داداش گلم حجابت واسه تو قصه ها نیست!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اینجا نیومدم ساز مخالف بزنم . خوب هر کسی باشه خجالت میکشه ولی اینجا بحث بیشتر شده شخصیتی تا حجاب . بله همه جا باید خوب و بد باشه . اصلا خوب و بد در کنار هم معنی دار میشن
یه چیزیرو یادم رفت
اتفاقا اینجا بحث سر شخصیت نیست و سر حجاب آقایون است.
داریم درباره اصول حجاب آقایون بحث میکنیم نه اینکه کسی که مثلا چجوری لباس میپوشه عوضیه.داریم بحث میکنیم که چجوری لباس بپوشیم بهتره و با کسی دیگه کاری نداریم.
مثلا یه خانومی میگفت امروز یه دختریو دیدم چادری که خیلی پر رو بود من از فردا با مانتو میرم بیرون.گفتم مگه شما به خاطر مردم چادر سر میکنین که به خاطر یه نفر میخای چادرتو بذاری زمین اگه بهش اعتقاد داری که این چه حرفیه اگه اعتقاد نداری که چرا میندازی گردن یکی دیگه.البته ایشون کسی نبود که چادرشو بذاره زمین همین جوری یه چیزی گفت.
حالا شده بحث ما که چون یه نفر دیدیم که پیرنشو میندازه رو شلوارش دورو تشریف دارن ما باید تیشرت کوتاه بپوشیم که تکون خوردنی یه ورمون بزنه بیرون.

phalagh

مدیر بازنشسته
منم اینجا نیومدم ساز مخالف بزنم . خوب هر کسی باشه خجالت میکشه ولی اینجا بحث بیشتر شده شخصیتی تا حجاب . بله همه جا باید خوب و بد باشه . اصلا خوب و بد در کنار هم معنی دار میشن
والا من تك تك پستاي اين تاپيك رو خوندم همش در مورد حجاب بود و به طور اختصاصي حجاب مردان.

phalagh

مدیر بازنشسته
يه خورده فكر كنم تو انتخاب كلمات دقت نكرديد.
بهتر بود به جاي اينكه بگيد :‌" همه جا بايد خوب و بد باشه" ميگفتيد:‌ "همه جا خوب و بد هست"
اون "بايد" رو جاي نادرستي بكار برديد. چون چه خوب بود اگه همه ميتونستن خوب باشن.

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه خورده فكر كنم تو انتخاب كلمات دقت نكرديد.
بهتر بود به جاي اينكه بگيد :‌" همه جا بايد خوب و بد باشه" ميگفتيد:‌ "همه جا خوب و بد هست"
اون "بايد" رو جاي نادرستي بكار برديد. چون چه خوب بود اگه همه ميتونستن خوب باشن.
درود:gol:
واقعا چی میشد اگه اینطور میشد:w16:
تشکر ندارم :D

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام . من اصلا نمیخوام طرفدار قشر خاصی باشم ولی خیلی از این به اصطلاح شما شلوار فاق کوتاه و تی شرت با عکس های آنچنانی شرف دارند به بعضی از این آدمایی که چه میدونم بلوزشون رو شلوارشونه و ریش دارند به چه بلندی . نمیخوام قضاوت کنم . در جواب حرفای شما دوستان این حرف رو زدم.

حرفتو قبول دارم
ولی عکس روی تیشرتش عکس یه خانوم زیبا و نیمه عریان نبود...
بلکه یه سری شکلک واقعا خجالت آور بود.
من خودم به این چیزا اهمیتی نمیدم ولی هرچی با دوستم فکر کردیم نتونستیم قبول کنیم که این تیشرتو میتونه توی خونوادش جلوی خواهر و مادرش یا تو هر جمعی که خانوم آشنایی باشه بپوشه...
خیلی حیف شد که نتونستم عکسشو بگیرم

كربلايي حسام

اخراجی موقت
لامسبا یه تیپایی میزنن شاخ ادم درمیاد

دخترا که حیارو قورت دادن

پسرا هم که انگار اومدن استخر
معلوم نیست چه تیپیه
آقا خم میشه همه هیکلش معلوم میشه. دستشو میاره بالا نافش معلوم میشه

