[ راندو ] کارگاه راندو در معماری

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام وروجک جان. خسته نباشی از امتحانا. یه چند مورد که من به نظر م میرسه راجع به کارت این هست که...
اول من گمون میکنم. بیشتر از اینکه به طرحت و متفاوت بودنش در زمینه ی نوع طراحی فضا ها فکر کنی به متفاوت و خاص بودن ارائه ات فکر میکنی که این در اخرین مرحله ی اهمیته...

در رابطه با پلان هات اینکه . به نظر میاد هیچ کار خاصی تو طراحی صورت نگرفته. صر فا یه چیدمان ساده است. که مثلا یه عیر معمار هم میتونه این کارو انجام بده... در حالی که من و شما به عنوان یه مهندس معمار باید بتونیم در طراحیمون یه خلاقیتی داشته باشیم دیگه...

در رابطه با نما ها هم . کشیدن نما فقط یه مستطیل و گذاشتن 4 تا سوراخ به عنوان پنجره نیست. باید در نما . پر و خالی. نوع مصالح... و ماهیت کارت مشخص بشه.

پرسپکتیو رو هم همیشه باید از جایی بزنی که معرف بخشی از فضات باشه و حس فضایی رو که طراحی کردی نشون بده. میز و نیمکتی که شما کشیدی در واقغ فقط نقاشیه... باید اونها رو در انتهای بعد از کشیدن کلیات و قسمت های اصلی فضا . توی کارت نشون بدی. نه اینکه اونها بیس کارت بشن...
البته یکی . دو تا از پرسپکتیو هات خیلی خوب بودن. اون دوتای اخر...

در رابطه با فونت ات هم اینکه. همیشه اندازه ای که برای فونت استفاده میشه باید از مدارک اصلی شیت . خیلی کوچکتر باشه. تا چشم رو از کار اصلی منحرف نکنه... اینکه از فونت و کلاژ به عنوان شیت پر کن استفاده بشه یه مقدار غیر حرفه ای هست ( در حقیقت یه جور خالی بندیه)
اما تو ترم های اول معمولا اکثرا این کارو انجام میدن...

اینا چیزهایی هست که من هم تجربه اشون کردم البته. موفق باشی;)

متفاوت و خاص بودن ارائه ات فکر میکنی که این در اخرین مرحله ی اهمیته... ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رها جان مطمئنی؟:eek::eek::eek:
ولی به نظر من اولین مسئله ی پراهمیت اینه که شیتت با بقیه متفاوت باشه و نشون بده نسبت به بقیه بارز تر باشه

عزیز در مورد پلان هم باید بگم پلان ماله 1 مدرسه هست اولا قبول کن که طرح 1 منه و سنگین که البته به گفته ی استاد عزیزم خوب از پسش بر اومدم
و مهم تر از همه اینه که پلان عملکردش مناسبه این نظر شخصیم نیست:smoke:
در مورد شیت میزها خودمم قبول دارم یه کوچولو بد شده اما نه اینطوری که شما میگی

از فونت و کلاژ هم برای پر کردن استفاده نکردم
حیف که مشکل بد افتادن عکسا هست وگرنه اتفاقا شیتام پیوستگی مناسبی دارن
فونتم نسبت به شیتم خوبه فکر میکنم
فک کنم تو ترم های اول بیشتر بچه ها بخوان اصول رو یاد بگیرن تا وقتشون رو بزارن واسه فونت این طور نیس؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به هر حال خوشحالم کردی نظرتو نوشتی ممنون
منم یاد گرفتم از کارم دفاع کنم (استاد مقدمات 2 من به این امر توصیه شدید داشتن )

من میگم متفاوت باشید همین
بعد خانمی یکم لحنتو آروم تر هم کنی متوجه میشیماااااااااا

raha

مدیر بازنشسته
عزیزم من اروم صحبت کردم باور کن... تازه خیلی مهربون... تو که نبودی بشنوی:D
منم میدونم که اینا واسه ترم اولته. من اکه ترمهای اولم مثه الان تو کار میکردم الان زاها حدید بودم واسه خودم...:D
نمیدونم شاید نظر دادن راجع به نحوه ی ارائه و طرا حی کار من نباشه. که قطعا هم نیست... ولی چیزی که دیدم و نتیجه ای که بعد از 4 سال معماری خوندن گرفتم اینه که اونچه که به عهده ی منه معمار هست . فرق داره با کار یه گرافیست و نقاش که ظاهر قضیه حرف اول رو میزنه. همونطوری که متفاوت هم هست با کار یه مهندس عمران که فقط عملکرد واسش اهمیت داره . کار ما تلفیقیه از هنر و مهندسیه...
و نظر شخصیه منه که بعد هنری اش در خود اثر باید ظهور پیدا کنه . نه در ارائه و رنگ و لعابش...
هر چند که شیت بندی و فونت خوب و کلاژو... همه ابزار های یه معمار هستن برای بیان کارش . اما نباید در وحله ی اول به چشم بیان... البته این نوع کار فقط ترم های اول هست که بچه ها انجام میدن. شاید هم انجامش واقعا ضرورت داشته باشه و البته من خودم هم جزء شون بودم...
اما به تدریج . خودت به واسطه تجربه ای که به دست میاری . متوجه تغییرات ترم های اخرت با کارهای ترم های اولت میشی... من هنوز کارهای ترم های اولمو نگه داشتم... الان اگر بکشنم هم به اون سبک دیگه کار نمیکنم... همین.
ببین این شکلی بودما:D

آخرین ویرایش:

art90

عضو جدید
سلام بچه ها
شماره ي ماژيك آبي براي راندو آسمون چه رنگ هايي خوبه؟
آخه من 3 تا ماژيك آّي دارم هيچكدوم بدرد نميخوره:(
اگه بخوايم آسمون رو غروب راندو كنيم چه شماره هايي بايد استفاده كنيم؟

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها.شما مي دونين نقاشي آبستره يعني چي ...
هر كي مي دونه مي شه يكم راجع بهش توضيح بده
(مي دونم ربطي به راندو معماري نداره ولي بالاخره نقاش هم به معماري ربط داره

هنر آبستره به نوعی از هنر می‌گویند که اشیاء و موجودات واقعی را نشان ندهد، بلکه خطوط و رنگهایش از جهان نامعلوم و ذهنی ناشی شده است.
البته بعضی وقتها همین هنر آبستره برای یک ایده یا یک فکر به کار می‌آید و بعضی وقتها پشت‌اش فکر خاصی نیست، همین طوری تراوشات ذهنی است .

در سالهای دهه 1920 که هنر نقاشی در اوج قدرت و نوآوری خود بود، هنر آبستره به نقاشی‌هایی گفته می‌شد که اشکال واقعی را تغییر شکل می‌دادند یا ساده‌تر می‌کردند تا فهم بصری مخاطب تقویت شود. مثل نقاشی‌هایی به سبک کوبیسم یا فوتوریسم. این سبکها می‌خواستند مفهومی درونی‌تر از ظاهر اشیاء را نشان دهند.

اطلاعات بیشتر:
http://www.cafedexign.com/archive/index.php/t-3146.html

raha

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها

سلام. واسه راندوی اسمون از هر رنگی میتونی استفاده کنی . به کانسپت و طرحت وسلیقه ات بستگی داره... اما اگر میخوای اسمونت ابی باشه. رنگ 76 تاچ واسه اسمون خوبه... واسه غروب هم. از 32 و 37... میتونی استفاده کنی... بستگی به نوع راندو و دل جرعتت داره دیگه...
من خودم واسه راندو از wهای kurecolour استفاده میکنم. با رنگ های 340 و 341. 730 و 821...
ترکیب رنگ خوبی بهت میده... البته میگم بازم بستگی به سلیقه ی خودت داره.

mkm-arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم موافقم كه مهمترين عمل در يك طرح معماري طراحي هست نه ارلئه
و اين تفاوت ما با يه نقاشه
چون اگه قرار باشه كار ما ساخته بشه اين طرح ماست كه ميمونه و ازش استفاده ميشه نه ارائه قشنگ ما
هر چند خيلي از اساتيد به ارائه چشم گير نمره ميدن و من هميشه مخالف اين كار بودم و هستم
چون من خودم تو ارائه كامپيوتري فعالم و بيش از 50 پايان نامه ليسانس و ارشد رو ارائه دادم و اكثرا هم به خاطر ارائه نمره رو گرفتن من خوشحال نمي شدم چون ميدونستم كه در اين كاري كه من ارائه دادم اصلا معماري انجام نگرفته يا متاسفانه متاسفانه متاسفانه متاسفانه متاسفانه متاسفانه كار كپي و به قول ما كار دزدي بوده
و اگر هم يه نفر يه كار معمارانه خوب ارائه ميداد و ارائه ضعيفي داشت متاسفانه نمره مورد قبول رو كسب نمي كرد و اين يه ضعف بزرگ تو ايرانه چون از سبك كار مدرسه بوزار فرانسه استفاده ميكنن چون اكثر معمار هاي ما در اين مدرسه درس خوندن و يكي از اصول اصلي اين مدرسه ارائه هست بر عكس مدرسه باهاوس كه خود كار اهميت زياد تري داره(به كتاب از زمان و معماري نوشته آقاي منوچهر مزيني صفحه 43 تا 58 مراجعه شود)
در ضمن در اين تاپيك بيشتر بحث روي ارائه هست نه طرح واسه همين به مسائل طراحي پرداخته نشد
موفق باشيد

ارشیتکت86

عضو جدید
بازم سلام
اینم طرح 1 من
هنرستان پسرانه ی 24 کلاسه
با 6 رشته
منتظر نظراتتون هستم

هم واسه طرحش هم راندوش
خیلی بید ببخشید آخه وقت نبود با دوربین موبایل عکس گرفتم کیفیت افتضاحه
اون گوشه ها که مقوا تغییر رنگ داده رو کاریکاتورهایی متناسب با موضوع پرسپکتیو کشیدم که متاسفانه اصلا مشخص نیس باید ببخشید
مقواهام هم بنفش باز و بنفش بادمجونیه + سفید

سلام وروجک جون

ببخشید منم تحویل موقتم بود نتونستم زود بیام با مداد راندو میکنی؟؟؟

چرا استادای ما کار بامدادرو قبول ندارن با مازیک هم قشنگتره هم سریعتر پرسپکتیوات

قشنگن منم اصلا پرسپکتیوام خوب نیست بعدم فونت هات حال وهوا ندارن سایه لاکی

دسنی چیزی..... کادرات خوبن همین خسته ام نباشی

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
این کارمو این ترم تحویل دادم برای درس طراحی پارک و پارک سازی(البته اینو بگم که تو این کار بحث راندو و پرسپکتیو برای استادمون خیلی مهم بود منم بیشتر روی اون قسمتا کار کردم)
خیلی دوست دارم نقد انتقادتونو بدونم

آخرین ویرایش:

Ardalan Off

عضو جدید
سلام..
به زور شارپن و عکس های که از قبل داشتم تونستم آمادش کنم
البته مشکل که دارن ولی به بزرگی خودتون ببخشید..
وضع بعضی شیتا که خیلی خراب بود... نشد کاریش کنم از جمله برشا و چندتا پرسپکتیو داخلی...

موضوع هنرستان.

به دلیل یه سری مشکلات و کمبود وقت کارم تکمیل نشد:(.. از جمله شیتا .. نوشتن ایده ها.. معرفی بخشها.. راندو .. ماکت
و مجبور شدم 1 ساعته شیت بندی کنمو راندوی تند تند... و استفاده از پرسپکتیوایی که واسه سر کلاس بود.

خوشحال میشم نظرات دوستانمو ببینم..

پلان همکف.. اون سفید که خالیه جای نوشتن بود.

طبقه اول

طبقه دوم

سایت پلان : هنوز کار داشت

p.a.r.i

عضو جدید
سلام

کارات خوب شده اردلام

فقط رنگاش یه خورده جیغ شده به نظر من.

البته سلیقه من این جوریه.
بقیه دوستان نظر بدن، شاید من اشتباه میکنم.

مرسی از کارات

raha

مدیر بازنشسته
خسته نباشی اردلان جان. کارت خوب شده. ..

البته من در جریان محدودیت های طرحتون و کانسپت طرحت نیستم. اما معلومه که تو طراحی . محدودیت فضا زیاد داشتی... ظاهرا طرح فقط بر اساس نیازهای عملکردی شکل گرفته .و فکر کنم روابط رو خوب حل کردی. یه نکته ای که تو پلانت اشکالشو متوجه شدم. اینه که در فضاهای اموزشی. همیشه درها باید رو به بیرون باز بشن نه داخل. برای حریم ایمنی اشون هم که در به صورت کسی که داره از راهرو میگزره برخورد نکنه . همیشه به ***** قرار میدن یا به صورتی طراحی میکنند که در با زاویه 45 درجه قرار میگیره. یه مثلث ایجاد میشه . که پشتشو معمولا برای سکوی اساتید میزارن...

کلابحث کردن روی پلان خیلی سخت و طولانیه...

در رابطه با نما .بد نبود یه 2تادرخت ویه خط اسمون تو کارت میزاشتی... کارت جالب تر میشد...
اون سردر ورودیتو هم به نظرم بهتر بود ظریف تر و متناسب با بقیه ی قسمت های نما طراحی میکردی... چون هم جلوی چنتا از پنجره ها رو گرفته هم خیلی صلب و سنگینه... و به راحتی میشه چیز دیگه ای رو به جاش جایگزین کرد...

عناصری که برای کارمون چه در پلان. په نما. چه مقطع و... انتخاب میکنیم . باید انقدر روی کار بشینه و هماهنگ باشه که با نبودش . کار ناقص بشه..

پرسپکتیو های داخلیت خیلی خوب شدن . هم از نظر ترسیم و نشون دادن حس فضات...

اما واسه پرسپکتیو های خارجی اگه عناصر محیطی... مثل درخت... کفسازی . پرسناژ هم به کارت اضاف میکردی . چون هم مقیاس کارت رو نشون میداد هم حس فضای کارت رو...
ارائه هم یه موضوع سلیقه ای هست... و من معتقدم طرحی که خوب باشه . ارائه اش چندان اهمیت نداره... اما سلیقه شخصی منو اگه بخوای من هیچ وقت از کلاژ و رنگ های تند و فونت بزرگ . اون هم بارنگ جیع برای کارم استفاده نمیکنم... بازم میگم این فقط سلیقه ی شخصیه منه...!!!

امیدوارم از پرچونگیم ناراحت نشی... خودت خواستی دیگه... موفق باشی;)

Ardalan Off

عضو جدید
خسته نباشی اردلان جان. کارت خوب شده. ..

البته من در جریان محدودیت های طرحتون و کانسپت طرحت نیستم. اما معلومه که تو طراحی . محدودیت فضا زیاد داشتی... ظاهرا طرح فقط بر اساس نیازهای عملکردی شکل گرفته .و فکر کنم روابط رو خوب حل کردی. یه نکته ای که تو پلانت اشکالشو متوجه شدم. اینه که در فضاهای اموزشی. همیشه درها باید رو به بیرون باز بشن نه داخل. برای حریم ایمنی اشون هم که در به صورت کسی که داره از راهرو میگزره برخورد نکنه . همیشه به ***** قرار میدن یا به صورتی طراحی میکنند که در با زاویه 45 درجه قرار میگیره. یه مثلث ایجاد میشه . که پشتشو معمولا برای سکوی اساتید میزارن...

در مورد چیدمان مبلمان فضا هم . من فکر میکنم لازم نیست همیشه از الگوهای متداول استفاده بشه. بد نبود یه مطالعه در رابطه با طراحی فضاهای اموزشی جدید میکردی. متوجه میشدی که این نوع چیدمان دیگه کاربرد نداره ... الان سیستم های جدیدی اجرا میشه... پیشنهاد میکنم یه سر به تاپیک ریزفضاهای معماری بزن...
کلابحث کردن روی پلان خیلی طولانیه...

در رابطه با نما .بد نبود یه 2تادرخت ویه خط اسمون تو کارت میزاشتی... کارت جالب تر میشد...
اون سردر ورودیتو هم به نظرم بهتر بود ظریف تر و متناسب با بقیه ی قسمت های نما طراحی میکردی... چون هم جلوی چنتا از پنجره ها رو گرفته هم خیلی صلب و سنگینه... و به راحتی میشه چیز دیگه ای رو به جاش جایگزین کرد...

عناصری که برای کارمون چه در پلان. په نما. چه مقطع و... انتخاب میکنیم . باید انقدر روی کار بشینه و هماهنگ باشه که با نبودش . کار ناقص بشه..

پرسپکتیو های داخلیت خیلی خوب شدن . هم از نظر ترسیم و نشون دادن حس فضات...

اما واسه پرسپکتیو های خارجی بد نبود .که عناصر محیطی... مثل درخت... کفسازی . پرسناژ هم به کارت اضاف میکردی . چون هم مقیاس کارت رو نشون میداد هم حس فضای کارت رو...
ارائه هم یه موضوع سلیقه ای هست... و من معتقدم طرحی که خوب باشه . ارائه اش چندان اهمیت نداره... اما سلیقه شخصی منو اگه بخوای من هیچ وقت از کلاژ و رنگ های تند و فونت بزرگ . اون هم بارنگ جیع برای کارم استفاده نمیکنم...

کار باید در عین اراستگی و زیبایی . متین و اروم هم باشه . البته باز هم میگم.. این فقط سلیقه ی شخصیه منه...

امیدوارم از پرچونگیم ناراحت نشده باشی... خودت خواستی دیگه... موفق باشی;)

ممنون از لطفتون..
ناراحت چرا...اتفاقا موافقم با اکثر حرفاتون به جز یه سری سلایق که اونم احتمال داره در آینده با کمک شما دوستان به نتایج بهتری برسم...

قبلا هم گفتم حق ندارم بگم وقت نداشتم.. چون وظیفم اینه که در مدت زمانی که مشخص شده بتونم تواناییم رو نشون بدم...
ولی سر این پروژه خودم مقصر بودم تا وقت کم بیارم(بنا به دلایلی)... و نتونم اون چیزی که می خوام ارئه بدم.. تا جایی که اشاره کردین حتی وقت نشد خط آسمان و کف سازی انجام بدم.. و واسه تکمیلتر کردن کارام از اون زمان که تو ماشین هستم (مسیره دانشگاه) هم نگذرم..:D

همین یه کم ناراحتم کرده..

به نکته های خیلی خوبی اشاره کردین.. حتما روش فکر می کنم تا بتونم کارای بعدیمو بهتر انجام بدم...

بازم ممنونم:gol:

همچنین ممنونم از dynamic عزیز:gol:

و ممنون پری جان:gol:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها

سلام من اولا با302 کیوکالر رنگ میکردم ولی الان ا304 که خیلی ملایمه رنگ میزارم وبیشتر خوشم میاد چون جیغ نیست

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام بچه ها

به خدا زود جواب بدید1_ من باید 500تا درختو(باکمی اغراق)رنگ بگذارم میخوام راندو درختای

مختلفو ببینم چون فکر میکنم این همه درخت 1رنگ تو ذوق میزنه راندو درختای مختلف

با اسمشون ترجیحا سازگار بات محیط کویر بچه ها به داددددددددددددددددددددددددم برسید:cry:

اصلا حرفه ای هست تو 1 سایت پلان یا پلان چند نوع درخت باشه

2_پلان با مازیک راندو کنم چیکار کنم که نه جیغ بشه نه بیحال

آخرین ویرایش:

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

به خدا زود جواب بدید1_ من باید 500تا درختو(باکمی اغراق)رنگ بگذارم میخوام راندو درختای

مختلفو ببینم چون فکر میکنم این همه درخت 1رنگ تو ذوق میزنه راندو درختای مختلف

با اسمشون ترجیحا سازگار بات محیط کویر بچه ها به داددددددددددددددددددددددددم برسید:cry:

اصلا حرفه ای هست تو 1 سایت پلان یا پلان چند نوع درخت باشه

2_پلان با مازیک راندو کنم چیکار کنم که نه جیغ بشه نه بیحال

سلام دوست عزیز
من چندتا نظر دارم البته با اجازه پبشکسوتا
ما چون تو رشتمون اکثرا منظر راندو میکنیم فکر میکنم اگه بخوای راندوی درختاتو خیلی متنوع کنی جالب ازآب در نمیاد
بازم بستگی داره ببین گونه های گیاهیت باهم چقدر متفاوتن اگه تنوع توشون داری حداکثر از 2یا3 نوع راندو استفاده کن اما بازم رنگی که به کار میبری سعی کن مشابه باشه وگرنه از جذابیت راندوی پلانت کم میکنه

واسه سوال دومتم بیشتر بستگی به رنگ و شماره ماژیکت داره
اما من کلا فکر می کنم اگه زیر کارتو یکم با مداد رنگی کار کنی روش مازیک بیای کارت جالب تر به نظر برسه

موفق باشی:gol:

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من چندتا نظر دارم البته با اجازه پبشکسوتا
ما چون تو رشتمون اکثرا منظر راندو میکنیم فکر میکنم اگه بخوای راندوی درختاتو خیلی متنوع کنی جالب ازآب در نمیاد
بازم بستگی داره ببین گونه های گیاهیت باهم چقدر متفاوتن اگه تنوع توشون داری حداکثر از 2یا3 نوع راندو استفاده کن اما بازم رنگی که به کار میبری سعی کن مشابه باشه وگرنه از جذابیت راندوی پلانت کم میکنه

واسه سوال دومتم بیشتر بستگی به رنگ و شماره ماژیکت داره
اما من کلا فکر می کنم اگه زیر کارتو یکم با مداد رنگی کار کنی روش مازیک بیای کارت جالب تر به نظر برسه

موفق باشی:gol:

اره میخوام 3نوع درخت شبیه راندو کنم خیلی جیغ نشن ببین من مجتمع اداری تحقیقاتی مسکونی کافی شاپ رستوران نمازخونه دارم موندم چه کنم داخلی رستوران؟داخلی تحقیقاتی که کتابخونه است؟ وداخلی اداری ؟بیرونیا رو مشکل ندارن دارو درخت گذاشتم
پلانم میخوام زیرش مدادرنگ بگذارم یه طرفش که سایه است مثلا بالا وراست مازیک
به نظرت خوب میشه؟:cry::gol:ممنون از جوابت

hs15

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
ببخشید میخاستم ببینم میشه سر مارکر رو عوض کرد و یه جیزه دیگه جای اون گذاشت که مثلا اندازش فرق بکند
خاهش میکنم اگه هست اسم فروشگاه و شمارشو بهم بدید
ممنون:gol:

raha

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها . ممنون بابت فعالیتتون. ارشیتکت جان من در رابطه با راندو زیاد تخصص ندارم که بخوام اظهار نظر کنم. بیشتر تو این زمینه بر حسب سلیقه ی خودم عمل میکنم. الان کار منیره و مهر اذین رو که دیدم. خوب فکر میکنم تو کشیدن پرسناژ یه مقدار مشکل دارن و اینکه رنگ ها خیلی کم و با ترس گذاشته شدن... در رابطه با ترکیب رنگ و نوع خط کشیدن اجازه بدین بچه هایی که تو این زمینه تخصص دارن نظر بدن...

اما در رابطه با اسکیس ارشد. من فکر میکنم اگر شما تاکیدتون رو بیشتر بر روی یاد گرفتنصحیح پرسپکتیو و نکات پایه ای و اصلی اسکیس بزارید خیلی بیشتر به دردتون میخوره تا راندو... اسکیس رو در اخر میشه با چنتا تاش هم راندو کرد. و توی اسکیس که زمان حرف اول رو میزنه شما اصلا فرصت راندو ی انچنانی رو پیدا نمیکنید...

تو شیت اسکیس که البته الان دیگه شیتی همدر کار نیست ترکیب بندی. جنس و قدرت خطوط و طرحتون در درجه اول... هست که اهمیت داره

پیشنهاد میکنم یه روند یادگیری اسکیستون رو با تاپیک آموزش مقدماتی اسکیس شروع کنید. تمریناتش رو انجام بدین و واسه کرکسیون در تاپیک کارگاه اسکیس بزارین...

من روی ترسیم و خطوط و طرحتون میتونم نظرمو بگم اماواسه راندو عقیده ی شخصیم اینه که به سلیقه ی ادم بستگی داره...
الان از خطوطتون مشخصه که باید روش کار بشه...!!!
باز هم هر جور خودتون صلاح میدونید...!!!

rozhann

مدیر بازنشسته
منم با رها موافقم.نمیدونم اگه هدفتون یادگیری راندوست که فکر کنم یادگرفتن یه سری تکنیکها اولیه لازمه.تمرین خطوط اولین گامه و حتی فیگور اصولی داره مثلا توی فیگور نباید جزئیات صورت و لباس و... دیده شه و فقط حالت و مقیاس فیگور مهمه.درخت، اسمون، کفسازی همه تکنیک و تمرین میخواد بعد گذاشتن همه اینا توی شیتتون با تسلط کامل روی همشون مهمه.با رها موافقم اموزشهای اسکیس تالار عالین.باور کنین توی کلاسهای کنکور اسکیس همین موارد گفته میشه.اینم بگم دومان قول داده اموزشهاشو ادامه بده.امیدوارم همتون برای ارشد اماده اماده شین.اگه هم هدفتون کنکور نیست حتی یادگیری و دونستن این تکنیکها برای دانشگاه و کاربردشون، اونم باید روی اصول و قوانین خودشون باشه.

mm_engineer

عضو جدید
ای وای من خیلی دوست دارم اینجا فعالیت کنم ولی اصلا اصلا بلد نیستم الان که راجع به درخته 0 هستم :cry::cry::cry: فکرکنم بیام اینجا ازتون یاد بگیرم بهتر باشه..................;)

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای وای من خیلی دوست دارم اینجا فعالیت کنم ولی اصلا اصلا بلد نیستم الان که راجع به درخته 0 هستم :cry::cry::cry: فکرکنم بیام اینجا ازتون یاد بگیرم بهتر باشه..................;)

اینکه خیلی خوبه ولی من یه توصیه بهت دارم اینکه کتابای راندو ترسیم رنگیو بردار از رو درختاش مدام بکش تکرار کن بعد از اون خودت بدون اینکه نگاه کنی مشابه اونارو بکش دو سه صفحه پر A3اینجوری درخت تمرین کن شک نکن دستت خیلی راه میفته

ایشالا زودتر کاراتو اینجا ببینیم;)

Anooshe

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ممنون حتما........
اسم کتابو میشه معرفی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

monireجون که لطف کرد یه کتاب رو معرفی کرد
این دوتا هم کتابای خوبین به خصوص واسه راندوی فضاهای مختلف

1-راندو،ترسیم و پرسپکتیو
گرداورنده:مایک دابلیو.لین،آسلا
ترجمه و تدوین:امیر اعلا عدیلی

2-راندو و ترسیم رنگی