رتبه و محل قبولی ارشد

sina0175

عضو جدید
تبریک میگم شما که کارشناسیتون ریاضی بود چه مدت واسه ارشد مواد درس خوندید و چجوری خوندید؟؟ یک جورایی کار بزرگی کردید که با توجه به اینکه یک رشته ی دیگه خوندید اومدید توی متالورژی این رتبه ی خوب را آوردید. چه مدت واسه ارشد خوندید؟

sina0175

عضو جدید
من فکر نمی کنم اینطور که شما می گویید باشه آخه یکی از دوستان ظاهرا با معدل 13.68 و رتبه 130 روزانه شناسایی علم و صنعت قبول شده جالبه که کارشناسیش هم ریاضی بوده و یکی دیگه از بچه ها با معدل 17.24 و رتبه 278 شناسایی شبانه علم و صنعت قبول شده. واقعا معدل تا چه حد و چجوری تاثیر داره؟؟!! یکی که اطمینان داره جواب بده. یعنی من فلک زده که معدلم 13.09 است باید قید رتبه ی زیر 100 ر بزنم؟؟؟ یا مثلا اگه رتبه ی زیر 100 بگیرم و تاثیر معدل هنگام انتخاب رشته باشه اونوقت رتبم حدود چند میشه؟؟200؟300؟؟بالاتر؟چند؟

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
من فکر نمی کنم اینطور که شما می گویید باشه آخه یکی از دوستان ظاهرا با معدل 13.68 و رتبه 130 روزانه شناسایی علم و صنعت قبول شده جالبه که کارشناسیش هم ریاضی بوده و یکی دیگه از بچه ها با معدل 17.24 و رتبه 278 شناسایی شبانه علم و صنعت قبول شده. واقعا معدل تا چه حد و چجوری تاثیر داره؟؟!! یکی که اطمینان داره جواب بده. یعنی من فلک زده که معدلم 13.09 است باید قید رتبه ی زیر 100 ر بزنم؟؟؟ یا مثلا اگه رتبه ی زیر 100 بگیرم و تاثیر معدل هنگام انتخاب رشته باشه اونوقت رتبم حدود چند میشه؟؟200؟300؟؟بالاتر؟چند؟

تاثیرش 20% هست .

golmetal

عضو جدید

خب مهندس توی این نمونه ای که شما گفتی رتبه ی 130 کجا و رتبه ی 278 کجا . معدل فقط 20 درصد تاثیر داره . ولی معدلو تو انتخاب رشته تاثیر می دن:smile:

Ho$$ein

کاربر ممتاز
خب مهندس توی این نمونه ای که شما گفتی رتبه ی 130 کجا و رتبه ی 278 کجا . معدل فقط 20 درصد تاثیر داره . ولی معدلو تو انتخاب رشته تاثیر می دن:smile:

ضمناًدانشگاه کارشناسی رو هم تاثیر میدن .

m.akbari89

عضو جدید
با توجه به سطح علمي دانشگاه ،هردانشگاهي يك ضريبي در معدل داره!
كه فك ميكنم بالاترين دانشگاه 1.2 و كمترينش 0.8 يا 0.7 باشه!!!^&;)

chs

عضو جدید

از 3 سال قبل تمامی ضریب ها برداشته شده مگر برای مصاحبه دکتری. وگرنه برای تاثیر معدل 3 سالی هست که برداشته شده.

Darlling

عضو جدید
از 3 سال قبل تمامی ضریب ها برداشته شده مگر برای مصاحبه دکتری. وگرنه برای تاثیر معدل 3 سالی هست که برداشته شده.

نه ضریب هستش ،معدل موثرتون تقسیم بر معدل ثبت نامیتون کنید ضریب بدست میاد،مثلا واسه دانشکده مواد صنعتی سهند فکر کنم 1.06یا 1.07 شده بود.

sina0175

عضو جدید
عجب حکایت غریبی داره این معدل:confused:
پس در هنگام انتخاب رشته هم تاثیرش میدن! من اینو نمیدونستم

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ببخشید، یعنی چه جوری تاثیر میدن دانشگاهو مهندس ؟! :surprised:

رجوع شود به جواب مهندس اکبری

دقیقاً اطاع ندارم ولی از یکی شنیدم حتی 1.25 هم بود که دانشگاه تهران هست

خیر . الان هم محسوب میشه .

این ضریب رو هم بر اساس طبقه بندی دانشگاهی انجام میدن ، مثلآً چند وقت پیش بود که رنک دانشگاه های ایران رو اعلام کردند که دانشگاه تهران اول شد . به عنوان مثال دانشگاه فردوسی مشهد 12مین دانشگاه شد واسه همین امسال ضریبش کمتر شده بود .

مثلاً کسی که دانشگاه غیر انتفاعی میخونه معدل 18 گرفتن خیلی سخت نیست ، پس این 18 نباید برابر با 18 شریف باشه .

با این حساب ، من حدس میزنم علاوه بر این ، در مرحله انتخاب رشته هم دانشگاه رو تاثیر میدن ، حاا چطوری دیگه اونو نمیدونم !

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ببخشید من 2تا سوال دارم
- گرایشای مواد تو ارشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
-می شه یه نفر کارشناسیشو متالورژی بخونه .......بعد تو ارشد مثلا مکانیک امتحان بده(این دیگه چه سوالیه:confused:)
یا کنکور ارشد موادو امتحان بده ولی یکی از گرایشای مکانیکو انتخاب کنه:eek:

Darlling

عضو جدید
ببخشید من 2تا سوال دارم
-می شه یه نفر کارشناسیشو متالورژی بخونه .......بعد تو ارشد مثلا مکانیک امتحان بده(این دیگه چه سوالیه:confused:)

گرایشهی مهندسی مواد تو ارشد عبارتند از:شناسایی و انتخاب مواد مهندسی-جوشکاری-خوردگی و حفاظت از مواد-استخراج فلزات-بیومتریال-شکلدهی فلزات-ریخته گری-نانو مواد(البته کنکورش جداست)-مهندسی بافت-مواد مرکب.
آره میتونی ارشد مکانیک شرکت کنی ولی اگه کنکور مواد شرکت کنی نمیتونی از مکانیک انتخاب کنی.

Ho$$ein

کاربر ممتاز
ببخشید من 2تا سوال دارم

- این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای این گرایش‌ها است: شناسایی و انتخاب و روش ساخت مواد فلزی، شکل دادن فلزات، جوشکاری، استخراج فلزات، مهندسی پزشکی- بیو مواد، سرامیک، حفاظت و خوردگی مواد و ریخته گری.

- بله میشه .
کنکور ارشد مواد رو بدی و گرایش مکانیک رو انتخاب کنی ؟!؟!؟! نه نمیشه !!!!

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
کنکور ارشد مواد رو بدی و گرایش مکانیک رو انتخاب کنی ؟!؟!؟! نه نمیشه !!!!
می دونم سوالم بچه گانه بود ولی شما کسی رو سراغ دارین که کار شناسی مواد خونده باشه و تو ارشد مکانیک شرکت کنه و موفق شده باشه؟؟؟؟؟؟؟

من که الان دارم مواد می خونم و مکانیکو دوس دارم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
آره میتونی ارشد مکانیک شرکت کنی ولی اگه کنکور مواد شرکت کنی نمیتونی از مکانیک انتخاب کنی.

ببخشید اون وقت می دونید واسه کنکورش باید چه درسایی رو بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام به همگي دوستان عزيز
اول از همه به تمام دوستان عزيزم كه در دانشگاه قبول شدند صميمانه تبريك ميگم و اميدوارم در تمام مراحل زندگيشون موفق باشن
بنده هم الحمدالله قبول شدم؛‌سراميك علم و صنعت
ان شاءاله كه براي همه خير باشه
موفق و سلامت و شاد باشيد
التماس دعا
ياحق

nasim kavusi

عضو جدید
سلام
تبريك ميگم
اما جالبه!!! من با 105 خوردگي تهران نياوردم ( البته از وضع فعلي راضي ترم : شناسايي صنعتي اصفهان)
فكر كنم توي پذيرش نهايي هم معدل رو اثر ميدن ، معدل من حدود 0.4 از شما كمتر بود ...

مرسی...منم تبریک میگم..نه معدل توی گزینش نهایی تاثیر نداره..من شبانه قبول شدمااا،که احتمالا شما روزانه مد نظرتون بوده!

