دکتر شریعتی خوبه یا بد؟؟؟؟؟؟

mohammad.md

عضو جدید
لطفا اگه كتابي يا نوشته ي هست كه نوشته هاي دكتر مطهري رو نقد كرده باشه بهم بگين.
من خيلي دوست دارم ببينم كدوم قسمت حرفشون نقد شده و بهش اشكال وارد شده.

الهه ی ناز

عضو جدید
تنها کتابی که کامله بدون هیچ نقصی قرآنه
اگه پیدا نکردی دلیل نیست وجود نداره.....تمام کتب هایی که به دست انسان ها نوشته میشه نمیتونه کامل و بدون نقص باشه حتی افراد بزرگی مثل دکتر مطهری و دکتر شریعتی

مفهوم ناقص و کامل با درست و غلط متفاوته

البته هیچ کتابی کامل و فراگیر نیست
چرا که هر کتابی با رویکرد به موضوعی خاص نوشته میشه
ولی درست و غلط بودن مطالب قابل بررسی ست که معمولا اگر غلط و خطا قابل توجه باشد نقد های بسیار برآن نگاشته میشود
چرا که حتی قران که کلام خداست مورد نقد بسیار ست و گاهی بسیاری توقعی دگر از ان دارند و وقتی شما میگید کامل توقع دارند که شما از دستور اشپزی تا نمو نبات درآن آمده باشد.

پس در ارائه ی مفاهیم دقت کنیم گرنه ابتدا گریبان خودمان را میگیرد!

angel.g

عضو جدید
همه ی جملات دکتر شریعتی زیباست همیشه حرف حق برای خیلی ها خوشایند نیست

mehravehoath

عضو جدید

مفهوم ناقص و کامل با درست و غلط متفاوته

البته هیچ کتابی کامل و فراگیر نیست
چرا که هر کتابی با رویکرد به موضوعی خاص نوشته میشه
ولی درست و غلط بودن مطالب قابل بررسی ست که معمولا اگر غلط و خطا قابل توجه باشد نقد های بسیار برآن نگاشته میشود
چرا که حتی قران که کلام خداست مورد نقد بسیار ست و گاهی بسیاری توقعی دگر از ان دارند و وقتی شما میگید کامل توقع دارند که شما از دستور اشپزی تا نمو نبات درآن آمده باشد.

پس در ارائه ی مفاهیم دقت کنیم گرنه ابتدا گریبان خودمان را میگیرد!
همه ی ما قبول داریم که قران سند نبوت و معجزه ی پیامبر مون حضرت محمد است.وقتی کتابی این ویژگی رو داره پس می بایست کامل و درست باشه...کامل به جهت اینکه پاسخگوی همه ی نیازهای بشر در قرون مختلف است البته با کمی تامل و دقت
وگرنه که دستور اشپزی نیاز بشر نیست اما غذاهای حرام و حلال یا مفید و مضر چرا

خرداد..

اخراجی موقت
شریعتی دروغگوی بزرگ استاد مذهب !!!!!!!خاطرات پوران رضوی خانم شریعتی رو بخونین ناراحت نشین خیلی مدارک وجود داره آیا می دونید خانواده شریعتی 10 کتاب ایشون رو جمع کردن چرا؟؟؟؟؟؟ و خیلی مسائل دیگه

mehravehoath

عضو جدید
شریعتی دروغگوی بزرگ استاد مذهب !!!!!!!خاطرات پوران رضوی خانم شریعتی رو بخونین ناراحت نشین خیلی مدارک وجود داره آیا می دونید خانواده شریعتی 10 کتاب ایشون رو جمع کردن چرا؟؟؟؟؟؟ و خیلی مسائل دیگه

نام اون 10 کتاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا با مدارک صحبت کنین اگه البته هست؟؟؟؟؟

خرداد..

اخراجی موقت
نام اون 10 کتاب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا با مدارک صحبت کنین اگه البته هست؟؟؟؟؟
چه واکنشی یعنی خانم ایشان دروغ می گن آیا می دونی مدرک ایشون عنوانی که خودش گفته نبوده ببینید پدر شریعتی مرد درستی بوده برعکس پسر من آیا می دونی بورس شاهنشاهی گرفته بعدا چی شده خانم پوران شریعتی در کتاب طرحی از یک زندگی چند اثر محرمانه از شریعتی افشا می کنه تو همین کتاب خیلی مسائل را بازگو می کنه شما نمی خوای قبول کنید افسانه پرداز بوده

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منکه ازش خوشم میاد صحبتاشو دوست دارم مخصوصوا اونجایی که از زندگی حرف زده خیلی قشنگ شکایت کرده یا فلسفی بودنش جالبه

mehravehoath

عضو جدید
چه واکنشی یعنی خانم ایشان دروغ می گن آیا می دونی مدرک ایشون عنوانی که خودش گفته نبوده ببینید پدر شریعتی مرد درستی بوده برعکس پسر من آیا می دونی بورس شاهنشاهی گرفته بعدا چی شده خانم پوران شریعتی در کتاب طرحی از یک زندگی چند اثر محرمانه از شریعتی افشا می کنه تو همین کتاب خیلی مسائل را بازگو می کنه شما نمی خوای قبول کنید افسانه پرداز بوده

ترجیح میدم با کسی صحبت کنم که با مدرک و دلیل بیاد
شما کتاب طرحی از یک زندگی رو خوندین دیگه؟؟؟؟نام اون کتابایی که افشا کردن؟؟؟؟؟؟

خرداد..

اخراجی موقت
ترجیح میدم با کسی صحبت کنم که با مدرک و دلیل بیاد
شما کتاب طرحی از یک زندگی رو خوندین دیگه؟؟؟؟نام اون کتابایی که افشا کردن؟؟؟؟؟؟
​کاراگاه من چه دشمنی با ایشان دارم در مورد ایشان تحقیق کردم شخصی که خانم خودشو سگ خطاب کنه بحث کردن با شما فایده نداره موفق باشید

af.earthlover

عضو جدید
​کاراگاه من چه دشمنی با ایشان دارم در مورد ایشان تحقیق کردم شخصی که خانم خودشو سگ خطاب کنه بحث کردن با شما فایده نداره موفق باشید

ببخشید ...من نظر مثبتی نسبت به دکتر شریعتی دارم ...فقط چند سخنرانی از ایشون گوش کردم و مطالب کوتاهی از کتاباشونو خوندم ولی تمام مطالب پخته بود و جای فکر داشت ...میتونم ازتون بپرسم تو کدوم کتاب و یاشاید سخنرانی ، همسرشونو سگ خطاب کردن ؟! ممنون میشم پاسخ بدید ...

mehravehoath

عضو جدید

شما به تحقیقاتتون بپردازین....
که ایشون خانوم خودشون رو اینچنین خطاب کردند!!!!!که خانومشون از اسرار و اشتباهات پشت پرده میگن!!!!!
ببینید من اگه از شما مدرک میخوام برای اینه که برای تک تک حرفام دلیل دارم...برای باور نکردن حرفای بی مدرک شما.
اگه شما تحقیق کردین منم بیخودی این حرفا رو نمیزنم....ساده ترین راه برای پیدا کردن خانوم و پسر دکتر رفتن یکبار به نمایشگاه کتاب تهران...غرفه ی دکتر است ...هرسال هر روز نمایشگاه خانواده ی دکتر میان....میتونین اونجا به تحقیقاتتون ادامه بدین...موفق باشین

mehravehoath

عضو جدید
فهمیدن و نفهمیدن
تو هرچه می خواهی باش ، اما ... آدم باش !!!
چقدر نشنیدن ها و نشناختن ها و نفهمیدن ها است كه به این مردم،
آسایش و خوشبختی بخشیده است!!!
مگر نمی دانی بزرگ ترین دشمن آدمی فهم اوست؟
پس تا می توانی خر باش تا خوش باشی.
امروز گرسنگی فكر ، از گرسنگی نان فاجعه انگیزتر است . برای خوشبخت بودن ، به هیچ چیز نیاز نیست جز به نفهمیدن !

دکتر علی شریعتی

خرداد..

اخراجی موقت
شما به تحقیقاتتون بپردازین....
که ایشون خانوم خودشون رو اینچنین خطاب کردند!!!!!که خانومشون از اسرار و اشتباهات پشت پرده میگن!!!!!
ببینید من اگه از شما مدرک میخوام برای اینه که برای تک تک حرفام دلیل دارم...برای باور نکردن حرفای بی مدرک شما.
اگه شما تحقیق کردین منم بیخودی این حرفا رو نمیزنم....ساده ترین راه برای پیدا کردن خانوم و پسر دکتر رفتن یکبار به نمایشگاه کتاب تهران...غرفه ی دکتر است ...هرسال هر روز نمایشگاه خانواده ی دکتر میان....میتونین اونجا به تحقیقاتتون ادامه بدین...موفق باشین
صفحه 160 طرحی از یک زندگی بخونین چه نامه ای برا پوران خانم می نویسه سگ خطاب می کن ایشونو .حرفهای من بدونه مدرکه1!!!!!!!! از خانم خودش بپرس تا کامل برا شما توضیح بده.عزیز مسائل دیگه وجود داره نمی شه اینجا بیان کردددددددددددددددددددددددددد

mehravehoath

عضو جدید
صفحه 160 طرحی از یک زندگی بخونین چه نامه ای برا پوران خانم می نویسه سگ خطاب می کن ایشونو .حرفهای من بدونه مدرکه1!!!!!!!! از خانم خودش بپرس تا کامل برا شما توضیح بده.عزیز مسائل دیگه وجود داره نمی شه اینجا بیان کردددددددددددددددددددددددددد

حتما این کار رو میکنم

mehravehoath

عضو جدید
روایت شریعتی از بستن حسینیه ارشاد کار من تمام شد

پس از تعطیل کردن حسینیه توسط ساواک و متوقف شدن همه برنامه هایی که شریعتی برای حال و آینده این موسسه تدارک دیده بود، او نامه یی به همسرش خانم دکتر پوران شریعت رضوی که با فرزندان در مشهد زندگی می کرد، نوشت و احساس خود را از این واقعه بیان کرد. پیداست در این نامه که جنبه خصوصی و شخصی داشته وی احساس واقعی خود را بیان کرده است؛

پوران عزیزم،
بالاخره شد آنچه که می باید می شد، ولی هیچ فکر نمی کردم به این دیری و به این خوبی، خدا را می بینم، حس می کنم، به روشنی و صراحتی که حضور خودم را و گرمی و نور خورشید را و روشنی برق ناگهانی در ظلمت غلیظ و عام شب را و سوزش آتش را و عطر گل را و عشق را و… خدا را، خود خدا را… دست هایش را به روی شانه ام لمس می کنمش که، به نشانه حمایت و لطف گذاشته است و در برابر این همه دشمنی ها و خطر ها و زشتی ها و خیانت ها و دروغ ها و پستی ها و بی رحمی ها و بی شرمی های… طلا و تیغ و تسبیح و همسازی همیشگی استبداد و استحمار. پوران نمی دانی که چه کرده است، نمی بینی که چه کرد؟ چه می کند؟ در زیر باران رحمتش تنها ایستاده ام و از شدت نمی توانم نفس برآورم، عجیب این خدا مهربان است و فهمیده و بازیگر، می بینم که جبر عقیده و حق پرستی مرا در برابر قوی ترین جبهه های خطرناک قرار داده است و با همه درافتاده ام و در عین حال هیچ سلاحی در دست و هیچ سرمایه یی و پایگاهی و صنفی و قدرتی در اختیار ندارم و با این همه نابرابری، موفقیت مطلق با من بوده است، البته خدا هم معجزه می کند، با وسیله و سبب می کند، وسیله کوبیدن این دشمنان قوی و همدست چه بوده است؟ در یک کلمه، خود همین دشمنان قوی و همدست، خود همین غرور و قدرتمندی و رسوایی.
همدستی شان، تنها وسایل و امکاناتی بوده است که خدا به من ارزانی داشته است. این چیره دستان در حمله ناگهانی و بی رحمانه و هوشیارانه و همدستانه و با سازو برگ شان، به من بی دست و پای بی هوش و حواس و تنبل و تنهای بی عرضه یی که از عهده سرپرستی زن و بچه اش عاجز است، شکست بخورند و رسوا شوند، خوشبختانه همه چیز روشن شد و همه کس نیز شدند، هم روشنفکر، هم بازاری، هم دولت و هم روحانیت، یک نقطه سوال، یک کلمه ابهام بر جای نماند. از طرفی راه هم باز شد و این آبی که در چاه مانده بود، در زیر زمین انبار شده بود، در یک استخر، در سرچشمه شده بود، جاری شد، کار تمام شد، کار من تمام شد…

mehravehoath

عضو جدید

الهیات‌رهایی ‌بخش شریعتی/ کريسترهدين
کریستر هدین(1) نویسنده، محقق و استاد دانشگاه سوئد در رشته ادیان، اخیرا کتابی درباره شریعتی زیر عنوان "الهیات رهایی بخش علی شریعتی؛ مفاهیم غربی در اسلام انقلابی شیعه" منتشر نموده است. این کتاب که در 128 صفحه به چاپ رسیده است، توسط انتشاراتی "سویدیش ساینس پرس"(2) که در شهر دانشگاهی اپسالای سوئد قرار دارد، انتشار یافته است. کریستر هدین، پیش از این در یک برنامه تلویزیونی در کانال 1 سوئد، که طی 4 قسمت درباره ایران پخش می شد و یک بخش آن به شریعتی اختصاص یافته بود، از شریعتی و افکار وی تجلیل به عمل آورد، و او را در کنار مصدق از چهره های تأثیر گذار و مؤثر، به ویژه در عرصه اندیشه و تفکر کنار داد و او را تکمیل کننده راه مصدق نامید. هدین گفت که "اگر مصدق آثار شریعتی را می دید، قطعا از تلاش های وی بسیار خشنود می شد". وی همچنین با بیان اینکه "تا پیش از اندیشه های شریعتی، دانشجویان، بین سنت و توسعه اجتماعی، سرگردان بودند و نمی دانستند کدام را برگزینند، شریعتی، به آنها نشان داد که هیچ تناقضی بین مذهب و توسعه اجتماعی وجود ندارد". در همان برنامه تلویزیونی از هدین به عنوان کسی که شیفته افکار شریعتی شده و کتابی درباره وی نوشته است، معرفی شد.

خرداد..

اخراجی موقت
دوست خوبم کتاب گفتگوهای تنهای که توسط خانواده شریعتی جمع آوری شده ببین صفحه 127 چی گفته ای فیلسوف بزرگ!!!

خرداد..

اخراجی موقت

الهیات‌رهایی ‌بخش شریعتی/ کريسترهدين
کریستر هدین(1) نویسنده، محقق و استاد دانشگاه سوئد در رشته ادیان، اخیرا کتابی درباره شریعتی زیر عنوان "الهیات رهایی بخش علی شریعتی؛ مفاهیم غربی در اسلام انقلابی شیعه" منتشر نموده است. این کتاب که در 128 صفحه به چاپ رسیده است، توسط انتشاراتی "سویدیش ساینس پرس"(2) که در شهر دانشگاهی اپسالای سوئد قرار دارد، انتشار یافته است. کریستر هدین، پیش از این در یک برنامه تلویزیونی در کانال 1 سوئد، که طی 4 قسمت درباره ایران پخش می شد و یک بخش آن به شریعتی اختصاص یافته بود، از شریعتی و افکار وی تجلیل به عمل آورد، و او را در کنار مصدق از چهره های تأثیر گذار و مؤثر، به ویژه در عرصه اندیشه و تفکر کنار داد و او را تکمیل کننده راه مصدق نامید. هدین گفت که "اگر مصدق آثار شریعتی را می دید، قطعا از تلاش های وی بسیار خشنود می شد". وی همچنین با بیان اینکه "تا پیش از اندیشه های شریعتی، دانشجویان، بین سنت و توسعه اجتماعی، سرگردان بودند و نمی دانستند کدام را برگزینند، شریعتی، به آنها نشان داد که هیچ تناقضی بین مذهب و توسعه اجتماعی وجود ندارد". در همان برنامه تلویزیونی از هدین به عنوان کسی که شیفته افکار شریعتی شده و کتابی درباره وی نوشته است، معرفی شد.
ببخشید با احترام برای نویسنده ایشان حق نداره شریعتی رو همردیف مصدق بخونه .ببینید این مدرکه خوبیه ایشان مدرکشو در حوزه مذهب به اتمام رسانده نه به قول شریعتی 3تا دکترا در زمینه تاریخ جامعه شناسی ..دارند

mehravehoath

عضو جدید
دوست خوبم کتاب گفتگوهای تنهای که توسط خانواده شریعتی جمع آوری شده ببین صفحه 127 چی گفته ای فیلسوف بزرگ!!!

ببینید لطفا تمام سوء ظن ها و مدارکی مثل همین و طرحی از یک زندگی که گفتین رو یکجا بیان کنین مطمعن باشید حتما دنبالش میرم

mehravehoath

عضو جدید
بعد از اين بحثها من مطالعتمو رو دكتر شريعتي بيشتر كردم .من اقاي دكتر مطهري رو يك اسوه ميدنم ايشون يك استاد بزرگ بودن من همه ي حرفاشونو و نوشتهاشونو همرو قبول دارم من تا حالا نيديم كه كتاب نقد(منظورم نقدي كه دال بر نقص بودن نوشته هاشونه) يا حرفي بر ضد نوشته هاي ايشون باشه اگه شما سراغ دارين لطفا معرفي كنين .اينجا كسي هست كه همه ي صحبت هاي دكتر شريعتي رو قبول داشته باشه بدون استثنا؟

برای شما که استاد مطهری اسوتون هست(البته برای ما هم ،هم استاد مطهری هم شریعتی هستند)

نامه‌ی مطهری به شریعتی و دعوت برای نوشتنِ مقاله
در سال ۱۳۴۶ مرتضی مطهری برای کتاب «محمد خاتم پیامبران» به تعدادی از اساتید دانشگاه سفارشِ مقاله داد، از جمله به علی شریعتی. تصویرِ دست‌نوشته‌ی نامه ضمیمه شده است.

برادر عزیز و دانشمندم جناب آقای دكتر شریعتی
قلب خود شما گواه است که چه اندازه به شما ارادت می‌ورزم و به آينده‌ی شما از نظر روشن کردن نسل جوان به حقايق اسلامی اميدوارم. خداوند امثال شما را فراوان فرمايد. انتظار می‌رفت که قبل از مهر سفری به تهران بفرماييد و دوستان و ارادتمندان را دل‌شاد نمائيد که متأسفانه اين توفيق برای دوستان حاصل نشد. به هر حال ما سعادت، سلامت و موفقيت شما را از خداوند متعال مسئلت داريم. چندی پيش ابوی مکرم حضرت عالی و سرور عزيز ما جناب آقای شريعتی بر حسب تقاضای اينجانب نامه‌ای به حضرت عالی مرقوم داشتند و نوشتند که قرار است به مناسبت چهاردهمين قرن بعثت رسول اکرم (ص) کتابی تأليف شود که از نظر معرفی شخصیت رسول اکرم مفید باشد و تا حد امکان روی آن کار شود. رفقا مجموعاً بيست موضوع برای آن کتاب در نظر گرفتند که البته ليست آن خدمتتان فرستاده خواهد شد.
سه موضوع از آن بيست موضوع مربوط است به تاريخ زندگی آن حضرت از «ولادت تا بعثت» و از «بعثت تا هجرت» و از «هجرت تا وفات». يعنی در سه بخش که بخش اول و دوم را آقای دکتر سيدجعفر شهیدی به عهده گرفتند که البته لياقت اين کار را دارند و بخش سوم را که از دو بخش اول مهم‌تر است برای جنابعالی در نظر گرفتیم و شاید قسمت اصلی کتاب با توجه به نویسندگان مبرز و لایقش همین سه بخش باشد. قهراً بخش سوم مفصل‌تر خواهد بود هرچند که بنا هست که مجموعاً هر بخش از ۳۰، ۴۰ صفحه تجاوز نكند اما به عقیده من، بخش مربوط به حضرتعالی اگر به ۵۰ صفحه هم برسد مانعی ندارد.
...
بنده احتمالاًً تا دو هفته دیگر به مشهد خواهم آمد و پس از يک شب توقف به فريمان خواهم رفت. اميدوارم توفیق زیارت عالی را پیدا كنم. همه دوستان را سلام برسانید.
والسلام و عليکم
مرتضی مطهری، ۴۶/۷/۳۰
451-365-1389-9-22-12-3-23-8A1C.jpg

B@control

کاربر بیش فعال
نمیدونم چرا هرچی با خودم کلانجار میرم نمیتونم دکتر شر یعتی رو تو قلبم جا بدم....یعنی یک نظر خوبی بهش ندارم....