اقاهه تو تاکسی بوق میزنه که خانومو سوار کنه
ای کاش اونقد غیرت داشتن که حداقل برای کسی بوق بزنن که اهل این کارا باشه
میبینی دختر بیچاره پاک پاکه اونوقت یه بیشعور میخواد اذیت کنه

ولی جدا همونکه قران گفته
اقایون چشماشون رو کنترل کنن
و خانوما دامانشون رو از گناه حفظ کنن

كربلايي حسام

اخراجی موقت
میدونید چی واسم جای تعجبه
وای
دوتا پسر بیشرف احمق میشینن بغل هم به خواهر و مادر هم فحش میدن بعدهم میگنو میخندن و شادن
بیناموسی‌تر از این کار هم هست؟

حجاب فقط تو پوشش نیست
تو نوع حرف زدن هم هست

تو نوع نگاه هم هست
تو رفتار هم هست

و پسرا و دخترای امروزی اصلا رعایت نمیکنن

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وای
دوتا پسر بیشرف احمق میشینن بغل هم به خواهر و مادر هم فحش میدن بعدهم میگنو میخندن و شادن

حجاب فقط تو پوشش نیست
تو نوع حرف زدن هم هست

تو نوع نگاه هم هست
تو رفتار هم هست

نه همشون ...

phalagh

مدیر بازنشسته
وای

حجاب فقط تو پوشش نیست
تو نوع حرف زدن هم هست

تو نوع نگاه هم هست
تو رفتار هم هست

بهتر بود ميگفتيد بعضي از پسرا و دختراي امروزي اصلا رعايت نميكنن.

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز

اشتباه می کنی گلم. بحث منحرف نشده. :redface:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای

حجاب فقط تو پوشش نیست
تو نوع حرف زدن هم هست

تو نوع نگاه هم هست
تو رفتار هم هست

درباره ی اینا که جناب کربلایی گفتن هم نظر بدین.

نوع حرف زدن آقایون ب خانوما درسته؟
نوع نگاهشون چی؟
رفتارشون چی؟

رفتار: وقتی تو تاکسی می شینیم. خانوما بیاین بگی چی می شه!
لول می شیم. :w05: "برو کنار بی شعور!:w00:"

phalagh

مدیر بازنشسته
درباره ی اینا که جناب کربلایی گفتن هم نظر بدین.

نوع حرف زدن آقایون ب خانوما درسته؟
نوع نگاهشون چی؟
رفتارشون چی؟

رفتار: وقتی تو تاکسی می شینیم. خانوما بیاین بگی چی می شه!
لول می شیم. :w05: "برو کنار بی شعور!:w00:"
آخ گفتي تاكسي..
يه زماني هم مسافرا رعايت ميكردن كنار خانوما نمينشستن و هم راننده ها وقتي ميديدن اگه بخوان مسافر مرد سوار كنن كنار خانومه بايد بشينه از خير مسافر ميگذشتن.
نميدونم دبيرستان بودم يا پيش دانشگاهي سوار تاكسي شدم. يه كم جلوتر راننده واسه يه مرد توقف كرد. مرده بايد ميومد كنار من مينشست. با راننده بتحثم شد كه خب ميبيني كه جا نيست. حداقل واسه يه خانوم وايسا. مرده هم گفت يا پياده شو يا كرايه دو نفر رو بده. منم مجبور شدم كرايه دو نفر رو بدم.
خلاصه تا يه مدتها وقتي ميديدم پشت دو تا مرد نشسته اصلا سوار نميشدم. و يا اجازه نميدادم راننده مسافر مرد بزنه.
اما ديدم خب نميشه هر دقيقه با راننده بحث كنم.ديگه كلا همينجوري عرف شده. و غيرت ميرت تموم شده رفته.
ما هم شديم همرنگ جماعت. با اين فرق كه مثل لوله جمع ميشيم. اما مردا با خيال راحت همچين باز ميشينن انگار اومدن سيزده بدر .

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای

حجاب فقط تو پوشش نیست
تو نوع حرف زدن هم هست

تو نوع نگاه هم هست
تو رفتار هم هست

بهتر بود ميگفتيد بعضي از پسرا و دختراي امروزي اصلا رعايت نميكنن.

آره
بیشتر مردم رعایت میکنن.
ولی راست میگه، بعضیا دیگه شورشو در آوردن. منم چند نفرو میشناسم که با هم اینجوری شوخی میکنن! اگه اوجور حرفایی تو شهرای کوچیک زده بشه حتما خون راه میافته...

