درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
معمولا از strainer در ورودی پمپ ها و خطوط سیال برای جلوگیری از مواد زائد با اندازه نسبتا بزرگ به کار میره و صافی اون دارای مش بزرگه ولی *****ها در اندازه های مختلف و تا جداسازی میکرونی برای سیالات مختلف بکا میره و کاربردهای زیادی داره

filter واسه جداسازی ذرات جامد یا مایع از گاز هستش؟؟؟؟وstrainer واسه جداسازی ذرات جامد از مایع؟؟؟؟

amir4924

عضو جدید
BWG استاندارد چیه؟؟؟؟؟birmangham wire gauge فک کنم؟؟؟؟برای صخامت لوله هاست؟؟؟تعریف دقیقش؟؟
ضخامت جداره تیوبها با شمارهایی به نام بیرمنگام و ایر گیج Birmingham Wire Gauge که به اختصار گیج نامیده میشود طبقه بندی و مشخص شده اند شماره گیج تیوبها مشخص کننده ضخامت آنهاست هرچه شماره گیج بالاتر رود ضخامت جداره تیوب کمتر می شود. برعکس هرچه شمار گیج کمتر باشد ضخامت جداره تیوب بیشتر می شود .ضخامت جداره تیوبها با شمارهایی به نام بیرمنگام و ایر گیج Birmingham Wire Gauge که به اختصار گیج نامیده میشود طبقه بندی و مشخص شده اند شماره گیج تیوبها مشخص کننده ضخامت آنهاست هرچه شماره گیج بالاتر رود ضخامت جداره تیوب کمتر می شود. برعکس هرچه شمار گیج کمتر باشد ضخامت جداره تیوب بیشتر می شود .

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا زبان ادبیات که مهندسین خارجی کار نمی کنن.پس هر کلمه ی انگلیسی یه مفهوم فیزیکی خاص داره؟؟؟

amir4924

عضو جدید
filter واسه جداسازی ذرات جامد یا مایع از گاز هستش؟؟؟؟وstrainer واسه جداسازی ذرات جامد از مایع؟؟؟؟
***** برای جامد-مایع و گاز کاربرد داره و فرقش عموما در مقیاس جداسازیه و غالبا strainer تاثیر بخصوصی نداره و برای ذرات جامد خیلی بزرگ کاربرد داره

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این روش های بازرسی فنی واسه خوردگی یا کلا تست های NT این کلمه ی probe معادل فارسیش چی میشه؟؟؟؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
راجه به نصب نرم افزار fortran کسی می دونه؟؟؟به C++ لینک میشه؟؟؟اخه نصب کردم اما ایکن واسه ورود به محیط برنامع نویسی نداره؟؟؟؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اندازه گیری فلو یا فشار کاربرد داره

این شد یه پاسخ قابل قبول......فقط این ها به کنترلر وصل میشن کلا؟؟؟؟اصلا وصل شدنشون فایده داره.یعنی می تونن تغییراتی تو سیستم به عمل بیارن.فقط ممکنه به صورت دیجیتال عدد فلو رو رو برد نشون بدن؟؟

amir4924

عضو جدید
این شد یه پاسخ قابل قبول......فقط این ها به کنترلر وصل میشن کلا؟؟؟؟اصلا وصل شدنشون فایده داره.یعنی می تونن تغییراتی تو سیستم به عمل بیارن.فقط ممکنه به صورت دیجیتال عدد فلو رو رو برد نشون بدن؟؟
پس اگه نشون ندن به چه درد میخورن.
اگر منظورتون اینه که فلو را کنترل کنن خیر

amir4924

عضو جدید
نه .مثلا از مقدار غلظت گاز H2 ازاد شده مقدار صخامت خوردگی مشخص میشه.حالا prod چیه؟
lمغناطيس سازي با پراد(Prod Magnetization)
با استفاده از اين روش، مي توان يك محل موضعي را با عبور جريان از قطعه به روش اتصالات يا پرادهاي دستي مغناطيسي كرد.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خدا این دیگه مهندسی شیمی نیست

چرا هست.مثل نرم افزار متلب.باهاش میشه نمودارهای ترمودینامیکی یا تعادلی و حتی سینی زدن مک کیب رو انجام داد اتفا قا این بیشتر به درد مهندسی شیمی می خوره . قدیما تو سوالات استخدامی شرکت گاز بوده.

