درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

mchjgh

عضو جدید
من به یک واکنش نیاز دارم که سینتیکش کامل معلوم باشه . برای شبیه سازی cfd
میتونید کمکم کنید

bahar29

عضو جدید
salam bera jan
mamnonam az rahnamayit vali ye moshkele asasi injast ke man toye hamin moshtagh gereftanha va hale moadeleye 3 majholi moshkel daram ,... va donbale rahe hale kamele riyazish hastam

vaio

عضو جدید
سلام همه خوبن؟
بس که تحویلم نگرفتید دیگه سر نزدم
یه پروژه انتقال حرارت(ند بندی) با matlab باید انجام بدم...........کسی میتونه کمکم کنه؟

ممنونم

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
salam bera jan
mamnonam az rahnamayit vali ye moshkele asasi injast ke man toye hamin moshtagh gereftanha va hale moadeleye 3 majholi moshkel daram ,... va donbale rahe hale kamele riyazish hastam
خدمت شما
(dp/dv)=-(RT/v-b^2)+2a/v^3=0
(d^2p/dv^2)=2RT/(v-b)^3 -6a/v^4=0
نتیجه
1 -(RTc)/(vc-b)^2+2a/vc^3=0
2 (2RTc)/(v-b)^3-6a/vc^4=0
3 pc=RTc/vc-b – a/vc^2

Vc=3b
Pc=a/3vc^2=a/27b^2
Tc=8pcvc/3R=8a/27bR

jackmole

عضو جدید
قابل توجه کلیه کسانی که با اینترنت سروکار دارند. این اطلاعات صبح امروز مستقیماً از طرف میکروسافت و نورتون منتشر شده است. این اطلاعات را به هرکس که با اینترنت سروکار دارد برسانید. ممکن است نامه ای معمولی و به ظاهر بیخطر با

موضوع
Here you have it
به شما برسد. اگر آن نامه را باز کنید یک پیام روی صفحه مانیتور ظاهر می شود که نوشته "حالا دیگر دیر است."
زندگی شما دیگر زیبا نیست. البته این متن به انگلیسی و به این صورت ظاهر می شود
It is too late now. Your life is no longer beautiful...

پس از آن تمامی اطلاعات و هرآنچه در کامپیوتر دارید از بین می رود و فرستنده ایمیل به نام، ایمیل و رمز عبو شما دست پیدا می کند. این یک ویرس جدیداست که از عصر روز شنبه در شبکه اینترنت در حال چرخش است. آ او ال وجود این ویروس را تائید کرده و ویروس یاب های موجود قادر به دفع این ویروس نیستند.
این ویروس توسط یک هکر که خود را مالک زندگی می نامد ساخته شده است.

اطلاع رساااااانی کنید

بابت اطلاع رسانیت ممنون ولی یه کم قدیمی شده حدود 10روز پیش یکی با ایمیل به من همین اخطارو داد..!!
ولی تا حالا ندیدم یکی از سایتهای معتبر اینو تایید کرده باشن..

نگارجون

عضو جدید
سلام كسي ميدونه چه ماده ايه كه جنسش شبيه خاكه و ودر اثر واكنش شيميايي گازهاي مثل نيتروژن يا هيلم آزاد كنه ؟

arta_1569

عضو جدید
کمک

کمک

سلام.
من نیاز به مطالبی در مورد کدورت سنج نوری (turbidity measurment) دارم. مقالات فارسی باشند یا انگلیسی فرقی نمیکنه. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.
ممنون

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.
من نیاز به مطالبی در مورد کدورت سنج نوری (turbidity measurment) دارم. مقالات فارسی باشند یا انگلیسی فرقی نمیکنه. ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.
ممنون

سلام دوست عزیز
خدمت شما:
http://www.up5g.com/up/download.php?file=9825ee2ed87a328f322eea41a6e9844a
http://www.up5g.com/up/download.php?file=6db07dd6a511d5e4d22341cd121abe62
http://www.up5g.com/up/download.php?file=e37b94fd196162ece1ca223d7f983fcc

quietboy

عضو جدید
درخواست فوری

درخواست فوری

اگه کسی اطلاعاتی در مورد تولید صنعتی اسید فسفریک داره(PFD,شبیه سازی توی Hysys, مطلی فارسی توضیحی،...) واسم میل کنه ممنون می شم خیییییییییییییلی زیاد

