دلیل بالا رفتن سن از دواج از دیدگاه شما

Iran_Novin

عضو جدید
با درود
وقت بخیر دوستان
به نظر شما دلیل بالا رفتن سن از دواج چیست؟
به نظر بنده درست است بسیاری از دوستان مشکلات مالی دارند.
اما بنده خودم بسیاری از انسان ها را دیدم اوایل زندگی مشکلات مالی داشتند و بدون کمک از صفر شروع کردند. (همین چند سال پیش)
اما چون اعتماد و عشق و همدلی و همکاری در زندگی داشتند زندگی را بالا کشدند (در مدت 1 سال)

اما یکی از مشکلات عمده و اساسی از دید بنده:

اینه که کسی که بخواد زندگی کنه وهدفش از ازدواج تشکیل و هدایت و سرپرستی یه خانواده باشه (فرقی نمیکنه چه دختر چه پسر) قبل از ازدواج هرگز تن به فساد نمیده!!! چون هدف اصلی از یک ازدواج رسیدن به ارامش و بقای یک نسل است!!
کسیکه بخواد بارامش برسه هرگز خودش را دچار تشویش و اضطراب (رابطه نامشروع) نمیکنه!!

البته این هم رابطه مستقیم با نوع تربیت خانواده داره!!
که این نظارت خانواده ها و آگاهی رساندن به فرزند چه از طریق پدر و مادر و صدا و سیما همچنین وجدان خود فرد را نیز می طلبد.
و
انتظارات اجتماعی (انتظار مردم از ازدواج جوانان در سنین بالاتر)

• Like
واکنش ها: 7742

raha 001

عضو جدید
دلیل من پدر و مادرم هستن!!!! فکنم که منو میخوان ترشی بندازن:biggrin:

tetiscom

عضو جدید
اما بنده خودم بسیاری از انسان ها را دیدم اوایل زندگی مشکلات مالی داشتند و بدون کمک از صفر شروع کردند. (همین چند سال پیش)
اما چون اعتماد و عشق و همدلی و همکاری در زندگی داشتند زندگی را بالا کشدند (در مدت 1 سال)

اما یکی از مشکلات عمده و اساسی از دید بنده:

اینه که کسی که بخواد زندگی کنه وهدفش از ازدواج تشکیل و هدایت و سرپرستی یه خانواده باشه (فرقی نمیکنه چه دختر چه پسر) قبل از ازدواج هرگز تن به فساد نمیده!!! چون هدف اصلی از یک ازدواج رسیدن به ارامش و بقای یک نسل است!!
کسیکه بخواد بارامش برسه هرگز خودش را دچار تشویش و اضطراب (رابطه نامشروع) نمیکنه!!

البته این هم رابطه مستقیم با نوع تربیت خانواده داره!!
که این نظارت خانواده ها و آگاهی رساندن به فرزند چه از طریق پدر و مادر و صدا و سیما همچنین وجدان خود فرد را نیز می طلبد.
و
انتظارات اجتماعی (انتظار مردم از ازدواج جوانان در سنین بالاتر)
من چند بار جملات شما را خواندم تا متوجه شدم منظور شما اين است كه دليل دير ازدواج كردن تن دادن به رابطه نامشروع است !:redface:
با انتظارات اجتماعي شما كاملا موافقم ولي دليل كافي نيست !

Iran_Novin

عضو جدید
من چند بار جملات شما را خواندم تا متوجه شدم منظور شما اين است كه دليل دير ازدواج كردن تن دادن به رابطه نامشروع است !:redface:
با انتظارات اجتماعي شما كاملا موافقم ولي دليل كافي نيست !
در مورد سری اول منظورم این است که چه دختر و پسر در سنین کمتر و قبل از ازدواج اگر به فکر زندگی درست و حسابی و با آرامش خاطر هستند تن به رابطه نامشروع به هر دلیل نمی دهند.

tetiscom

عضو جدید
در مورد سری اول منظورم این است که چه دختر و پسر در سنین کمتر و قبل از ازدواج اگر به فکر زندگی درست و حسابی و با آرامش خاطر هستند تن به رابطه نامشروع به هر دلیل نمی دهند.
من دقيقا نمي دانم منظور شما از رابطه نامشروع چه چيزي است ولي فرض را به نهايت آن يعني رابطه كامل فيزيكي ميگذاريم .
فكر زندگي درست و حسابي و با آرامش خاطر پس از ازدواج تضاد مطلق با رابطه هاي پيش از ازداج ندارد . ممكن است كمي ازدواج را به تاخير بندازد ولي روي بالا رفتن سن ازدواج در جوامع انساني جهان نقش زيادي ندارد شما اگر به ساير كشورها بخصوص كشورهايي كه رابطه آزاد است مسافرت بفرماييد مشاهده ميكنيد سن ازدواج رسمي خيلي كمتر از كشور ما است .
بزرگترين مشكل در كشور ما مسايل مادي است كه هم سبب تاخير در ازدواج وهم سبب گسستگي آن مي‌گردد ( در بين دوستان من عامل اول بوده است!)

Iran_Novin

عضو جدید
من دقيقا نمي دانم منظور شما از رابطه نامشروع چه چيزي است ولي فرض را به نهايت آن يعني رابطه كامل فيزيكي ميگذاريم .
فكر زندگي درست و حسابي و با آرامش خاطر پس از ازدواج تضاد مطلق با رابطه هاي پيش از ازداج ندارد . ممكن است كمي ازدواج را به تاخير بندازد ولي روي بالا رفتن سن ازدواج در جوامع انساني جهان نقش زيادي ندارد شما اگر به ساير كشورها بخصوص كشورهايي كه رابطه آزاد است مسافرت بفرماييد مشاهده ميكنيد سن ازدواج رسمي خيلي كمتر از كشور ما است .
بزرگترين مشكل در كشور ما مسايل مادي است كه هم سبب تاخير در ازدواج وهم سبب گسستگي آن مي‌گردد ( در بين دوستان من عامل اول بوده است!)
اتفاقا دوست عزیز با هم تضاد دارد اساسی هم تضاد دارد.
من با افراد زیادی بحث کردم.
وقتی شخصی رابطه فیزیکی دارد. شک نکنید در طول زندگی به همسر خود مشکوک می شود که الان رابطه ندارد و در چه حال است؟
اون اطمینان خاطر و آرامش را از فرد می گیرد. مبادا همسر چند وقت یا چند سال دیگر از قضیه مطلع شود؟!
این فقط یکی دو مورد هست که گفتم.

کسی که میخواهد یک زندگی را در دست بگیرد و میخواهد آینده خود را بسازد بی شک برای آینده روی مسائل متمرکز می شود. نه آنکه به دنبال افراد مختلف برای ایجاد یک رابطه فیزیکی بگردد. به طور واضح تر دنبال کثافت کاری نمی گردند. بعد هم بهانه های مختلف بیاورند.

ما هم جدیدا همه کارمون رو می کنیم بعد میگیم بحث مادی هست.به هر حال
بحث مادی هم پاسخش را دادم.

اون کشور های آزاد هم که می فرمائید سیستمشان با سیتسم زندگی من و شما فرق داره دوست عزیز من موندم کسی که نمیتواند چند سال برای رسیدن به یک رابطه جنسی سالم و مطمئن صبر کند چطور میتواند تحمل مشکلات زندگی را کند؟
امان از پسران چرب زبان و هرزه چون در روابط جنسی اکثرا پسران قدم جلو می گذارند. و بدبختانه دختران هم تن می دهند.

اما چون اعتماد و عشق و همدلی و همکاری در زندگی داشتند زندگی را بالا کشدند (در مدت یک تا دو سال)

jeny02

عضو جدید
salam

salam

یکی از دلایل عمده بالا رفتن سن ازدواج کمبوداسکن(پول)میباشد.
با تشکر.....................................................................;)

Iran_Novin

عضو جدید
یکی از دلایل عمده بالا رفتن سن ازدواج کمبوداسکن(پول)میباشد.
با تشکر.....................................................................;)
دوست عزیز
به نظرم من این یکی از دلایل است اما دلیل اصلی نیست.
شوربختانه این شده بهانه ای برای بسیاری از افراد برای فرار کردن از خیلی موارد و تن ندادن به تعهد برای زندگی.
اگر به دنبال داشتن پول در همان اول زندگی بود که در 50 سالگی هم مطمئن باشید نمیشود کاری کرد.