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما هم شديم همرنگ جماعت. با اين فرق كه مثل لوله جمع ميشيم. اما مردا با خيال راحت همچين باز ميشينن انگار اومدن سيزده بدر .

نه دیگه. شما هم که گفتی همه...
همه اینجوری نیستن

ولی اون راننده تاکسی هم انقد بیچارست که نمیشه توقع داشت از کرایه دویست تومنیش بگذره. شما هم بهتره همون کرایه دو نفر رو حساب کنی که هم شما راحت باشی هم مدینون تاکسیه نشی

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث افتاد از تاکسی سوار شدن. همه هم که مردارو محکوم کردن!
اقا یه سری من تو خیابون بدجور عجله داشتم یه تاکسی اومد پشت دوتا خانوم نشسته بودن.تو اون مسیرم اصلا ماشین نمیوفتاد.منم دیگه چاره ای نداشتم نشستم توماشین.
منم خودمو جمع کردم که خانومای نسبتا محترم ناراحت نشن،بعد دیدم خییییییر دختره هی داره میاد اینور منم هی خودمو میکشم اینور تا جایی که چسسبیده بودم به شیشه ماشین.
هیچی دیگه دو مسیر زودتر پیاده شدم نیم ساعتم دیر رسیدم به مقصد.

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث افتاد از تاکسی سوار شدن. همه هم که مردارو محکوم کردن!
اقا یه سری من تو خیابون بدجور عجله داشتم یه تاکسی اومد پشت دوتا خانوم نشسته بودن.تو اون مسیرم اصلا ماشین نمیوفتاد.منم دیگه چاره ای نداشتم نشستم توماشین.
منم خودمو جمع کردم که خانومای نسبتا محترم ناراحت نشن،بعد دیدم خییییییر دختره هی داره میاد اینور منم هی خودمو میکشم اینور تا جایی که چسسبیده بودم به شیشه ماشین.
هیچی دیگه دو مسیر زودتر پیاده شدم نیم ساعتم دیر رسیدم به مقصد.
خوب یه مرد پیدا شد
البته همیشه ی خدا که ما برعکسش رو دیدیم

كربلايي حسام

اخراجی موقت
آخ گفتي تاكسي..
يه زماني هم مسافرا رعايت ميكردن كنار خانوما نمينشستن و هم راننده ها وقتي ميديدن اگه بخوان مسافر مرد سوار كنن كنار خانومه بايد بشينه از خير مسافر ميگذشتن.
نميدونم دبيرستان بودم يا پيش دانشگاهي سوار تاكسي شدم. يه كم جلوتر راننده واسه يه مرد توقف كرد. مرده بايد ميومد كنار من مينشست. با راننده بتحثم شد كه خب ميبيني كه جا نيست. حداقل واسه يه خانوم وايسا. مرده هم گفت يا پياده شو يا كرايه دو نفر رو بده. منم مجبور شدم كرايه دو نفر رو بدم.
خلاصه تا يه مدتها وقتي ميديدم پشت دو تا مرد نشسته اصلا سوار نميشدم. و يا اجازه نميدادم راننده مسافر مرد بزنه.
اما ديدم خب نميشه هر دقيقه با راننده بحث كنم.ديگه كلا همينجوري عرف شده. و غيرت ميرت تموم شده رفته.

به قول شما آخ گفتین تاکسی.....
من یکی هر وقت کنارم یه خانوم میشینه پدرم درمیاد
برعکس اون خانومه این منم که همیشه لوله میشم.:( مصیبتی داریم
خیلی هم خجالتی و از این حرفا هستم بخاطر همین بدبختی داریم
البته منظور خوشبختی است که سیزده‌بدری نیستیم

ولی موافقم که غیرتن کم شده
و البته بعضی زن‌ها هم از حد گذروندن پررویی رو

كربلايي حسام

اخراجی موقت
یه داستان بگم واستون حالشو ببرید
راستش من به شدت خجالتی هستم و البته معتقد به روابط دینی
طوری که تو فامیل هم با دخترای فامیل حتی شاید سلام‌علیک هم نکنم
تو خیابون هم که میرم از روزی که از ممیزی دراومدیم و مکلف شدم عهد کردم سرمو بندازم پایین
(الان متخصص شدم تو شناخت اسفالت از نوع بد و خوبش)

اما بلخره گاهی چشم آدم به خانوما میفته و میبینه وضعشون رو.
دوسه باری یه کاری کردم که براتون میگم
یه ابر یه خانوم رو دیدم با وضع خیلی بد رفتم به شوهرش گفتم آقا ببخشید اجازه هست من خانوم شمارو ببینم؟
طرف کلی ناراحت شد و گفت مگه غیرت نداری بیشعور و ....
بهش گفتم مردحسابی این همه ادم بدون اجازه دارن زن تورو میبینن حالا من که دارم اجازه میگیرم نمیشه؟؟

اما چند روز پیش از این ترفند خوالستم دوباره استفاده کنم...
به یه اقایی گفتم میشه خانومتون رو ببینم؟
مرد بی‌غیرت بی‌شرف گفت چرا نمیشه عزیزم
اینو که گفت به سرعت نور در رفتم و از مرد بودن خودم شرمنده شدم
طرف بی‌غیرت بود درحد تیم‌ملی

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو خیابون هم که میرم از روزی که از ممیزی دراومدیم و مکلف شدم عهد کردم سرمو بندازم پایین

یه ابر یه خانوم رو دیدم با وضع خیلی بد رفتم به شوهرش گفتم آقا ببخشید اجازه هست من خانوم شمارو ببینم؟
بهش گفتم مردحسابی این همه ادم بدون اجازه دارن زن تورو میبینن حالا من که دارم اجازه میگیرم نمیشه؟؟

:w05:

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه دیگه. شما هم که گفتی همه...
همه اینجوری نیستن

ولی اون راننده تاکسی هم انقد بیچارست که نمیشه توقع داشت از کرایه دویست تومنیش بگذره. شما هم بهتره همون کرایه دو نفر رو حساب کنی که هم شما راحت باشی هم مدینون تاکسیه نشی

زدی وسط خال :lol:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز

عجب حالی گرفته ازت :w15:
البته خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است
من هم یه همچین موردی شنیدم واقعا مسخرست.

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آخ گفتي تاكسي..

من جدا یه چیزی بارم سواله !
از ایشون نقل قول گرفتم اما طرف صحبتم بقیه هم هستن چون ظاهرا بقیه هم مثل ایشون فکر میکنن .

شما واقعا اینقدر با نشستن یه آقا یا احیانا خانوم کنارتون در تاکسی مشکل دارین ؟
البته من به خانم هایی که بغل دستشون یه مرد بی جنبه میشینه حق میدم اما همه که اینجوری نیستن ... البته همه که چه عرض کنم ، اکثرا اینجوری نیستن ... یعنی اینجور آدمای بی جنبه کمتر پیدا میشن ...

اقیانوس

عضو جدید
کاربر ممتاز
از ایشون نقل قول گرفتم اما طرف صحبتم بقیه هم هستن چون ظاهرا بقیه هم مثل ایشون فکر میکنن .

البته من به خانم هایی که بغل دستشون یه مرد بی جنبه میشینه حق میدم اما همه که اینجوری نیستن ... البته همه که چه عرض کنم ، اکثرا اینجوری نیستن ... یعنی اینجور آدمای بی جنبه کمتر پیدا میشن ...

طرف اگر بی جنبه باشه که فکر کنم واقعا فکر کنم، راننده حداقل یه سعیی برای اینکه حالشو بگیره بکنه. :w20:
اما نه موضوع اینجاست که مردا خیلی گنده هستن.:weirdsmiley: وقتی پشت 3 نفر میشینن و مرد و زنی کنار هم قرار می گیرن، بعضی از آقایون خیلی بی پروا میشینن. طرف کم مونده، لندگشو میندازه رو پای خانومه. خوب، خوب نیست دیگه. آره ما مشکل داریم. خواهشا شما گه این مسئله رو متوجه شدی زین پس یکم پاهات رو جفت کن تو اون فضای تنگ بشین.
خدا خیرت بده ننه.

