دومین دوره مسابقات شطرنج باشگاه مهندسان ایران

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
رده بندی هایی دور سوم . قرعه کشی به زودی..

reza119

عضو جدید
سلام
دفعه بعد مسابقه را فردی کنید اینطور ی تیمی بعضی ها بازی نمی کنند بقیه تیم مشکل پیدا می کند

آخرین ویرایش:

fischer

عضو جدید
bale dagigan 1 harekatesham eshteba nabud befrestim mosabegat jahani

تمام حرکات تیپیک بود یکم دانش شطرنجی کافی بود تا اون حرکات از نظر شما بظاهر عجیب رو پیدا کرد !!
تازه من یه فیل هم سر اشتباه دیدم عقب افتادم .دیگه مشکل از شما بود که نتونستی ببری . حالا هر طور دوست دارین فکر کنید

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
تمام حرکات تیپیک بود یکم دانش شطرنجی کافی بود تا اون حرکات از نظر شما بظاهر عجیب رو پیدا کرد !!
تازه من یه فیل هم سر اشتباه دیدم عقب افتادم .دیگه مشکل از شما بود که نتونستی ببری . حالا هر طور دوست دارین فکر کنید
فکر کنم این رفیقمون از شما تعریف کرده .... اما چرا انگاری شما ناراحت شدی ؟

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام نتیجه من با جناب آقای مرسی فری
بنده بازیو بردم . ممون از حریف
http://en.lichess.org/gjBvET2xSoS5

ممنون از Akshay Kumar عزیز.
هرچند اول بازی یکم شل گرفتند و من جلو بودم ولی دیگه زورم بهش نرسید خداییش همون 2 تا سربازیم که جلو بودم واسم اندازه یه برد ارزش داشت.:thumbsup2:
ممنون Akshay جان که با تمام قوا بازی کردی.;) منم کم کم دارم راه میوفتم:child:
دوستان حتما برن بازی رو ببینن بازی قشنگی از آب دراومد....:)

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
هرچند اول بازی یکم شل گرفتند و من جلو بودم ولی دیگه زورم بهش نرسید خداییش همون 2 تا سربازیم که جلو بودم واسم اندازه یه برد ارزش داشت.:thumbsup2:
سلام. بازی قشنگی بود.
شما تا حرکت 24 خوب بازی کردی ولی اونجا اشتباه بزرگی مرتکب شدی. که باعث شد رختو بدی.

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
سلام. بازی قشنگی بود.
شما تا حرکت 24 خوب بازی کردی ولی اونجا اشتباه بزرگی مرتکب شدی. که باعث شد رختو بدی.

اگه اشتباه نكنم سياه در حركت 16 اشتباه كرد كه فيل رو زد به اسب و بعد سرباز رو با اسب گرفت

چون سفيد ميتونست يه سوار از حريفش بگيره

ولي يه كوچولو بي دقتي كرد

يه كوچولو اشتباه داشتن هردو البته يه كوچولو :)

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
يه نكته اي رو ميخوام عرض كنم خدمتتون و مطمينم همتون اين مورد رو از من بهتر بلد هستين
ولي ممكنه بعضي از دوستان فراموش كرده باشن به خاطر گذر زمان

اين وضعيت رو ببينين لطفا

در اين وضعيت مشخصه كه كي برنده و كي بازنده هست

در بازي بزرگان شطرنج هيچ وقت اين پوزيسيون ها رو نميبينين

ولي اگه دقت كرده باشين اگه جايي احساس كنن در حال مات شدن هستن و كاري از دستشون بر نمياد

و اعلام باخت ميكنن

چون براي حريفشون شخصيت قايل هستن و به شعور و درك و بازي حريفشون احترام ميذارن

من خودم بارها ديدم كه وضعيت حريف بسيار داغونه ولي با اميد زياد بازي ميكنه

بعضي از دوستان فكر ميكنن اين يعني اينكه اميدوار هستن وممكنه فرجي حاصل بشه

ولي اين نكته هم توجه كنن
در صورتي كه بازي رو ادامه بدن
يعني حريف شما 30 حركت بيشتر با كمتر انجام داده و اين وضعيت رو پديد اورده
توانايي بردن رو با اين مهره ها نداره

و اين يعني توهين به قدرت تفكر و شعور حريف

اين نكته رو براي خودم گفتم كه ممكنه فراموش كنم
و مطمينا همه ي شما عزيزان اين اصول اخلاقي حرفه اي رو رعايت ميكنين

در ضمن هيچ ادعايي هم ندارم
از من بهتر خيليا هستن
مثلا اقاي قانع عزيز كه به زيبايي بازي رو از من بردن و افتخار ميكنم از اينكه باهاشون بازي كردم و تجربه ام اضافه شد
يا ساير دوستان

پیوست ها

• Pos1.jpg
    Pos1.jpg
    34.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز

با احترام به نظر شما گاهی دیده شده یه اشتباه حریفی که خیلی جلوتر هست تو همچین بازیهای موجب پات شدن بازی میشه ، در کل من فکر نمیکنم ادامه دادن بازی توهین به حریف محسوب بشه
بازم میگم نظر شما 100% محترمه
-------------------------
سفید : okanava
سیاه : gharybeh
برنده : سیاه - gharybeh
بازی قشنگی بود که تا اواخرش پایاپا ادامه داشت .... از سحر عزیز هم ممنونم هر چند کمی بدقولی کردم تا شروع بازی
http://fa.lichess.org/f6ZG1RO2/black

آخرین ویرایش:

okanava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دیگه وقت بازی هر کس آزاد است از وقت خودش با نظر خودش استفاده کند

موضوع احترام به حریف مسئله دیگری است

منم قبلا" همین فکرو می کردم...فرمایش شما در مورد احترام به بازی حریف جلوترو اعلام باخت گمونم در مورد استاد بزرگان صادق باشه
در مورد سطوح متوسط .. واقعا" باید تا آخر بازی کرد و اون جنبه امیدواری خیلی چیز بعیدی نیست ...
اما بازم مرسی از مطلبتون

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
يه نكته اي رو ميخوام عرض كنم خدمتتون و مطمينم همتون اين مورد رو از من بهتر بلد هستين
ولي ممكنه بعضي از دوستان فراموش كرده باشن به خاطر گذر زمان

اين وضعيت رو ببينين لطفا

در اين وضعيت مشخصه كه كي برنده و كي بازنده هست

در بازي بزرگان شطرنج هيچ وقت اين پوزيسيون ها رو نميبينين

ولي اگه دقت كرده باشين اگه جايي احساس كنن در حال مات شدن هستن و كاري از دستشون بر نمياد

و اعلام باخت ميكنن

بعضي از دوستان فكر ميكنن اين يعني اينكه اميدوار هستن وممكنه فرجي حاصل بشه

ولي اين نكته هم توجه كنن
در صورتي كه بازي رو ادامه بدن
يعني حريف شما 30 حركت بيشتر با كمتر انجام داده و اين وضعيت رو پديد اورده
توانايي بردن رو با اين مهره ها نداره

اين نكته رو براي خودم گفتم كه ممكنه فراموش كنم
و مطمينا همه ي شما عزيزان اين اصول اخلاقي حرفه اي رو رعايت ميكنين

در ضمن هيچ ادعايي هم ندارم
از من بهتر خيليا هستن
مثلا اقاي قانع عزيز كه به زيبايي بازي رو از من بردن و افتخار ميكنم از اينكه باهاشون بازي كردم و تجربه ام اضافه شد
يا ساير دوستان

مصطفی جان این چیزی که میگی واسه مسابقات شطرنج رسمی و بازیکنهای حرفه ای هست کسایی که میشه گفت ورزش اولشون شطرنجه اما اینجا نباید این چیزارو مطرح کرد اکثرا بازی میکنن تا از بازیشون لذت ببرن
اره تو مسابقات حرفه ای وقتی یه بازیکن با ریتینگ کمتر یه بازیکن قویتر از خودشو در معرض باخت قرار میده این بازیکن ممکنه بر اساس شعور پایین خودش تا اخر بازی کنه ساعتم محکم بزنه =)) این توهینه ..
اما نه اینجا اینجا اینجور چیزا مطرح نیست همه دوست دارن بازی کنن .جتی اگه خیلی عقب باشن . و این خیلی هم خوبه ربطی به توهین به شعور حریف نداره !
اصل نیت اینه که همه از بازی خود لذت ببریم . با هر سلیقه ای

mustafa3

کاربر فعال صنایع غذایی ,
مصطفی جان این چیزی که میگی واسه مسابقات شطرنج رسمی و بازیکنهای حرفه ای هست کسایی که میشه گفت ورزش اولشون شطرنجه اما اینجا نباید این چیزارو مطرح کرد اکثرا بازی میکنن تا از بازیشون لذت ببرن
اره تو مسابقات حرفه ای وقتی یه بازیکن با ریتینگ کمتر یه بازیکن قویتر از خودشو در معرض باخت قرار میده این بازیکن ممکنه بر اساس شعور پایین خودش تا اخر بازی کنه ساعتم محکم بزنه =)) این توهینه ..
اما نه اینجا اینجا اینجور چیزا مطرح نیست همه دوست دارن بازی کنن .جتی اگه خیلی عقب باشن . و این خیلی هم خوبه ربطی به توهین به شعور حریف نداره !
اصل نیت اینه که همه از بازی خود لذت ببریم . با هر سلیقه ای

مطمينا در بازي هاي واقعي مهره از دست رها نميشه و بيفته يه جايي كه به راحتي زده بشه ولي در بازي هاي انلاين داري ماوس رو حركت ميدي وزير يا مهره ديگه از دستت رها مييشه و ميفته جلو پياده يا كنار شاه و حريف هم ميزنه و اگه تقاضاي برگشت حركت داده بشه دوستاني هستن قبول نميكنن... اگه اين اتفاق براي من بيفته كه حريفم برگشت حركت قبول نكنه مطمينا اعلام باخت ميكنم البته اگه وزير باشه و حريفم هم خيلي جلو باشه وولي اگه هدف لذت بردن باشه به نظر شخصي من بايد اين چيزا هم رعايت كرد برد و باخت مهم نيس چندتا از دوستان ديدن بازيهايي بوده كه حريفم تلاش ميكنه ادامه بده در حالي كه به شدت عقبه من خودم اعلام باخت ميكنم چون ارزش نداره اون بازي رو ادامه داد

