راهنمایی خواستن از دوستان

zare313

عضو جدید
سلام دوستان عزیز و گرامی
من محمد هستم رشته مهندسی صنایع میخونم ورودی 91 کارشناسی هستم
و هنوز چیزی از صنایع نمیدونم فقط همون جمله بهره وری معروف ک همه بلدن و اطلاعات زیادی میخوام
یعنی میخوام گام ب گام بیام جلو با راهنمایی های شما دوستان
درمورد دروس - کار- نرم افزار و...
لطفا بهم کمک کنید
اگر هم مایل باشید ایمیلمو میدم تا راحت تر با هم صحبت کنیم
باتشکر از همتون... خیلی دوستتون دارم:gol::gol::gol:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز و گرامی
من محمد هستم رشته مهندسی صنایع میخونم ورودی 91 کارشناسی هستم
و هنوز چیزی از صنایع نمیدونم فقط همون جمله بهره وری معروف ک همه بلدن و اطلاعات زیادی میخوام
یعنی میخوام گام ب گام بیام جلو با راهنمایی های شما دوستان
درمورد دروس - کار- نرم افزار و...
لطفا بهم کمک کنید
اگر هم مایل باشید ایمیلمو میدم تا راحت تر با هم صحبت کنیم
باتشکر از همتون... خیلی دوستتون دارم:gol::gol::gol:
خیلی خوبه که از همون اول می خواهید اصولی پیش برید. پیشنهادم اینه که برای هر درسی نرم افزارهای مربوطش را یاد بگیرید.

zare313

عضو جدید
خیلی خوبه که از همون اول می خواهید اصولی پیش برید. پیشنهادم اینه که برای هر درسی نرم افزارهای مربوطش را یاد بگیرید.

ممنون از راهنماییتون
البته منظورم اینه از اول اول باید چی یاد بگیرم تا بیام جلو تا برسم ب یک مهندس واقعی

ی سوال دیگهمشاغل ما ب غیر از کارخونه و یادگیری ماشین آلاتش دیگه کجاهاس؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
البته منظورم اینه از اول اول باید چی یاد بگیرم تا بیام جلو تا برسم ب یک مهندس واقعی
ی سوال دیگهمشاغل ما ب غیر از کارخونه و یادگیری ماشین آلاتش دیگه کجاهاس؟
خب شدنی ترین و عاقلانه ترینش اینه که متناسب با واحد های درسی تون نرم افزار های مربوط را هم یاد بگیرید. صنایع نرم افزار هایی نداره که یادگیریش خیلی خاص و وقت گیر باشه . صنایع اقیانوسی وسیع اما با عمق کمه . با توجه به علاقه تون توی یه موضوع عمیق باید بشید. حتی توی یه کارخونه هم یه مهندس صنایع میتونه زمینه کاری فوق العاده متفاوتی داشته باشه از واحد نت تا تضمین کیفیت. به نظرم اگر بتونید کتیا یا اینونتور یاد بگیرید نه نقشه کش بشید به عنوان یه طراح منظورمه توی واحد های صنعتی موفق تر هستید.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دوست عزیز نمیدونم چقدر این طرز فکرم درسته از دوستان خواهش می کنم یکم بهم کمک هم بکنن
مهندسی صنایع همانطور که همه می دونن واقعا گسترده هستش
بنظر من یک مهندس صنایع واقعی اول از همه باید روی همه موضوعات یادگیری اجمالی داشته باشه همونطوری که صدف گفتش باید همه چیز رو در حد عمومی یاد بگیری
ولی یه گام هم که بنظر برای برداری اینکه وقتی یه آشنایی نسبی با مهندسی صنایع پیدا کردی یه زمینه کاری برای خودت انتخاب کنی
البته مطمئا نیاز هستش که زمینه دوم و سوم بازار کاری هم انتخاب کنی
بعد از انتخاب تمرکز روی این موضوعات هستش و اینکه تو این حوزه ها بتونید از نظر تئوری و حتی در صورت امکان عملی هم خودتون رو اماده بازار کار کنید و لمسش کنید
البته باید اینو در نظر گرفت تو بازار اشفته ایران نمیشه گفت ایا این سرمایه گذاری 100 تضمین شده هست یا نه !
حالا تمرکز روی یک حوزه درسته یا نه ؟ اینو دوستان هم شرکت کنند خوبه .

نکته بعدی هیچ وقت برای خودتون مرزی نگذارید حتی نحوه بستن یک پیچ رو یاد بگیرید میتونه براتون مفید باشه
اخه رشتمون خیلی باز تر از اون چیزی هست که فکرشو میکنید و جالب تر اینکه هیچ کس نمیدونی یک مهندس صنایع چقدر توانایی داره و محدودش نمیکنه این علم شماست که نگرش و دید رو نسبت به شما به عنوان یک مهندس صنایع تعیین میکند .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سعی کنید از ترم 5 به بعد برید جایی کار کنید حتی اگر مجانی. کاری مرتبط با مهندسی صنایع. کنترل پروژه خوبه ، ایزو خوبه ، تضمین کیفیت خوبه. اکسل و ورد رو باید مسلط باشید. MSP یاد بگیرید. تو کار یاد بگیرید نحوه ارتباط با هر آدم رو یاد بگیرید . اینکه چجوری با آبدارچی برخورد کنید ، چطور با مدیر حرف بزنید، چطور با همکارا خیلی مهمه. پیشنهاد میکنم کتابی از تفکر سیستمی بخونی چون همه رو باید تو یه سیستم نگاه کنی. اگر فقط خودت رو ببینی، یا فقط مدیر رو ببینی به مشکل بر میخوری. همه رو باهم باید ببینی.

یک چیز خیلی مهم یاد بگیر چطور به مدیریت گزارش بدی.

همینارو بلد باشی کافیه

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
یه نکته دیگه اینکه یه مهندس صنایع باید یاد بگیره چگونه یه مدیر باشه
اگر نتونی خیلی چیزها رو تو محیط زندگی و کاریت مدیریت کنی هرگز به موفقیت نمیرسی
راستی نیاز به آشنایی با روانشناسی هم داری
در مورد تفکر سیستمی یکی از کتاب های مورد نیاز ، کتاب پنجمین فرمان اثر پیترسنگه از انتشارات مدیریت صنعتی هست ! حتما بخونش.

بالا