آخرین ویرایش:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس اگه نشون ندن به چه درد میخورن.
اگر منظورتون اینه که فلو را کنترل کنن خیر

پس کلا اریفیس دیگه نداریم تو مقیاس صنعتی. نه؟؟؟؟شاید اورفیس فلو کم رو اندازه میگیره و نازل فلو زیاد؟؟؟؟؟فرقشون چیه؟؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
lمغناطيس سازي با پراد(Prod Magnetization)
با استفاده از اين روش، مي توان يك محل موضعي را با عبور جريان از قطعه به روش اتصالات يا پرادهاي دستي مغناطيسي كرد.

بازم معادل فارسیشو نگفتی؟؟؟بهتره یه شکل بزارین؟؟؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
حجم یه bulk مایع چه قدره؟؟؟؟من شنیدم تقریبا اندازه ی یه لیوان رو در نظر میگیرن؟؟؟تو ایستگاه ها ی تقلیل فشار . هنگامی که می خوان المنتهای صافی یا همون کارتریج ها شو عوض کنن از طریق اون لوله ای که دور تر از محوطه هستش تخلیه می کنن(blow off gas stack).بعد مقدار گاز تخلیه شده در هر ***** فک کنم حدود 70 متر مکعب هستش.بعد این 70 متر مکعب رو بر حسب batch میگن.مثلا3 یا 4 batch گاز تخلیه شد....بعد حجم معادل batch چنده؟؟؟؟ batch واسه گاز هستش Bulk واسه مایع؟

آخرین ویرایش:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
دمای استوک داریم؟؟؟؟؟؟ تو منحنی های سرمایش درس شیمی فیزیک وقتی مخلوط رو سرد می کردیم فاز ها به نوبت ایجاد می شدن؟؟؟؟:confused: چه دماییه؟؟؟تعریفش؟؟؟

amir4924

عضو جدید
حجم یه bulk مایع چه قدره؟؟؟؟من شنیدم تقریبا اندازه ی یه لیوان رو در نظر میگیرن؟؟؟تو ایستگاه ها ی تقلیل فشار . هنگامی که می خوان المنتهای صافی یا همون کارتریج ها شو عوض کنن از طریق اون لوله ای که دور تر از محوطه هستش تخلیه می کنن.بعد مقدار گاز تخلیه شده در هر ***** فک کنم حدود 70 متر مکعب هستش.بعد این 70 متر مکعب رو بر حسب batch میگن.مثلا 4 batch گاز تخلیه شد....بعد حجم معادل batch ]چنده؟؟؟؟ batch واسه گاز هستش Bulk واسه مایع؟
تخلیه از طریق vent stack صورت میگیره و من این اصطلاحی که میگید را اصلا نشنیدم
اگر منظور *****های داخل scrubber هاست که معمولا زمانی تعویض میشه و بسته به تعداد scrubber ها داره.
یه سوال:رشته شما چه ربطی به این سوالات داره؟

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی میگیم لایه مرزی کاملا توسعه یافته باشه مفهوم فیزیکیش چیه؟؟؟؟یعنی خطوط جریان uniform شدن؟

آخرین ویرایش:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر منظور *****های داخل scrubber هاست که معمولا زمانی تعویض میشه و بسته به تعداد scrubber ها داره.

رشتم مهندسیه شیمیه.اون زمان که عضو شدم می خواستم برم هوا فضا ولی نشد.حالا که فارق التحصیل شدم اومدم مجهولاتم رو درست کنم

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز

اره همون موقع تعویض این ***** ها شیر ورود و خروج این scrubber خاص بسته میشه بعد اون حجمی از گاز که داخلش مونده تخلیه میشه)(blow off gas).اونو بر حسب batch میگن.

آخرین ویرایش:

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصطلا شارتی دادن که معمولا واسه سیستم های برقی صورت میگیره دقیقا چیه؟؟؟ایا ریشه ی انگلیسی داره؟؟؟

بالا