به خدا در چنین حالتی دختره بیشتر ازت خوشش میاد و ممکنه از اون مسائل که واسه ی کربلایی پیش اومد، براتون پیش بیاد. :lol: و اگه این کار و نکنی ممکنه یه چیزی بهت بگه :weirdsmiley:

:w12:

phalagh

مدیر بازنشسته

منم هموني كه اقيانوس گفت.
آره سختمونه. هرچند همونطور كه گفتم الان ديگه مجبورم بشينم. اما سختمه و حسابي خودمو جمع ميكنم.

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
طرف اگر بی جنبه باشه که فکر کنم واقعا فکر کنم، راننده حداقل یه سعیی برای اینکه حالشو بگیره بکنه. :w20:
اما نه موضوع اینجاست که مردا خیلی گنده هستن.:weirdsmiley: وقتی پشت 3 نفر میشینن و مرد و زنی کنار هم قرار می گیرن، بعضی از آقایون خیلی بی پروا میشینن. طرف کم مونده، لندگشو میندازه رو پای خانومه. خوب، خوب نیست دیگه. آره ما مشکل داریم. خواهشا شما گه این مسئله رو متوجه شدی زین پس یکم پاهات رو جفت کن تو اون فضای تنگ بشین.
خدا خیرت بده ننه.

به خدا در چنین حالتی دختره بیشتر ازت خوشش میاد و ممکنه از اون مسائل که واسه ی کربلایی پیش اومد، براتون پیش بیاد. :lol: و اگه این کار و نکنی ممکنه یه چیزی بهت بگه :weirdsmiley:

:w12:

دوست من !
خودت میبری ، خودت هم میدوزی :d

من که نگفتم میشینم تو تاکسی ، میچسبم به طرف !
اتفاقا چون خیلی از خانم ها به این مسئله حساس هستن من معمولا یه جوری میشینم که خانوم بغل دستیم راحت باشه ...

اما به نظرم سه تا مرد گنده هم تو تاکسی راحت جا میشن ...
با این جور نشستن هم ، من که تحریک نمیشم اصولا خانم ها هم نباید بشن ... :surprised:

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من !
خودت میبری ، خودت هم میدوزی :d

من که نگفتم میشینم تو تاکسی ، میچسبم به طرف !
اتفاقا چون خیلی از خانم ها به این مسئله حساس هستن من معمولا یه جوری میشینم که خانوم بغل دستیم راحت باشه ...

اما به نظرم سه تا مرد گنده هم تو تاکسی راحت جا میشن ...
با این جور نشستن هم ، من که تحریک نمیشم اصولا خانم ها هم نباید بشن ... :surprised:

منم از اینکه یه خانوم تو تاکسی بهم بچسبه هیچ حسی پیدا نمیکنم. به نظرم طرف باید خیلی بی جنبه باشه که اینجور فکری بکنه...

ولی احترام به حقوق افراد جامعه رو مهم میدونم. به نظرم تو یه جامعه آزاد (منظورم آزاد واقعیه) هرکسی حق داره هر اعتقادی داشته باشه بدون اینکه به حریم شخص دیگه ای وارد بشه

phalagh

مدیر بازنشسته
اما دلیلش رو نگفتین !
ما كه نفگفتيم حسي بهمون دست ميده. به قول رضا آدم بايد خيلي بيجنبه باشه كه.....
اما بزار واست يه مثال بزنم. فكر كنم سوم دبيرستان يا پيش دانشگاهي بوديم تو كتب زبانمون يه درسي بود كه توش از حريم شخصي حرف زده بود. و نوشته بود كه هر كسي يه محدوده اي رو براي خودش حريم ميدونه. كه بسته به اينكه فرد مورد نظر چقد بهش نزديك باشه اون دايره و اون محدوده اندازش فرق ميكنه. مثلا يه دوست خيلي بيشتر ميتونه بهت نزديك بشه تا فرضا يه يه فردي كه تو خيابونه. واگه كسي از اون محدوده جلوتر بياد حس خوبي به فرد دست نميده و فرد ناخود آگاه خودش رو عقب ميكشه.(نميدونم اون درس رو يادتون هست يا نه؟)
براي ما هم همينطوره ما هم يه محدوده اي رو حريم خودمون ميدونيم كه اگه كسي از محدوده خودش جلوتر بياد حس خوبي نداريم.
علاوه بر اون بر اساس آموزه هاي ديني ما تماس مرد و زن نامحرم درست نيست. و بهتره اجتناب بشه.

بالا