درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

رحیم10

عضو جدید
مقاله

مقاله

مقاله در مورد فرایند خشک کن ها در کارخانه سیمان..............نیاز ضروری

javahery

متخصص هایسیس
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تاپیکی خیلی خوبیه .....خوشحالم که می تونیم با هم تبادل نظر کنیم

akbarpour

کاربر فعال
تغییرات فلش پوینت

تغییرات فلش پوینت

دوستان سلام
یکی از مباحثی که در خصوص حلال ها و جود دارد نقطه اشتعال (flash point) انها می باشد به نظرم باید موادی وجود داشته باشد که بتوان با اضافه کردن آنها به حلال فلش پوینت انها تغییر کند اگر در اینخصوص کسی اطلاعاتی یا منابعی دارد لطفا در اینخصوص مساعدت کند - متشکر

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پارسال 4 ماه خواندم به صورت خود خوان بدون ازمون بدون کلاس.رتبم 1150 شد.پس اگه پایه متوسطی دارین مثل من و از تحصیلتونم 2 3 سال میگذره نقاط ضعفتون رو با کلاس تقویت کنین یا حداقل ازمونم بدین تا رتبتون مثل من نشه!.

fulcrum

عضو جدید
سلام علیکم
به نظرم پارسه جامعه آماری خوبی حداقل برای رشته ما نداره
سال قبل جامعه آماریش حدود 1100 بود که خیلی کمه!

کیا شروع کردن برای امسال خوندن؟بیاین برنامه رفع اشکال هم بزاریم که به هم کمک کنیم.مثلا آخر هر هفته
موافقم :D
منم از فردا می خواهم شروع کنم به مطالعه اگه خدا بخواد ،می گم تا اخر تیر جرم و سیالات و ترمو 1 بخونیم رفع اشکال کنیم چطوره؟
علیکم السلام

سلام بچه هامیخوام برم برای حرارت -ریاضی-جرم مدرسان شریف بخرم به نظرتون چه طوره ؟میشه روش حساب کرد؟
من راستش از رفقام پرسیدم که دو رقمی بودن گفتند راهیان بخون ، توی ترمو و حرارت دو تا شون گفتند پوران.خودمم همینا رو گرفتم و به جز کتاب بهمنیار جرم بقیه رو از اینا می خونم فقط ! یه چیز به نظر من کتاب اونقدرها هم مهم نیست مهم خود فرده البته کتابا همونطور که دوستمون گفت بیشتر بدرد کسایی می خوره که پایه و اشراف روی دروس کارشناسی دارند و گرنه بحث رفرنس پیش میاد و ... خدا صبرش بده:D
منم امسال شروع کردم به خوندن.با این برنامه ی رفع اشکال خیییییییییییییییلی موافقم
رفع اشکال که انشالله خوبه فقط برنامشو حالا چطور اجرا باید کنیم ؟ بلد جمع کی هست ؟

دوستان من واقعا گیج شدم، زمانی که میخواستیم کنکور کارشناسی شرکت کنیم، تو شهر یه وحدت رویه ای وجود داشت که مثلا میگفتن فلان اموزشگاه خوبه! ولی حالا گیر کردی بین چند تا اسم: پارسه، ماهان، اکسین، سنجش و دانش، مدرسان شریف و...
من دیروز پارسه ثبت نام کردم ازمون هاش فقط 490 هزار تومن شد کتاباشم گفتند تا نیمه ی مرداد می دن که جدا 180 تومنه یعنی روی هم 670 در مورد کلاس ها من شخصا به کلاس اعتقاد ندارم پارسالم از دوستان یکی رفته بود کلاسای پارسه شرکت کرده بود توی ترمو اونو زیر 50 زد.اما تا جایی که شنیدم کلاسای پارسه خصوصا اونایی که تضمینیه خوبه. برای غیر تهرانی ها هم کلاساشو انلاین به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می کنه بیشتر هم جنبه ی تست و رفع اشکال داره.
مدرسان دوستان من توی پلیمر همشون هستند تقریبا مهندسای شیمی که من می شناسم دور و ورم به جز یه اکسین و یه ماهان همه اومدند پارسه بچه های پارسال ما هم همه پارسه بودند
من خودم سوالای 5 سال اخیر ازمون های پارسه رو از یکی از دوستام گرفتم به هماره خلاصه برداری های رفیقمو از راهیان و پارسه به نظرم زیاد درگیر این مسائل نشو به یه موسسه اعتماد کن (گرچه پارسه یکم موجه تر هست) فوقش خراب کنیمم دیواری کوتاه تر از اینا نیست می ندازیم گردن اینا خراب کردنمونو :D
سلام
هر كس اين پست رو خوند بدونه من يكسال جون كندم ولي انگيزه نبود معدلم 18.5 بود ولي انگيزه نداشتم با اينكه يك سال و نيم شبانه روزي تست ميزدم اونقدر تست زده بودم كه ميدونستم چي قراره امسال بياد ولي انگيزه نداشتم
انگيزه نداريد خودتون رو اذيت نكنيد اينم يه نصيحت دوستانه
رتبت چند شد عزیز؟
می گم اخوی خدا رحم کرد شما انگیزه نداشتی که 1.5 سال شبانه روز تست می زدی و گرنه انگیزه داشتی با این پشتکار خدای ناکرده هلاک می شدی.خب انگیزه نداشتی چی باعث می شد تست بزنی؟چرا تست می زدی سربازی ای کار ازادی جایی می رفتی با این سخت کوشی الان وضعت توپ بود:D

