درز انقطاع رو تو پلان بام یا پلان تیر ریزی چه جوری نشون میدن؟؟؟

glamorous

عضو جدید
اول اینکه درز انقطاع رو تو پلان بام یا پلان تیر ریزی چه جوری نشون میدن؟؟؟
دوم:میخواستم پلان فونداسونم رو با یکی کرکسیون کنم................کسی هست؟؟؟

simiar

عضو جدید
سلام ،
1- تنها نکته ای که باید رعایت کنید فاصله ی آکس ها رو طوری تنظیم کنید که درز انقطاع رعایت بشه ؛ در پلان بام هم در دو طرف درز انقطاع دست انداز به ارتفاع کوتاه به همراه فلاشینگ جزئیات مناسبی است . در تیر ریزی هم علامت مشخصی ندارد و فقط باید آدرس جزئیات بنویسید.

2- اگه در حد سواد بنده باشه در خدمت هستم.

glamorous

عضو جدید
سلام ،
1- تنها نکته ای که باید رعایت کنید فاصله ی آکس ها رو طوری تنظیم کنید که درز انقطاع رعایت بشه ؛ در پلان بام هم در دو طرف درز انقطاع دست انداز به ارتفاع کوتاه به همراه فلاشینگ جزئیات مناسبی است . در تیر ریزی هم علامت مشخصی ندارد و فقط باید آدرس جزئیات بنویسید.

2- اگه در حد سواد بنده باشه در خدمت هستم.

ممنون که جواب دادین
فاصله اکس ها رو چه جوری باید رعایتکنم؟من یه سقف با طول بیشتر از 30 متر دارم .....استاد طراحی فنیمون گفته باید درز انقطاع بذازی...منم میخوام وسط سقف بذارم!!!!درسته؟

simiar

عضو جدید
هدف از د.ا جلوگیری از تنش های ایجاد شده بر اثر زلزله و یا تغییر دماست ؛ شما اول باید ستون گذار ی رو روی پلان انجام دهید حالا یک پلان آکس بندی دارید و بعد این درز را در محل یکی از آکس ها طوری لحاظ کنید که نسبت طول به عرض هر قسمت از 3 بیشتر نشه. بعدش به جای یک ردیف ستون در محل درز دو ردیف ستون در دو طرف د.ا قرار دهید .

اگه توضیحاتم بی ربط نیست بگین تا بیشتر...

glamorous

عضو جدید
هدف از د.ا جلوگیری از تنش های ایجاد شده بر اثر زلزله و یا تغییر دماست ؛ شما اول باید ستون گذار ی رو روی پلان انجام دهید حالا یک پلان آکس بندی دارید و بعد این درز را در محل یکی از آکس ها طوری لحاظ کنید که نسبت طول به عرض هر قسمت از 3 بیشتر نشه. بعدش به جای یک ردیف ستون در محل درز دو ردیف ستون در دو طرف د.ا قرار دهید .

اگه توضیحاتم بی ربط نیست بگین تا بیشتر...

نه خواهش میکنم تا اینجارو خوب فهمیدم.....فقط فلاشینگ رو نفهمیدم....تو دیتیلی درز انقطاع ما یه درپوش گالوانیزه داریم.....باید خطوط همون رو تو پلان بام نشون بدیم؟؟؟

simiar

عضو جدید
پلان معماری که فرستادین واضح نیست ؛ منظورم اینه که بین محدوده ی D تا H و 3تا7 مشخص نیست که کدام محدوده دارای سقف هست .

ستون گذاری رو خودتون انجام دادین یا اینکه ملزم هستین که مطابق اون انجام بدین ؟

فلاشینگ همون ورق گالوانیزه اس که شکل داده شده و خودتون هم اشاره کردین.

آخرین ویرایش:

simiar

عضو جدید
تو دیتیلی درز انقطاع ما یه درپوش گالوانیزه داریم.....باید خطوط همون رو تو پلان بام نشون بدیم؟؟؟

درسته مثل جان پناه دور، معمولا بهتره به جای در پوش بتنی و یا سنگی از فلاشینگ روی دست انداز کوتاه استفاده کرد. دست انداز رو هم به خاطر شیب بندی اجرا میکنند که آب باران به طرف درز انقطاع هدایت نشه .

