[ راندو ] کارگاه راندو در معماری

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
فياض جان يه نكته اي رو خواستم ياد آور بشم...مي توني به جاي خط هاي زيگ زاگ بي هدف از هاشور هاي مرتب استفاده كني...كارت خيلي بهتر مي شه...در ضمن خطوطت ضعيفه بيشتر خط بكش;)
موفق باشي هميشه

archi_arch

مدیر بازنشسته
بچه ها من یه سوال بپرسم؟! فقط تورو خدا نخندیا!!! :redface:
حالا اگه خواستینم بخندین ولی زیاد نخندین!!!:w05:
خواستم بپرسم راندوهایی که اینجا عکساشو میذارین اینها هم اسکیسن؟! اخه خیلی مرتبن! با خط کش! دقیق! دریغ از یه خط اضافی! فیگورا بی عیب و نقص! ریزه کاریهای ظریف و زیاد و ... چه جوری میکشن؟! :w19:

کدخدا

مدیر بازنشسته
بچه ها من یه سوال بپرسم؟! فقط تورو خدا نخندیا!!! :redface:
حالا اگه خواستینم بخندین ولی زیاد نخندین!!!:w05:
خواستم بپرسم راندوهایی که اینجا عکساشو میذارین اینها هم اسکیسن؟! اخه خیلی مرتبن! با خط کش! دقیق! دریغ از یه خط اضافی! فیگورا بی عیب و نقص! ریزه کاریهای ظریف و زیاد و ... چه جوری میکشن؟! :w19:
اسکیس در واقع از کلمه sketch گرفته شده و معنی این کلمه هر طرحی رو می تونه شامل بشه که با دست یا هر وسیله دیگه کشیده می شه اینایی که بچه ها می ذارن presentation یا همون چیزیه که بهش می گن راندو که این آخری اگه اشتباه نکنم هنر نرم افزار autodesk impression هست با یه کمم فتو شاپ.

TALBI

عضو جدید
سلام میخواستم ببینم با راپیدم میشه راندو کرد مثلا یه پرسپکتیوو؟یه کوچولو توضیح بدین درکش برام سخته:surprised:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام میخواستم ببینم با راپیدم میشه راندو کرد مثلا یه پرسپکتیوو؟یه کوچولو توضیح بدین درکش برام سخته:surprised:
آره چرا نمیشه
اسمشم میشه راندو با سیاه قلم یه سر بزنی به تاپیک کرکسیون بیشتر متوجه میشی شیت بندی رو هم یه سر بزن

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحي داخلي

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته يادم رفت اين توضيح رو در اول بدم که من طرح اوليه رو از پلان شروع نکردم و خواستم تو طرح حجمم به شکل دو تا دست در بياد که داره عکاسي ميکنه تا ساختمان خودشو از بيرون معرفي بکنه واسه همين پلان رو بر اساس حجم طراحي کردم . در مورد نما هم اولش خواستم کل ساختمون رو شيشه اي کنم ولي اين شد که فقط طبقه ي بالا رو شيشه اي کردم که وقتي شب باشه نوري که از داخل به بيرون ساطع ميشه باعث ديده شدن گالري از بيرون ميشه. تو راندو خواستم "شب" رو کار کنم ولي وقت کم آوردم.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارات داره کم کم بهتر میشه . رنگهایی که به این کارت زدی از قبلیا بهتره ولی هنوزم خیلی خوب نشده به خصوص راندوی کفسازیت خیلی جیغه واسه کفسازی بهتره از یه رنگ صورتی چرک یا خاکستری استفاده کنی. اگه تو سقف و کف تونالیته هم ایجاد کنی عمق رو بهتر نشون میده.

فیگورایی که کشیدی اصلا" خوب نیست و باید بگم کارتو خراب کرده. لازم نیست فیگور هارو با جزییات کامل مثل اجزای چهره یا لباس بکشی. کافیه تناسبات بدن انسان رو رعایت کنی و یه انتزاع از انسان رو نمایش بدی

شیت بندی کار دومت خوب نیست دلیلی نداره اجزای شیتت کج بشن. این کاری که کردی باعث میشه کسی که شیتتو میبینه واسه درک کردن نمای کارت سرشو کج کنه و به زحمت بیوفته و شاید از دیدن شیتت منصرف بشه یعنی جوری شیت بندی کردی که به جای کمک به درک بهتر طرح باعث بدتر شدنشه

تا جایی که یادمه همه دوستان در مورد حروف نگاری شیت نظر دادن. گوش ندادی گویا!
حروف نگاری کتابای لین رو ببین البته اونا انگلیسیه ولی یه ایده هایی واسه حروف نگاری فارسی هم میده.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
نما و پرسپکتيو

فیاض بهرام
ما فقط اجازه داریم تو شیت بندی پلانمونو بچرخونیم اونم فقط به خاطر جهت شمال ( چیزی که من تا حالا فهمیدم)
پس بهتره عتاصری مثل پرسپکتیو و نما و برش موازی با شیت کشیده بشن
خسته نباشی

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
کارات داره کم کم بهتر میشه . رنگهایی که به این کارت زدی از قبلیا بهتره ولی هنوزم خیلی خوب نشده به خصوص راندوی کفسازیت خیلی جیغه واسه کفسازی بهتره از یه رنگ صورتی چرک یا خاکستری استفاده کنی. اگه تو سقف و کف تونالیته هم ایجاد کنی عمق رو بهتر نشون میده.

فیگورایی که کشیدی اصلا" خوب نیست و باید بگم کارتو خراب کرده. لازم نیست فیگور هارو با جزییات کامل مثل اجزای چهره یا لباس بکشی. کافیه تناسبات بدن انسان رو رعایت کنی و یه انتزاع از انسان رو نمایش بدی

شیت بندی کار دومت خوب نیست دلیلی نداره اجزای شیتت کج بشن. این کاری که کردی باعث میشه کسی که شیتتو میبینه واسه درک کردن نمای کارت سرشو کج کنه و به زحمت بیوفته و شاید از دیدن شیتت منصرف بشه یعنی جوری شیت بندی کردی که به جای کمک به درک بهتر طرح باعث بدتر شدنشه

تا جایی که یادمه همه دوستان در مورد حروف نگاری شیت نظر دادن. گوش ندادی گویا!
حروف نگاری کتابای لین رو ببین البته اونا انگلیسیه ولی یه ایده هایی واسه حروف نگاری فارسی هم میده.
ممنون دوست عزيز
واقعا ممنون كه نظر ميدي
در مورد رنگ بنديو كف سازي و فيگورا به روي چشم نظراتت محترم و قابل استفادست برام و استفاده هم خواهم كرد.
در مورد شيت بندي آره راست ميگين ولي مجبور شدم اينكارو بكنم تا تو شيت جا بشن ميدونم بد شده ولي خوب بايد يه جوي جا ميدادم:smile:
در مورد فونت هم اصلا نمي خواستم چيزي بنويسم ، اونا رو هم بعد از اينكه به استاد نشون دادم نوشتم . خوب اگه بد شده چشم از اين به بعد رو فونت ها توجه بيشتري ميكنم
باز هم ممنون از نظرت
موفق باشي;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این کارتو که دیدم سریع یه عکس یادم اومد که ترکیب رنگش یه مقدار شبیه کار شماست منتها اصولی تر کار شده
گفتم بد نیست بزارم اینجا ببینیش
اتفاقا موضوعش هم به کار شما می خوره طراحی یه موزه باید باشه اگه اشتباه نکنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
t.box

t.box

تی باکس عنوان یکی از پروژه های مقدمات 2 بود که من 2 هفته پیش تحویل دادم
هم شیتشو دارم هم ماکتشو
حالا نمیدونم میتونم ماکتشم بزارم اینجا یا نه
در اولین فرصت شیتشو میزارم;)

[

]

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وروجک جانم اگه اجازه بدی اول در مورد شیت بندیت چند تا نکته بگم. اول اینکه خیلی خوبه که این رنگ هم تجربه کردی. خوب شده اما با اجازت...بگم؟
رنگهات روح نداره هنوز. وقتی شیت تیره انتخاب میکنی باید رنگهاتو قوی استفاده کنی. وقتی با کنته سفید کار میکنی بهتره یه جاهایی هم برای قوی کردن از لاک غلط گیر هم استفاده کنی. حتی میتونی رنگ هم بیاری توی کارت. با استفاده از پاستل گچی.
روی خطت خیلی بیشتر کار کن. وقتی رنگ تیره انتخاب میکنی نباید بزاری جای خالی بمونه. روی اسمون هم باید تاکید کنی. اونم با رنگ ابی(پاستل گچی)
اگه چیزی به نظرم رسید حتما بهت میگم.:lol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
وروجک جانم اگه اجازه بدی اول در مورد شیت بندیت چند تا نکته بگم. اول اینکه خیلی خوبه که این رنگ هم تجربه کردی. خوب شده اما با اجازت...بگم؟
رنگهات روح نداره هنوز. وقتی شیت تیره انتخاب میکنی باید رنگهاتو قوی استفاده کنی. وقتی با کنته سفید کار میکنی بهتره یه جاهایی هم برای قوی کردن از لاک غلط گیر هم استفاده کنی. حتی میتونی رنگ هم بیاری توی کارت. با استفاده از پاستل گچی.
روی خطت خیلی بیشتر کار کن. وقتی رنگ تیره انتخاب میکنی نباید بزاری جای خالی بمونه. روی اسمون هم باید تاکید کنی. اونم با رنگ ابی(پاستل گچی)
اگه چیزی به نظرم رسید حتما بهت میگم.:lol:
ممنون
فقط مداد رنگی استفاده کردم
رنگام هم اگه داره محو میشه دلیلش اینه که میکسر نزدم رو کارم
چند بار بردن و آوردن به دانشگاه و خونه خرابش کرده
ممنون که نظر دادی
البته یکم هم به خاطر کیفیت عکسه که پایینه
البته چون می خواستم تک رنگ کار کنم آبی آسمون رو سفید کار کردم
ممنون
خوشحال میشم بازم نظر بدی

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی آلاچیق
اینم طراحی آلاچیق برای تمرینهای معماری
این دفعه زدم تو کار مدادرنگی (به توصیه ی وروجک واسه یه بار آبرنگ رو رها کردم ) . البته اگه بهم خورده نگیرین نمی خوام اگه کارم ضعیفه توجیهش کنم ولی این اولین کارم با مدادرنگیه که تو 1 ساعت رنگش کردم تو کلاس.
ماکتش رو هم تو بخش ماکت ها میزارم و لینکش رو هم تو ادامه میزارم.

ماکت

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فیاض بهرام

فیاض بهرام

آره مداد رنگی بهتره از آبرنگ
بهتر شده هم راندوت هم رنگای انتخابیت
اما آلاچیقت ( طرحش) بد نیست ولی یه مقدار دل گیره خیلی حجمتو سنگین کردی
اگه باکس هات از شیشه باشن خوب میشه
ولی بازم راندوت پخته نیست
شیت بندیتم یه کوچولو ضعیفه
خسته نباشی
موفق باشی

shima_architect

عضو جدید
راندو

راندو

سلام
من برای درک و بیان یکم یه سری حجم نامتناهی باید درست میکردم.و ترکیبشون باید نشون دهنده ی اوج/ریتم و تضاد میبود.
من سعی کردم اونارا شبیه برج دبی دورست کنم.الان ازش یه پرسپکتیو زدم ولی برای راندوی اون مشکل دارم.نمیدونم چه طور راندوش کنم.
خوشحال میشم اگه کمکم کنین.:(

algh

عضو جدید
مهمترین کار خواستن است که تو خواستی که....

مهمترین کار خواستن است که تو خواستی که....

سلام دوست عزیزروز بخیرقبل هر چیزی بهترین کار اینه که چندتا نمونه راندوی خوب ببینی تا ذهنت باز شه و یک کمی برای اینکه ترست بریزه روی کاغذ باطله با ماژیک کار کنی!!!البته نمیدونم ابزار راندوت چیه ولی اگر ماژیکه این میتونه شروع خوبی باشه....ضمنا توی همین سایت یه قسمتی بچه ها روی راندو بحث کردن که بهتره اونو بخونی---پایین همین صفحه لینکش هست:http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=16118در ضمن دو تیپ میتونی کارکنی- چند رنگ و یا تکرنگ

پیوست ها

• 28042008042.jpg
    28042008042.jpg
    54.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • SKETCH57.jpg
    SKETCH57.jpg
    74.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی آلاچیق
اینم طراحی آلاچیق برای تمرینهای معماری
این دفعه زدم تو کار مدادرنگی (به توصیه ی وروجک واسه یه بار آبرنگ رو رها کردم ) . البته اگه بهم خورده نگیرین نمی خوام اگه کارم ضعیفه توجیهش کنم ولی این اولین کارم با مدادرنگیه که تو 1 ساعت رنگش کردم تو کلاس.
ماکتش رو هم تو بخش ماکت ها میزارم و لینکش رو هم تو ادامه میزارم.

ماکت
سلام
جناب فیاض بهرام در باره ی کارتون که بچه ها نظر دادن.من میخواستم درباره ی فونت هات نظر بدم.به نظرم برای یه دانشجوی معماری زیاد منظره ی جالبی نداره که نما و ... رو با همون اسامی فارسی نوشتین ولی با حروف انگلیسی!در ضمن املای پرسپکتیو رو هم اشتباه نوشتین.
همین جا آرچی آتیش یه سری فونت گذاشته که ترجمه ی انگلیسی اسامی رو هم داره.
موق باشید.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اینم چند تا فونت :
چون این فونتها رو برای کرکسیون اینجا گذاشتید ایرادی نیست ولی لطفا یک نسخه از این فونت رو توی آرشیو فونت تالار در قسمت بیان معماری قرار بدید .
اما اونچه حائز اهمیته اینه که فونت هم می تونه مثل خط معمار برای خودش یک وجهه شخصی پیدا کنه و حالت یک امضا رو داشته باشه . طرحهای شما زیباست و تا حد قابل قبولی متنوعه ولی این تنوع و فانتزی بودن برای اجرای این فونت در همه جا باعث ایجاد محدودیت می شه . به تناسب کار و طرح می شه نوع فونتها رو هم تعدیل کرد . کما اینکه شما یک فونت رسمی و غیر فانتزی رو می تونید در هر طرحی و در هر شیتی استفاده کنید ولی فونت فانتزی باید حتما در طرحهایی مطابق با طبیعت خودش مورد استفاده قرار بگیرن
به هر حال از اینکه کار های زیباتون رو برای کرکسیون گذاشتید از شما ممنونم و امیدوارم شاهد کارهای بیشتری از شما باشم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

a_m68 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://i41.tinypic.com/2zsqxao.jpghttp://i41.tinypic.com/2zsqxao.jpg
اینا کارای ترم 1 منه:w05:از روی کتاب تکنیک های راندو کشیدم(استادمون میگفت بکشیم)،خوشحال مییشم نظراتونو بگید:redface:ببخشید اگه اینجوری گذاشتم گفتم تک تک بذارم زیاد میشه:smile:
اینا هم چند تا دیگه که همش ماله بییان 1 هست
http://i44.tinypic.com/bi6ywj.jpg
http://i44.tinypic.com/2hnpfgk.jpg
http://i44.tinypic.com/33wtx7s.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
T.BOX

T.BOX

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=592570#post592570

اینم لینک ماکتشه (t.box)
سر بزنید
منتظر نظراتتون هستم
من یادم نمیاد جز زری عزیزم کسی کار منو کرکسیون کرده باشه
هم موضوعش جدیده هم ذهنو کنجکاو میکنه
منظورم t.box هست

کاش یادتون می موند
زری جان ممنون
بقیه عکساشم صفحه 39 هست

آخرین ویرایش:

کدخدا

مدیر بازنشسته
کد خدای عزیز سلام
فکر می کنم چند بار در این تاپیک و جاهای دیگه عرض کردم که نه تنها من به خودم اجازه نمی دم راجع به طراحی معماری دیگران قضاوت کنم و نه از دوستانم خواستم که در این باب اظهار نظر کنن و نظراتشون رو بگن. هر چند نظر همه دوستان و همینطور شما برای من قابل احترامه ولی به دلیل اینکه مرتبه ای که ما الان در اون هستیم کمی جایگاه یک قاضی خوب برای ژوژمان رو نداریم بنابراین بحث روی طراحی معماری رو از کل مجموعه های تالار حذف کردیم و بیشتر به نحوه ارائه ،‌تکنیکهای معماری و پرداختها می پردازیم تا وارد بحثهای حاشیه ای نشیم . چون نظرات ما در زمانیکه خودمون هنوز یک دانشجو هستیم بیشتر جنبه غیر تخصصی داره و ممکنه از دید صاحب اثر مغرضانه جلوه بده که قصد ما این نیست .
بنا بر این از شما در خواست می کنم با توجه به قدرت و توانایی که من از شما در بحث راندو شیت بندی و اسکیس سراغ دارم روی موارد مثبت و منفی کل شیت بغیر از طراحی معماریش نظر بدید تا هم من و هم باقی دوستان از نظرات شما استفاده کنیم .
موفق باشید
من که اون بنده خدایی که اینو کشیده نمیشناسم .
چشم شما بگو از کجاش بگم؟
گفتین از نقاط مثبت و منفی
چشم
کار اول:
این کار همون جوری که سمت راست عکس مشاهده می کنید سعی در بیان روند طراحی داشته (من اثری از اقلیم ندیدم ولی با توجه به نوع بام می گم ساحل شمال)ولی خب چرا حجمش اینجوری شده ان قدر صلب که علتش به نظرم برخورد اشتباه با اقلیمه و همچنین عدم تحلیل اون منطقه.
خب اینکه عامل رطوبت زمین که کاملا توی این طرح یه مشکله شما وقتی کنار ساحل قدم می زنین دوست ندارین چیزی دیدتون به دریا رو قطع کنه که این مشکلم مشکل دیگه کاره.
من اینجوری می بینم که دید مطلوب به سمت دریام بسته شده که من دلیلش رو نمی دونم همچنین برای مقابله با موجای دریام تدبیری اندیشیده نشده.
رنگ به کار رفته توی شیت هر چند از رنگای مورد علاقه منه ولی به نظرم با شیت نمی خونه شاید اگه از تونالیته آبی - خاکستری استفاده می شد بهتر بود(نظر ششخصیه).
منظورم اینجوریه

شیت بندی :
شیت بندیش افت و خیز نداره یعنی کل شیت از فاصله 5 متری قابل نگاه کردنه(منظورم دیدن با دقته)و ترقیبی برای بیننده برای نزدیک شدن بهش ایجاد نمی کنه.
بیشتر راجبه طرحش گفتم شما به بزرگی خودتون ببخشید.
راجبه کار دوم هیچ نظری ندارم.

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من یادم نمیاد جز زری عزیزم کسی کار منو کرکسیون کرده باشه
هم موضوعش جدیده هم ذهنو کنجکاو میکنه
منظورم t.box هست

کاش یادتون می موند
زری جان ممنون
بقیه عکساشم صفحه 39 هست
سلام وروجک مجموعه
من به طور کلی با کارهایی که صرفا با تغییر جلد قصد ایجاد نو آوری داشته باشه مخالفم . بدار توضیح بدم که برای یک معمار تزیینات اهمیت نداره و باید اول طرحت به جواب رسیده باشه . در حال حاضر نوع فونتش اینقد بزرگه که شاید یک و نیم برابر طرحت باشه و این یک نقص بسیار بزرگه . نوع فونتت هم اصلا برام قابل درک نیست . علت گذاشتن اون ابرها نمی دونم پیه ؟!!! منطق اجرای یک پرزانته به اندازه خود پرزانته مهمه .
فرم پرسپکتیو انتخابیت برای میز اصلا مناسب نیست . شاید اگه چند تا حرکت از جهات دیگه برای نشون دادن دیتیلهاش می کردی خیلی بهتر بود بجای گذاشتن ابرها و اون فونت عجیب.
کارت خیلی گنگه . زمینه مشکی ،‌رنگهای با کنتراست بالا رو می طلبه و سفیدی که بتونه خوب خودش رو اززمینه جدا کنه می تونه جوابت باشه .
علی رغم اینهمه تاکید باز هم نیرو های کادر ت رو اصلا در نظر نگرفتی و این به شدت به کارت لطمه زده و هیچ جذابیتی برای کارت ایجاد نمی کنه .
سعی کن برای منطقی تر شدن طراحی و پرزانته کارهای زیادی ببینی . در ضمن کار حال حاضر شما در زمره طراحی صنعتی می گنجه که اون قو.انین خاص خودش رو داره که بد نیست به پرزانته های اونها هم یه نگاهی بکنی .
موفق باشی .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بله استاد
در مورد سفیدی رنگ که زری جان هم اشاره کردن باید بگم رنگ از رو کارم پاک شد چون میکسر نزده بودم
و با موب عکس گرفتم کیفیتش بد شده
این کله شیته منه
همین طور که میبینین کیفیت ندارهفونتم هم عوض میکنم
هنو فونتی که باب میلم باشه رو ندیدم
نیروهای کادر نمیدونم یعنی چی
بله طراحی صنعتی
البته
بازم ممنون و خوشحالم که بار دیگر اعتراضاتم منجر به کرکسیون شد:w09::w11:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بله استاد
در مورد سفیدی رنگ که زری جان هم اشاره کردن باید بگم رنگ از رو کارم پاک شد چون میکسر نزده بودم
و با موب عکس گرفتم کیفیتش بد شده
این کله شیته منه
همین طور که میبینین کیفیت ندارهفونتم هم عوض میکنم
هنو فونتی که باب میلم باشه رو ندیدم
نیروهای کادر نمیدونم یعنی چی
بله طراحی صنعتی
البته
بازم ممنون و خوشحالم که بار دیگر اعتراضاتم منجر به کرکسیون شد:w09::w11:
وروجک عزیز
من از بابت اینکه بعضی وقتا کارهای شما یا بعضی از دوستان بی کرکسیون می مونه جدا عذر می خوام و امیدورام این حمل بر بی توجهی من نباشه .
امام در مورد کارتون باید بگم زمانیکه هنوز به یک مورد مشخص در مورد هر کدوم از عناصر شیتتون مثل فونت نرسیدیدن باید حتما از عناصر موجود استفاده کنین تا حداقل جلوه اصلی شیتتون از بین نره و حداقل همون هویت رو داشته باشه .
موضوع دوم اینکه این طراحی ها هم جزو زیباترین قسمتهای درس های معماریه . اکثر معمارای بزرگ همراه با طراحی خود خونه دکور و مبلمانشون رو هم طراحی می کردن که این در هارمونی منزل نقش بسیار زیادی ایفا می کنه و بنابر این چنین تمریناتی فوق العاده است .
برای تمرین می تونید تمام اجزای خونه رو به عنوان مبلمان طراحی کنید از تخت خواب , میز نهار خوری , صندلی ها ، میزه ای عسلی , میز تلفن , میز و دراور و میز تلوزین , حتی آینه و شمعدان و میز های کنار تخت خواب و میزهای پذیرایی . اوپن آشپزخونه ، طرح کابینتها , طرح در کمد های دیواری و جاکفشی دم در و همینطور رخت آویز و ... وقتی به هر کدوم از اینها فکر می کنید می بینید دنیای بسیار بزرگتری از طراحی براتون باز میشه و شما می تونید به عنوان تمرین کار های بسیار خوبی رو داشته باشید که در آینده هم بتونه به دردتون بخوره .

باز هم در مورد شیت تون باید بگم درسه که پریدن رنگ نمی تونه دلیلی موجه باشه ولی فراموش نکنید یک کار معماری و قدرتش حتی از روی آثار باقیموندش هم معلوم میشه . پس برای اینکه بتونید به بیننده اجازه بدید که روی کارتون قضاوت کنه , توجه رو به حاشیه جلب نکنید . بگذارید کارتون خودنمایی کنه . کارهای قوی اگه رو ÷وستی هم تحویل داده بشن به نظر من دارای ارزش بسیار بالاییه . ولی به کار ضعیف اگه با طلا هم راندو بشه هیچ ارزشی نداره .
موفق باشید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من میگم رنگ قسمتی از کاره نه لعاب و گول زدن
خوی مصالح خیلی خیلی مهم هستن باید یه جوری نشون داده بشن دیگه کدخدا

ما سعی می کنیم موازی هاشور بزنیم ولی گاهی همین خطاهای دست (موازی نشدن خطوط) که عمدی هم نیست به کارمون روح میده
امتحان کن راستی کدخدا ترم چندی شما؟

اسکیس دومیه (پارک) خیلی منظو تره آدم با دیدنش احساس خشونت نمی کنه درست برعکس اولیه که خیلی شلوغه
اما رنگها عالی استفاده شده تو دومی یه کوچولو بی روحه

با اجازه ی استاد عزیزم دومان منم چند تا عکس میزارم
منبعش هم رو خورش نوشته

آخرین ویرایش توسط مدیر:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام به دوستان
مواردی تا اینجا وجود داره که بهتره روش بحث بشه .
راندوی معماری دو هدف داره که اگر چه هر دو در یک راستا هست ولی مرجعش فرق می کنه . راندوی دستی در حال حاضر یا برای تحویل پروژه های درسی دانشگاه تا مقطع لیسانس و یا آزمون مقطع ارشد هست و یا برای نشون زوایای کار به کار فرما .
فکر می کنم مورد دوم خیلی وقته که از بازار کار حذف شده و نمی تونه جای پرزانته کامپیوتری و نرم افزاری رو بگیره . چون در این حالت زحمت کل کار فقط برای حجم سازی هست و باقی کار رو خود نرم افزار انجام میده .
در مورد آزمون ارشد هم باید بگم راندوی وقت گیر اصلا با اینهمه جزییات در آزمون ارشد براش زمانی نیست مگر اینکه از تعداد مدارک مورد نیازتون کم کنید .
مورد اخر هم در مورد پرزانته و راندوی پروژه های درسی هست . در این مورد هم باید بگم تعریف راندو با نقاشی آبرنگ و ماژیک و رنگ امیزی یک طراحی کلا متفاوته .
تاکید راندوی معماری روی مصالح ،‌کنتراست تیره و روشنی و مقیاسهای انسانی و موارد مورد نظر طراح هست که باید به بیینده نشون داده بشه .
بنا بر این فکر می کنم ضمن فعالیت خوب همه دوستان ،‌ مسیر نمونه کارها رو در این دو فیلد تخصصی ترش کنیم و راندوهای معماری رو برای استفاده در آزمون و تحویل پروژه ها مورد توجه و بررسی قرار بدیم .
در ضمن از همه دوستان تقاضا می کنم در صورتی که کارراندوی شخص خودشون رو میذارن حتما زمان اجرای پروژه رو به صورت تفکیک شده بنویسن تا مقیاس زمانی رو هم به کار تخصصی راندو اضافه کنیم و حدود اجرای یک کار راندو برای همه مشخص بشه .
موفق باشید .

بالا