم نخونش برای گرایش منظر اصلا تو الویت نیست.برای عناصر یه کتاب مختصر و مفید تر یا همون جزوه رو که نسرین جون گفتن بخون.جزییات ارتقا دهنده یه جاهایی خیلی طول و تفصیل داره.برای گرایش تکنولوژی خوبه اما واسه شما یکم وقت تلف کنیه!
مرسی دوستم :* :*
[
سلام
atp عزیز چرا از الان کتاب جزییات ارتقا دهنده رو میخونی ؟
به نظر من برای کسب درصد خیلی خوب واسه فن معماری باید اولویت بندی موضوع کتابهات خیلی دقیق باشه
اگر از این کتاب امسال سوال بدن سال بعد میشه کتاب مهم .
به نظر من این کتاب مهمه ولی نه برای الان . چون خوندنش بسیار سادست . من جزوشو برات میدم به موقع ( جزوه من مال سال قبله . برای امسال از بچه ها میگیرم و اسکن میکنم )
ولی اگر میخوای از الان بخونی :
انواع اتصالات مفصلی / صلب / غلطکی رو حتما یاد بگیر
شکل های شماتیک و دیتیل هایی که کشیده شده خیلی مهمه
یک دور بخون تا یه جزوه خوب دستت بیاد و از همون بخونی کافیه
بازم توصیه میکنم مطالب وقت گیر و مهمتو تموم کن . این کتابو یک روزه با یه جزوه خوبم میتونی تموم کنی
موفق باشی

ممونم ازت نسرین جون :* :* واقعا قدردان زحمات و ارسال جزوات شما هستم دوست عزیزم :*

مرسی بچه ها ، راستش من اگه تنبلی هامو کم کنم تا اخر دی ایشالا یه سری یعنی بخش سوم کتابلی اصلیمو تموم میکنم ، بعدش میخوام بقیه بخش های فن ، یعنی تاسیسات ها، اگوستیک ، جزییات ارتقا ، مصالح و عناصر رو شروع کنم ، تکلیفشون که مشخصه باید چه کتابی رو بخونم و واسه کدوم دنبال جزوه بگردم ، ولی کتاب جزییات رو که یه نگاه کردم با خودم گفتم چرا اینو خریدی اخه :/ : )))))
پس من از رو جزوه نسرین عزیز م که لطف میکنه همیشه بهمون میخونم و عکس های کتاب رو هم نگاه میندازم ،
ممنونم ازتون دوست جوووووووونا :*:gol::heart::redface:

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میشه لطفا توضیح بدین با افزایش کربن به اهن هر کدوم از قایلیت هایی که میگم کم میشه یا زیاد با دلیل ترجیحا
قابلیت چکش خواری
فرم پذیری
شکنندگی
جوش پذیری
رنگ پذیری
مقاومت کششی
قابلیت نورد

nasrin_arch

عضو جدید
[
ممنونم ازت پری جان :*

[
مرسی دوستم :* :*
[

ممونم ازت نسرین جون :* :* واقعا قدردان زحمات و ارسال جزوات شما هستم دوست عزیزم :*

مرسی بچه ها ، راستش من اگه تنبلی هامو کم کنم تا اخر دی ایشالا یه سری یعنی بخش سوم کتابلی اصلیمو تموم میکنم ، بعدش میخوام بقیه بخش های فن ، یعنی تاسیسات ها، اگوستیک ، جزییات ارتقا ، مصالح و عناصر رو شروع کنم ، تکلیفشون که مشخصه باید چه کتابی رو بخونم و واسه کدوم دنبال جزوه بگردم ، ولی کتاب جزییات رو که یه نگاه کردم با خودم گفتم چرا اینو خریدی اخه :/ : )))))
پس من از رو جزوه نسرین عزیز م که لطف میکنه همیشه بهمون میخونم و عکس های کتاب رو هم نگاه میندازم ،
ممنونم ازتون دوست جوووووووونا :*:gol::heart::redface:

خواهش میکنم عزیزم
حتما حتما . از استادم خواهش میکنم فایلشو اون موقع بهم بده . نهایتش از بچه ها میگیرم اسکن میکنم . خیلی خوب پیشرفت داشتی دوست خوبم . برنامتو با تمام قوا پیش ببر

• Like
واکنش ها: atp2

nasrin_arch

عضو جدید
سلام
میشه لطفا توضیح بدین با افزایش کربن به اهن هر کدوم از قایلیت هایی که میگم کم میشه یا زیاد با دلیل ترجیحا
قابلیت چکش خواری
فرم پذیری
شکنندگی
جوش پذیری
رنگ پذیری
مقاومت کششی
قابلیت نورد

سلام digitalarch عزیز

افزایش استحکام و سختی ( افزایش مقاومت در برابر خستگی )
کاهش قابلیت جوشکاری ( توی جزوم اومده با کربن معادل طبق فرمول تعریف میشه که مهم نیست برامون )
کاهش انعطاف پذیری یا همون داکتیلیتی ( چکش خواری کم میشه )
کاهش چقرمگی ( toughness ) بر خلاف منگنز
کاهش قابلیت اهنگری و ماشینکاری
افزایش سختی و سختی پذیر بودن
افزایش کربن باعث کاهش کیفیت سطح فلز خواهد شد ( فکر کنم با این حساب رنگ پذیریش هم مشکل داشته باشه دیجیتال عزیز)
بعد یه جا دیگه در قسمت مقاومت مصالح نوشتم :
کربن تاثیری در خوردگی در برابر آب ، اسید ، گاز نداره
افزایش کربن باعث میشه نورد کردنشون سخت بشه ( از فولادهای پرکربن در ساخت قطعاتی مثل غلطک نورد گرم ، چرخ دنده ها استفاده میشه )

atp2

عضو جدید
خواهش میکنم عزیزم
حتما حتما . از استادم خواهش میکنم فایلشو اون موقع بهم بده . نهایتش از بچه ها میگیرم اسکن میکنم . خیلی خوب پیشرفت داشتی دوست خوبم . برنامتو با تمام قوا پیش ببر

خیلی ممنون دوست خوبم :*

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام digitalarch عزیز

افزایش استحکام و سختی ( افزایش مقاومت در برابر خستگی )
کاهش قابلیت جوشکاری ( توی جزوم اومده با کربن معادل طبق فرمول تعریف میشه که مهم نیست برامون )
کاهش انعطاف پذیری یا همون داکتیلیتی ( چکش خواری کم میشه )
کاهش چقرمگی ( toughness ) بر خلاف منگنز
کاهش قابلیت اهنگری و ماشینکاری
افزایش سختی و سختی پذیر بودن
افزایش کربن باعث کاهش کیفیت سطح فلز خواهد شد ( فکر کنم با این حساب رنگ پذیریش هم مشکل داشته باشه دیجیتال عزیز)
بعد یه جا دیگه در قسمت مقاومت مصالح نوشتم :
کربن تاثیری در خوردگی در برابر آب ، اسید ، گاز نداره
افزایش کربن باعث میشه نورد کردنشون سخت بشه ( از فولادهای پرکربن در ساخت قطعاتی مثل غلطک نورد گرم ، چرخ دنده ها استفاده میشه )
واقعا ممنونم که وقت میزارین و انقدر کامل توضیح میدین :)
فقط یه جاییشو نفهمیدم کربن دار شدن اهن استحکام و سختیشو زیاد میکنه از طرفی صلبیتشو کم میکنه،این دو تا تناقض نداره?

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا ممنونم که وقت میزارین و انقدر کامل توضیح میدین :)
فقط یه جاییشو نفهمیدم کربن دار شدن اهن استحکام و سختیشو زیاد میکنه از طرفی صلبیتشو کم میکنه،این دو تا تناقض نداره?
تو توضیحات نسرین جون که کلمه صلبیت رو ندیدم..منظورتون همون چقرمگی یا toughness هست؟؟
صلبیت فقط به معنی سختی نیست,بلکه نوعی مقاومته که فلز تحت بار از خودش نشون میده که طبیعتا وقتی کربن فولاد زیاد میشه به خاطر افزایش سختی و به دنبال اون افزایش شکنندگی ممکنه در اثر وارد شدن نیرو قبل از رسیدن به حد جاری شدن خرد بشه...فکر میکنم همین باعث کاهش صلبیت بشه....البته در صورتی که کربن از حد استاندارد بیشتر باشه
نمیدونم توضیحاتم درسته یا نه اساتید باید تایید کنن :)