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز
سلام در مورد "خشک کن رتاری" اگه مطلبی دارید کمکم کنید ممنون میشم

خشک کن دوار = ROTARY DRYER

خشک­ کن دوار شامل یک استوانه­ ای است که در جهت مناسب می­چرخد و به طور معمول با افق زاویة کمی دارد.

طول استوانه 4 تا بیش از 10 برابر قطرش می­باشد که ممکن است از 3/0 تا 3 متر تغییر کند. مواد جامد تغذیه شده

به انتهای هر سیلندر وارد می­شود و به واسطة سه خاصیت چرخشی، اختلاف ارتفاع و شیب استوانه، محصول تمام

شده از قسمت دیگر تغذیه می­کنند.

خشک کنهای دوار به سه گروه تقسیم می­شوند:

1) مستقیم

2) غیرمستقیم، مستقیم

3) غیرمستقیم

روش مستقیم روشی است که وقتی تبادل مستقیم حرارت بین جریان مواد جامد صورت می­گیرد موچب افزایش یا کاهش

دمای جامدات می­شود و روش غیرمستقیم روشی است که گرمای ملایم جدا شده از برخورد فیزیکی مواد جامد با دیوار یا

لوله فلزی باشد.

خشک­کن دوار:یکی از مهمترین خشک­کن­هایی است که برای خشک کردن مواد جامد گرانول که می­توانند جریان آزاد داشته

باشند و در اثر پاشیدن و به هم خوردن عمل خرد شدن قابل ملاحظه­ای صورت نگیرد.

اگر خشک کن دوار مجهز به دستگاه مخصوصی که کیکهای جامد را می­شکنند باشند، می­توانند مواد خیلی چسبنده را هم

به خوبی خشک کنند. در مورد خشک کردن مایعات غلیظ، مواد گلی شکل، مواد خیلی چسبنده و صمغی و موادی که به

کندی خشک می­شوند مناسب نمی­باشند به علاوه مواد گوگردی و یا مواد سبکی که براحتی توسط جریان هوا حمل می­شوند.

خشک­کن­های دوار برای خشک­کردن کودهای شیمیایی از قبیل سولفات، فسفات، و نیترات آلونیوم و نمکهای پتاسیم، همچنین

موادی مانند مواد معدنی، شن، سنگ آهک، خاک رس ....

زمان خشک شدن در این خشک کنها معمولاً بین 5 دقیقه تا 1 ساعت و ظرفیت آنها بین چند صد کیلوگرم تا چند صدتن تغییر

می­کند.

ساختمان شماتیک یک خشک­ کن دوار:

یک خشک­کن دوار شامل یک پوسته استوانه­ای چرخنده به صورت افقی و با کمی شیب به سمت قسمت خروجی خوراک

می­باشد.

خوراک مرطوب از یک انتهای استوانه وارد و از انتهای دیگر محصول خشک شده خارج می­شود، هنگامیکه استوانه می­چرخد پرده-

­های بالا برنده مواد جامد را بالا می­برند و به داخل هوای داغ در حال جریان می­پاشند و درنتیجه سطح مواد جامد به طور کامل در

معرض هوای داغ قرار گرفته و عمل خشک شدن به طور مؤثرتری انجام میگیرد. در محل ورود خوراک چند پره مارپیچی قرار دارد

که به جلو راندن خوراک کمک می­کند تا به پرده­های اصلی برسد.