البته من خودم اين مورد اخلاقي رو رعايت ميكنم كه اگه عقب باشم اعلام باخت كنم مثه بازي اخير خودمون چون براي سطح شطرنج شما و اطلاعات و تفكرتون احترام قايل شدم و مطمين بودم اونقدر توانايي شطرنجي داريد كه با اين وضعيت شكستم ميديد

در مورد ساعت زدن اونم با تمام قدرت!!!!!! كه زمين و زمان با هم قاطي بشه...به نظر من بعضيا هستن استرس ميگيرتشون بعضيا هم هستن از اوون جهت كه فرموديد رفتار رو بروز ميدن!!!

البته اين مثالي كه براي شطرنج گذاشتم شايد زياد جالب نبود ولي اگه 8 تا وزير باشه در برابر تك مهره حريف يعني شاه... به نظر شخصي من ادامه ندادن اين بازي سنگين تره

منم قبلا" همین فکرو می کردم...فرمایش شما در مورد احترام به بازی حریف جلوترو اعلام باخت گمونم در مورد استاد بزرگان صادق باشه
در مورد سطوح متوسط .. واقعا" باید تا آخر بازی کرد و اون جنبه امیدواری خیلی چیز بعیدی نیست ...
اما بازم مرسی از مطلبتون

خب من يه سوال كوچولو دارم
اگه شما مهره نداشته باشي و حريفت فقط دوتا وزير داشته باشه بازم ادامه ميديد يا اينكه اعلام باخت ميكنين؟

دیگه وقت بازی هر کس آزاد است از وقت خودش با نظر خودش استفاده کند

موضوع احترام به حریف مسئله دیگری است

با احترام به نظر شما اره هركس دوس داره از وقتي كه داره هرطور خواست بازي كنه..ولي شما در بازي فوتبال كه كاملا دوستانه با رفيقاتون بازي ميكين اگه دروازه بان خدايي نكرده پاش بپيچه و بيفته زمين و از درد به خودش بپيچه حاضريد اون طوري به حريف گل بزنين؟؟؟؟؟؟؟

من به شخصه اين كارو نميكنم

با احترام به نظر شما گاهی دیده شده یه اشتباه حریفی که خیلی جلوتر هست تو همچین بازیهای موجب پات شدن بازی میشه ، در کل من فکر نمیکنم ادامه دادن بازی توهین به حریف محسوب بشه
بازم میگم نظر شما 100% محترمه
-------------------------
سفید : okanava
سیاه : gharybeh
برنده : سیاه - gharybeh
بازی قشنگی بود که تا اواخرش پایاپا ادامه داشت .... از سحر عزیز هم ممنونم هر چند کمی بدقولی کردم تا شروع بازی
http://fa.lichess.org/f6ZG1RO2/black

خب من يه سوال كوچولو هم از شم دارم
اگه شما مهره نداشته باشي و حريفت فقط دوتا وزير داشته باشه بازم ادامه ميديد يا اينكه اعلام باخت ميكنين؟

با احترام به نظرات شما عزيزان من فقط نظر شخصي خودمو دارم ميگم و نظرات شما كاملا محترمه و تا هر زمان كه تشخيص ميديد ميتونين ادامه بديد

و بازم ميگم ياد اوردي ميكنم كه مخاطب اون صحبتاي قبلي خودم هستم كه برام ياداوري بشه حريفم داراي تفكر و اطلاعات شطرنجي هست و ميتونه در وضعيتاي ابتدايي شطرنجي در صحنه هاي ماتي منو شكست بده ...

همچنين
وقتي ميخواين طرحي رو بريزيم بايد اينطوري فكر كنيم كه حريفمون مخ شطرنجه و همه چيزو سريع متوجه ميشه

M.Ghane

متخصص شطرنج باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
چندتا از دوستان ديدن بازيهايي بوده كه حريفم تلاش ميكنه ادامه بده در حالي كه به شدت عقبه من خودم اعلام باخت ميكنم چون ارزش نداره اون بازي رو ادامه داد

شما دیگه آخرشی =) حریفاتون باس حواسشون باشه عقب افتادن تا آخر بازی کنن :))
.....
خوب حریف شما عقاید خاص خودشو داره و این کاملا جقشه که تا آخرین حرکت بازی کنه . و این اصلا هم چیز بدی نیست . مثلا بازی سمبلیک احسان با کارپوف شاه مات بود ! اگه خیلی ضایع بود این مدل که شاه ماتش نمیکردن یه چیز خیلییی عادی ای هستش . اصلا هم مطرح کردن این بحث حداقل اینجا که سطح مسابقات معمولی هستش منظقی نیست البته که مسلما نظر شخصی شماست و بنده هم موافقم اما نه در اینجا :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.