راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

*marigold

عضو جدید
من کاردانیمو یزد گرفتم .الان رجایی تهران میخونم 5 ماه وقت گذاشتم .ولی زندگیمو مدیونه مهندس سعیدی پور میدونم.بهترین استادی که تو عمرم دیدم.متاسفانه حر فایی که گفتید .واقیی نیست. استاد سعیدی پور لیست منابع خوبی داره تو اکادمی معماری خیلی دقیق با انالیز و... بیشنهاد میکنم اون لیست ببینید. که دچار اشتباه نشید. مشا وره رایگان هم دارند هم كاردانی به كارشناسی هم كارشناسی ارشد .شمارش 02188986060 و 09121075348 موفق باشید.

حامد جان خیلی ممنون از توصیه ها و شماره ها:gol:

من و حتما خیلی دیگه از بچه های تاپیک خیلی خوشحال و ممنون میشیم اگه

شما رو بازم اینجا ببینیم وو بتونیم از تجربیات و اطلاعاتتون استفاده کنیم.

(لابد با خودت می گی بیا و نیکی کن ، کاشک از اول چیزی نمی گفتم:D)

rahaashiyan

عضو جدید
من کاردانیمو یزد گرفتم .الان رجایی تهران میخونم 5 ماه وقت گذاشتم .ولی زندگیمو مدیونه مهندس سعیدی پور میدونم.بهترین استادی که تو عمرم دیدم.متاسفانه حر فایی که گفتید .واقیی نیست. استاد سعیدی پور لیست منابع خوبی داره تو اکادمی معماری خیلی دقیق با انالیز و... بیشنهاد میکنم اون لیست ببینید. که دچار اشتباه نشید. مشا وره رایگان هم دارند هم كاردانی به كارشناسی هم كارشناسی ارشد .شمارش 02188986060 و 09121075348 موفق باشید.
سلام سال جديد رو به همتون تبريك مي گم . وممنون از لطفي كه كردي وشماره هارو در اختيارمون گذاشتين (اين شماره آموزشگاه 02188986060 يا شماره مستقيم آقاي سعيدي پور) ؟:w27::twisted::w10:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم سلام. سال نو رو به همه تون تبریک می گم و بزرگترین آرزوم واسه سال 88 قبولی خودم و دوستای گلم تو کنکوره.:smile::gol::gol:
بچه ها از اونجایی که من خیلی با بچه درسخونا و کسایی که دانشگاهای خوب قبول شدن صحبت کردم باید بهتون بگم که واسه قبول شدن و رتبه آوردن حتی 3 ماهم کافیه.
دیروز با یکی از آشناهامون که داره PHD میخونه صحبت می کردم. گفت 4,3 ماه وقت خیلی خوبیه. اون واسه آزمون PHD فقط 1 ماه درس خونده بود.کاردانی به کارشناسی که دیگه جای خود دارد.:smile:
به خودتون و توانایی هاتون ایمان داشته باشین و خوب درس بخونین مطمئن باشین که نتیجه می گیرین.:)

rahaward

عضو جدید
دوستای عزیزم سلام. سال نو رو به همه تون تبریک می گم و بزرگترین آرزوم واسه سال 88 قبولی خودم و دوستای گلم تو کنکوره.:smile::gol::gol:
بچه ها از اونجایی که من خیلی با بچه درسخونا و کسایی که دانشگاهای خوب قبول شدن صحبت کردم باید بهتون بگم که واسه قبول شدن و رتبه آوردن حتی 3 ماهم کافیه.
دیروز با یکی از آشناهامون که داره PHD میخونه صحبت می کردم. گفت 4,3 ماه وقت خیلی خوبیه. اون واسه آزمون PHD فقط 1 ماه درس خونده بود.کاردانی به کارشناسی که دیگه جای خود دارد.:smile:
به خودتون و توانایی هاتون ایمان داشته باشین و خوب درس بخونین مطمئن باشین که نتیجه می گیرین.:)
:eek:مرسي از اينكه انقدر روحيه ميدي .نكنه خودتم از اون بچه درس خونايي و مي خواي با اين حرفات مارو از راه به در كني؟
شوخي كردم به دل نگيري :gol:

معماری سنتی

عضو جدید
منابع کنکور کاردانی به کارشناسی معماری
1- آشنایی با معماری اسلامی ایران استاد محمد کریم پیرنیا
2- سبک شناسی معماری ایران استاد محمد کریم پیرنیا
3- مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب وحید قبادیان
4- مصالح شناسی سیاوش کباری
5- مصالح شناسی سام فروتن
6- معماری ایران (دوره اسلامی) محمد یوسف کیانی
7- جزییات معماری ساختمانهای اجری نشریه 92 سازمان برنامه وبودجه
8- فرهنگ مصورهنرهای تجسمی پرویز مرزبان وحبیب معروف
9- مبانی هنرهای تجسمی غلام حسین نامی
10- عناصر رنگ ایتن ایتن
11- معماری فرم فضا نظم فرانسیس د.ک.چینگ
12- تاریخ وهنر معماری ایران دوره اسلامی محمد یوسف کیانی
13- معماری 1و2 انتشارات دیبا گران
14- ریاضی انتشارات دیبا گران
15- اجزا ساختمان و ساختمان سیاوش کباری
16- مبانی هنرهای تجسمی هنرستان
17- تاسیسات هنرستان
18- آشنایی با بناهای تاریخی هنرستان
19- آشنایی با معماری جهان محمدابراهیم زارعی
20- هندسه سال دوم دبیرستان
21- تاسیسات طباطبايی
22- ادبیات پنج استاد
23- راهنمای ادبیات پنج استاد محمد باقر کلیشمی
24- نگارش زبان فارسی انتشارات سمت
25- معارف اسلامی 1 انتشارات سمت
26- معارف اسلامی 1 اتشارات نهاد رهبری
27- عناصروجزییات ساختمان 1و2 هنرستان
28- در ضمن تست های کنکورهای معماری سالهای گذشته فراموش نشود
همه اين كتابها را بايد بخوانيم.مثلا دوتا كتاب معارف يا دو تا كتاب مصالح شناسي بايد بخونيم يا فرقي نميكنه هر كردوم از اينها را خونديم خيلي زيادن:cry:

sh.as

عضو جدید
سلام.بچه ها من واقعا قاطی کردم. هنوز نتونستم حتی 1 کتاب رو درست تموم کنم با این کتابایی هم هر سری معرفی میشه چجوری قراره تموم شه؟؟؟:cry:

binahayat_m

عضو جدید
سلام.بچه ها من واقعا قاطی کردم. هنوز نتونستم حتی 1 کتاب رو درست تموم کنم با این کتابایی هم هر سری معرفی میشه چجوری قراره تموم شه؟؟؟:cry:

سلام خدمت دوست عزیز
کتا بهای دیگه خیلی مهمه هستش اما
کتابای هنرستان فراموش نکن که یه خلاصه ای مهمی هستش و اگه به سوالای سالهای قبل نگاه کنی میبینی که خیلی از ش سوال اومده.
برای کتابای دیگه هم میتونی خلاصشون بگیری مثل مدرسان و گسترش و پارسه و یا یگانه
که بتونند کمکت کنند و
اگه منابعی داری میخونی حتما همراش تست بزن که خیلی مهمه چون بعضی اوقات فقط احساس میکنی اون مطلب بلدی اما موقع تست کم میاری!!!
خلاصه نویس فراموش نکن که از تکرار بیهوده جلوگیر ی میکنه و میتونی مطالب راحت مرور کنی . و در یاد گیری هم تاثیر داره.
یه سری هم به صفحات قدیم همین تاپیک بزن و از تجربه ی بچه های دیگه استفاده کن:gol::heart:
به امیذ پیروزی

یونیک

عضو جدید
سلام اینجا همه باید روحیه شون بالا باشه همراه با انگیزه و توقع بالا ...
همه باید تلاش کنیم واسه رتبه زیر 100:smile:
مراتب موفقیت:
1.هدف/ 2 .توکل به خدا
3.برنامه ریزی(حتی اگه 1 ماه وقت دارین)
4.خود باوری/5. تلاش برای رسیدن به هدف
(همیشه راهی برای بهتر بودن وجود دارد و من ان را پیدا میکنم)
انشاءالله...
راستی کتابهایی که فوق العاده کمک می کنن...
معماری جهان زارع/سبک شناسی پیرنیا/و عمومی های گسترش علوم پایه /ترسیم فنی احمد متقی پور...