ضمنا چون پلان شما خیلی نا منظمه سوال پست قبلی رو پرسیدم که پاسخ دقیق بدم وگرنه ظاهر پ فونداسیون نشون میده که یه سری ایراد داره!

glamorous

عضو جدید
پلان معماری که فرستادین واضح نیست ؛ منظورم اینه که بین محدوده ی D تا H و 3تا7 مشخص نیست که کدام محدوده دارای سقف هست .

ستون گذاری رو خودتون انجام دادین یا اینکه ملزم هستین که مطابق اون انجام بدین ؟

فلاشینگ همون ورق گالوانیزه اس که شکل داده شده و خودتون هم اشاره کردین.

خب اون قسمتی که ستون نداره یک ایوان بدون سقف هست..............پلان تیر ریزی هم یکی مربوط به سقف طبقه اول و دیگری برای سقف هم کف هست....
خب اونجوری که شما گفتین من باید یک ردیف ستون به فاصله 5 سانتی متر کنار ستون های وسط پلانم(اکس 4)اضافه کنم یعنی آکس4پریم اضافه کنم....درسته؟؟؟غیر از این بازهم اشکال داره؟؟

glamorous

عضو جدید
درسته مثل جان پناه دور، معمولا بهتره به جای در پوش بتنی و یا سنگی از فلاشینگ روی دست انداز کوتاه استفاده کرد. دست انداز رو هم به خاطر شیب بندی اجرا میکنند که آب باران به طرف درز انقطاع هدایت نشه .

ضمنا چون پلان شما خیلی نا منظمه سوال پست قبلی رو پرسیدم که پاسخ دقیق بدم وگرنه ظاهر پ فونداسیون نشون میده که یه سری ایراد داره!
بله خودم انجام دادم البته آکس بندیش باید درست باشه چون با استادم کرکسیون کزدم..................ممنون میشم اشکلاهاشو بگین...مخصوصا قسمت پله.......

آخرین ویرایش:

simiar

عضو جدید
خب اون قسمتی که ستون نداره یک ایوان بدون سقف هست..............پلان تیر ریزی هم یکی مربوط به سقف طبقه اول و دیگری برای سقف هم کف هست....
خب اونجوری که شما گفتین من باید یک ردیف ستون به فاصله 5 سانتی متر کنار ستون های وسط پلانم(اکس 4)اضافه کنم یعنی آکس4پریم اضافه کنم....درسته؟؟؟غیر از این بازهم اشکال داره؟؟

درسته با این شرایط:
درز انقطاع به اندازه 0.01 تراز سقف نسبت به تراز پایه می باشد. اگه فرض کنیم تراز پایه روی فونداسیون 0.00 باش و تراز سقف طبقه اول 7 متر باشد بنابراین شما باید 7cm د.ا داشته باشید .
در واقع اگر ستون های شما بتنی 40*40 باشه فاصله آکس 4 و `4 باید 47cm باشه . البته اگه شما فاصله آکس 1 تا 7 را یک متر هم کم کنین دیگه نیازی به د.ا در آکس 4 ندارین.

ولی دو د.ا دیگه در آکس های dو E نیاز دارین. چون پلان شما دارای پیش آمدگی بیش از حد است.

2- بر روی فونداسیون قسمت راه پله: اگه اسکلت فلزی باشه نیاز به 2 صفحه ستون برای شمشیره راه پله است و اگر اسکلت بتنی باشه نیاز به میلگرد انتظار برای تیر بتنی پله است ، در هر دو صورت باید جزئیات ارائه بدین البته در سطح دانشجویی و آموزش نیازی نیست ( با استادتون هماهنگ کنین)

اکه مشکلی بود در خدمتم ؛ دوباره آخر شب سایت رو چک میکنم.
موفق باشین

simiar

عضو جدید
check your mail

پلان فونداسیون چند تا اشکال داشت که بعد از اصلاح کلی فرستادم.

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
تا اینجا که دوستمون بسیار زحمت کشیدند و براتون توضیح دادند، اما برای کرکسیون به تالار معماری هم سری بزنید، فکر می کنم نتایج بهتری نصیبتون شه!

glamorous

عضو جدید
ممنون ممنون ممنون
خیلی خوبی بود.....میشه راهنمایی کنین و یه مرجع خوب برای دیتیل های فنی معرفی کنید؟ کتابایی که تا به حال دیدم خیلی ابتدایی بودن ،همشون در حد دیتیل آبرو بام و نصب سرویس و......اما اطلاعات شما تخصصی بودن!!! ....

بالا