درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

hex6789

عضو جدید
سام علیک
دوستان عزیز دنبال مقاله ای با عنوان:
IN-LINE MONITORING OF TOMATO CONCENTRATE PHYSICAL PROPERTIES DURING EVAPORATION
می گردم. محل اصلیش کتابخونه آنلاین Wiley هستش که متاسفانه بهش دسترسی ندارم. آدرسش:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1745-4530.2006.00085.x/abstract

ممنون می شم اگه کسی بتونه دانلودش کنه برام. ;)

• Like
واکنش ها: Beat

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سام علیک
دوستان عزیز دنبال مقاله ای با عنوان:
IN-LINE MONITORING OF TOMATO CONCENTRATE PHYSICAL PROPERTIES DURING EVAPORATION
می گردم. محل اصلیش کتابخونه آنلاین Wiley هستش که متاسفانه بهش دسترسی ندارم. آدرسش:
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1745-4530.2006.00085.x/abstract

ممنون می شم اگه کسی بتونه دانلودش کنه برام. ;)

بفرما:

پیوست ها

• j.1745-4530.2006.00085.x.pdf
    317.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

RISK ANALYSIS

عضو جدید
کتب اقای دکتر مهدی گوهررخی بقول معروف غول شبیه ساز رو معرفی میکنم.عامیانه هم نوشته شده حوصلتم سر نمیره.اطلاعات بیشتر خواستی در خدمتم

amir4924

عضو جدید
با سلام
این توضیحات مفید بود ولی اگر بخوام خیلی ساده توضیح بدم باید گفت:شما به طور مثال در یک برج دما را در یک قسمت اندازه گیری کرده و به اتاق کنترل می فرستید و این دما برای یک ولو که جریان بخار به برج را کنترل می کند فرستاده میشه و از روی دما فلوی بخار را کم یا زیاد میکنه یعنی شما از روی دما روی فلو کنترل انجام دادید که به این لوپ cascade گفته میشه.Untitled.png

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان.میدونم که بدقولی کردم اما دیر گذاشتن بهتر از هرگز نگذاشتنه.;)
اینا آزمونای 25% اول و 25% دوم پارسه هست.یکم حجمشون زیاده چون کیفیت عکسها بالا هست.امیدوارم مفید باشه.
موفق باشید.
دعا یادتون نره.

پیوست ها

• azmoon 25% aval.pdf
    5.6 مگایابت · بازدیدها: 0
  • azmoon 25% dovom.pdf
    5.8 مگایابت · بازدیدها: 0

etitakan

عضو
راجع به شعاع هیدرولیک یه توضیح بدین؟؟؟
چه موقع از شعاع هیدرولیک استفاده می شود؟
هر وقت سطحح مقطعمون گرد نباشد از شعاع هیدرولیک استفاده میشه؟
سطح مقطع گرد باشد ولی تمام آن تخیس نشود شعاع هیدرولیک استفاده می شود؟
سطح تقسیم برمحیط ؟؟؟ چه موقع 4تا سطح تقسیم بر محیط می شود؟
سطح تقسیم بر محیط، سطح چه سطحی هست ؟سطح خیس یا خشک؟؟محیط چه محیطی هست،محیط محاط شده یا محیط محیط؟؟؟یعنی محیط داخلی کانال یا محیط خارجی کانال؟؟؟

تو برج های pack سطح خیس شده چگونه حساب می شود؟؟؟؟
اگه در برج پر شده سطح خیس شده از تخلخل به دست می آید چگونه تخلخل برج حساب می شود؟ محیط در برج پر شده چه تعریفی دارد؟

در این رابطه:

هم از رابطه ی زیر بدست میاد که تو این رابطه λ یه ثابت تجربی هست:
s=(h[SUB]f[/SUB]/l)=λv[SUP]2[/SUP]/2g

hf ضریب اصطکاک هست؟؟؟از دیاگرام مودی به دست می آید(ضریب تجربی هم دارد در فرمول ضرب شود با توجه به جنس کانال)؟؟؟

تو مخرج hf چیه؟؟

ممنون:gol:

amir ghasemian ،اکسل حل شد؟

راجع به شعاع هیدرولیک مراجعه کنید به کتاب استریتر فصل 6ام.شعاع هیدرولیکی یه رابطه هست که تعریف شده ومفهوم فیزیکیش همون تعریف ریاضیش هست و در مورد کانالها استفاده میشه .رابطه ای که پس از ساده سازی برای تلفات در کانالها بدست میاد به صورت زیر هست:
Losses=τLP/ƔA
و در این رابطه نسبت A/P را شعاع هیدرولیکی نامیده اند.
توی رابطه ی شعاع هیدرولیکی Aمساحتی هست که جریان عبور میکنه.
و در مورد S توی رابطه ای که فرموده بودید:تعریف S:افتها در واحد وزن در واحد طول کانال با شیب کف کانال می باشد.این شیب همچنین شیب سطح آب که موازی کف کانال است نیز می باشد.
تو مخرج hf چیه؟؟: در مخرج L هست
hf ضریب اصطکاک نیست.افت هد ناشی از اصکاک است گه از رابطه ی زیر بدست میاد:
h[SUB]f[/SUB]=ƒLv[SUP]2[/SUP]/2Dgکه در این رابطه ƒ ضریب اصطکاک است که از دیاگرام مودی بدست میاد و D قطر داخلی میباشد.

navid.orturk

اخراجی موقت
ای مهندسین شیمی کمک!!!!!!!!!!

ای مهندسین شیمی کمک!!!!!!!!!!

وقتی دو تا میله مسی و روی رو داخل اسید می ذاریم چه جوری برق تولید می کنه؟البته ببخشینا من رشته ام شیمی نیس و فوضولیم گل کرده گیر دادم می خوام بدونم چه جوری دو تا میله مسی و روی رو داخل اسید برق تولید می کنن!البته می دونم این سوالا برای شما پیش پا افتاده و خنده داره .خلاصه به بزرگواری خودتون ببخشین و لطف کنین به سوالم جواب بدین. ممنون اولوروم!

no0oshin8

عضو جدید
کدام نرم افزار cfd برای پدیده های انتقال جرم مناسب است ؟

کدام نرم افزار cfd برای پدیده های انتقال جرم مناسب است ؟

برای شبیه سازی انتقال جرم در ساختار های مهندسی بافت نیاز به یه نرم افزار شبیه ساز دارم . به نظر شما کار با کدام نرم افزار ساده تر و البته دقیق تر ومطمئن تر است ؟

ceaselife

عضو جدید
  • Like
واکنش ها: Beat

pegah.a

عضو جدید
سلام
بچه ها من ثوابت آنتوان برای ماده اتانون رو میخوام
من نتونستم پیداش کنم.خیلی زود میخوامش.مرسی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من ثوابت آنتوان برای ماده اتانون رو میخوام
من نتونستم پیداش کنم.خیلی زود میخوامش.مرسی

سلام . این فایل رو دارم.ببینین شاید بتونین تو این پیدا کنین.خودم که نتونستم.

پیوست ها

• ضرايب معادله آنتوان براي محاسبه فشار بخار.pdf
    717.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohamad.63

کاربر فعال
برای شبیه سازی انتقال جرم در ساختار های مهندسی بافت نیاز به یه نرم افزار شبیه ساز دارم . به نظر شما کار با کدام نرم افزار ساده تر و البته دقیق تر ومطمئن تر است ؟
نرم افزار comsol multiphysics یه نرم افزار خیلی خوب برای شبیه سازی FEM هستش که خیلی راحت به صورت دو بعدی هم میتونید ازش استفاده کنید اگه یه سرچ کنید آخرین ورژن (4.3) هم برای خرید و هم برای دانلود تو سایت های فارسی زیاد هست. یاد گرفتنش هم خیلی سخت نیست مثال های حل شده خوبی همراه خود نرم افزار هست

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
وقتی دو تا میله مسی و روی رو داخل اسید می ذاریم چه جوری برق تولید می کنه؟البته ببخشینا من رشته ام شیمی نیس و فوضولیم گل کرده گیر دادم می خوام بدونم چه جوری دو تا میله مسی و روی رو داخل اسید برق تولید می کنن!البته می دونم این سوالا برای شما پیش پا افتاده و خنده داره .خلاصه به بزرگواری خودتون ببخشین و لطف کنین به سوالم جواب بدین. ممنون اولوروم!

ببينيد فرايند خورده شدن يک فلز يعني آزاد شدن الکترون روي همون فلز حال اگه شما اين الکترون رو بگيريد و از يه مدار بسته عبور بديد و برسونيد به فلز ديگه مدار کامل ميشه و اون فلزي که الکترون داده (روي) خورده ميشه و از بين ميره، اما اون يکي فلز که الکترون دريافت ميکنه (مس) خورده نميشه ديگه و سالم ميمونه.

مهم حرکت اون الکترونه هست که ميشه جريان الکتريسيته و ميتونه در مقياس توليد زياد کارهاي بزرگ هم انجام بده مثلا لامپي روشن کنه و موتوري رو به حرکت دربياره و بعد بره برسه به مس

rostamani

عضو جدید
کمک کمک کمک مهندسین شیمی کمک

کمک کمک کمک مهندسین شیمی کمک

میخواستم بدونم دستگاه HPLC و GC در مهندسی شیمی کاربرد دارهبرای کارآموزی بهم این موضو عو دادن اداره تحقیقات کشاورزی کارآموزی میرم مسئو ل بخش روی تنش گیاه کار میکنه

amir4924

عضو جدید
با سلام.خدمت شما عرض کنم از این دو دستگاه در آزمایشگاه های صنعتی برای آنالیز استفاده میکنن ولی مربوط به رشته شیمی محض و کاربردی میشه و کسانی که از این رشته ها وارد صنعت نفت برای کارآموزی میشن در آزمایشگاه ها با این دو دستگاه آشنا میشن.
به نظر بنده برای یک مهندس شیمی مطالب مهمتری برای کارآموزی وجود داره که انتظار میره در کارآموزی فراگرفته بشه.
موفق باشید

ali.iut

عضو جدید
تغییر رشته

تغییر رشته

سلام.من میخوام تغییر رشته بدم.از مهندسی شیمی به مکانیک(علاقم طراحی جامداته).میخواستم بدونم مهندسای م.شیمی تو صنعت چی کار میکنن.یعنی چقدر از درسایی که خوندن استفاده میکنن.درسته که اکثرا اپراتور میشن؟
من بیشتر به خاطر علاقم میخوام تغییر رشته بدم.از این نظر با اینکه موازنه رو با نمره ی خوب پاس کردم اما برام مثل درسای دیگه بود .اما مقاومت مصالح رو دوست داشتم.در اصل من به فیزیک علاقه دارم.هر چی فیزیک بیشتری داشته باشه بیشتر دوسش دارم.به نظرتون درسای دیگه ی م.شیمی چقدر توش فیزیک داره؟:smile:
با تشکر از راهنمایی تون:)

بالا