آخرین ویرایش:

sh.as

عضو جدید
سلام خدمت دوست عزیز
کتا بهای دیگه خیلی مهمه هستش اما
کتابای هنرستان فراموش نکن که یه خلاصه ای مهمی هستش و اگه به سوالای سالهای قبل نگاه کنی میبینی که خیلی از ش سوال اومده.
برای کتابای دیگه هم میتونی خلاصشون بگیری مثل مدرسان و گسترش و پارسه و یا یگانه
که بتونند کمکت کنند و
اگه منابعی داری میخونی حتما همراش تست بزن که خیلی مهمه چون بعضی اوقات فقط احساس میکنی اون مطلب بلدی اما موقع تست کم میاری!!!
خلاصه نویس فراموش نکن که از تکرار بیهوده جلوگیر ی میکنه و میتونی مطالب راحت مرور کنی . و در یاد گیری هم تاثیر داره.
یه سری هم به صفحات قدیم همین تاپیک بزن و از تجربه ی بچه های دیگه استفاده کن:gol::heart:
به امیذ پیروزی
ممنون از راهنماییتون.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:eek:مرسي از اينكه انقدر روحيه ميدي .نكنه خودتم از اون بچه درس خونايي و مي خواي با اين حرفات مارو از راه به در كني؟
شوخي كردم به دل نگيري :gol:
نه عزیز. من یه بچه تنبل درس نخونم با توقعات بالا از خودم.:D ولی به اونچه که گفتم اعتقاد دارم و به توانایی های خودم.;)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قرار که نیست هرکی هر کتابی معرفی کردو شما بخونی. شما اول تحقیق می کنی ببینی کدوم کتابا خوبه و از خوندنشون نتیجه ی دلخواهتو می گیری بعد فقط همونا رو می خونی. همین. اینکه ناراحتی نداره دوست من :smile:

یونیک

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون.
ما وقت زیاد داریم کتابای مدرسان و پارسه هم خوبه ولی نه الان کتابای مرجع همیشه بهتر جواب دادن البته اگه ادم اهل برنامه باشه.
ولی من نظری بر عکس شما دارم همیشه تست همراه درس خوندن خوب نیست.

rahaashiyan

عضو جدید
:neutral:فقط وفقط عبور از پله اول سخته دوستان باقي راه خواه ناخواه طي ميشه تنها به موفقيت فكركنين و توكل به خدا داشته باشين براي خداي به اين بزرگي برآورده كردن آرزوهاي كوچيك ما كارساده اي .
از ما حركت از:w10: اون بركت
توذهنتون خودتون رو تودانشگاهي ببنيد كه دوست دارين طبق قانون جذب قطعا عملي ميشه:w21:

*marigold

عضو جدید
همه اين كتابها را بايد بخوانيم.مثلا دوتا كتاب معارف يا دو تا كتاب مصالح شناسي بايد بخونيم يا فرقي نميكنه هر كردوم از اينها را خونديم خيلي زيادن:cry:

باتایید صحبتای دوستان دیگه می خوام بگم که

هر کتابی که تو منابع مختلف ارایه میشه به احتمال زیاد می تونن مطالب جدیدی

برای یادگیری داشته باشن و تعدادشونم ماشالا کم نیست

اما نکته اینجاست که با اولویت بندی کردن کتابا بر اساس اهمیت

میشه که با خوندن فقط چند کتاب انگشت شمار بیشتر راهو رفت

اگه اشتباه نکنم به این کار، قانون 70-30میگن یعنی با انجام فقط 30 درصد از کار

میشه 70 درصد از نتیجه ی دلخواه رو بدست آورد و بعدش میشه رو 30 درصد

باقیمونده فکر کرد

اسامی کتابای مهم تر رو بارها دوستان تو همین تاپیک گفتن اما چندتاش که الان

یادمه اینا هستن:

1. آشنایی با معماری جهان از پور زارعی

2.سبک شناسی پیر نیا

3.مفاهیم در معماری معاصر غرب از قبادیان

*marigold

عضو جدید

مرسی adroit جان از اینکه به فکر بقیه ی بچه ها هم هستی:gol:

و می بینم که بزنم به تخته کلی مصمم تر و با روحیه تر از قبل پی گیر برنامه هاتی;)
راست بگو چیکار کردی مام همون کارو بکنیم بلکه افاقه کنه و امید وار تر شیم:D

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مرسی adroit جان از اینکه به فکر بقیه ی بچه ها هم هستی:gol:

و می بینم که بزنم به تخته کلی مصمم تر و با روحیه تر از قبل پی گیر برنامه هاتی;)
راست بگو چیکار کردی مام همون کارو بکنیم بلکه افاقه کنه و امید وار تر شیم:D
اولا که خواهش می کنم. وظیفمه. من هرچی دارم از این باشگاهو دوستای گلم دارم.:smile::gol:
دوما وضع درسی من از خیلی از شماها عقب تره ولی اصلا ناراحت نیستم. منتظرم این تعطیلاتم تموم شه که دیگه بترکونم. چون اینجوری نمی شه خوب درس خوند.
تنها چیزی که دارم امیده و خوش بینی. همین. شمام همینارو داشته باشین البته + تلاش و
پشتکار (که این 2تارو من تا حالا نداشتم:biggrin:) مطمئن باشین موفق میشین.
به امید موفقیت همه مون:).;):gol:

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:neutral:فقط وفقط عبور از پله اول سخته دوستان باقي راه خواه ناخواه طي ميشه تنها به موفقيت فكركنين و توكل به خدا داشته باشين براي خداي به اين بزرگي برآورده كردن آرزوهاي كوچيك ما كارساده اي .
از ما حركت از:w10: اون بركت
توذهنتون خودتون رو تودانشگاهي ببنيد كه دوست دارين طبق قانون جذب قطعا عملي ميشه:w21:
خیلی خیلی قشنگ گفتی. دقیقا چیزیو گفتی که من بهش اعتقاد دارم. واسه همین بازم ازت تشکر می کنم دوست خوبم. ممنونم:smile::gol::gol::gol:

rahaashiyan

عضو جدید
قابلي نداشت

قابلي نداشت

خیلی خیلی قشنگ گفتی. دقیقا چیزیو گفتی که من بهش اعتقاد دارم. واسه همین بازم ازت تشکر می کنم دوست خوبم. ممنونم:smile::gol::gol::gol:

هر چه از دل برآيد لاجرم بردل نشيند . هي رفقا پيش به سوي رتبه زير 10
ok ? lets go every body
. we can do it
(:gol:sure :gol:)
yoooooho:neutral:
:w27:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد به همگی و همچنین تبریک سال نو و خسته نباشید ... :gol:
ببخشید که چند روزی نبودم ....
میبینم که ماشا... بقیه بچه ها هم شروع کردن . همگی خسته نباشید .
پست های اخیر رو نگاه کردم اما خبری از بچه هایی که پشتیبانشون بودم نبود ...
منتظرم که برنامه ریزی های این 10 روز و مقدار مطالعتون رو هر چه زودتر بگین ...
امیدوارم که شیطونی نکرده باشین ...

binahayat_m

عضو جدید

سلام خدمت پشتیبان گرامی:gol:
تا چند روز اول عید خیلی خوب میخوندم تا اینکه یکی از دوستای دوران دانشجویی بهم سر زد و چون از جایی دوری اومده بود استقبال این جور چیز یه چند روز وقتم گرفت
اما دوباره از امروز به طور کامل شروع میکنم
البته مبانی و عناصر خوندم:gol:
به امید پیروزی

rahaashiyan

عضو جدید
سلام پشتيبان عزيز
متاسفانه خوش خبر نيستم موقع مطالعه اصلا تمركز ندارم وخيلي كند پيش ميرم نمي دونم احتياج به دكتر وقرص وغيره دارم يا كه بايد خودمو بزنم به پوست كلفتي و آهسته و پيوسته ادامه بدم وبه كندي كار توجهي نكنم :(:w10:
نميدونم اگه مطلبي رو نميفهمم ازش رد بشم يا كه تا نفهميدم نرم مبحث بعدي ؟
برنامم روزي 17 صفحه از هر درسي بود تا به آزمون 4 ارديبهشتم برسم ولي .......:cry:

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت پشتیبان گرامی:gol:
تا چند روز اول عید خیلی خوب میخوندم تا اینکه یکی از دوستای دوران دانشجویی بهم سر زد و چون از جایی دوری اومده بود استقبال این جور چیز یه چند روز وقتم گرفت
اما دوباره از امروز به طور کامل شروع میکنم
البته مبانی و عناصر خوندم:gol:
به امید پیروزی

سلام ... خسته نباشی ... :gol:
اشکال نداره از این اتفاقات زیاد پیش میاد ...
پس امیدوارم کمی فشرده تر بخونی تا زود تر تموم کنی .
اگه تونستی هر روز برنامه درسیه همون روزت رو بذار تو سایت وقتی درس خوندنت تموم شد بیا بگو چقدر از برنامه رو اجرا کردی ... فکر کنم اینجوری اکتیو تر شه ...

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پشتيبان عزيز
متاسفانه خوش خبر نيستم موقع مطالعه اصلا تمركز ندارم وخيلي كند پيش ميرم نمي دونم احتياج به دكتر وقرص وغيره دارم يا كه بايد خودمو بزنم به پوست كلفتي و آهسته و پيوسته ادامه بدم وبه كندي كار توجهي نكنم :(:w10:
نميدونم اگه مطلبي رو نميفهمم ازش رد بشم يا كه تا نفهميدم نرم مبحث بعدي ؟
برنامم روزي 17 صفحه از هر درسي بود تا به آزمون 4 ارديبهشتم برسم ولي .......:cry:
سلام رها جان اصلا اشکال نداره منم همچین مشکلی رو داشتم با کمی تلاش و برنامه ریزی حل میشه . :gol:
اصلا به این فکر نکن که داری کند پیش میری یا تند ، هنوز وقت زیاده ، به این فکر کن که چه کار کنی تا هر 1 روز بتونی 1 صفحه بیشتر بخونی
یه هفته باید خودت رو مقید کنی که پای کتاب بشینی ، حتی اگه نتونی زیاد بخونی اشکال نداره فقط مهم اینه که بتونی به کتاب خوندن عادت کنی .
اگه تو خونه نمی تونی بخونی حتما برو کتاب خونه هفته اولش سخته ولی سریع عادت میکنی ... کتاب خونه معجزه میکنه ... فقط باید یکم از خودت حوصله به خرج بدی و چند روز اولش رو تحمل کنی .
واسه برنامت هم از یه برنامه اسون و راحت شروع کن و کم کم زیادش کن .
آخرین مطلب اینکه هر مطلب یه ارزشی داره ، مطالبی که روش گیر میکنی نباید مانع از خوندن مطالب دیگت بشن یعنی به نظر من خوندی و متوجه نشدی علامت بزن و ازش رد شو ، تا اون مطلب رو یا از مرجع دیگه مطالعه کنی یا از کسی بپرسی . در کل مطالب اونقدر سخت نیستن که اونارو نفهمیم ، عدم درک ما از مطلب بخاطر ناقص بودن اطلاعات اولیه ما در مورد اون مطلبه ...
نمی دونم که این حرفها به دردت میخوره یا نه .... در هر صورت ممنونم که بهم اعتماد کردی ، امیدوارم که این مطالب بدردت بخوره

*marigold

عضو جدید
سلام رابین جان

به قول فرنگیا well come back:gol:

مرسی از اطلاعات با ارزشی که در اختیارمون می ذاری من که استفاده کردم مخصوصا از

متمرکز شدن رو مطالعه ی بهتر و بیشتر و نه روی کم کاریای گذشته (برا این ایام خیلی

استفاده داره:D)و مشکلاتی که برا مطالعه داریم.