شما نظرتون درباره دکتر شریعتی چیه؟

سلام دوستم...
قبل از اینکه جوابتو بدم ابنو بگم که پستای بعدی رو نخوندم و فقط بهت میگم چرا نمیتونی تو قلبت جاش بدی...
چون تا جای که تونستن حرفاشو تحریف کردن و به باد مسخرش گرفتن ...همونطور که هنوزم دارن این کارو میکنن...

خرداد..

اخراجی موقت
برای شما که استاد مطهری اسوتون هست(البته برای ما هم ،هم استاد مطهری هم شریعتی هستند)

نامه‌ی مطهری به شریعتی و دعوت برای نوشتنِ مقاله
در سال ۱۳۴۶ مرتضی مطهری برای کتاب «محمد خاتم پیامبران» به تعدادی از اساتید دانشگاه سفارشِ مقاله داد، از جمله به علی شریعتی. تصویرِ دست‌نوشته‌ی نامه ضمیمه شده است.

برادر عزیز و دانشمندم جناب آقای دكتر شریعتی
قلب خود شما گواه است که چه اندازه به شما ارادت می‌ورزم و به آينده‌ی شما از نظر روشن کردن نسل جوان به حقايق اسلامی اميدوارم. خداوند امثال شما را فراوان فرمايد. انتظار می‌رفت که قبل از مهر سفری به تهران بفرماييد و دوستان و ارادتمندان را دل‌شاد نمائيد که متأسفانه اين توفيق برای دوستان حاصل نشد. به هر حال ما سعادت، سلامت و موفقيت شما را از خداوند متعال مسئلت داريم. چندی پيش ابوی مکرم حضرت عالی و سرور عزيز ما جناب آقای شريعتی بر حسب تقاضای اينجانب نامه‌ای به حضرت عالی مرقوم داشتند و نوشتند که قرار است به مناسبت چهاردهمين قرن بعثت رسول اکرم (ص) کتابی تأليف شود که از نظر معرفی شخصیت رسول اکرم مفید باشد و تا حد امکان روی آن کار شود. رفقا مجموعاً بيست موضوع برای آن کتاب در نظر گرفتند که البته ليست آن خدمتتان فرستاده خواهد شد.
سه موضوع از آن بيست موضوع مربوط است به تاريخ زندگی آن حضرت از «ولادت تا بعثت» و از «بعثت تا هجرت» و از «هجرت تا وفات». يعنی در سه بخش که بخش اول و دوم را آقای دکتر سيدجعفر شهیدی به عهده گرفتند که البته لياقت اين کار را دارند و بخش سوم را که از دو بخش اول مهم‌تر است برای جنابعالی در نظر گرفتیم و شاید قسمت اصلی کتاب با توجه به نویسندگان مبرز و لایقش همین سه بخش باشد. قهراً بخش سوم مفصل‌تر خواهد بود هرچند که بنا هست که مجموعاً هر بخش از ۳۰، ۴۰ صفحه تجاوز نكند اما به عقیده من، بخش مربوط به حضرتعالی اگر به ۵۰ صفحه هم برسد مانعی ندارد.
...
بنده احتمالاًً تا دو هفته دیگر به مشهد خواهم آمد و پس از يک شب توقف به فريمان خواهم رفت. اميدوارم توفیق زیارت عالی را پیدا كنم. همه دوستان را سلام برسانید.
والسلام و عليکم
مرتضی مطهری، ۴۶/۷/۳۰
مشاهده پیوست 90962
تا جای که من می دونم رابطه مطهری با شریعتی زیاد خوب نبوده و به ایشون نیز حمله کردن

mehravehoath

عضو جدید
.استوار ماندن و زیر هر باری نرفتن ، دین من است.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
خدایا آتش مقدس
شک را
آنچنان در من بیفروز
تا همه
یقین هایی را
که در من نقش کرده اند
بسوزد
وآنگاه از پی توداه ی این
خاکستر
لبخند مهر او بر لبهای صبح
یقین