درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

minoo_s

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام اگر مقاله اي در مورد تقطير سه جزئي و كلا فرآيند تقطير چندجزئي داريد بگيد مرسي.:)
:gol:

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام به شما.منم تااااااااااازه واردم.
یه سوال در مورد مهندسی شیمی داشتم میخواستم بدونم برای اینکه این رشته رو انتخاب کنم حتما باید رشته دبیرستانیم ریاضی باشه؟
کسی که رشتش تجربیه میخواد بیاد این رشته باید چیکار کنه؟:smile:

سلام
این رشته یکی از زیر مجموعه های گروه ریاضی و فنی و شما حتماً باید در این گروه امتحان بدهید.
دانشجوی مهندسی شیمی باید پایه قوی ریاضی داشته باشد. متاسفانه اسم این رشته به شدت گمراه کننده است.
:razz:

در این رشته مجموعاً 20 واحد شیمی ارایه می شود در حالی که برای تقریباً تمام دروس دانش ریاضی ضروری ست.:smile:

برای شما تنها راه تغییر گروه امتحانی از تجربی به ریاضی است.:)

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال مهم و فوری دارم!

کسی میدونه استاندارد BESN چیه و چطور میشه بهش دسترسی پیدا کرد؟

naeim2000man

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی از بین مهندسین شیمی هست که برای کنکور ارشد جزوه ها و ازمونای پارسه استفاده کنه؟
من نیاز به جزوات پارسه دارم اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم منم جزوه های ماهان و دارم و میتونم در اختیارتون بزارم;)

bergostovan

عضو جدید
كمممممممممممممك

كمممممممممممممك

سلام
من عضو جديد اين فرومم و از شما عزيزان يه كمك ميخواستم :smile:
من بايد يه مقاله در مورد تجزيه مقادير بسيار كم تحويل بدم ميشه كمكم كنيد البته اگه فارسي باشه خيلي بهتره:gol:

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام
من عضو جديد اين فرومم و از شما عزيزان يه كمك ميخواستم :smile:
من بايد يه مقاله در مورد تجزيه مقادير بسيار كم تحويل بدم ميشه كمكم كنيد البته اگه فارسي باشه خيلي بهتره:gol:
من خودم این ترم آز. شیمی تجزیه مهندسی شیمی داشتم و آخرش باید یک کنفرانس روی یه موضوع از انواع شیوه های تجزیه_اونم برای تجزیه یک ماده خاص_ ارایه میکردیم؛ که من ردیفش کردم;)
بنظرم شما باید "تجزيه مقادير بسيار كم" رو ناخداگاه به یکی از انواع روشهای تجزیه ربط بدید؛
مثلا بگید با "فلان" شیوه تجزیه که با "این" Method انجام میشه و دقت بالا و خطای اندکی داره در اندازه گیری "این" مواد!
من به شما Iodometry (یدومتری) رو توصیه میکنم که در دسته تیتراسیونهای اکسایش-کاهش قرار میگیره؛
به این صفحه برای آشنایی با این روش سر بزنید:

از مزایای این روش:
سهولت اجرا، سرعت انجام و ارزانی مواد اولیه است.
ببینید اینها چطورند فعلا.....من در جزوه آز. تجزیم بازم توضیح روی این روش دارم؛
شاید بتونم کمکتون کنم در این مورد.

daddy

عضو جدید
سوال بر باره عملیات سر چاهی قبل از انتقال نفت

سوال بر باره عملیات سر چاهی قبل از انتقال نفت

سلام

من در باره عملیان بهره برداری یعنی عملیات سر چاهی که بر روی نفت انجام میشه اطلاعاتی بدونم! میتونید کمکم کنید؟ عملیاتی که در همون سایت بهره برداری یعنی قبل از انتقال به لاین اصلی انتقال

عملیات گاز زدایی / نمک زدایی / آب زدایی / تصفیه و.... هر کاری که انجام میشه
ممنون میشم کمکم کنید

daddy

عضو جدید
سوال در باره عملیات بهره برداری

سوال در باره عملیات بهره برداری

سلام

من در باره عملیان بهره برداری یعنی عملیات سر چاهی که بر روی نفت انجام میشه اطلاعاتی بدونم! میتونید کمکم کنید؟ عملیاتی که در همون سایت بهره برداری یعنی قبل از انتقال به لاین اصلی انتقال

عملیات گاز زدایی / نمک زدایی / آب زدایی / تصفیه و.... هر کاری که انجام میشه
ممنون میشم کمکم کنید

atel715@yahoo.com

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام.من به یک تحقیق فوری درباره ی "پیل های سوختی هیدروژنی" نیاز دارم.اگر کسی از دوستان کسی اطلاعاتی دارد. به من ایمیل بزند. پیشاپیش از حس همیاری شما متشکرم

شبيه سازي پيل سوختي اکسيد جامد لول هاي با سوخت هيدروژن
دانلود

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام
یه کتاب درمورد Plant Engineeringارائه می کنین که جدیدباشه؟

به به جناب جان زینک عزیز.تالار میم شیمی رو مزین فرمودین با تشریف فرماییتون.کجایی برادر؟کم پیدایی؟

ببین این کتابا به دردت میخوره؟

Process Plant Design: Project Management from Inquiry to Acceptance
by Frank Peter Helmus

دانلود

ِِدانلود

دانلود

تفاوت فلاش درام و ناک اوت درام رو می خواستم؟
مثلاً اینکه میگن دستگاه در حالت فلاش درام یعنی چی؟
اگه توضیحی در این باره بدین ممنون میشم.

heical

عضو جدید
سلام دوستان.
من دو سری دیتا دارم که مربوط به دو تا آزمایش مختلفه و اونها رو به صورت نمودار رسم کردم.حالا می خوام در هر نقطه از این نمودارها , 2 نمودار رو با هم مقایسه کنم و ببینم آیا واقعا از لحاظ آماری اینها با هم تفاوت دارن یا نه. قاعدتا باید از ANOVA استفاده کنم ولی متاسفانه هیچ پیش زمینه ای در این مورد ندارم. میشه راهنمایی کنید که باید چکار کنم؟
خیلی از محبتتون ممنونم:gol:.