• Like
واکنش ها: 7742

7742

عضو جدید
ازدواج امر مقدسیه ولی بعضی ها با سختگیری های بیجا عقب میندازن

shadmehrali

عضو جدید
از يكي شنيدم كه اگه آدم حقوقش كم باشه و زن نداشته باشه مي تونه شاهانه زندگي كنه
ولي اگه حقوق ميليوني داشته باشه و متاهل بازم بدهكاره اين و اونه:smile:

yen

عضو جدید
اخه وقتی من تو این 10 سال یعنی از سن 30-20 سال که بهترین روزهای زندگیم هست چرا

باید به سختی بگذرونم چرا احساس مسؤلیت بیشتری برای خودم درست کنم

ولی از اینا که بگذریم دخترا خودشونو لوث می کنن:smile:

shadmehrali

عضو جدید
اخه وقتی من تو این 10 سال یعنی از سن 30-20 سال که بهترین روزهای زندگیم هست چرا

باید به سختی بگذرونم چرا احساس مسؤلیت بیشتری برای خودم درست کنم

ولی از اینا که بگذریم دخترا خودشونو لوث می کنن:smile:

آفرين

kia_martan

عضو جدید
دختر دم بخت 3 برابر پسره با تورماهیگیریم دیگه شوهر پیدا نمیشه بگیرن:D

Iran_Novin

عضو جدید
ما بحث کلی گفتیم و بر اساس مشاهدات و تجربیات.
حالا بعضی از دوستان میخوان بحث رو به شوخی و این موارد بزنند پای خودشان.
ولی امیدوارم حداقل زود به حرف ما برسند و کمتر ضرر کنند.

silent1818

عضو جدید
ش

ش

با درود
وقت بخیر دوستان
به نظر شما دلیل بالا رفتن سن از دواج چیست؟

به نظرم دليلش پول نيست
كلا پسرا به يه دليل ازدواج مي كنند !
وقتي تمام نيازاشون بر طر ف بشه و هرجايي و هر زماني كه بخواهند نيازشونو بر طرف كنند ديگه چه كاريه ازدواج كنند و زير بار مسئوليت بروند
و براي خودشون دردسر درست كنند !

Iran_Novin

عضو جدید
به نظرم دليلش پول نيست
كلا پسرا به يه دليل ازدواج مي كنند !
وقتي تمام نيازاشون بر طر ف بشه و هرجايي و هر زماني كه بخواهند نيازشونو بر طرف كنند ديگه چه كاريه ازدواج كنند و زير بار مسئوليت بروند
و براي خودشون دردسر درست كنند !

دقیقا درسته.:gol:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showpost.php?p=1950939&postcount=10

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل من اینه که مردی که بتونه قابل اعتماد باشه پیدا نمیشه از کجا معلوم منو به خاطر چیز دیکه نخواد ببخشیدا الان پسر سالم پیدا نمیشه:( تازشم از کجا معلوم محدودم نکنه :cry:
مرد پیدا بشه تکیه گام باشه اقا هیچی نمیخایم:surprised:اما مرد نداریم از این نوعش:D

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سطح شعور جامعه رفته بالا .
یعنی کسی که ازدواج کنه بیشعوره؟ نه عزیزم با کسی که تعارف نداریم یه دختر 22 یا 23 سال دیگه میتونه ازدواج کنه اما این ترس از زندگیه که نمیزاره یا یه پسر 25 میتونه اما چرا نه؟ چرا الان دخترا 28 29 پسرا 30 ازدواج میکنن:confused:

hamid ed

عضو جدید
راستش را بخواین من همه شرایط را دارم ولی تو انتخاب موندم یا بهتره بگم تواین دوره زمونه آدم نمیتونه به هر کسی اطمینان کنه

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی کسی که ازدواج کنه بیشعوره؟ نه عزیزم با کسی که تعارف نداریم یه دختر 22 یا 23 سال دیگه میتونه ازدواج کنه اما این ترس از زندگیه که نمیزاره یا یه پسر 25 میتونه اما چرا نه؟ چرا الان دخترا 28 29 پسرا 30 ازدواج میکنن:confused:

ای بابا ! چرا این نتیجه رو گرفتید ؟!
من میگم با این وضعیت که جوونا تا 30 سالگی تو عالم مجردی و رفیق بازی هستند و اهل تعهد و مسئولیت پذیری نیستند زود ازدواج کردن مصیبته !
البته نظرم شوخی بود...
اما به نظرم باید تو این دور و زمونه پسرا از نوجوانی تو فکر ایجاد آمادگی برای ازدواج باشن تا حداقل 5سال دیگه یه شرایطی رو فراهم کنن ! نه مثل الآن که همه میگن حالا کارشناسی رو بگذرونیم بعد یه فکری می کنیم!!!

بالا