*marigold

عضو جدید
اولا که خواهش می کنم. وظیفمه. من هرچی دارم از این باشگاهو دوستای گلم دارم.:smile::gol:
دوما وضع درسی من از خیلی از شماها عقب تره ولی اصلا ناراحت نیستم. منتظرم این تعطیلاتم تموم شه که دیگه بترکونم. چون اینجوری نمی شه خوب درس خوند.
تنها چیزی که دارم امیده و خوش بینی. همین. شمام همینارو داشته باشین البته + تلاش و
پشتکار (که این 2تارو من تا حالا نداشتم:biggrin:) مطمئن باشین موفق میشین.
به امید موفقیت همه مون:).;):gol:

adriotجان فقط اگه میتونی نذار مطالعت قطع بشه(شایدبرا این حرف یه خوره دیر

باشه) حتی با برنامه روزی ،چند ساعت خوندن خیلی بهتر از هیچی نخوندنه

و اگه مطالعتو کلا قطع کرده باشی مجبوری دوباره همه ی سختیای شروع دوباره

رو تحمل کنی که البته شدنیه اما سخت تر از ادامه دادنه یه برنامه ی مستمره.

به امید نتیجه گرفتم همگیمون;)

sh.as

عضو جدید
سلام به پشتیبان عزیز سال نو شما هم مبارک. تو این چند روزه تقریبا تونستم نصف عناصر و شناخت مواد رو تموم کنم البته وقتی که تست می زنم میبینم اوضاع خیلی داغونه:(مشکل اصلیم هم هنوز نشستن سر کتاب!بازم از راهنماییهاتون ممنون

یونیک

عضو جدید
سلام به پشتیبان عزیز سال نو شما هم مبارک. تو این چند روزه تقریبا تونستم نصف عناصر و شناخت مواد رو تموم کنم البته وقتی که تست می زنم میبینم اوضاع خیلی داغونه:(مشکل اصلیم هم هنوز نشستن سر کتاب!بازم از راهنماییهاتون ممنون
سلام دوست عزیز این پست رو برای پشتیبان زدی ولی من کمی فضولی کردم .
ببین مهم نیست که تا کجا خوندی شناخت یک درس سنگین ،و با یک بار خوندن جواب نمیده من تنها راهنمایی که می تونم بهت بکنم اینکه به حجم درس خوندن و زود تموم کردن فکر نکن،من خودم این درس رو با G5 خوندم و خیلی خوب جواب گرفتم .
بهت پیشنهاد می کنم این کار رو انجام بدی من خودم الان درس شناخت رو تا نصفه خوندم ولی الان فکر می کنم تا یادگیری کامل چیزی نمونده.
موفق باشی...

sh.as

عضو جدید
ببین مهم نیست که تا کجا خوندی شناخت یک درس سنگین ،و با یک بار خوندن جواب نمیده من تنها راهنمایی که می تونم بهت بکنم اینکه به حجم درس خوندن و زود تموم کردن فکر نکن،من خودم این درس رو با G5 خوندم و خیلی خوب جواب گرفتم .
بهت پیشنهاد می کنم این کار رو انجام بدی من خودم الان درس شناخت رو تا نصفه خوندم ولی الان فکر می کنم تا یادگیری کامل چیزی نمونده.
موفق باشی...
مرسی . تا الان از G5 استفاده نکردم ولی امتحاهانش میکنم.
امیدوارم موفق باشی

rabin_huood

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .. مرسی .
با حرفهای دوستمون موافقم من هم G5 رو خیلی قبول دارم ...
واسه سر کتاب نشستن که تو پست های قبلی گفتم ، من خودم تو این زمینه اوضام خیلی داغون بود ولی انقدر تلاش کردم تا جواب داد روزای اول 40 دقیق طول میکشید تا 2 صفحه میخوندم ، اصلا تمرکز نداشتم ولی بعد از یکی دو هفته درست شد ...
این مشکل وقتی درست میشه که بتونی قبول کنی این مشکل درست شدنیه و تو میتونی .
و یه موضوع دیگه اینه که از رو چه کتابی میخونی و از رو چی تست میزنی ؟
(تو صفحات قبل چند تا برنامه گذاشتم واسه برنامه ریزی میتونی اونا رو هم یه نگاهی بندازی )
راستی دوستان بعد از تست زدن حتما جواب تست ها رو بخونید و حفظ کنید .

rahaashiyan

عضو جدید
موفق باشی...
سلام دوست عزیز ممنون از راهنماییتون
شما جی 5 تون رو چه طور می نویسین خلاصه نویسی یا ......؟:w27:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا