درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

معتمدد

عضو جدید
منم دقیفا منظورم همینه،، آره راست میگی شما منم واحد دارم الان درسارو مفهومی میخونم بعد از اول تابستون شروع میکنم به تست زنی،،،، آره اینجور بهتره
مرسی که گوشزد کردی بهم
خواهش میکنم دوست عزیز بالاخره باید به هم کمک کنیم تا ما که از الان داریم تلاش می کنیم با اونی که تازه یه ماه مونده به کنکور یادش میوفته درس بخونه باید یه فرق اساسی باشه
امید وارم همهمون یه جای خیلی خیلی خوب قبول شیم

ramram87030

عضو جدید
خواهش میکنم دوست عزیز بالاخره باید به هم کمک کنیم تا ما که از الان داریم تلاش می کنیم با اونی که تازه یه ماه مونده به کنکور یادش میوفته درس بخونه باید یه فرق اساسی باشه
امید وارم همهمون یه جای خیلی خیلی خوب قبول شیم
خدا از زبونت بشنوه
ایشالاااااااااااااااااااااا

javadpetroleum

عضو جدید

Sha Gha Yegh

عضو جدید
سلام مهندسین شیمی
می تونید یه کتاب یا مقاله ای به من معرفی کنید که در مورد تقطیر توضیح داده باشه (تاریخچه و انواع تقطیر و ستون و ..... هرچیزی که به تقطیر ربط داره )
ممنون

zohreh_m356

عضو جدید
سلام . میشه به من کمک کنین؟ :redface:من دنبال یه سایت میگردم که لیست قیمت های مواد شیمیایی مثل انواع ایزو سیانات ها و پلی ال(poly ol) هارو داشته باشه .خواهشا اگه کسی میشناسه لینک بده :gol:

student.sh86

عضو جدید
آیلتس

آیلتس

مدیران محترم تالار پیشاپیش اگر که جای این پست اینجا نیست عذر خواهی میکنم، چون تا الان حداقل 9-10 تا از بچه ها این سوالو ازم پرسیدن من گفتم اینو بنویسم شاید به دردشون بخوره.
امتحان آیلتس:
این امتحان به دو مدل آکادمیک و جنرال برگزار میشه. همونطور که از اسمشون مشخصه آکادمیکو اونایی امتحان میدن که قصد دارن دانشجویی اقدام به رفتن کنن و جنرال برای اونایی که مهاجرتی اقدام میکنن. در ادامه مطلب من فقط به آکادمیک میپردازم . هرچند تفاوتاشون بسیار کم هست اما ترجیحا من چون تجربه ای در جنرال ندارم در موردش صحبت نکنم بهتره.
امتحان آیلتس از چهار مهارت تشکیل شده. لیسنینگ. ریدینگ. رایتینگ و اسپیکینگ. نمره شما از 1 تا 9 میتونه تغییر کنه. که هر دانشگاه یه نمره خاصو قبول داره. دانشگاههای خیلی خوب دنیا 7 به بالا ، دانشگاههای خوب و متوسط 6.5 به بالا و دانشگاهای عادی 6 به بالا. ( البته استثنا هم هست. توی سایت دانشگاه حتما چک کنید. دیده شدن دانشگاههای که 5.5 هم قبول دارن :)) البته این نمره هایی که گفتم برای مهندسی بود، برای مدیریت و پزشکی نمره های بالاتری میخوان. به هر کدوم از اون مهارتا که گفتم یه نمره تعلق میگیره و در نهایت یه میانگین که مشخصه کل عملکرد شماست. سایت ایران آیلتس نمره هارو روی صفحه اول میذاره. برای آشنا شدن میتونید ببینید.
سه مهارت اول که گفتم در یک روز و طی یک امتحان کتبی گرفته میشه که تقریبا سه ساعت طول میکشه. و مهارت چهارم که اسپیکینگ هست به فاصله چندروز قبل یا بعد از امتحان کتبی گرفته میشه و یک مصاحبه کننده از شما امتحان میگیره:
1. لیسنینگ: 4 تا بخش داره. چون این آزمونو کمبریج انگلستان طراحی میکنه لهجه اون نواری که شما میشنوید بریتیش هست. پس باید خیلی تمرین کنید. سوالها انواع مختلفی دارند چهارگزینه ای، جواب کوتاه، نقطه چین و..... موضوع ها هم معولا از یک مکالمه عادی بین دو دانشجو یا دانشجو با استاد هست تا یک سخنرانی علمی.( بعد میگم که چه کتابایی بخونید که بیشتر آشنا بشید)
2.ریدینگ: 3تا متن هست. که امتحان آکادمیک متنای علمی هستن. و معمولا از آسون به سخت چیده میشن.باید کلمه های زیدی بلد باشید در عین حال یه مهارت خاص لازم داره (چون وقتش فقط یک ساعت هست) که توی تمام کتابا توضیح داده چطوری هست.
3.رایتینگ: چالش برانگیزترین قسمت آیلتس هست. معمولا پایینترین نمره به این قسمت داده میشه. دو تا متن باید بنویسید. اولی یه نمودار یا یه گراف علمی هست که باید تفسیرش کنید و دومی یه موضوع عمومی هست که شما باید شرح و بسط بدید و نظرتونو بنویسید.
4. اسپیکینگ: ممکن هست مصاحبه کننده شما یه انگلیسی یا ایرانی باشه. انگلیسی ها مهربون هستند اما شنیده شده ایرانی ها بهتر نمره میدن :دی. سه قسمت داره که قسمت اول سوال در مورد خودتون میپرسه. قسمت دوم یه کارت میده بهتون و شما یک دقیقه راجع به موضوع نوشته شده روی اون فکر میکنید و دو دقیقه درموردش حرف میزنی. قسمت سوم سوالای تکمیلی از همون موضوع ازتون میپرسن.
حتما اگه بخوایید یه پست میذارم بعدا و کتابایی که برای هر قسمت باید بخونیدو میگم.
سعی کردم از ابتدا درمورد خود امتحان بگم چون سوالایی که بچه ها ازم میپرسیدن بیشتر در این موردا بود.من دقیقا نمیدونستم چه اطلاعاتی نیاز دارید امیدوارم اینایی که نوشتم به درد بخورن. لطفا هر سوالی دارید بپرسید تا اگه بتونم جواب بدم.

ادامه تحصيل در كشورهاي اروپايي و يا قطر

ادامه تحصيل در كشورهاي اروپايي و يا قطر

با عرض سلام خدمت دوستان خوبم اميدوارم كه حالتون خوب باشه
يه سوال داشتم ازتون هر كسي در موردش چيزي ميدونه بهم بگه. ممنون ميشم.
ميخواستم بدونم وضعيت ادامه تحصيل در كشورهاي اروپايي ويا قطر به چه گونه است ؟
من ديپلم صنايع شيميايي دارم .
واينكه آيا بورسيه ميدن و شرايطش چيه ؟:)

student.sh86

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان خوبم اميدوارم كه حالتون خوب باشه
يه سوال داشتم ازتون هر كسي در موردش چيزي ميدونه بهم بگه. ممنون ميشم.
ميخواستم بدونم وضعيت ادامه تحصيل در كشورهاي اروپايي ويا قطر به چه گونه است ؟
من ديپلم صنايع شيميايي دارم .
واينكه آيا بورسيه ميدن و شرايطش چيه ؟:)

سلام سعید خان. کاملا بستگی به رزومه شما داره. شما برای لیسانس میخواید برید؟ حقیقتا من ندیدم تا حالا به لیسانس بورسیه بدن. شما شاید بتونی برای کشوری مثل آلمان که دانشگاها مجانی هستن اقدام کنی یا کشورای ارزون. قطر هم اصلا خبر ندارم من.

student.sh86

عضو جدید
سلام مهندسین شیمی
می تونید یه کتاب یا مقاله ای به من معرفی کنید که در مورد تقطیر توضیح داده باشه (تاریخچه و انواع تقطیر و ستون و ..... هرچیزی که به تقطیر ربط داره )
ممنون

به نظرم کتاب Unit operations of Chemical Engineers (Mc Cabe) میتونه برات خیلی مفید باشه. یه فصل جامع (فکر کنم فصل 21) در مورد تقطیر داره.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسین شیمی
ممنون

تقطیر اتمسفریک و خلاء

کتاب هم همونطور که فرمودن مک کیب عالیه.البته واسه محاسبات خوبه

در مورد کلیات و اشنایی با فرایند تقطی که مادر فرایندهای پتروشیمی پالایش حساب میشه کتاب اشنایی با مهندسی شیمی تالیف محمد نصیری و نادر مختاریان و مبانی پالایش نفت دکتر گیتی ابوالحمد مراجعه کنی.

Sha Gha Yegh

عضو جدید
تقطیر اتمسفریک و خلاء

کتاب هم همونطور که فرمودن مک کیب عالیه.البته واسه محاسبات خوبه

در مورد کلیات و اشنایی با فرایند تقطی که مادر فرایندهای پتروشیمی پالایش حساب میشه کتاب اشنایی با مهندسی شیمی تالیف محمد نصیری و نادر مختاریان و مبانی پالایش نفت دکتر گیتی ابوالحمد مراجعه کنی.
ممنون دوست عزیز .
فایل این کتاب ها در اینجا موجوده ؟؟؟؟؟

azadehkind1

عضو جدید
سلام.اگر ممکن هست مقالات زیر رو دانلود کنید.اگر لطف کنید که مقالات مرتبط به معرفی دانه های روغنی به فارسی نیز آپلود کنید ممنون میشم.

Effect of trifluralin, pronamide, haloxyfop-p methyl, propaquizafop, and isoxaben on weed control and oilseed rape yield in Iran

Fuel analyses of selected oilseed shells and supercritical fluid extraction in alkali medium

سلام جیگر بیا عزیزم:

http://www.mediafire.com/?94755ez7pxfloyp

http://www.mediafire.com/?rfvp4qax2ev1jyq

خواستی تشکر هم بکن
:biggrin:

آخرین ویرایش:

azadehkind1

عضو جدید
سلام
لطفا اگر امکان داره این مقالات را دانلود کنید.
با تشکر
1.
pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf0606407

Extraction of Lycopene from Tomato Skin with Supercritical Carbon Dioxide: Effect of Operating Conditions and Solubility Analysis
Ummihan Topal,[SUP]†[/SUP] Mitsuru Sasaki,[SUP]†[/SUP] Motonobu Goto,*[SUP]†[/SUP] and Kiro Hayakawa[SUP]‡[/SUP]
Department of Applied Chemistry and Biochemistry, Kumamoto University, 2-39-1 Kurokami, Kumamoto 860-8555, Japan, and Technology Research & Development Department, Kagome Co., Ltd., 17 Nishitomiyama, Nishinasuno-Machi, Nasu-gun, Tochigi, 329-2762, Japan
J. Agric. Food Chem., 2006, 54 (15), pp 5604–5610
DOI: 10.1021/jf0606407
Publication Date (Web): June 29, 2006
Copyright © 2006 American Chemical Society

2.
pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf0202842
Supercritical Fluid Extraction of all-trans-Lycopene from Tomato
M. Salud Gómez-Prieto, M. Mar Caja, Marta Herraiz,* and Guillermo Santa-María
Instituto de Fermentaciones Industriales, CSIC. c/ Juan de la Cierva 3, 28006 Madrid, Spain
J. Agric. Food Chem., 2003, 51 (1), pp 3–7
DOI: 10.1021/jf0202842
Publication Date (Web): December 7, 2002
Copyright © 2003 American Chemical Society

3.
pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf011001t
Supercritical Fluid Extraction of Lycopene from Tomato Processing Byproducts
N. L. Rozzi,[SUP]†[/SUP] R. K. Singh,[SUP]‡[/SUP] R. A. Vierling,[SUP]§[/SUP] and B. A. Watkins*[SUP]†[/SUP]
Center for Enhancing Foods to Protect Health, Department of Food Science, and Department of Agronomy, Purdue University, West Lafayette, Indiana 47907
J. Agric. Food Chem., 2002, 50 (9), pp 2638–2643
DOI: 10.1021/jf011001t
Publication Date (Web): March 26, 2002
Copyright © 2002 American Chemical Society

4.
pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/jf011001t
Lycopene and β-Carotene Extraction from Tomato Processing Waste Using Supercritical CO[SUB]2[/SUB]
E. Sabio,[SUP]†[/SUP] M. Lozano,[SUP]‡[/SUP] V. Montero de Espinosa,[SUP]‡[/SUP] R. L. Mendes,[SUP]§[/SUP] A. P. Pereira,[SUP]‖[/SUP] A. F. Palavra,[SUP]‖[/SUP] and J. A. Coelho*[SUP]‖[/SUP][SUP]file:///C:/Users/ZARE/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/SUP]
Escuela Ingenierías Industriales, Universidad de Extremadura, Avenida Elvas s/n, 06071 Badajoz, Spain, Instituto Tecnológico Agroalimentario, Junta de Extremadura, Apartado 20107, 06071 Badajoz, Spain, Complexo I, CQE, Instituto Superior Técnico, Avenida Rovisco Pais, 1096 Lisboa Codex, Portugal, Departamento de Engenharia Química, ISEL, Rua Conselheiro Emídio Navarro, 1949-014 Lisboa, Portugal, and Departamento de Energias Renováveis, INETI, Estrada do Paço do Lumiar, 1649−038 Lisboa, Portugal
Ind. Eng. Chem. Res., 2003, 42 (25), pp 6641–6646
DOI: 10.1021/ie0301233
Publication Date (Web): November 6, 2003
Copyright © 2003 American Chemical Society

جیگرا...آدرس اشتباهی دادی یا نامفهوم بود لطفا دقیق بدین Volume Issue حتما بنویسین فقط این 2 تا گرفتم شرمنده

http://www.mediafire.com/?z39rh2r9wg4v19v

http://www.mediafire.com/?bk07b2ragkkka5h

eli sisco

عضو جدید
جستجو

جستجو

سلام دوستان از بین شما کسی هست که رشته ی تحصیلیش صنایع شیمیایی باشه؟

HAMED A

عضو جدید
سلام
من كلي مطلب درباره خشك كن هاي چرخشي rotary dryers به زبان فارسي لازم داره.هر چي بيشتر بهتر ممنون.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
back up گرفتن از یه فایل برای اینکه بعدا دانلود کنیم چگونه است؟
اگه لینکش حذف بشه بازم میشه دانلود کرد؟

آخرین ویرایش:
بالا