راز بي اخلاقي بعضي مسلمانان

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز

"
خواجه نصیر الدین " دانشمند یگانه ی روزگار در بغداد مرا درسی آموخت که همه ی درس بزرگان در همه ی زندگانیم برابر آن حقیر می نماید و آن این است :

در بغداد هرروز بسیار خبرها می رسید از دزدی , قتل و تجاوز به زنان در بلاد مسلمانان که همه از جانب مسلمانان بود . روزی خواجه نصیر الدین مرا گفت می دانی از بهر چیست که جماعت مسلمان از هرجماعت دیگر بیشتر گنه می کنند با آنکه دین خود را بسیار اخلاقی و بزرگمنش می دانند ؟

من بدو گفتم : بزرگوارا همانا من شاگرد توام و بسیار شادمان خواهم شد اگر ندانسته ای را بدانم .

خواجه نصیر الدین فرمود:

در اخلاق مسلمانی هر گاه به تو فرمانی می دهند , آن فرمان " اما " و " اگر"دارد .

در اسلام تو را می گویند :
دروغ نگو ..... اما دروغ به دشمنان اسلام را باکی نیست .

غیبت مکن ... اما غیبت انسان بدکار را باکی نیست.

قتل مکن ... اما قتل نامسلمان را باکی نیست .

تجاوز مکن ... اما تجاوز به نامسلمان را باکی نیست .

و این " اماها " مسلمانان را گمراه کرده و هر مسلمانی به گمان خود دیگری را نابکار و نامسلمان می داند و اجازه هر پستی را به خود می دهد و خدا را نیز ازخود راضی و شادمان می بیند ..

و راز نابخردی مسلمانان در همین است ....

از اسرار اللطیفه و الکسیله

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این مطلب رو از کدوم منبع مسخره ای گرفته ای ؟ مثلا دانشجوی این مملکت هستی . خودت رو بذار قاضی کجای اسلام گفته تجاوز غیر مسلمون گناه نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کجا گفته غیبت نکن اما پشت ادم بدکار عیب نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا متاسفم

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
آره خب واسه همین ما به مفسر نیاز داریم
اما بیشتر مردم که خودمم شامل میشه با عقل خودمون مسائلو تفسیر میکنیم که اینم نتیجش میشه:razz:

pari ko0cho0lo0

عضو جدید
این مطلب رو از کدوم منبع مسخره ای گرفته ای ؟ مثلا دانشجوی این مملکت هستی . خودت رو بذار قاضی کجای اسلام گفته تجاوز غیر مسلمون گناه نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا متاسفم
من قسمت غیبتشو تو قرآن دیدم که پشت سر کسی حرفی نزنید مگر آن کس که به شما بدی کرده!!!!
نه نه
ببین دقیقا یادم نیست
اما مطمئنم خوندم یه جای قرآن

fatimma

عضو جدید
اخه من نمیدونم کی قراره یکم از عقلمون استفاده کنیم تا هر کسی نتونه بیاد یه سری چرندیات تحویل ما بده یه عده هم بیان به به چه چه کنن و بدون فکر حرف بزنن
یه مورد رو با دلیل ذکر کنین لطفا؟

fatimma

عضو جدید
من قسمت غیبتشو تو قرآن دیدم که پشت سر کسی حرفی نزنید مگر آن کس که به شما بدی کرده!!!!
نه نه
ببین دقیقا یادم نیست
میشه ایه شو بگی لطفا
به سوره حجرات ایه 12 مراجعه کنید و ببینین که چی نوشته
همینطوری که نمیشه بگین من خوندم ولی مدرک نیارین
البته عیب از ماست که چون بی اطلاعیم از دینمون هر کسی(استارتر) میتونه بیاد یه حرفی بزنه و بره
توجه کردین که استارتر غیبش زده

phalagh

مدیر بازنشسته
نه نه
ببین دقیقا یادم نیست
اگر حرفی میزنیم لطفا با دلیل و مدرک بزنیم. اینکه همینطوری رو هوا بگیم تو قران خوندم که نشد حرف. لطفا دقیق سند بیارید. چون من یادم نمیاد همچین چیزی تو قرآن خونده باشم. اگه شما خوندید بفرمایید تا به اطلاعاتمون اضافه بشه.

وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا یَغْتَب بَّعْضُکُم بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُکُمْ أَن یَأْکُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَکَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِیمٌ( 12 : حجرات)

... و غیبت یکدیگر را نکنید. آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد؟ [حتماً] از آن بیزاری می جویید; و از خدا پروا کنید که خدا بسیار توبه پذیر و مهربان است.

این تشبیه قرآن کریم، که تشبیهی کامل و عقل پسند است، همه وجوه غیبت را نشان داده است: شخص غایب (غیبتشونده) را به مرده و رابطه دینی او را با غیبت کننده بهبرادری و اخوّت و آبروی او را به گوشت تنِ او و غیبت از او را به خوردن گوشت او تشبیه کرده است; و این کاری است که صاحب وجدان بیدار از آن وحشت و امتناع می کند.حقیقتاً غیبت همچون هجومی ناجوانمردانه به شخصی مظلوم و بی دفاع است.
البته روایت از اهل بیت(ع)در باب غیبت متعدد و فراوان است.
رسول اکرم(ص) در تعریف غیبت فرموده اند : «غیبت آن است که مسلمانی را به آنچه نمی پسندد یاد کنی. پس اگر آن چیز در او باشد، غیبتش کرده ای و اگر نباشد، به او تهمت زده ای.» در برخی از روایات، قبح و زشتی آن بیان شده است; مانند این روایت نبوی:«غیبت کردن بدتر از زناست.» در موارد بسیاری به کیفر و جزای غیبت اشاره شده است. امام امیرالمؤمنین (ع) فرمودند: «غیبت خوراک سگهای جهنم است»; و درروایاتی دیگر علل روحی و روانی غیبت ذکر شده است. امام علی (ع) می فرمایند:«غیبت کردن تلاش ناتوان است;» یعنی غیبت نشانه عجز و ضعف روحی و روانی و فکری و اعتقادی غیبت کننده است.

من نه تو روایات و نه تو آیات هیچ جا ندیدم که در مورد غیبت استثناء قائل شده باشند. فقط در مواردی که موجب دفع فساد بشه. مثل وقتی که در مورد ازدواج میان تحقیق. اگر چیز بدی هست و نگید این نگفتن فسادش از غیبت کردن خیلی بیشتره.

phalagh

مدیر بازنشسته
قران من 625 صفحه داره
نمیتونم که پیداش کنم
اما دیدم یه همچین چیزیرو
بالاخره شما که یه حرفی میزنید. باید با دلیل باشه و ثابتش کنید.
اگر خودتون نمیتونید پیداش کنید از کسی بپرسید و با ادرس دقیق ثابت کنید.

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم
اولین منبعی که آدم باید بش توجه کنه,عقلشه!
از نظر من که این گفته ها کاملا منطقی می آد,حالا چه خواجه نصیرالدین گفته باشه چه نگفته باشه

fatimma

عضو جدید
از نظر من که این گفته ها کاملا منطقی می آد,حالا چه خواجه نصیرالدین گفته باشه چه نگفته باشه
ینی عقل شما میزان سنجشه؟
کدومش منطقیه اونوقت؟

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی عقل شما میزان سنجشه؟
کدومش منطقیه اونوقت؟
من نگفتم "عقل من" خدا به همه عقل داده! بعضی ها بیشتر ازش استفاده می کنن بعضی ها کمتر!

از نظر من منطقیه اون حرفا! کاری به نظر دیگران ندارم, وقتی می گم از نظر من منطقی می آد ,تحمیلی در کار نیست! یعنی ممکنه شما ردش کنید

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا متاسفم
بله.......بله
همين ديروز بنده بودم دستور قتل آقاي xرو صادر كردم و كلي رجز خوني.....
هرروزدروغ نمي شنوييد از.......
ميتوني نظر ندي....ميتوني قبول نكني و دليل بياري
اما شعور داشته باش و به منبعش مراجعه كن....

fatimma

عضو جدید
من نگفتم "عقل من" خدا به همه عقل داده! بعضی ها بیشتر ازش استفاده می کنن بعضی ها کمتر! از نظر من منطقیه اون حرفا! کاری به نظر دیگران ندارم, وقتی می گم از نظر من منطقی می آد ,تحمیلی در کار نیست! یعنی ممکنه شما ردش کنید
اخه این مسائلی که استارتر بیان کرده ربطی به عقل منو شما نداره اومده گفته دین ما میگه فلان و فلان و.... من نمیفهمم ینی چی که شما میگی منطقیه؟ ینی دین اینارو گفته یا استارتر راست میگه ؟ من نمیفهمم من با دلیل گفتم که اینا چرته .حالا شما دلیلی داری؟

fatimma

عضو جدید
بله.......بله همين ديروز بنده بودم دستور قتل آقاي xرو صادر كردم و كلي رجز خوني..... هرروزدروغ نمي شنوييد از....... ميتوني نظر ندي....ميتوني قبول نكني و دليل بياري اما شعور داشته باش و به منبعش مراجعه كن....
اینایی که گفتی چه ربطی به اصل دین داره این همه ادم اسمشونو گذاشتن مسلمون و هزار کار خلافیو مرتکب میشن .چه ربطی به دین داره؟ اخه کسی که شعور داشته باشه به راحتی بین دین و عملکرد یه عده ادم میتونه تفکیک قائل بشه ولی.............

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه این مسائلی که استارتر بیان کرده ربطی به عقل منو شما نداره اومده گفته دین ما میگه فلان و فلان و.... من نمیفهمم ینی چی که شما میگی منطقیه؟ ینی دین اینارو گفته یا استارتر راست میگه ؟ من نمیفهمم من با دلیل گفتم که اینا چرته .حالا شما دلیلی داری؟
هر چیزی کاملا به عقل مربوط می شه! از حرفتون متعجب شدم!!
من کاری ندارم کی اینا رو گفته! اصن شما فکر کن من بی دینم! به هر حال هم عقل دارم ,هم حق بیان. جدا از اینکه استارتر حرفای خودشو گفته یا خواجه نصیر یا هر کسی دیگه ای اینو گفته باشه,حرفش به نظرم منطقی و درسته

fatimma

عضو جدید
هر چیزی کاملا به عقل مربوط می شه! از حرفتون متعجب شدم!!
من کاری ندارم کی اینا رو گفته! اصن شما فکر کن من بی دینم! به هر حال هم عقل دارم ,هم حق بیان. جدا از اینکه استارتر حرفای خودشو گفته یا خواجه نصیر یا هر کسی دیگه ای اینو گفته باشه,حرفش به نظرم منطقی و درسته
بابا چیش منطقیه؟
واضح بگین خوب
وقتی یه چیزی از پایه غلطه نمیشه اثارش منطقی باشه

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا چیش منطقیه؟
واضح بگین خوب
وقتی یه چیزی از پایه غلطه نمیشه اثارش منطقی باشه

شما منظورمو متوجه نشدی!
من چند با رهم گفتم کاری به این ندارم که چه کسی اینا رو گفته! به هر حال یکی گفته دیگه,مگه نه؟
نظر شما ,در صورتی که باش مخالف باشی کاملا قابل احترامه,اما نظر من چیز دیگست,همین

fatimma

عضو جدید
شما منظورمو متوجه نشدی!
من چند با رهم گفتم کاری به این ندارم که چه کسی اینا رو گفته! به هر حال یکی گفته دیگه,مگه نه؟
نظر شما ,در صورتی که باش مخالف باشی کاملا قابل احترامه,اما نظر من چیز دیگست,همین
ببینین من میام میگم یه نفری یه کتاب نوشته و تو کتابش گفته مشکل ما اینه که دینمون گفته برین هم دیگرو بکشین و پدر همو در بیارین و .....(مثال عرض میکنم و کاری به بحث ندارم)
حالا شما میگی منطقیه باشه قبول
حالا دقیقن بگید در مورد کدوم منطق حرف میزنید؟
اخه نمیشه گفت اقای x که این حرفو زذه درست گفته که.دلیل و مدرکشم که موجوده برین بخونین.
این که خیلیا کار خودشونو میچسبونن به دین بله درسته وجود داره.ولی مشکل از دین نیست .از اون ادماس

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینین من میام میگم یه نفری یه کتاب نوشته و تو کتابش گفته مشکل ما اینه که دینمون گفته برین هم دیگرو بکشین و پدر همو در بیارین و .....(مثال عرض میکنم و کاری به بحث ندارم)
حالا شما میگی منطقیه باشه قبول
حالا دقیقن بگید در مورد کدوم منطق حرف میزنید؟
اخه نمیشه گفت اقای x که این حرفو زذه درست گفته که.دلیل و مدرکشم که موجوده برین بخونین.
این که خیلیا کار خودشونو میچسبونن به دین بله درسته وجود داره.ولی مشکل از دین نیست .از اون ادماس

من با منطق "اما" و "ولی" موافقم,من کی گفتم مشکل از دینه؟ شما هی سعی داری بحث دینو وسط بیاری.
فکر کنم حرفمو زدم,دیگه حرف جدیدی ندارم,مرسی

fatimma

عضو جدید
من با منطق "اما" و "ولی" موافقم,من کی گفتم مشکل از دینه؟ شما هی سعی داری بحث دینو وسط بیاری.
فکر کنم حرفمو زدم,دیگه حرف جدیدی ندارم,مرسی
اخه عزیزم من از همون اول میگم واضح بگو واسه اینه
وقتی واضح نمیگی سو تفاهم پیش میاد
در مورد اما و ولی درسته راست میگی وجود داره
ولی راستش من قصد نداشتم بچسبونم به دین
استارتر چسبونده بود
البته نظرتون محترمه ولی من هم میگم این حرفا همش چرته چون دلیلی برای حرفاش نیاورده استارتر
موفق باشید

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کدوم عقلی این رو قبول میکنه؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Farez 132

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله.......بله
همين ديروز بنده بودم دستور قتل آقاي xرو صادر كردم و كلي رجز خوني.....
هرروزدروغ نمي شنوييد از.......
ميتوني نظر ندي....ميتوني قبول نكني و دليل بياري
اما شعور داشته باش و به منبعش مراجعه كن....
خواهشا دم از شعور نزن که معلومه اخره شعوری . ما شالله چه منبع درست درمونی هم داره . برم تو انبار کاه دنبال سوزن .
واقعا متاسفم که تو دانشجوی این مملکتی من هم دانشجوی همین مملکتم . که هر کسی میاد کتاب میده بیرون زرتی به به چه چه میکنیم میگیم اخرشه .
واقعا برات متاسفم

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا دم از شعور نزن که معلومه اخره شعوری . ما شالله چه منبع درست درمونی هم داره . برم تو انبار کاه دنبال سوزن .
واقعا متاسفم که تو دانشجوی این مملکتی من هم دانشجوی همین مملکتم . که هر کسی میاد کتاب میده بیرون زرتی به به چه چه میکنیم میگیم اخرشه .
واقعا برات متاسفم
بنده که دیگه دانشجو نیستم شکر خدا.و میتونم ابرازعقیده کنم و به اشتراک بزارم....
نه به کسی توهین میکنم و نه از کسی توقع دارم حتما حرفمو قبول کنه....
نمی خواد واسه من تاسف بخوری...عزیز دل برادر.
میتونی قبول نکنی...اصلا دنبال سوزن چرا بگردی؟؟؟

Data_art

مدیر بازنشسته
سلام بر شما دوست بزرگوار
ممنونم از تاپیکتون
اول اینکه نمیدونم باید به فلق عزیز دل بگم یا به خود شما یا بعضی دوستان گلی که در این تاپیک پیام دادن. راستش اولش که وارد این تاپیک میشی دعوا و کنایه و.. بین چند نفر رو مبینی که به نظرم اصلا درست نیست چون اینجا قرار یه محملی باشه با توجه به عنوان تاپیک شما برای فهمید و تا جایی حل کردن برخی بد اخلاقی ها چه کلامی و .. در بین ماها که اینجا و با این سوء تفاهم های کوچیک داریم ازش دور میشیم .
ببخشید اگر فضولی کردم ولی احساس کردم لازمه

خب حالا در مورد تاپیک شما بزرگوار
این تاپیک شما که من به شکل کاملش رو از یکی از دوستانم در جای دیگه ای دیدم در اینجا قسمتیش از قلم افتاده
اونم اینکه در اون قسمت که گفته اگر فرمانی میدهند و در آن اما و اگر هایی بود و... این اما اگر ها از شیطان است و این درست نیست که نوشته شده در اسلام تو را می گویند غیبت نکن اما و اگر و...... تمام مواردی که در این نوشته آمده است بحث مفصل و... دارد و به یک جمله کوتاه نمیشود اکتفا کرد و حکمی باشد برای انجام یه سری کارهایی که اسلام و قرآن شدید منع کردن و گناه دانسته است
این اما و اگر هایی است که شیطان بهترین راه برای گمراه کردن و بد گمان کردن مردم و مسلمانان به هم انتخاب کرده و میداند متاسفانه خیلی از ما مسلمانان بودن مطالعه و توجه به معنای و تفاسیر یک سری فرمایشات قرآن و اسلام و... دست به گفتن یا انجام دادن چه اعمالی میزنیم .
موفق باشید

A M I N_BND

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما دوست بزرگوار
ممنونم از تاپیکتون
اول اینکه نمیدونم باید به فلق عزیز دل بگم یا به خود شما یا بعضی دوستان گلی که در این تاپیک پیام دادن. راستش اولش که وارد این تاپیک میشی دعوا و کنایه و.. بین چند نفر رو مبینی که به نظرم اصلا درست نیست چون اینجا قرار یه محملی باشه با توجه به عنوان تاپیک شما برای فهمید و تا جایی حل کردن برخی بد اخلاقی ها چه کلامی و .. در بین ماها که اینجا و با این سوء تفاهم های کوچیک داریم ازش دور میشیم .
ببخشید اگر فضولی کردم ولی احساس کردم لازمه

خب حالا در مورد تاپیک شما بزرگوار
این تاپیک شما که من به شکل کاملش رو از یکی از دوستانم در جای دیگه ای دیدم در اینجا قسمتیش از قلم افتاده
اونم اینکه در اون قسمت که گفته اگر فرمانی میدهند و در آن اما و اگر هایی بود و... این اما اگر ها از شیطان است و این درست نیست که نوشته شده در اسلام تو را می گویند غیبت نکن اما و اگر و...... تمام مواردی که در این نوشته آمده است بحث مفصل و... دارد و به یک جمله کوتاه نمیشود اکتفا کرد و حکمی باشد برای انجام یه سری کارهایی که اسلام و قرآن شدید منع کردن و گناه دانسته است
این اما و اگر هایی است که شیطان بهترین راه برای گمراه کردن و بد گمان کردن مردم و مسلمانان به هم انتخاب کرده و میداند متاسفانه خیلی از ما مسلمانان بودن مطالعه و توجه به معنای و تفاسیر یک سری فرمایشات قرآن و اسلام و... دست به گفتن یا انجام دادن چه اعمالی میزنیم .
موفق باشید
بسیار از شما سپاسگذارم.من که دوس نداشتم این اتفاقات بیفته.
من احساس میکردم بچه ها جنبه بحث دارن.اما به کلی اشتباه بود....
من فقط اینو میدونم خیلی چیز ها تحریف شده و سوءبرداشت میشه....