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از توضیحاتتون،فقط اگه اشتباه نکنم صلبیت همون چقرمگی یا به عبارت دیگه ضریب ارتجاعی زیاد هستش

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از توضیحاتتون،فقط اگه اشتباه نکنم صلبیت همون چقرمگی یا به عبارت دیگه ضریب ارتجاعی زیاد هستش
خب پس اینطوری منطقیه چون افزایش کربن خاصیت ارتجاعی فولاد رو کم میکنه و تحت بار یه جورایی مثل بتن عمل میکنه,قبل از خمیری شدن میشکنه

nasrin_arch

عضو جدید
:surprised::confused:
بچه ها اینا تو چه کتابایین ؟ :cry:

atp جان کتاب خاصی نداره . مصالح شناسی هست . توی هر کتاب مصالحی میتونی پیداشون کنی
در قسمت مقاومت مصالح چون ویژگی های فولاد و الیاژهایی که بهش اضافه میکنن مهم هست به همین خاطر تاکید شده بخونیم
من سال قبل برای دروس فنی اصلا مصالح نخوندم . ولی شما فولاد ، بتن ، نانو رو حتما بخونید ( البته اگر فرصتی باشه :confused:)

atp2

عضو جدید
من که اصلا مصالح نمیرسم بخونم ، همینارم تموم کنم خدا رو هزاران مرتبه شکر میکنم : )
من یه ماه ابان زیاد درس نخوندم : ( عقب افتادم : (((((( الان باید بخش 4 برنامم میبودم ، 3 هستم : (

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که اصلا مصالح نمیرسم بخونم ، همینارم تموم کنم خدا رو هزاران مرتبه شکر میکنم : )
من یه ماه ابان زیاد درس نخوندم : ( عقب افتادم : (((((( الان باید بخش 4 برنامم میبودم ، 3 هستم : (
/
یه جزوه مختصر و جمع و جور پیدا کن نزدیک کنکور یه نگاه بهش بنداز...یه سری از مطالب مربوط به مصالح هم تو همین کتاب های سازه ای هست برا همین احتمال اینکه به بیشتر سوالای مصالح جواب بدی زیاده

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید دوستان
بچه ها درسته اولویت بندی تو کتابا خیلی مهمه و باید به ترتیب اولویت خونده بشه اما امسال وقتتون زیاده براحتی از کتابا نگذرید برخلاف تصور همه فن تنها درسی هست که بطور تضمینی میشه با خوندن درصد بالایی گرفت و اگه از میانگین بالا بزنید خیلی تو رتبه تون تاثیر خوبی میذاره...

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

خسته نباشید دوستان
بچه ها درسته اولویت بندی تو کتابا خیلی مهمه و باید به ترتیب اولویت خونده بشه اما امسال وقتتون زیاده براحتی از کتابا نگذرید برخلاف تصور همه فن تنها درسی هست که بطور تضمینی میشه با خوندن درصد بالایی گرفت و اگه از میانگین بالا بزنید خیلی تو رتبه تون تاثیر خوبی میذاره...
ایستایی منظورتون بود دیگه،چون فن که داغون بود پارسال:eek::(

atp2

عضو جدید
/
یه جزوه مختصر و جمع و جور پیدا کن نزدیک کنکور یه نگاه بهش بنداز...یه سری از مطالب مربوط به مصالح هم تو همین کتاب های سازه ای هست برا همین احتمال اینکه به بیشتر سوالای مصالح جواب بدی زیاده

سلام دوستم، یه جزوه مصالح یکی از بچه ها گذاشته تو تاپیک جزوه ، مصالح دکتر سعیدی پور ، اون خوبه به نظرت ؟ منظورت یه همچین چیزیه ایا؟ ♡♡♡

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایستایی منظورتون بود دیگه،چون فن که داغون بود پارسال:eek::(

آره فن تو کنکور تکنولوژی پارسال یکم سخت بود
اما برای کنکور معماری خیلی سخت نبود به نظر من...

در کل اگر وقت دارید از کتابا راحت نگذرید لااقل یک بار عمیق بخونید

بالا