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لطفاکمکم کنید نیاز فوری به توضیحاتی از فسفر سرخ

لطفاکمکم کنید نیاز فوری به توضیحاتی از فسفر سرخ

در زمینه فسفر سرخ اطلاعات در چند صفحه نه کوتاه و مختصر ok

Schneider

مدیر بازنشسته
آخرین ویرایش:

Schneider

مدیر بازنشسته
The Practical Handbook of Machinery Lubrication
L. Leugner
Publisher: Maintenance Technology Internation
Publish Date: 2005
Tribology Data Handbook
E. Richard Booser
Publisher: CRC Press
Publish Date: 1997
سلام.
با تشکر.اگه ممکنه کتابهای بالا رو هرکس می تونه پیدا کنه
کتابایی که گفتی در اینترنت نیستند اما مشابهشون هست؛
Lubrication and Reliability Handbook
by M J NEALE

درباره این کتاب برو به:​
لینک دانلود:​

این کتاب هم فکر کنم براتون جالب باشه؛​
Handbook of Lubrication and Tribology
(احتمالا!)by E. Richard Booser
لینک دانلود؛
بعد از دانلود کردن کتاب دوم لطفا برگردید اینجا و نام کامل کتاب و نویسنده رو بگید و اینکه آیا بدردتون خورد یا نه؛
با تشکر​

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با چی می شه HF درست کرد؟
من شنیدم یه سنگ رو با آب قاطی می کنن HF تولید می شه.
یک کمی توضیح بدید

CaliRira

عضو جدید
فرآیند تولید رنگ های صنعتی

فرآیند تولید رنگ های صنعتی

سلام من دانشجویه رشته مهندسی شیمی گرایش پالایش هستم می خواستم بدونم که کی در مورد ساخت و ساز رنگ های صنعتی اعم از رنگ اتومبیل ویا رنگ ترافیک ویا رنگ های دریایی مطلب داره ممنون میشم اگه کسی بزاره

:gol::gol::gol::gol:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام
با چی می شه HF درست کرد؟
من شنیدم یه سنگ رو با آب قاطی می کنن HF تولید می شه.
یک کمی توضیح بدید

معمولا در جوشکاری مورد استفاده قرار میگیرد، یک نوع سنگ می باشد که به رنگ زرد روشن رو در آب ریخته و به صورت محلول در اب در می آید مانند اب و گچ که باعث تولید این گاز میک ند، ولی روش هایی دیگری هم موجود می باشد که باید از افرادی که در آزمایشگاه هستن کمک بگیرید.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا در جوشکاری مورد استفاده قرار میگیرد، یک نوع سنگ می باشد که به رنگ زرد روشن رو در آب ریخته و به صورت محلول در اب در می آید مانند اب و گچ که باعث تولید این گاز میک ند، ولی روش هایی دیگری هم موجود می باشد که باید از افرادی که در آزمایشگاه هستن کمک بگیرید.

ببخشید در چه روش جوشکاری مورد استفاده قرار می گیره که ما خبر نداریم!!؟
همین سنگ رو می خواستم بدونم اسمش چیه، از کجا می شه تهیه کرد؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ْلام
من یه مقاله در مورد یکی از این دوتا زیری میخوام

1- شیرین سازی گاز که در حد توان فرمول سازی و اثبات باشه و ...

2- یه مقاله خوب و مفید درباره یکی از نرم افزارای مهندسی شیمی که نسبتن کامل هم باشه

مرسی پیشاپیش

13650811

عضو جدید
با سلام. یک مقاله در مورد کنرل کننده ی P می خوام. خیلی هم عجله دارم. تورو خداااا کمکم کنیید. ممنووووون.

13650811

عضو جدید
سلام من عضو جديد باشگاه هستم.
خوشحال می شوم به شما دوستان در زمينه پروژه هایتان کمک کنم.
اگر خودم هم نتوانستم دوستان زيادی برای اين منظور سراغ دارم.

سلام. خوش اومدین. من یه پروژه در مورد کنترل ارتفاع تانک با استفاده از کنترل کننده ی P (تناسبی) دارم/ یه مقاله ی 15 صفحه ای راجع بهش میخوام. متونید کمکم کنید؟ خیلی ممنووونمیشم. خیلی هم عجله دارم. سپاس.:gol:

moradipour_f

عضو جدید
ارتباط NPSHR با دبي

ارتباط NPSHR با دبي

وجه مشترك NPSHR با NPSHA وابستگي هر دو آنها به دبي جريان مايع است . با اين تفاوت كه اگر NPSHR با افزايش دبي افزايش مي يابد ، NPSHA با افزايش دبي كاهش مي يابد . به دليل همين تفاوت رفتاري است كه مي توان گفت يكي از عوامل اصلي بروز كاويتاسيون در پمپ هاي گريز از مركز بالا بودن دبي جريان است .

اين جمله رو در مهندسي مكانيك سيالات خوندم ولي در فرمولي كه از NPSHR دارم هيچ اثري از دبي نمي بينم كسي مي دونه ارتباط NPSHR و NPSHA با دبي چيه؟

sedre

عضو جدید
می خواستم راجب استایرن بوتادین رابر و واکس .اسفالتن .رزین بدونم هرچی بیشتر بهتر.
ممنون

بالا