MITRA.LAVASANI

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

نیاز فوری به پروژه تبدیل گاز به مایع به زبان انگلیسی دارم

سلام كسي ميدونه چه ماده ايه كه جنسش شبيه خاكه و ودر اثر واكنش شيميايي گازهاي مثل نيتروژن يا هيلم آزاد كنه ؟

چنین ماده ای که شما میگید رو نمیدونم چیه. اما برای درست کردن نیتروژن روش های مختلفی هست، به عنوان مثال از واکنش نیتریت سدیم با اسید سولفامیک، گاز نیتروژن آزاد میشه.

samhay

عضو جدید
درخاست كمك فوري

درخاست كمك فوري

دوستان عزيز اگه ميشه محاسبات كامل به دست آوردن نقطه شبنم براي گازهاي غير ايده آل را بفرستيد .

mchjgh

عضو جدید
سلام
من یک وال از گمبیت دارم
در گمبیت وقتی می خواهیم مش یزنیم در جریان اشفته . می خواهیم مثلا در ورودی لوله مش ریزتر و در خروجی درشت تر باشه چون جریان توسعه یافته می شه .
چگونه باید این کار را بکنم؟
لبه پایینی و بالایی می خواهم از سمت راست 0.95 مش زده بشه مش 1000 در 40
میشه کمکم کنید ؟
از طرفی اصلا اگه مش ها یکسان باشه خطا داه ؟ یعنی اصلا به یک نسبت مساوی مش بزنیم

mchjgh

عضو جدید
میخوام یک واکنش در یک لوله را با قلوئنت شبیه سازی کنم
یک نمونه مثال حل شده دارید که کمکم کنه ؟
هیچی بلد نیستم

hossein_t

عضو جدید
من چندتا مقاله فارسی. انگلیسی درباره:رفتار فازی مخازن گاز میعانی:میخوام.واسه سمینار میخوام.نیاز فوری دارم

bavimortza

عضو جدید
چند سوال انتقال حرارت؛فوری فوری

چند سوال انتقال حرارت؛فوری فوری

[FONT=&quot]Hot gas flows inside a large diameter pipe with heat transfer coefficient of 100 W/m2 oC. In order to measure the temperature of the gas, a 3 cm long cylindrical pocket with ID = 1.24 cm and OD = 1.26 cm is attached inside the pipe wall such that the other end of the pocket is inside the pipe and is exposed to the gas stream. A thermocouple is attached at the end of pocket and temperature of 150oC is registered. If the pipe wall temperature is 140 oC and thermal conductivity of the cylindrical pocket is 50 W/mo C, determine the gas temperature. Do you expect the temperature at the end of cylindrical pocket to be same as the gas temperature? Why?[/FONT]

آخرین ویرایش:

mchjgh

عضو جدید
چرا هیچ کس جواب منو نمی ده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
من یک واکنش با یک سینتیک مشخص می خوام
کسی داره بهم بده ؟؟؟؟؟؟؟؟/
یک واکنش که همه اطلاعات لازم درباره ان که برای شبیه سازی سی اف دی لازم هست داشته باشه
ترجیحا هیدروکربنی باشه
خواهشا کمک کنید نساز ضروری و فوری دارم

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستانی که در این تاپیک درخواستایی رو دادن و هنوز به جواب نرسیدن

خوب باید بگم که، اگه کسی که این درخواستا رو می‌بینه، بلد باشه، حتمن جواب میده و در صورتی که بلد نباشه، یا اطلاعات کافی در اون زمینه رو نداشته باشه و غیره، خوب چیزی نمیگه

این روزا هم کمی تالار خلوت شده و فکر کنم همه شما دلیلش رو بدونین
درسته که خیلی از افرادی که میان اینجا، فقط و فقط بخاطر درخواستاشون میان و میرن، و فعالیتی هم توی این تالار ندارن، ولی اینجا کاربرایی داره که فعالیت های زیادی دارن، که البته این اشخاص، فعالیت‌های اینجا رو، در کنار دیگر فعالیت‌های زندگیشون انجام میدن و ما نمی‌تونیم انتظار داشته باشیم که یک شخص، بتونه همه اطلاعات رو داشته باشه، یا همیشه اینجا باشه و پاسخگو به درخواستای ما!