• Like
واکنش ها: mut

chs

عضو جدید
نه ضریب هستش ،معدل موثرتون تقسیم بر معدل ثبت نامیتون کنید ضریب بدست میاد،مثلا واسه دانشکده مواد صنعتی سهند فکر کنم 1.06یا 1.07 شده بود.

من از یکی از مسئولین پرسیدم گفتن این ضریب بندی برا کارشناسی ارشد برداشته شده و تنها در مصاحبه دکتری دانشگاههای شریف، صنعتی اصفهان و آزاد واحد علوم و تحقیفات این ضریب اعمال میشه اونم فقط از طرف دانشگاه انجام میشه (این دانشگاهها خودشون میدونن چه جوری به نمره میدن)
اگر این ضریبی که شما میگه اعمال میشه. دانشجوهای دانشگاه آزاد بدبخت میشن. مثلا معدل 20 آزاد میشه 14 یا 15 شریف و تهران که اصلا جور درنمیاد.

Melted_Boy

کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام به همگي دوستان عزيز
اول از همه به تمام دوستان عزيزم كه در دانشگاه قبول شدند صميمانه تبريك ميگم و اميدوارم در تمام مراحل زندگيشون موفق باشن
بنده هم الحمدالله قبول شدم؛‌سراميك علم و صنعت
ان شاءاله كه براي همه خير باشه
موفق و سلامت و شاد باشيد
التماس دعا
ياحق

تبریک میگم اقا مهدی گل..............!!!!!!!!!!!!!
ایول...........!!!!!!!!
گل کاشتی..........!!!!!!!
ایشالا دست راستتون زیر سر ما.......!!!!!!

Ho$$ein

کاربر ممتاز
می دونم سوالم بچه گانه بود ولی شما کسی رو سراغ دارین که کار شناسی مواد خونده باشه و تو ارشد مکانیک شرکت کنه و موفق شده باشه؟؟؟؟؟؟؟

من که الان دارم مواد می خونم و مکانیکو دوس دارم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اره ! چراکه نه ! ! !
شما کاشناسی مواد داشته باشید . میتونید ارشد هر رشته که دوست داشتید شرکت کنید .. فقط یخورده مشکل هست .

ro0zhin

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به..:gol:
:gol:تبريك ميگم.....:)
خيلي خوشحال شدم...;)
نتيجه زحمتتون رو ديديد....اميدوارم ب مراتب بالاتر برسيد...
متاسفانه داداشم نتونست جايي قبول بشه اونم خيلي خوند ولي نزديكاي آزمون ارشد نتونست ادامه بده...براش دعا كنيد اميدشو از دست نده...:redface:
اميدوارم همه موفق و مويد باشيد.:gol:

mut

عضو جدید
مرسی...منم تبریک میگم..نه معدل توی گزینش نهایی تاثیر نداره..من شبانه قبول شدمااا،که احتمالا شما روزانه مد نظرتون بوده!

بله، همين طوره !!
به نظرم شبانه دانشگاه تهران براي بچه هاي تهران و يا اونهايي كه مشكل سكونت نداشته باشن خيلي خوبه و از روزانه اكثر دانشگاه ها بهتره...
اميدوارم موفق باشين...

metallurgism

عضو جدید
سلام
تبريك ميگم
اما جالبه!!! من با 105 خوردگي تهران نياوردم ( البته از وضع فعلي راضي ترم : شناسايي صنعتي اصفهان)
فكر كنم توي پذيرش نهايي هم معدل رو اثر ميدن ، معدل من حدود 0.4 از شما كمتر بود ...
با سلام
به صنعتی خوش آمدید

• Like

behnamm30

عضو جدید
سلام
تبريك ميگم
جالب تر اینه که منم با 87 نیاوردم،خوردگی صنعتی آوردم

• Like

sina0175

عضو جدید
اولویت شما اول خوردگی بود؟ یعنی اول خوردگی دانشگاه های تهران را زدید بعد از اون صنعتی؟ احیانا قبلش شکلی استخراجی چیزی نزده بودید؟ اگه زده بودید که واقعا عجیبه که قبول نشدید:eek: