دکتر شریعتی خوبه یا بد؟؟؟؟؟؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول بگم دوستانی که اسلام و مبانی اسلامی را قبول ندارند و به علمای اسلام توهین می کنند بدانند که روی سخن ما در این سایت با آنها نیست و نظرات و توهین های آنها فقط موجب خنده و انشاءالله ترفیع درجه است.
- دوستانی که به جای تفکر روی مطالب تایپیک به علت تعصب بسیار شدید روی شریعتی، سخنانی بی منطق و بی ربط ارائه می کنند، آنها هم بدانند که مخاطب این وبلاگ نیستند، زحمت نکشند.
- بزرگواران محترم، برادران و خواهران عزیزی که حقانیت اسلام و شیعه و علمای ربانی ای مانند حضرت امام، علامه طباطبائی، شهید مطهری و ... را قبول دارند لطفاً دقت و توجه نمایند :
آیت الله شهید مطهری نابغه ای بود که علوم مختلف اسلامی را مسلط بود، تعابیر حضرت امام و مقام معظم رهبری و دیگر بزرگان درباره ایشان بسیار واضح است.* ایشان در مسائل عمیق و مختلف اسلامی در حوزه های فلسفی و اجتماعی و اخلاقی و ... متخصص است، و سخنانی ناب و عمیق دارد، چگونه است که در مسئله شریعتی ایشان را متهم به نفهمی می کنید ؟ شهید آیت الله مطهری دکتر شریعتی را به خوبی می شناخته، با او حشر و نشر داشته، کتاب های او را خوانده بوده، بسیار با او آشنا بوده. تعابیر و جملات شهید مطهری درباره شریعتی را ببینید.

علامه طباطبایی استاد مقام معظم رهبری، آیت الله مکارم، نوری همدانی و ... است، شاگردان معروف ایشان هم که علامه حسن زاده آملی، علامه طهرانی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله مصباح یزدی، آیت الله عزالدین زنجانی، دکتر دینانی، آیت الله انصاری شیرازی و ... هستند.
* همین مسئله در مورد علامه طباطبائی هم هست. ایشان که کتاب های شریعتی را خود مطالعه کرده بود و به شاگردان هم داده بودند برای نقد، کتاب های شریعتی را دارای اشکالات اساسی اعتقادی می دانند... استاد دینانی نقل می فرمودند که در آن جلسات علامه حسن زاده آملی نیز درباره کتاب های دکتر شریعتی نظر بسیار تند و مخالفی داشتند.
* حضرت امام خمینی که بی نیاز از تعریف و توصیف است. دو سند بسیار محکم درباره نظر ایشان درمورد شریعتی منتشر کردیم.* علامه طهرانی عارف کامل بالله و بأمرالله هستند، که نظر ایشان درباره شریعتی را ملاحظه فرمودید​

اجازه بدید اونطور که معلومه شما عادت به کپی پیست دارید
از درک و فهم خودت بگو عزیزم
باکجای جملاتش مشکل داری؟
از خودت تراوش کن نه از مافوق

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعاً شریعتی منفی مطلق نیست و نکات مثبتی دارد، مثلاً بیان و نوشتار قوی و زیبایی دارد، مثل خیلی افراد منحرف و بی دین که منفی مطلق نیستند.
نزدیکان آیت الله شهید مطهری می گویند که برای شهید مطهری مسلم شده بود که شریعتی نماز نمی خواند و با ساواک مرتبط است. (برای ایشان با اسناد و مدارک محکم این مطلب ثابت شده بود، اما برای دیگرانی مثل مقام معظم رهبری و شهید بهشتی که این مخالفت را مثل ایشان نداشته اند با شریعتی، حتماً برایشان ثابت نشده بوده است در آن ایام)
بنده نیز از فردی که مدتی با شریعتی نزدیک بوده شنیدم که می گفت: چند روز با شریعتی در اتاقی کوچک بودیم و یقین کردیم او ابداً نماز نمی خواند.اتفاقاً دکتر دینانی هم وقتی پیش ایشان گفتم که شهید مطهری معتقد بوده شریعتی نماز نمی خوانده، فرمودند: بله شریعتی همینگونه بود.کتاب های شریعتی پر است از اشکالات اساسی اعتقادی و دینی

آیا باز هم دوستان عزیز و مذهبی قصد دارند از شریعتی دفاع کنند ؟؟!!!به چه حجت شرعی نام او را تبلیغ می کنید ؟؟!! اگر باعث شد جوانی کتابی از شریعتی بخواند و شبهاتی دینی برایش ایجاد شود، تا قیامت هر گناه و انحرافی به خاطر آن شبهات پیدا کند شما هم مسئولید !

گفتم کپی پیست نکن خانم محترم تو چه میدونی از اون چیزایی که ازش خوندی؟

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول بگم دوستانی که اسلام و مبانی اسلامی را قبول ندارند و به علمای اسلام توهین می کنند بدانند که روی سخن ما در این سایت با آنها نیست و نظرات و توهین های آنها فقط موجب خنده و انشاءالله ترفیع درجه است.
- دوستانی که به جای تفکر روی مطالب تایپیک به علت تعصب بسیار شدید روی شریعتی، سخنانی بی منطق و بی ربط ارائه می کنند، آنها هم بدانند که مخاطب این وبلاگ نیستند، زحمت نکشند.
- بزرگواران محترم، برادران و خواهران عزیزی که حقانیت اسلام و شیعه و علمای ربانی ای مانند حضرت امام، علامه طباطبائی، شهید مطهری و ... را قبول دارند لطفاً دقت و توجه نمایند :
آیت الله شهید مطهری نابغه ای بود که علوم مختلف اسلامی را مسلط بود، تعابیر حضرت امام و مقام معظم رهبری و دیگر بزرگان درباره ایشان بسیار واضح است.* ایشان در مسائل عمیق و مختلف اسلامی در حوزه های فلسفی و اجتماعی و اخلاقی و ... متخصص است، و سخنانی ناب و عمیق دارد، چگونه است که در مسئله شریعتی ایشان را متهم به نفهمی می کنید ؟ شهید آیت الله مطهری دکتر شریعتی را به خوبی می شناخته، با او حشر و نشر داشته، کتاب های او را خوانده بوده، بسیار با او آشنا بوده. تعابیر و جملات شهید مطهری درباره شریعتی را ببینید.

علامه طباطبایی استاد مقام معظم رهبری، آیت الله مکارم، نوری همدانی و ... است، شاگردان معروف ایشان هم که علامه حسن زاده آملی، علامه طهرانی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله مصباح یزدی، آیت الله عزالدین زنجانی، دکتر دینانی، آیت الله انصاری شیرازی و ... هستند.
* همین مسئله در مورد علامه طباطبائی هم هست. ایشان که کتاب های شریعتی را خود مطالعه کرده بود و به شاگردان هم داده بودند برای نقد، کتاب های شریعتی را دارای اشکالات اساسی اعتقادی می دانند... استاد دینانی نقل می فرمودند که در آن جلسات علامه حسن زاده آملی نیز درباره کتاب های دکتر شریعتی نظر بسیار تند و مخالفی داشتند.
* حضرت امام خمینی که بی نیاز از تعریف و توصیف است. دو سند بسیار محکم درباره نظر ایشان درمورد شریعتی منتشر کردیم.* علامه طهرانی عارف کامل بالله و بأمرالله هستند، که نظر ایشان درباره شریعتی را ملاحظه فرمودید​
منبع خودمو به خودم میدی؟؟؟؟؟؟؟؟
خانم محترمشما فکر کن تمام دنیا با ایشون مخالفن......شما حرفت چیه؟خیلی بده ادم در عقلشو ببنده و حرفای بقیه رو تکرار کنه

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا در مورد حرف ها شریعتی نمی نویسید؟
خب کدوم حرف هاش رو قبول ندارید؟
کلی گویی که چیزی رو عوض نمی کنه؟
اون روحانیون رو با این عنوان قبول نداشت، که دوستمون هم گفت ، چون این عنوان براشون تقدس میاره، همون طور که الان توی جامعه آورده
عالم دینی واقعا بهتره، یا به قول قدیمی ها ملا، روحانیون فعلی (که من حداقل با دو سه تاشون ارتباط زیادی داشتم) واقعا فکر می کنند در درجه ای بالاتر از افراد عادی جامعه قرار دارند، برای خودشون طبقه ای قائل هستند و کارهای طبقه خودشون رو موجه می دونند، و ...

بسیاری از این جملات به ظاهر زیبای ایشان در غایت سستی و انحراف و بی پایگی هستند... خصوصاً برخی جملات معروف ایشان.جناب استاد پناهیان مانند جناب دکتر حسن عباسی، دکتر رحیم پور ازغدی، استاد خسروپناه و برخی اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی دیگر، در سخنرانی هایشان نقدهایی جدی به مطالب دکتر شریعتی مطرح می کنند.*** در آخرین مورد که بنده دیدم، در برنامه بسیار زیبا و مفید سمت خدا (شبکه 3) مجری برنامه به مناسبت ایام محرم جمله ای از دکتر شریعتی بدون ذکر نام دکتر خواند ("... افسوس به جای افکارش زخم‌هایش را نشان‌مان دادند و ...")، و نظر استاد پناهیان درباره این جمله را جویا شد و جناب حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در توضیح و تبیینی بسیار زیبا، غلط بودن و انحراف و سستی شدید این جلمه را بیان نمودند.
شخصیتی که در غرب جامعه شناسی خوانده و خوب هم به جامعه شناسی و تاریخ مسلط بوده اما درمورد اسلام و مبانی دینی اصلاً اطلاع کافی نداشته و کاملاً از لحاظ دینی بی سوادانه سخن گفته. پدرش روحانی بوده اما با یک دختر بی حجاب ازدواج می کند و سالهای سال در ایران و اروپا زنش بی حجاب بوده (حدیثی که می فرماید آنکه غیرت ندارد دین ندارد اینجا قابل تأمل است) و به نماز و احکام دیگر شریعت هم تقیدی محکم نداشته، امام خمینی او را مسلم نمی دانسته و و و ... ؛ دفاع از او و تبلیغ شخصیت و آثار پر از انحراف او چه معنی ای دارد؟

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعاً شریعتی منفی مطلق نیست و نکات مثبتی دارد، مثلاً بیان و نوشتار قوی و زیبایی دارد، مثل خیلی افراد منحرف و بی دین که منفی مطلق نیستند.
نزدیکان آیت الله شهید مطهری می گویند که برای شهید مطهری مسلم شده بود که شریعتی نماز نمی خواند و با ساواک مرتبط است. (برای ایشان با اسناد و مدارک محکم این مطلب ثابت شده بود، اما برای دیگرانی مثل مقام معظم رهبری و شهید بهشتی که این مخالفت را مثل ایشان نداشته اند با شریعتی، حتماً برایشان ثابت نشده بوده است در آن ایام)
بنده نیز از فردی که مدتی با شریعتی نزدیک بوده شنیدم که می گفت: چند روز با شریعتی در اتاقی کوچک بودیم و یقین کردیم او ابداً نماز نمی خواند.اتفاقاً دکتر دینانی هم وقتی پیش ایشان گفتم که شهید مطهری معتقد بوده شریعتی نماز نمی خوانده، فرمودند: بله شریعتی همینگونه بود.کتاب های شریعتی پر است از اشکالات اساسی اعتقادی و دینی

آیا باز هم دوستان عزیز و مذهبی قصد دارند از شریعتی دفاع کنند ؟؟!!!به چه حجت شرعی نام او را تبلیغ می کنید ؟؟!! اگر باعث شد جوانی کتابی از شریعتی بخواند و شبهاتی دینی برایش ایجاد شود، تا قیامت هر گناه و انحرافی به خاطر آن شبهات پیدا کند شما هم مسئولید !

شما که حجابت رو رعایت نمیکنی دم از دین نزن عزیزم؟
موهای مش کرده شما از روسری بیرون بود
بنا به اعتقاد دینی من و رهبرم باید اون دنیا جواب پس بدید
رفتار و افکار شما ضد ونقیضه

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
یعنی واقعا این قدر مهمه که دکتر چه عقایدی داشته؟؟؟؟!!!!!!

من بارها شده بعضی نوشته هاشو خوندم و خیلی ناراحت شدم ولی در عوضش خیلی حرفای خوبی دیگه هم زده ادم خوبه خوبیای بقیه رو ببینه حتی اگه نسبتش 1 به 10 باشه......

یه جا یه شعر نوشته بود که به نظر من کفر بود
نوشته بود اگر خدایا روزی بشر گردی و اگاه گردی از قصه خلقت و......اخرش نوشته بود دکتر شریعتی.....
خب من خیلی ناراحت شدم از اون نوشته حالا نمیدونم واقعا مال دکتر بود یا نه..........ولی از کنارش رد شدم چون با عقاید من جور نبود همون که خیلی از حرفاش با عقایدم جوره و دارمشون.....

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب صبری خدا دارد......................

4روز دیگه به خود خدا هم گیر میدن میگن چرا ولایت فقیهو قبول نداری

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که حجابت رو رعایت نمیکنی دم از دین نزن عزیزم؟
موهای مش کرده شما از روسری بیرون بود
بنا به اعتقاد دینی من و رهبرم باید اون دنیا جواب پس بدید
رفتار و افکار شما ضد ونقیضه

همه اعضای سایت میدونن من عکس بازیگر عکس اواتورم بوده.....

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسیاری از این جملات به ظاهر زیبای ایشان در غایت سستی و انحراف و بی پایگی هستند... خصوصاً برخی جملات معروف ایشان.جناب استاد پناهیان مانند جناب دکتر حسن عباسی، دکتر رحیم پور ازغدی، استاد خسروپناه و برخی اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی دیگر، در سخنرانی هایشان نقدهایی جدی به مطالب دکتر شریعتی مطرح می کنند.*** در آخرین مورد که بنده دیدم، در برنامه بسیار زیبا و مفید سمت خدا (شبکه 3) مجری برنامه به مناسبت ایام محرم جمله ای از دکتر شریعتی بدون ذکر نام دکتر خواند ("... افسوس به جای افکارش زخم‌هایش را نشان‌مان دادند و ...")، و نظر استاد پناهیان درباره این جمله را جویا شد و جناب حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در توضیح و تبیینی بسیار زیبا، غلط بودن و انحراف و سستی شدید این جلمه را بیان نمودند.
شخصیتی که در غرب جامعه شناسی خوانده و خوب هم به جامعه شناسی و تاریخ مسلط بوده اما درمورد اسلام و مبانی دینی اصلاً اطلاع کافی نداشته و کاملاً از لحاظ دینی بی سوادانه سخن گفته. پدرش روحانی بوده اما با یک دختر بی حجاب ازدواج می کند و سالهای سال در ایران و اروپا زنش بی حجاب بوده (حدیثی که می فرماید آنکه غیرت ندارد دین ندارد اینجا قابل تأمل است) و به نماز و احکام دیگر شریعت هم تقیدی محکم نداشته، امام خمینی او را مسلم نمی دانسته و و و ... ؛ دفاع از او و تبلیغ شخصیت و آثار پر از انحراف او چه معنی ای دارد؟

خودت باش به جای تقلید.

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
حرفم اینه ایشون نماز میخونده؟؟؟؟؟؟؟ ایشون اگه شیعه بوده چرا کروات میزده؟راستی شما بودید گفتید امام خمینی گفتن شریعتی کافره؟مدرکشو بهم میدید ازکجا شنیدید؟؟؟؟؟؟؟

راستی میخوام بدونم چرا ایشون شهید حساب نشد اگه خیلی خوب بود؟؟؟؟؟؟؟

من این پست رو تازه دیدم
واقعا متاسفم
حالا دیگه کراوات شده نماد الحاد و کفر
شما نماز نخوندن شریعتی رو از کجا می دونی آخه؟
شهید حساب نشدن؟ پیش کی ؟ پیش آقایونی که حکم تکفیر هم براش صادر کردن ؟ یا پیش خدای خودش؟
من تا حالا فکر می کردم کسانی شهید هستن که در درگاه خدا این نسبت بهشون داده بشه، نگو باید این حکم اول توسط جمهوری اسلامی امضاء بشه، بعدا استغفرا... خدا نظر بده

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی واقعا این قدر مهمه که دکتر چه عقایدی داشته؟؟؟؟!!!!!!

من بارها شده بعضی نوشته هاشو خوندم و خیلی ناراحت شدم ولی در عوضش خیلی حرفای خوبی دیگه هم زده ادم خوبه خوبیای بقیه رو ببینه حتی اگه نسبتش 1 به 10 باشه......

یه جا یه شعر نوشته بود که به نظر من کفر بود
نوشته بود اگر خدایا روزی بشر گردی و اگاه گردی از قصه خلقت و......اخرش نوشته بود دکتر شریعتی.....
خب من خیلی ناراحت شدم از اون نوشته حالا نمیدونم واقعا مال دکتر بود یا نه..........ولی از کنارش رد شدم چون با عقاید من جور نبود همون که خیلی از حرفاش با عقایدم جوره و دارمشون.....
دوست عزیز اون سعر معروف اثر شاعر معروف "کارو " هستش که متاسفانه همه به ایشون نسبت میدن.هر چیزیو که تو نت میزنن نباید قبول کرد.تو همین باشگاه خیلی حرفارو تو تاپیک به ایشون نسبت دادن البته نااگاهانه

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]علامه طباطبایی و دکتر شریعتی - نامه - پرسش از علامه طباطبائي[/h]

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2][/h]
فهمیدن و نفهمیدن
تو هرچه می خواهی باش ، اما ... آدم باش !!!
چقدر نشنیدن ها و نشناختن ها و نفهمیدن ها است كه به این مردم،
آسایش و خوشبختی بخشیده است!!!
مگر نمی دانی بزرگ ترین دشمن آدمی فهم اوست؟
پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی.
امروز گرسنگی فكر ، از گرسنگی نان فاجعه انگیزتر است . برای خوشبخت بودن ، به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر مثل گاو گنده باشی ، میدوشنت ، اگر مثل خر قوی باشی ، بارت می كنند ، اگر مثل اسب دونده باشی ، سوارت می شوند... فقط از فهمیدن تو می ترسند !

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
استاد پناهیان مانند جناب دکتر حسن عباسی، دکتر رحیم پور ازغدی، استاد خسروپناه و برخی اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی دیگر،

من نمی دونم این جملات نغز مال کیه و از کجا کپی پیست می کنید، ولی این آقایونی که اسمشون بالا هست رو، جز آخری که نمیشناسم، اصلا و ابدا قبول ندارم
این دوستان دنبال رو تئوری منفعت و مصلحت هستند، نه عدالت و واقعیت

?Why

عضو جدید
بد بود ، ولی نه از اون لحاظ که مدِ نظرِ شماست ...
بد بود چون یکی از تاثیرگذارترین مروجین حکومتِ "دین" همین آقا بود ...

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا!
اتش مقدس شک را چنان در من بیفروز تا همه یقین هایی را که بر من نقش کرده اندبسوزد و انگاه از پس توده این خاکستر لبخند مهراوه بر لب های صبح یقینی شسته از هر غبار طلوع کند.

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
این سند آخرین نامه‌ی رسمی مرتضی مطهری است که همراه با مهدی بازرگان نوشته است. البته چند روز بعد از انتشار این اعلامیه مهدی بازرگان به دلایلی که ناگفته مانده است، امضایش را پس گرفت. دست‌نوشته‌ی مرتضی مطهری ضمیمه شده است. ۲۳ آذرماه ۱۳۵۶.

" نظر به این‌که مسائل مربوط به مرحوم دکتر علی شریعتی، مدتی است موضوع جنجال و اتلاف وقت طبقات مختلف و موجب انصراف آن‌ها از مسائل اساسی و حیاتی و وسیله بهره‌برداری افراد و دستگاه‌های مغرض گردیده است، این‌جانبان تبادل نظر در این مسائل را ضروری دانستیم و در یک سلسله مذاکرات به این نتیجه رسیدم که تا حدود زیادی وحدت نظر داریم و با توجه به این‌که بیشترین افراد که دچار این سردرگمی و بیهوده کاری هستند، از قشر حقیقت‌طلب‌اند، وظیفه شرعی دانستیم، عقاید و نظریات مشترک خود را در این زمینه نخست به طور اجمال و سپس به طور تفضیل به اطلاع عموم و به ویژه این قشر برسانیم. باشد که وسیله خیری برای رهایی از این سردرگمی و بازگشت به وحدت و الفت میان مسلمانان گردد که البته موجب رضای خدای متعال خواهد بود.
آن‌چه درباره آن مرحوم شایع است یا مربوط است به جنبه گرایش‌هایش و یا استنباط‌ها و اظهار‌نظر‌هایش در مسائل اسلامی که در آثار و نوشته‌های او منعکس است. این‌جانبان که علاوه بر آشنایی به آثار و نوشته‌های مشارالیه، با شخص او فی‌الجمله معاشرت داشتیم، معتقدیم نسبت‌هایی از قبیل سنی‌گری و وهابی‌گری به او بی‌اساس است و او در هیچ یک از مسائل اصولی اسلام، از توحید گرفته تا نبوت و معاد و عدل و امامت، گرایش غیراسلامی نداشته است.
ولی نظر به این‌که تحصیلات عالیه و فرهنگ او غربی بود و هنوز فرصت و مجال کافی نیافته بود در معارف اسلامی مطالعه وافی داشته باشد، تا آن‌جا که گاهی از مسلمات قرآن و سنت و معارف و فقه اسلامی بی‌خبر می‌ماند، هر چند با کوشش زیاد به تدریج بر اطلاعات خود در این زمینه می‌افزود، در مسائل اسلامی (حتی در مسائل اصولی) دچار اشتباهات فراوان گردیده است که سکوت در برابر آن‌ها ناروا و نوعی کتمان حقیقت و مشمول سخن خداست که : ان الذین یکتمون ما انزلنا من البینات و الهدی من بعد ما بیناه للناس فی الکتاب اولئک یلعنهم الله و یلعنهم للاعنون.
از این‌رو، با توجه به اقبال فراوان جوانان به کتب مشارالیه و این‌که خود او در اواخر عمر در اثر تذکرات متوالی افراد بی‌غرض و بالاتر رفتن سطح مطالعات خودش متوجه اشتباهات خود شد و به یکی از نزدیکانش وکالت تام برای اصلاح آن‌ها داد، این‌جانبان بر آن شدیم به حول و قوه الهی ضمن احترام به شخصیت و تقدیر از زحمات و خدماتش در سوق دادن نسل جوان به طرف اسلام بدون مجامله و پرده‌پوشی و بدون اعتنا به احساسات طرفداران متعصب و یا دشمن مغرض، طی نشریاتی نظریات خود را درباره مطالب و مندرجات کتاب‌های ایشان بالصراحه اعلام داریم. از خداوند متعال مدد می‌طلبیم و از همه افرادی که بی‌غرضانه نظریات مستدل خود را در اختیار ما قرار ‌دهند و ما را در این راه یاری نمایند متشکر خواهیم شد.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اخه امضای خودتم قبول نداری
اونی که باید تائید کنه خداس نه اینا
پستارو نمیخونی.....
بچه ها فقط داریم وقتمونو تلف میکنیم

Paydar91

کاربر ممتاز
در برنامه بسیار زیبا و مفید سمت خدا (شبکه 3) مجری برنامه به مناسبت ایام محرم جمله ای از دکتر شریعتی بدون ذکر نام دکتر خواند ("... افسوس به جای افکارش زخم‌هایش را نشان‌مان دادند و ...")، و نظر استاد پناهیان درباره این جمله را جویا شد و جناب حجت الاسلام والمسلمین پناهیان در توضیح و تبیینی بسیار زیبا، غلط بودن و انحراف و سستی شدید این جلمه را بیان نمودند.

وای وای دارم دق میکنم...........من پای ثابت برنامه سمت خدا بودم و البته الان وقت نمیکنم ببینم و اون برنامشو نتونستم ببینم.....خیلی ناراحت کنندست که اقای پناهیان همچین حرفی زده کسی که استاد دانشگاه امام صادقه این جوری حرف زدن بعیده......

دکتر میگه حسین بیش تر از اب تشنه ی لبیک بود افسوس که به جای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و بزرگترین دردش را بی ابی خواندند......

من روزی که اینو خوندم از دکتر گفتم الحق چی حرفی گفته خدا شاهده من وقتی که بچه بودم (مطمئنا توی کودکی خیلی میتونه عقاید یه فرد شکل بگیره)توی این مجالس روضه که رفته بودم واقعا فکر میکردم بزرگتریم درد امام حسین تشنگی بوده....

الان تا حرف از حضرت عباس میاد هممون چی توی ذهنمون میاد................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مطمئنم به ذهن هیچ کس هم خطور نکرد که حضرت عباس فقیه بوده تقصیر ما نیست بهمون یاد ندادند خب..........

من فکر میکنم ایشون با اون حرفشون فقط خواسته کم کاری یه عده دیگه رو روپوشی کنه خیلی بده ادم حرف حقو قبول نکنه من اصلا دید بدی نسبت به اقای پناهیان نداشتم ولی با این حرف واسه خودم افسوس میخورم.......

آخرین ویرایش:

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
دکتر شریعتی:

قرآن ! من شرمنده توام اگر از تو آواز مرگی ساخته ام که هر وقت در کوچه مان آوازت بلند می شود همه از هم می پرسند " چه کس مرده است؟ "
چه غفلت بزرگی که می پنداریم خدا ترا برای مردگان ما نازل کرده است .
قرآن ! من شرمنده توام اگر ترا از یک نسخه عملی به یک افسانه موزه نشین مبدل کرده ام.
یکی ذوق می کند که ترا بر روی برنج نوشته،‌ یکی ذوق میکند که ترا فرش کرده،‌ یکی ذوق می کند که ترابا طلا نوشته، ‌یکی به خود می بالد که ترا در کوچک ترین قطع ممکن منتشر کرده و … آیا واقعا خدا ترا فرستاده تا موزه سازی کنیم؟
قرآن! من شرمنده توام اگر حتی آنان که تو را می خوانند و ترا می شنوند،‌ آن چنان به پایت می نشینند که خلایق به پای موسیقی های روزمره می نشینند.. اگر چند آیه از تو را به یک نفس بخوانند مستمعین فریاد می زنند ”احسنت …!” گویی مسابقه نفس است …
قرآن!‌ من شرمنده توام اگر به یک فستیوال مبدل شده ای حفظ کردن تو با شماره صفحه،
‌خواندن تو آز آخر به اول، ‌یک معرفت است یا یک رکورد گیری؟ ای کاش آنان که ترا حفظ کرده اند، ‌حفظ کنی، تا این چنین ترا اسباب مسابقات هوش نکنند.
خوشا به حال هر کسی که دلش رحلی است برای تو.
آنان که وقتی ترا می خوانند چنان حظ می کنند،‌ گویی که قرآن همین الان به ایشان نازل شده است. آنچه ما با قرآن کرده ایم تنها بخشی از اسلام است که به صلیب جهالت کشیدیم

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خسته نباشی
تا حالا که همش کپی پیست یه سری اراجیف بود.
اگه یه خورده عقلتو به کار بندازی وما رو با سخنان خودتون مشعوف کنید خوشحال میشیم.اگرم کلا کرکره عقلو کشیدی پایین فقط بلدی کپی پیست کنی بیشتر ازین وقتمونو نگیر

Paydar91

کاربر ممتاز
دوست عزیز اون سعر معروف اثر شاعر معروف "کارو " هستش که متاسفانه همه به ایشون نسبت میدن.هر چیزیو که تو نت میزنن نباید قبول کرد.تو همین باشگاه خیلی حرفارو تو تاپیک به ایشون نسبت دادن البته نااگاهانه

ممنون که گفتی .....منم بعید میدونستم دکتر همچین حرفی زده باشه......منم گفتم نمیدونستم واقعا مال دکتر بود یا نه ممنون که گفتی......خب چه بهتر.....

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای برتو با اسلامی که آوردی
وای برتو وحال بدی که داری.خانم بازیگر که داری واسه خودت هم فیلنامه بازی میکنی تو حتی برای خودت هم نقاب میزنی

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای خداوند!
به علمای ما مسئولیت
و به عوام ما علم
و به مومنان ما روشنایی
و به روشنفکران ما ایمان
و به متعصبین ما فهم
و به فهمیدگان ما تعصب
و به زنان ما شعور
و به مردان ما شرف