امیدوارم در صورت مشاهده نکردن جواب درخواستامون، کمی صبر پیشه سازیم

یک نکته: خیلی از اطلاعات رو که ما برای پروژه و سایر نیاز داریم، بایستی از استاد مربوطمون بگیریم !

با آرزوی موفقیت برای همه :gol:

wrackful

عضو جدید
سلام دوستان من یک مقاله در مورد راکتورهای شیمیایی لازم دارم خیلی هم حیاتی هست خواهش می کنم کمکم کنید

(sara_h)

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یک واکنش که همه اطلاعات لازم درباره ان که برای شبیه سازی سی اف دی لازم هست داشته باشه
ترجیحا هیدروکربنی باشه
واکنش های تولید syn gas ( گاز سنتز) واکنش هایی هستند که سینتیکشون مشخصه . خیلی راحت می تونید سرچ کنید و پیدا کنید. می تونید از کتاب فرایند های پتروشیمی هم استفاده کنید.

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من یک وال از گمبیت دارم
در گمبیت وقتی می خواهیم مش یزنیم در جریان اشفته . می خواهیم مثلا در ورودی لوله مش ریزتر و در خروجی درشت تر باشه چون جریان توسعه یافته می شه .
چگونه باید این کار را بکنم؟
لبه پایینی و بالایی می خواهم از سمت راست 0.95 مش زده بشه مش 1000 در 40
میشه کمکم کنید ؟
از طرفی اصلا اگه مش ها یکسان باشه خطا داه ؟ یعنی اصلا به یک نسبت مساوی مش بزنیم
شما باید از دستور- Grid-checkهندسه مش را چک کنیدوحجم مشها باید طوری بررسی شود تا از عدم حجم های منفی جلوگیری سود وسپس با دستور Grid-scale-از ابعاد مش وهندسه مطمئن شوید
شاید پروزه زیر که با نرم افزار فلونت طراحی شده واستون مفید باشه البته در خصوص ایستگاه تقلیل فشار است

http://www.4shared.com/document/xGC-MsZG/SAYESH-FITING.html

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترجیحا هیدروکربنی باشه

سلام

برای شبیه سازی باcfd شما میتونیدمدلسازی در فرایندهای جداسازی یا انتقال حرارت درپره ویا *****ها استفاده کنید فکر کنم دست شما در این مورد باز باشد بااین وجود فکر کنم فرایندهای زیر که در پتر وشیمیها صورت میگیرد واستون مفید باشد
http://www.4shared.com/document/yoARcJ-N/Petroshimi.html

mim.shimi

کاربر فعال
سلام ....
کسی میتونه انواع فرایندهای هیدروژنی برای بهبود نفت سنگین رو نام ببره ....
اگر کتابی هم هست عنوان کنه متشکر میشیم.

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام ....
کسی میتونه انواع فرایندهای هیدروژنی برای بهبود نفت سنگین رو نام ببره ....
اگر کتابی هم هست عنوان کنه متشکر میشیم.

فراوری با هیدروژن
عمل آوری با هیدروژن
کراکینگ هیدروژنی یا همون هیدرو کراکینگ
ریفورمینگ

کتب پالایش نفت، فناوری و اقتصاد همه این فرایندهارو کامل توضیح داده. کتاب انگلیسی اون تو باشگاه هست و ترجمه اونم هم انتشارات دانشگاه تهران هست. میتونید هم از انتشاراتش و هم از سایت ادینه بوک تهیه کنید.
موفق باشید.

بالا