در محیط­های مرطوب لازم است که هوای خنک ورودی تا حدی رطوبت زدایی شود که این کار را می­توان توسط برج جذب و در

مجاورت کلسیم کلراید انجام داد. دستگاه­های فرعی این خشک کن عبارتند از: گرم کن هوا با شعله مستقیم و یا غیرمستقیم،

کانال تنظیم کردن مقدار هوا، دستگاه جمع­­آوری غبارات و فن­ها، همچنین یک سیستم نوار نقاله برای انتقال ذرات ورودی و خروجی

در بعضی موارد به یک سیستم اتوماتیک چکشی نیاز است تا موادی را که روی بالا برنده به صورت کیک قرار می­گیرند خرد کند.

تئوری خشک­ کن­های دوار:

اگر انتقال حرارت مستقیماً از فاز گاز به فاز جامد صورت گیرد آن را از نوع حرارت مستقیم و اگر انتقال حرارت از لوله­های بخار به

مواد جامد انجام گیرد آنرا از نوع حرارت غیرمستقیم گویند.

در صورتی که جهت جریان فاز گاز و فاز جامد هم جهت لاشند آنرا فواری واگر مخالف جهت هم باشند آنرامتقابل گویند. بر این

اساس خشک­کن­های دوار به چهار گروه زیر تقسیم می­شوند.

1) حرارت مستقیم، جریان متقابل:

برای موادی که باید تا دمای بالاتر گرم شوند مانند مواد معدنی، شن، سنگ آهک، خاک رس و غیره از جریان مستقیم گاز داغ

استفاده می­شود. برای موادی که نباید تا دمای خیلی بالاتری گرم شوند مانند سولفات آلومینوم و شکر و محصولات کریستالی

مواد شیمیایی، از هوای گرم استفاده می­شود.

2) حرارت مستقیم، جریان فواری:

مواد جامدی که از آلوده شدن آن با گاز احتراق نگران نیستیم ولی باید تا دمای بالا گرم نشوند مانند سولفید آهن، سنگ گچ و

مواد آلی مانند ذغال سنگ احیا نشده و مواد کشاورزی، باید در خشک­کن موازی خنک شوند.

3)حرارت غیرمستقیم، جریان متقابل:

موادی نظیر پیگمانهای سفید که باید تا درجه حرارت بالا گرم شوند ولی در تماس با گاز نیابد باشند. ممکن است ساختمان خشک­کن

انتخاب شده از آجر نسوز ساخته شده باشد و به وسیله بخار داغ کاملاً احاطه شده باشد. در این حالت دبی جریان هوا را در مینیمم

مقدار خود نگه می­داریم زیرا در این حالت حرارت بوسیلة هدایت از پوسته و یا لوله­های مرکزی اعمل می­شود.

4) نوع مستقیم – غیرمستقیم:

این خشک­کن اقتصادی تر از خشک­کن مستقیم می­باشد و ممکن است برای موادی که در درجه حرارت بالا خشک می­شوند با استفاده

از لوله بخار بکار گرفته شوند. به عنوان مثال هوای داغ با درجه حرارت 1200 تا of 1400 آنرا ترک کرده و وارد فضای حلقه مانند شده

و در تماس با ماده جامد قرار می­گیرد . در دمای 140 تاfo170 آنرا ترک می­کنند. زغال سنگ خام کلاً به این روش خشک می­شوند بدون

آنکه مشتعل شوند و یا گرد و غبار آنها محترق شوند. قطر تقریبی این خشک کن تنها از 3 الی 10 (فوت) و طول آنها از 2 الی 100

فوت تغییر می­کند.

خشک­کن دوار مستقیم:

این نوع خشک کن معمولاً شامل یک استوانه فلزی ساده بود و برای درجه حرارتهای پایین و یا متوسط مناسب می­باشد. برای درجه

حرارتهای عملیاتی که در حد پایین می­باشد از فلزات با خواص مناسب آن را ساخته­اند.

خشک­کن لوله بخار غیرمستقیم:این نوع خشک­کن شامل یک استوانه ساده است که مجهز به یک، دو و یا سه ردیف لوله می­باشد و

در هنگام عملیات حاوی سیال حرارتی است و در داخل استوانه به صورت طولی نصب شده ­اند.

این نوع برای خشک­کن­هایی که دارای درجه حرارت بخار (سیال حرارتی) هستند مناسب می­باشد و برای خشک­ کردن موادی که به

آلودگی حساس هستند و نباید در تماس با گاز احتراق باشند کاربرد دارد.

خشک­کن کرکرده­ای:در این خشک­کن گاز در داخل بسته سیر لوله می­شود و مانند خشک­کن­های دوار مستقیم برای درجه حرارتهای

پایین و متوسط مناسب است.

خشک­کن مستقیم کرکره­ای:هوای داغ (یا هوای سرد) ازمیان کرکره­ها به داخل استوانه دوار دو جداره دویده می­شوند و از لای کرکره

­ها عبور کرده و به داخل بستر مواد جامد دمیده می­شود و در این حال استوانه یا شل می­چرخد وجود پره­های کرکره­ای مانند باعث

می­شود که هوای داغ به صورت یکنواخت به بستر مواد جامد رسیده و عمل انتقال حرارت و جرم بهتر صورت گیرد.

خشک­کن دوار غیرمستقیم لوله بخار:لوله­های بخار گرم کننده به صورت قرینه­وار و متحدالمرکز در یک دو و یا سه ردیف نصب شده ­اند

و همراه استوانه خشک کن می­چرخند این لوله­های بخارممکن است از نوع لولة ساده باشند که بخار در طول آن ضمن حرارت دادن

کندانس شده و این آب کندانس شده از طریق تله بخار دفع می­شود.

(تله بخار دارای این خاصیت هست که مایع را اجازه می­دهد که از آن عبور کرده و خارج شود ولی از خارج شدن فاز گازی ممانعت

می­کند.) هوایی که از خشک­کن خارج می­شود خارج می­شود تقریباً نزدیک به اشباع است زیرا مقدار هوایی که در این خشک­کن لازم

است، معمولاً خیلی کمتر از مقدار هوای مصرفی در خشک­کن­های نوع مستقیم است.

بخار داغ وارد لوله­ها شده و پس از کندانس شدن از آن خارج می­شود. جسم خشک شده از درون روزنه­هایی که در شل قرار دارند

خارج می­شود. این روزنه­ها دارای دیواره­هایی هستند که باعث می­شود عمق بستر در داخل شل همیشه به اندازه کافی باقی بماند.

این خشک­کن­ها به ویژه برای خشک کردن موادی مناسب است که زمان خشک کردن با شدت نزولی انها طولانی بوده و بتوان آنها

را در زمانی نسبتاً طولانی در یک دمای ثابت نگه داشت. دوران شل در ضمن اینکه موجب هم زدن مواد بستر شده و از ایجاد کیک

جلوگیری می­کند، باعث سهولت جریان بخار آب نیز خواهند شد و بدلیل اتلاف حرارتی پایین جریان هوای خروجی، راندمان بالاست

این خشک­کن برای موادی که نسبت به حرارت حساس هستند مناسب است.

زیرا که درجه حرارت ماکزیمم دقیقاً قابل کنترل می­باشد و این دما توسط دمای عامل گرم کننده (بخار) کنترل می­شود.

در این نوع خشک­کن­ها معمولاً خوراک مرطوب از طریق انتقال دهنده مارپیچی و یا ریزشی به داخل خشک­کن وارد می­شود و در خشک­

کن­های معمولی، محصول خشک شده در انتهای استوانه از لابه لای لوله های بخار به بیرون ریخته می­شود. بااین کار همچنین هوای

استفاده شده جهت خشک کردن و دیگر گازهای موجود ازداخل خشک­کن خارج می­شود. به دلایل زیاد جهت جریان کاز و مواد جامد

متقابل می­باشد.

محاسبه قطر خشک­کن

بادرنظر گرفتن روش چگونگی عملیات و میزان رطوبت قابل قبول برای محصول و دمای هوای خروجی مقدار هوای لازم و دمای ورودی

آن موازنه جرم و حرارت مشخص می­شود. سرعت هوا نبایستی خیلی زیاد باشد، زیرا در این صورت مواد جامد بیش از اندازه منتقل

می­شوند. برای مواد زبر و درشت (Coarse) تجربیات عملی مشخص کرده سرعت متوسطی برابر 5/2 برای هوای خروجی لازم است.

برای مواد زیر (پودری) سرعت خیلی کمتری لازم ایت. یک روش تجربی برای محاسبه سرعت هوا، برابر گرفتن آن با نصف سرعت

حد سقوط آزاد کوچکترین ذرات موجود در محصول است. سطح مقطع و قطر خشک­کن را با این فرض که سطح مؤثر برای جریان هوا

85% سطح کل است می­توان محاسبه نمود.

محاسبه طول خشک­کن :

اگر زمان خشک شدن را به طریقی بتوان تعیین نمود (در یک واحد خشک­کن موجود و یا در آزمایشگاه در تحت شرایطی که در خشک

اصلی موجود است) این زمان برای طراحی مکانیکی خشک­کنی که در زمان اقامت مواد درآن، مقدار کمی از زمان خشک شدن بیشتر

باشد مورد استفاده قرار می­گیرد. رابطه­ای که می­توان از آن استفاده نمود قبلاً ذکر شده است. مسئله مهم در ایفا یکسان بودن شرایط

در خشک­کن آزمایشگاهی و خشک­کن اصلی است و این بدان معنی است که زمان خشک شدن می­بایستی از روی یک خشک­کن مقیاس

صنعتی و با یک طرح بزرگ نیمه صنعتی تعیین شده باشد.

محاسبه طول خشک­کن مسئله ای است که تواماً با انتقال جرم و انتقال حرارت مربوط می­شود. روش محاسبه بعداً می­آوریم. کل تغییرات

مقدار زپرطوبت خوراک در خشک­کن به تعداد مناسبی تقسیم می­شود.

این تقسیمها شامل مراحل پیش گرم نمودن خوراک (که خوراک را به دمای حباب مربوط می­رساند) و مرحله خشک شدن با شدت ثابت

و بقیه تقسیمات (6 تا 10 قسمت) مربوط به مرحله خشک شدن با شدت نزولی می­شود. اگر محاسبات با استفاده از کامپیوتر انجام

شود می­توان تعداد تقسیمات را زیاد نمود و دقت محاسبات را افزایش نمود. طراح یک خشک­کن باید هر طراحی را با یک مسئله مجزا

و منفرد بداند، طرحهای دیگران تنها می­تواند، راهنمایی برای طراحی او باشد.

دمای خوراک و دمای هوا و دمای حباب مرطوب معلوم است انگاه طول قسمت پیش گرم نمودن خوراک و رساندن خوراک به دمای

حباب و قسمت خشک شدن با شدت ثابت با استفاده از ضرائب انتقال حرارت محاسبه می­شود (فرض می­شود که در قسمت پیش

گرم نمودن خوراک، خشک شدن صورت نمی­گیرد) برای محاسیه طول قسمتی از خشک­کن که درآن خشک شدن با شدت نزولی

صورت می­گیرد، ضریب انتقال جرم درواحد طول، بر حسب تابع از مقدار رطوبت لازم است. ضریب انتقال حرارت درسرتاسر خشک­کن

را می­توانیم ثابت فرض کنیم. شاید بهتر باشد نخست زمان خشک شدن تخمین زده شود و آنگاه طول خشک کن برای تامین زمان

فوق محاسبه شود. این روش محاسبه اساساً مشابه روش قبل است با این تفاوت که مراحل محاسباتی آن متفاوت است.

دمای ورودی

دمای خروجی

زمان ورود خوراك

66.6
48.3

بعد از 5 دقیقه

76.82
57.1

بعد از 10 دقیقه

65.52
53.82

بعد از 15 دقیقه

70
55.4

بعد از 20 دقیقه

79.4
58.6

« طراحی خشك کن دوار»

برای طراحی یک خشک­گن دوار باید موارد زیر را محاسبه کرد:

1) طول و قطر خشک­کن

2) شیب خشک­کن

3) مقدار هوای لازم برای عمل خشک­کردن

4) مقدار حرارت لازم

5) جهت جریان

6) تعداد دور استوانه در واحد زمان

برای بدست آوردن بالا بایستی یک سری معلومات داشته باشیم که عبارتنداز:

1) رطوبت و دمای هوای موجود

2) رطوبت و دمای هوای خروجی از گرمکن

3) رطوبت و دمای هوای خروجی از خشک­کن

4) رطوبت ماده ورودی

5) مقدار محصول در واحد زمان

6) میزان رطوبت محصول

خشک کن روتاری بهترین انتخاب برای برنامه های کاربردی با ظرفیت بالا هست که رطوبت ، شکنندگی بالا دارند . از جمله ویژگیهای

خشک کن روتاری کارایی بالا و عملکرد اسان و کنترل ساده است . آن بطور پایدار از غلطک و همگنی هوا برای عمل خشک کردن

استفاده می کند . خشک کن روتاری طراحی شده برای خشک کردن مواد چوبی که ترکیبی از وظایف خشک کردن و خنک کردن

می باشد ، بنابراین آن می تواند 30-50 % انرژی را ذخیره کند .

دستگاه های خشک کن گرفتن رطوبت از پودرهای خروجی از ماشین بچ بکار گرفته می شود. این دستگاه بصورت شفت زنده که

توسط بخار به دمای ۱۳۰ درجه و بالا تر می رسد . عمل خشک کردن سریع با اعمال انرژی بخار به جداره دوم که بطور کامل پوشش

داده شده اعمال می گردد.

عمل انتقال بخار به شفت دوار و دریافت کندانس بدون اتلاف بخار و خروجی به محیط کارگاه صورت می گیرد. این عمل با استفاده

از سیستم سیلینگ منحصر بفرد که توسط این شرکت ساخته و به مدت طولانی بر روی انواع دستگاههای خشککن نصب و تست

گردیده است ، انجام می گیرد . ایزوله بودن جداره دوم با عایق به ضخامت ۷ سانتی متر از اتلاف انرژی بطور محسوس و موثر کاسته

و موتور گیربکس بسیار قدرتمند ان قابلیت کارکرد بدون وقفه و ۲۴ ساعته آن را فراهم می کند.

کلیه مراحل از بدو ورود مواد اولیه بداخل خشک کن تا لحظه خروج قابل رویت بوده و در صورت درخواست سرعت روتور بوسیله اینورتر

قابل تنظیم می باشد . دستگاه با تابلوی برق شامل مدارهای قدرت و کنترل و سنسور های دما و فشار برای نظارت هر چه بهتر بر

اجرای پروسه تولید و همچنین سیستم کامل انتقال بخار و کندانس شامل کلیه شیرالاتvalves و تراپ ها steam traps و بای پس

و شیرآلات بازدید ارائه می گردد.

farid_ppe

عضو جدید
قربون ادم چيز فهم
دقيقا
اگه انگيزه داشته باشه ميتوني يك كتاب رو مثل نويسنده ش ياد بگيري
منظور farid_ppe این بود که انگیزه مهم ترین چیزه.شاید کم بخونی اما اگه با انگیزه بخوبی جوابی میده که نگو.منظور بدی نداشت.خودم توی کنکور شیمی رو همینجوری میخوندم.انگیزه اصل کار ما برای موفقیته.

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام علیکم

موافقم :D
منم از فردا می خواهم شروع کنم به مطالعه اگه خدا بخواد ،می گم تا اخر تیر جرم و سیالات و ترمو 1 بخونیم رفع اشکال کنیم چطوره؟

من راستش از رفقام پرسیدم که دو رقمی بودن گفتند راهیان بخون ، توی ترمو و حرارت دو تا شون گفتند پوران.خودمم همینا رو گرفتم و به جز کتاب بهمنیار جرم بقیه رو از اینا می خونم فقط ! یه چیز به نظر من کتاب اونقدرها هم مهم نیست مهم خود فرده البته کتابا همونطور که دوستمون گفت بیشتر بدرد کسایی می خوره که پایه و اشراف روی دروس کارشناسی دارند و گرنه بحث رفرنس پیش میاد و ... خدا صبرش بده:D
رفع اشکال که انشالله خوبه فقط برنامشو حالا چطور اجرا باید کنیم ؟ بلد جمع کی هست ؟

من دیروز پارسه ثبت نام کردم ازمون هاش فقط 490 هزار تومن شد کتاباشم گفتند تا نیمه ی مرداد می دن که جدا 180 تومنه یعنی روی هم 670 در مورد کلاس ها من شخصا به کلاس اعتقاد ندارم پارسالم از دوستان یکی رفته بود کلاسای پارسه شرکت کرده بود توی ترمو اونو زیر 50 زد.اما تا جایی که شنیدم کلاسای پارسه خصوصا اونایی که تضمینیه خوبه. برای غیر تهرانی ها هم کلاساشو انلاین به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می کنه بیشتر هم جنبه ی تست و رفع اشکال داره.
مدرسان دوستان من توی پلیمر همشون هستند تقریبا مهندسای شیمی که من می شناسم دور و ورم به جز یه اکسین و یه ماهان همه اومدند پارسه بچه های پارسال ما هم همه پارسه بودند
من خودم سوالای 5 سال اخیر ازمون های پارسه رو از یکی از دوستام گرفتم به هماره خلاصه برداری های رفیقمو از راهیان و پارسه به نظرم زیاد درگیر این مسائل نشو به یه موسسه اعتماد کن (گرچه پارسه یکم موجه تر هست) فوقش خراب کنیمم دیواری کوتاه تر از اینا نیست می ندازیم گردن اینا خراب کردنمونو :D
رتبت چند شد عزیز؟
می گم اخوی خدا رحم کرد شما انگیزه نداشتی که 1.5 سال شبانه روز تست می زدی و گرنه انگیزه داشتی با این پشتکار خدای ناکرده هلاک می شدی.خب انگیزه نداشتی چی باعث می شد تست بزنی؟چرا تست می زدی سربازی ای کار ازادی جایی می رفتی با این سخت کوشی الان وضعت توپ بود:D
من متوجه این قسمت از حرفتون نمیشم.
"رتبت چند شد عزیز؟
می گم اخوی خدا رحم کرد شما انگیزه نداشتی که 1.5 سال شبانه روز تست می زدی و گرنه انگیزه داشتی با این پشتکار خدای ناکرده هلاک می شدی.خب انگیزه نداشتی چی باعث می شد تست بزنی؟چرا تست می زدی سربازی ای کار ازادی جایی می رفتی با این سخت کوشی الان وضعت توپ بود:D"
یعنی چی؟یعنی دوسته ما الکی گفته؟من راستش از لحنتون خوشم نیومد یجور دوپهلو حرف زدین.هرکس هرچی توی این پست میگه برای راهنماییه دیگرانه.قرار نیست ما بیایم تحلیلشون کنیم و نقد کنیم و حتی پیشنهاد بدیم.خداروشکر همه عاقلن.میدونن منظور از حرفا چیه.

chem.engineer

عضو جدید
باشه
انگار شدیم سه نفر
سه فصل اول سیالات و سه فصل اول حرارت و فصل اول ترمو1 خوبه؟
میرسی

fulcrum

عضو جدید
یعنی چی؟یعنی دوسته ما الکی گفته؟من راستش از لحنتون خوشم نیومد یجور دوپهلو حرف زدین.هرکس هرچی توی این پست میگه برای راهنماییه دیگرانه.قرار نیست ما بیایم تحلیلشون کنیم و نقد کنیم و حتی پیشنهاد بدیم.خداروشکر همه عاقلن.میدونن منظور از حرفا چیه.
سلام علیکم. خدای نا کرده نمی گم برادرمون دروغ می گن یا تمسخر بلکه دیدم این عزیز جو سوال بر انگیزی
ایجاد کردند گفتیم مزاحی با ایشون توی جوی که ایجاد کردند داشته باشیم
باشه
انگار شدیم سه نفر
میرسی
سه نفر منظور کین. من پیشنهاد می کنم یه دیدی به جرمم بزنیم. من از جرم شروع می کنم با کتاب دکتر بهنمیار بعد راهیان.

eng.che

کاربر فعال
باشه
انگار شدیم سه نفر
میرسی

سلام
من هم هستم.
بنطرم با یه کتاب جلو نریم بهتره. ولی سه فصل حرارت و سیالات زیاده
حالا از چه کتاب هایی می خونید؟

eng.che

کاربر فعال
من سیالاتو از پارسه و راهیان می خونم. ولی اصلا هنوز شروع نکردم.
کتاب های چالکش و راهیانو برا حرارت گرفتم. تازه فصل اولم
3 فصل اول ترمو1 راهیان هم خوندم.

hysteric

عضو جدید
سلام تاپيك جالبي راه انداختيد ممنون از همتون چندتا سوال داشتم
به نظر شما چطوري بخونم بهتره يه درس رو شروع كنم تمومش كنم برم سراغ درس بعدي يا فصل به فصل از هر درس
به نظر شما براي رياضي چي بخونم چه كتابي بهتره دانشگاه جزوه هاي استادهام كه به درد نميخورد
كوم انتشارات پوران يا راهيان يا.......كدوم به نظرتون بهتره؟

MRTRES

عضو جدید
IFT
با تشکر از دوست عزیز
لینکهای ارائه شده تنها به معرفی چند روش اندازه گیری روتین IFTمی پردازند که با یک سری از ابزارهای آزمایشگاهی صورت می گیرد اما سوال من ارتباط بین IFTو پارامترهای ترمودینامیکی است که تا حالا من نتوانستم مقاله و یا تکستی از ژورنال های بین المللی در این رابطه پیدا کنم.به هر حال اگر کسی در این زمینه مطالعه حرفه ای انجام داده است خوشحال می شوم که با یکدیگر در این زمینه همکاری کنیم با سپاس

MRTRES

عضو جدید
سلام
در مورد اثر نانو ذرات در ازدیاد برداشت از مخازن مقاله یا متن یا ... کسی چیزی در اختیار داره؟

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تاپيك جالبي راه انداختيد ممنون از همتون چندتا سوال داشتم
به نظر شما چطوري بخونم بهتره يه درس رو شروع كنم تمومش كنم برم سراغ درس بعدي يا فصل به فصل از هر درس
به نظر شما براي رياضي چي بخونم چه كتابي بهتره دانشگاه جزوه هاي استادهام كه به درد نميخورد
كوم انتشارات پوران يا راهيان يا.......كدوم به نظرتون بهتره؟
این نظر شخصیه منه:شما باید چندتا درس رو در طول روز بخونی چون اینجوری تفاوت بین درسا باعث میشه که خسته نشین از یه درس و درضمن سرعت پیشرویتون بالا میره.روزی بین ۴تا۵ درس رو بذارین وبخونین.میتونین برای کمک از بودجه بندی درسا از سایت پارسه کمک بگیرید.
من خودم ریاضی از روی پارسه تألیف دکتر طاهری میخونم چون بنظرم کامله و دوستمم ازش راضی بود.ترمو رو از روی پوران و راهیان(اول پوران رو تموم میکنم) جرم هم که همه از روی راهیان هستیم اما من جرم پارسه رو خیلی شنیدم که اونم میخونم.
یه اصل کلی میگم که مخاطبم همه ی دوستانه.درسته که کتاب تا کتاب فرق داره اما یه اصل هست که هر کتابی رو میخونی خوب یادش بگیر.اگه خوب یادبگیری فرق نداره انتشاراتت چیه چون فهمیدی مطلبو.
تنها به یک چیز فکر کنید: من برای ساختن آینده ام تمام تلاشم را بکار میگیرم.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود....در حال محاسبه بازده اگزرژِی شیمیایی ریفورمر هستم ولی با مشکل روبرو میشم...اگر شخصی اطلاعاتی در این زمینه داره خواهش میکنم راهنماییم کنه....واکنش گرماگیره و اگزرژی خروجی بیشتر از ورودی میشه

chem.engineer

عضو جدید
شما موافق نیستید کتاب به کتاب پیش بریم؟مثلا هر دو هفته یه کتاب؟
ب
هتره محدود به یه درس نباشیم.هم دیرتر خسته میشیم و هم بقیه درسا کنار نمیمونن.من همشونو از راهیان می خونم
ترمو1 و سیالات سه فصل اول خوبه؟دیگه کمتر باشه، خوب نیس

etitakan

عضو
ب
هتره محدود به یه درس نباشیم.هم دیرتر خسته میشیم و هم بقیه درسا کنار نمیمونن.من همشونو از راهیان می خونم
ترمو1 و سیالات سه فصل اول خوبه؟دیگه کمتر باشه، خوب نیس

من خودم برنامه ریزی کرده بودم که کتاب کتاب جلو برم.ولی اشکال نداره.مطالب فصلای مختلف متنوع هست آدم زیاد از خوندن یه کتاب خسته نمیشه.شما حساب کردین که تا کی تموم میشه و تاین چیزا؟یعنی برا همه درسا برنامه ریزی کردید؟اگر بدونیم قراره چطوری پیش بره خیلی بهتره.من سیالات و ترمو پوران میخونم.ولی اشکال نداره سوالا که همشون مال کنکورای سال قبلن.سالشو بگید من از کتاب خودم چک میکنم.
فقط اگر اشکال نداره عنوان فصلا رو بگید تا یه وقت با هم متفاوت نباشن.

بالا