راستشو بخوای....نه دروغ بگو راحتترم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب شما بکدوم منبع رجوع میکنین که میگین دروغ لازمه و دروغ مصلحتی و...؟ اسلام چنین چیزی گفته یا اخلاقتون قبول میکنه با سیاست دروغ بجایی برسید؟
نه من به منبع و ماخذی رجوع نمیکنم
فقط حسب تجربه س که اونم میتونه اشتباه باشه ...
خودم هم ادعا نمیکنم دروغ نگفتم هیچوقت ..
اما سعی میکنم نگم (معمولا وقتی هیجان زده نشم نمیگم)ا
من دیدم کسایی رو که واقعا بدبینن و بی ظرفیت . و طرفشون با یه دروغ کوچیک همه چی رو به خیر و خوشی تموم کرده
بعضی آدمها واقعا دروغگو نیستن . من فک میکنم رفتار طرف مقابل بسیار تعیین کننده س روی دروغ گفتن یا نگفتن طرف مقابل

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من سعی میکنم صادق باشم همیشه
از اینم که بهم دروغ بگن بدم میاد و برام غیر قابل تحمله

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا که بحثش شد باید بگم راستگو بودن با زود باور بودن رابطه نزدیک داره....
معمولا کسایی که خودشون دروغ نمیگن زود باورن و حرف بقیه رو راحت باور میکنن
برعکس... اونایی که خودشون اینکاره ن و خوب دروغ میگن، ادعای بقیه رم به این سادگیا باور نمیکنن
به نظر شما توی جامعه الان ما راستگو بودن خوبه؟ زود باور بودن چی؟
آدم راستگو باشه خوبه یا اینکه گاهی برای مصلحت دروغم بگه؟
چرا بعضی وقتا پایبند بودن به اخلاق به ضرر آدم تموم میشه؟
واقعا چی درسته؟ چی غلطه؟
ولی به نظر من کسایی که دوغ زیاد میگن دروغگو رو هم راحت میتونن تشخیص بدن ..
اتفاقا همین یه رابطه ی مستقیمی داره با اینکه آدم های خوب و ساده رو راحت پیدا میکنن
.
و آدم هایی هم که راحت حرف دیگرانو باور نمیکنن شاید آدم های ساده ای هستن که یه بار ضربه ای خوردن از زود باوریشون
و ربطی هم به دروغگو بودن نداره

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا که بحثش شد باید بگم راستگو بودن با زود باور بودن رابطه نزدیک داره....
معمولا کسایی که خودشون دروغ نمیگن زود باورن و حرف بقیه رو راحت باور میکنن
برعکس... اونایی که خودشون اینکاره ن و خوب دروغ میگن، ادعای بقیه رم به این سادگیا باور نمیکنن
به نظر شما توی جامعه الان ما راستگو بودن خوبه؟ زود باور بودن چی؟
آدم راستگو باشه خوبه یا اینکه گاهی برای مصلحت دروغم بگه؟
چرا بعضی وقتا پایبند بودن به اخلاق به ضرر آدم تموم میشه؟
واقعا چی درسته؟ چی غلطه؟

قطعا همیشه راستگو بودن خوبه.زودباور بودن هم چندان به صلاح نیست خصوصا در مسائل مهم.البته شکاکی زیاد و وسواس شدن هم مطرود هست غیر از مسائل خیلی مهم مثل ازدواج
مصلحت؟ تعریف مصلحت چیه؟ اگر مسلمون هستین که اسلام فقط در چند جای خاص اجازه به دروغگویی گفته که در واقع اونم زیر پا گذاشتن اخلاق و با سیاست کثیف بجایی رسیدن نیست.مثلا میگه جون کسی در خطره میشه دروغ گفت.این چیزی هم که بعضیا به اسم دروغ مصلحتی میگن و از خودشون دراوردن در اسلام چیزی نیومده(جز همونایی که گفتم معدودن)
هر که پر طاووس خواهد جور هندوستان کشد.مثلا فرض کنین به کشور شما یه حمله تمام عیار شده.وجدان و اخلاق و عقل و ایمان شما میگه که جلوی دشمن بایستین.حتی ممکنه جون خودتون رو هم از دست بدین که دیگه بالاتر از جون چیز عزیزی برای انسان نیست.ایا ضرری از این بزرگتر؟ ولی اگه راحت به ی گوشه ای فرار بکردین هیچ ضرری بهتون نمیرسید.اونوقت وجدانتون قبول میکرد؟
اگه ادم هدفی رو در زندگیش دنبال کنه،ضررهای رسیدن به این هدف و قدم برداشتن در این راه رو هم بجون میخره...چه هدفی بزرگتر از رسیدن به خدا و حتی برای اونایی که خدا رو قبول ندارن بزرگتر از انسانیت و زندگی سالم و بدور از حیله و ریا و نیرنگ:smile:

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من دیدم کسایی رو که واقعا بدبینن و بی ظرفیت . و طرفشون با یه دروغ کوچیک همه چی رو به خیر و خوشی تموم کرده

به خاطر اینکه آدم رکی هستم معمولا با این مسئله مواجه ام ... خیلی از آدمها اصلا جنبه شنیدن حقیقت رو ندارن ! و در اکثر موارد با شنیدن حقیقت دشمنت میشن !

طرف میگه ازم انتقاد کن ... وقتی بهش میگی تا چشمتو درنیاره ول نمیکنه ! سری بعدی وقتی میگه انتقاد کن حتما بهش میگی که تو خیلی خوبی و هیچ نقصی نداری ! غیر از اینه ؟!

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعضی دروغا از روی دوست داشتنه . اگه من ببینم کسی از روی دوست داشتنم بهم دروغ گفته شاید اولش خیلی ناراحت شم اما راحت فراموش میکنم و می بخشم . مخصوصا اینکه صبر میکنم دلیل دروغش برام روشن شه . کسایی که خیلی خیلی واکنش دارن به این موضوع بنظرم راحت هم براشون سوء تفاهم پیش میاد و عزیزانشون رو با یه اشتباه کوچیک می رنجونن

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
رک نیستم اما دروغگو هم نیستم
نمیگم هیچ وقت دروغ نگفتم اما همیشه همه تلاشم رو برای صادقانه حرف زدن کردم
اگه کسی بهم دروغ بگه و بزرگ باشه دروغش واقعا از دستش عصبانی میشم و طول میکشه تا ببخشمش چون من آدمی ام که اطرافیانم هیچ دلیل و بهانه ای ندارن که بخوان یه چیزی رو به دروغ بهم بگن و همه کسایی که منو میشناسن میدونن اگه صادقانه حرف بزنن هرچی ام که باشه خونسردم ودعوا اینا کلا ندارم تو زندگیم
ولی اگه مجبور بشم دروغ بگم هرچند ریز و کوچیک تا مدتها عذاب وجدان دارم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به خاطر اینکه آدم رکی هستم معمولا با این مسئله مواجه ام ... خیلی از آدمها اصلا جنبه شنیدن حقیقت رو ندارن ! و در اکثر موارد با شنیدن حقیقت دشمنت میشن !

طرف میگه ازم انتقاد کن ... وقتی بهش میگی تا چشمتو درنیاره ول نمیکنه ! سری بعدی وقتی میگه انتقاد کن حتما بهش میگی که تو خیلی خوبی و هیچ نقصی نداری ! غیر از اینه ؟!

یکی از راههای فرار از دروغ و غیبت،پیچوندن مسئله هست.پیچوندن نه به معنای دروغ گفتن.پیچوندن یعنی اینکه مثلا طرف ی چیزی میگه،بعد شما به ی جنبه دیگه ای اشاره میکنی.
مثلا در مورد غیبت،یکی میخاد غیبت کنه،شما بحثو به طرز هوشمندانه ای(و نه ضایع بازی) عوض میکنی.مثلا میگی حسن اقا رو دیدی چقد زشت و بدریخته؟ بد شما شروع میکنی بحثو تو دست میگیری و در مورد حسن اقا حرف میزنی.نیازی نیست حتما خوبیشو بگی.مثلا خاطراتی که ازش داریو تعریف میکنی تا اون طرف هم دیگه ول کن بحثش بشه.این روش خوبیه.من خودم امتحان کردم و جواب میده
در مورد دروغ هم مثل اون انتقاد که گفتین،با چرخش چند درجه ای بحث میتونین از دروغگویی فرار کنین

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
البته یه سری حرفا رو ترجیح میدم کسی ندونه و نمیگم... این نقض راستی نیست

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از راههای فرار از دروغ و غیبت،پیچوندن مسئله هست.پیچوندن نه به معنای دروغ گفتن.پیچوندن یعنی اینکه مثلا طرف ی چیزی میگه،بعد شما به ی جنبه دیگه ای اشاره میکنی.
مثلا در مورد غیبت،یکی میخاد غیبت کنه،شما بحثو به طرز هوشمندانه ای(و نه ضایع بازی) عوض میکنی.مثلا میگی حسن اقا رو دیدی چقد زشت و بدریخته؟ بد شما شروع میکنی بحثو تو دست میگیری و در مورد حسن اقا حرف میزنی.نیازی نیست حتما خوبیشو بگی.مثلا خاطراتی که ازش داریو تعریف میکنی تا اون طرف هم دیگه ول کن بحثش بشه.این روش خوبیه.من خودم امتحان کردم و جواب میده
در مورد دروغ هم مثل اون انتقاد که گفتین،با چرخش چند درجه ای بحث میتونین از دروغگویی فرار کنین

همیشه نمیشه !!! گاهی وقتا طزف انقدر پافشاری میکنه که نمیتونی چیزی بگی یا با پیچوندن مسئله طرفم میفهمه ! من پرسیدن حال رو مثال زدم ! یکی حالتونو میپرسه و شما نمیخواید بهش بگید حالتون بده ، اونوقت اگر بپیچونید هم اون میفهمه و پیگیری میکنه !

البته من اصولا وقتی بحث جدی باشه بیشتر از حد لزوم هم راستشو میگم که بعدشم ضربه اشو میخورم :|

توی همین فضای مجازی بارها به خاطر راست گفتن ضربه خوردیم ! یا دیدیم که دوستان به خاطر صداقتشون ضربه خوردن !

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقا همینطوره
یکی از ابعاد موضوعو شما گفتین
البته این قصه ابعاد مختلفی داره و ب قولی سر دراز دارد!
اگه کسی بهم دروغ بگه و بزرگ باشه دروغش واقعا از دستش عصبانی میشم و طول میکشه تا ببخشمش چون من آدمی ام که اطرافیانم هیچ دلیل و بهانه ای ندارن که بخوان یه چیزی رو به دروغ بهم بگن و همه کسایی که منو میشناسن میدونن اگه صادقانه حرف بزنن هرچی ام که باشه خونسردم ودعوا اینا کلا ندارم تو زندگیم
به نکته خیلی خوبی اشاره کردی
این عذاب وجدانه خودش نشون میده میدونیم کارمون بده ...
البته من وقتی واسه سورپرایز کردن یکی هم دروغ بگم تا زمانی که قضیه براش روشن نشده عذاب وجدان دارم :دی
البته جدا ازینکه خیلی وقتا این پیچوندنه هم جواب نمیده من دوس دارم بدونم این راها برای خود شما جواب میده ؟
سوالم جسارت به شما نباشه و نمیخام هم شما رو نقد کنم اما ما تقریبا همه ی اینا رو میدونیم
ولی شما خودت عمل میکنی به همه اینا
ینی تا حالا نشده دروغ بگی؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه نمیشه !!! گاهی وقتا طزف انقدر پافشاری میکنه که نمیتونی چیزی بگی یا با پیچوندن مسئله طرفم میفهمه ! من پرسیدن حال رو مثال زدم ! یکی حالتونو میپرسه و شما نمیخواید بهش بگید حالتون بده ، اونوقت اگر بپیچونید هم اون میفهمه و پیگیری میکنه !

البته من اصولا وقتی بحث جدی باشه بیشتر از حد لزوم هم راستشو میگم که بعدشم ضربه اشو میخورم :|

توی همین فضای مجازی بارها به خاطر راست گفتن ضربه خوردیم ! یا دیدیم که دوستان به خاطر صداقتشون ضربه خوردن !
کاملا موافقم .. خیلی وقتا بین دوضرر باید انتخاب کنی
ضرر دروغ گفتن (که شاید خیلی منفعت ها داشته باشه)ا
و ضرر راستگویی که ممکنه خیلی عواقب بدی داشته باشه
احوالپرسی مثال بسیاااار ساده ای بود . گاهی خیلی حساستر ازین حرفا هم میتونه باشه

nazanin1991

دستیار مدیر تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
عاقا راستشو بگم من بعضی وقتا به مامانم دروغ میگم از ترس :D
ولی کلا دروغگو نیستم از اینکه بهم دروغ بگنم اگه خیلی مهم باشه موضوع ناراحت میشم...

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره
یکی از ابعاد موضوعو شما گفتین
البته این قصه ابعاد مختلفی داره و ب قولی سر دراز دارد!

به نکته خیلی خوبی اشاره کردی
این عذاب وجدانه خودش نشون میده میدونیم کارمون بده ...
البته من وقتی واسه سورپرایز کردن یکی هم دروغ بگم تا زمانی که قضیه براش روشن نشده عذاب وجدان دارم :دی

البته جدا ازینکه خیلی وقتا این پیچوندنه هم جواب نمیده من دوس دارم بدونم این راها برای خود شما جواب میده ؟
سوالم جسارت به شما نباشه و نمیخام هم شما رو نقد کنم اما ما تقریبا همه ی اینا رو میدونیم
ولی شما خودت عمل میکنی به همه اینا
ینی تا حالا نشده دروغ بگی؟

بله بنده خودم به این روش عمل میکنم.گفتم که "خودم امتحان کردم"
نمیگم تا حالا دروغ نگفتم.ولی از موقعی که اعتقاداتم محکمتر شده از دروغگویی فاصله گرفتم.

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اشاره کردم ابتدای متن "یکی از رهها".
در ضمن گفتم که باید هوشمندانه بحثو بپیچونین.مثلا همون حرف شما درباره احوالپرسی.طرف میگه چطوری؟ شما بگو الحمدلله خدا رو شکر.تو چطوری؟....یعنی نیازی نیست حالا حتما ریز احوالتون رو ب ایشون بگین
مثلا من خودم ادم کمک رویی هستم.مثلا یکی داره غیبت میکنه همیشه روم نیست مستقیم بگم نگو این حرفو خوب نیست.سعی میکنم یجور دیگه بحثو بپیچونم.اینکار برام راحتتره
خب ضربه بخورید چه اشکالی داره؟ فوتبالیستی که هدفش بهترین بازیکن جهان شدنه باید با دوتا مصدومیت و چهار تا خراش رو دست و پاش فوتبال رو بذاره کنار کلا؟ بعد تازه مگه این ضربه ها در چه حدیه؟ در حدیه که مثلا نتون و اب شما قطع میشه؟ یا از خونوادتون جدا میشین؟ ی نفر ناراحت میشه از راستگویی شما.خوب بشه.انتظار داره با دروغگویی شادش کنین؟ پس باید منتظر روزی هم باشه که با همون خصلت دروغگویی بهش ضربه سختی وارد کنین. شما هدفت رو دنبال کن.ضربه هم بلبه ممکنه باشه تو این راه.شما اگه هدفت رضای الهی باشه،اینجور چیزا رو ضربه نخواهید دید:smile:

ilili

عضو جدید
هیچ کس دروغ شنیدن رو دوست نداره بعضی ها هم دروغ گفتن رو دوست ندارن.
صداقت یعضی جاها خوبه بعضی جاها هم بد.بعضی ها اسم گستاخی رو صداقت میزارن.با تمام پررویی و بدون هیچ خجالتی اشتباهاتشون رو و کارایی که نباید میکردن رو اعتراف میکنن بعدش میگن من ادم صادق و رکی هستم.اسم این صداقت نیست گستاخیه

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

تازشم نظرمو گفتم:eek::biggrin:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سعیم اینه تحت هر شرایطی راست بگم اگه راست گفتن مشکل باشه معمولا سکوت می کنم.

یه سری موارد خاص هم هست که بهتره دروغ مصلحتی گفت.

دروغ چیزی نیست که آدم ازش خوشحال بشه.:razz:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش هیچ کس نمیتونه بگه که اصلآ دروغ نمیگه...............چون هر طور بشه آدم حداقل یه دروغی سر هم میکنه, چه بزرگ چه کوچیک...........پس منم نمیتونم بگم که اصلآ دروغ نمیگم و شما هم نمیتونین بگین...........چون کار اصلی مردم شده همین دروغ...........که البته کارو کاسبی خوبی رو هم برا خودشون راه انداختن.......که امثالشون و مهم ترینشون : ویرونی زندگی کسی , دعوا و مشاجره و ... که همه تون بیشتر وبهتر از من میدونین..............ولی اینو به صریح میتونم بگم که کار خوبی نیست.......چه کوچیک چه بزرگ............چون به قول معروف: تخم مرغ دزد روزی شتر مرغ دزد میشود................در نتیجه دروغای کوچیک دروغای بزرگی رو هم در پیش داره.................
پس سعی کنیم با دروغ بجنگیم و باهاش برای همیشه قطع رابطه کنیم

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم بیشتر سعی میکنم صادق باشم تا دروغ................و جایی هم که واقعآ مجبور میشم اونموقع متآسفانه اینکارو انجام میدم که انشالاه هم مصلحتی بوده

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بی حاشیه میریم سر اصل مطلب
شما از دروغ بیشتر خوشتون میاد یا از راستگویی؟ خودتون چه اندازه عمل کننده این؟
حس نمیکنین دروغ چیز راحتی شده دور و برتون؟
تق تق تق.....بابا بگو نیستش
سلام اقا ببخشید میشه ی دقیقه اچارتو بدی؟ اچار ندارم
و.............
دروغگویی واقعا لذت بخشه؟

اول بگم تو چرا در انفوان کودکی شبیه دخترا بودی !!!

به قول بهروز وثوقی : (سوته دلان )

دروغگو دشمن خداس، هه ، خدایا چقد دشمن داری

دوستاتم که ماهاییم یه مشت ناقص العقل و بدبخت بیچاره !

دروغ بدبختی میاره .. این بهم ثابت شده ... یا دهنتو ببند و حرف نزن ... یا دروغ نگو ...

ما اعتقاد داریم دروغ گناه بسیار بزرگی است ... و تا جایی که ممکن است نباید دروغ بگیم ...

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا موافقم .. خیلی وقتا بین دوضرر باید انتخاب کنی
ضرر دروغ گفتن (که شاید خیلی منفعت ها داشته باشه)ا
و ضرر راستگویی که ممکنه خیلی عواقب بدی داشته باشه
احوالپرسی مثال بسیاااار ساده ای بود . گاهی خیلی حساستر ازین حرفا هم میتونه باشه

در راستگویی شاید اوایل دچار ضرر بشی و یا بهت خرده بگیرن ... به دردسر آدم کله گنده ای بیافتی که دروغت جونشو می خره ...

اما باور بفرمایید وقتی به این روند پیش بریم این بقیه هستند که به خودشون می گن :

بهتره راسشتو بگم ... چون فلانی اهل دروغ نیست ...

بقیه خودشون رو با شما وفق می دهند. چون اخلاق راستگویی شما دستشون میاد .

اما اگه اهل دروغ و زد و بند باشید یارو میگه :
خب تو هم که پایه ای .. با ما راه بیا ...(آخرشم آبرو ریزیه مطمئنا ")

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول بگم تو چرا در انفوان کودکی شبیه دخترا بودی !!!

به قول بهروز وثوقی : (سوته دلان )

دروغگو دشمن خداس، هه ، خدایا چقد دشمن داری

دوستاتم که ماهاییم یه مشت ناقص العقل و بدبخت بیچاره !

دروغ بدبختی میاره .. این بهم ثابت شده ... یا دهنتو ببند و حرف نزن ... یا دروغ نگو ...

ما اعتقاد داریم دروغ گناه بسیار بزرگی است ... و تا جایی که ممکن است نباید دروغ بگیم ...

give me 5 !
حرفات جالب بود...

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی به نظر من کسایی که دوغ زیاد میگن دروغگو رو هم راحت میتونن تشخیص بدن ..
اتفاقا همین یه رابطه ی مستقیمی داره با اینکه آدم های خوب و ساده رو راحت پیدا میکنن
منم همینو گفتم دیگه... :smile:
.
و آدم هایی هم که راحت حرف دیگرانو باور نمیکنن شاید آدم های ساده ای هستن که یه بار ضربه ای خوردن از زود باوریشون
و ربطی هم به دروغگو بودن نداره

خب این جور آدما شاید تا یه مدتی اینجوری باشن... اما وقتی فراموش کردن بازم مثل سابق میشن... و شخصیتشون عوض نمیشه فقط یه مدتی به خاطر ضربه ای که خوردن ممکنه شکاک بشن

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دروغ نمیگم و هرکی دروغ بگه اصلا نمیتونم قبولش داشته باشم بجز در مواردی که دیگه از یکی خوشم نیاد یا حقش باشه که با دروغ اذیتش کنم.اینم خیلی کم پیش میاد

saghar*20*

عضو جدید
مسلماراستگویی....ولی همیشه هم نمیشه راستشوگفت ولی گاهی میشه توزندگی مجبوری دروغ بگی البته دروغی که به هیچکس ضرری نمیرسونه........نه بیشتر.

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه صداقت برنده است...واسه همینه که کوروش میگه همیشه راستشو بگو حتی اگه به ضررت باشه

saba27

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از دروغ و دروغگو متنفرم و سعی میکنم تا جایی که بشه خودم هم دروغ نگم
ولی این کار واسه بعضي ها عادت شده چون حس میکنند اگه راست بگند به خواسته شون نمیرسند و بهترین راه واسه نزدیک شدن به خواسته شون همون دروغه
ولی نمی‌دانند که بار کج به منزل نمیرسه

farshid992006

عضو جدید
راستش تو مسائل جزئی که تغییر خاص و تاثیرگذاری تو شرایط ایجاد نمیشه پیش میاد که دروغ بگم، اما تو مسائل حساس به هیچ وجه دروغ نگفتم تا حالا، تو همشونم با راست گفتن قضیه به ضررم تموم شده
اما راستگویی رو هنوزم دوست دارم

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
بی حاشیه میریم سر اصل مطلب
شما از دروغ بیشتر خوشتون میاد یا از راستگویی؟ خودتون چه اندازه عمل کننده این؟
حس نمیکنین دروغ چیز راحتی شده دور و برتون؟
تق تق تق.....بابا بگو نیستش
سلام اقا ببخشید میشه ی دقیقه اچارتو بدی؟ اچار ندارم
و.............
دروغگویی واقعا لذت بخشه؟

÷من همیشه سعی میکنم با طرفم صداقت داشته باشم و همین انتظارم دارم .

ولی تجربم ثابت کرده با ملت نمیشه صادق بود ! همه میگن "ما دوس داریم حرف حقیقتت منو ناراحت کنه تا اینکه دروغت منو خوشحال کنه" اما در عمل همه برعکسن

در نهایت وختی مخاطب خودش دوسداره باهاش اینجوری برخورد شه خوب دیگه.........