خلوتی با خدا

خداوندا
آدمها را از شر دستم پایم زبانم چشمم و وجودم در امان نگاه دار
وقتی به لطفت فهمیده ام آنها به اندازه کافی مشکلات دارند نمیخواهم وسیله آزار آنان باشم
وقتی به لطفت فهمیده ام که اگر نمی توانم به آنان خیری برسانم حداقل نباید وسیله شر باشم
چراکه آنها آفریده هایت هستند و ای بسا بهتر از من
پروردگارا از شر خودم به خودت پناه می برم

ای خداوند عزیز و مهربان
یاریم کن مانند آن کوهنوردی نباشم که بین آسمان و زمین گرفتار شد و طناب خودپرستیش را نبرید
یاریم کن با یقین ریسمان دلبستگی به این دنیا را ببرم

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
🌸پــروردگارا!
در ثانیه های ناامیدی ، پاهایم ،
از حرکت می‌ایستند ؛
دلم از خواستن تهی میشود ؛
اما دستانم باز هم به سمت توست . . .🍃

🌸خدای من!
تا تو را دارم و دلی که صدایت میزند ؛
نا امید نخواهم بود.
میدانم همیـن روزها مثل همیشه ،
نگاه مهربانت مرهم
خستگی هایم خواهد شد . . .🍃

🌸مهربان من!
می دانم که تو فراموشم نکرده ای ؛
همین روزها باز هم،
مات و مبهوت تمام نشانه هایت میشوم.
نشانه هایی که آرام می کنند دلم را . . . 🍃

🌸خدایا!
من صدایت می زنم چرا که
جز خودت هیچکس را
گره گشای مشکلاتم نمیدانم.
من "تو" را دارم و دلی که .
یقین دارد به بودنت . . .
یقینی که آرامم می کند : 🍃

🌸یقین دارم خـدایم مرا رهـا نخواهد کرد🍃

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
🌷نـیـایـش

🌷پروردگارا!
اگر تکیه گاهم تو نباشی بسیار زودتر از آنچه که در تصور آید ، فرو می‌ریزم ...

🌷مهربانا!
قلبم را آنچنان متغیر کن که دنیا را دمی بی تو نخواهم و بال پروازم ده تا همچون پروانه‌ها‌ سبک‌بار باشم و ترجمان عشق تو گردم ...

🌷پروردگارا!
حالم را آنچنان کن که با آواز خروس‌ها تو را زمزمه کنم و در انتهای شب مست باده تو باشم و در اثنای روز برای رضای تو انصاف بورزم و مهربانی کنم و بندگانت را چون نشان خلقت از تو دارند ، شایسته اکرام بدانم ...
الهی آمین🙏🏻

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نیایش🙏🍃
امروز برایت اینگونه دعا کردم!
خدایا!
بجز خودت به دیگری واگذارش نکن!
تویی پروردگار او!
پس قرار ده بی نیازی در نفسش!
یقین در دلش!
اخلاص در کردارش!
سلامتی در وجودش!
روشنی در دیده اش!
بصیرت در قلبش!
و روزی پر برکت در زندگی اش

بگذار من که جز خاک و خاکستر نیستم، از رحمت تو بگویم
مرا بنگر. بی گمان بر من رحم خواهی آورد ای خداوند من!
چه می خواهم بگویم جز آن که نمی دانم از کجا بر این جهان پای نهاده ام؟ نمی دانم.
در این جهان روحم به تسلاهای رحمت تو دریافته شد، چنان که جسمم آن رحمات را از والدینم اخذ کرد.
مگر نه اینست که تو از آنها و در آنها مرا صورتی متناسب بخشیدی؟
که در این خصوص من چیزی به خاطر نمی آورم.
پس من با تسلاهای شیر مادر پذیرایی شدم، اما نه مادر و نه دایگانم هیچ کدام به خودی خود پستان هایشان را شیرافشان نکردند.
خدایا، این تو بودی که از نخستین روزهای طفولیت توسط آنها به من روزی رساندی و این مشیت توست که مواهبت را حتی در کنج های مستور آفرینش می فشانی.
تویی که روا نمی داری جز آنچه را که برایم مقرر کرده ای بخواهم و نسوان را الهام کردی که صرفا از آنچه تو به آنان بخشودی به طفلانشان روزی دهند.
به این ترتیب، عشق مقدر ایشان را وا می داشت تا آنچه را به وفور از تو دریافت کرده بودند، به من ببخشند. این خود نعمتی برای آنان بود و آنان وسیله ی این نعمت بودند، بی آنکه خود منشا آن باشند.
ای موجب تمام مواهب، رستگاری من از توست. این است آنچه از آن زمان دریافتم.
تو مرا به واسطه ی نعمت هایی که در درون و برون به اختیارم نهادی، فراخواندی.
" قسمتی از کتاب اعترافات آگوستین قدیس"

ای محبوب قلبها
این دنیا بد است و نفس هم به بدی فرمان میدهد پس بد بودن کاری ندارد. مرا هنر خوب بودن ،بی توقع از خوبی دیدن بیاموز
نالیدن از بی یاری و تنهایی سخت نیست هنر این است که دوستان خوبی داشته باشم اما خودت را به دوستی انتخاب کرده ام اگر لایق باشم
گمراهی و سرگرم شدن به بازی دنیا دشوار نیست بلکه هنر مشغول شدن به یادت حتی در انبوه شلوغی است
مرا ببخش که خیلی طول کشید تا بفهمم به خودباوری نیازی ندارم بلکه به خداباوری نیاز دارم
به جهنم و پرتگاه دوزخ افتادن دشوار نیست بلکه هنر پاک شدن و بالا رفتن است
مرا آنگونه کن که مورد رضایت و خواست خودت هست و زندگی و مرگ مرا خداپسندانه بگردان

ای خداوند بی شریک و بی همتا
ای مولای من
ای سرور من
اکنون فرصتم را غنیمت می شمارم و خاضعانه اعتراف می کنم که به بخششت مدت طولانی در زندگانی بودم
عمرم را می نگرم و به وضوح می بینم که همیشه در جوار رحمتت بودم
و خیلی بیشتر از حقم به من نعمت و برکت عطا نمودی
بی آنکه هرگز طلبی داشته باشم یا آرزویی بر دلم بماند
یا لایق نیکی هایت باشم
و خیلی با من مدارا نمودی و راه آمدی
اکنون که زوالم نزدیک تر از زندگیم آمده
آشکارا می بینم همیشه به لطفت زندگی خیلی خوبی داشتم
و بهترین قسمت زندگیم آشنایی با تو بود

خدایا! مسلّماً سه خصلت، مرا از درخواست از حضرتت مانع می‌شود؛ و یک خصلت، مرا به جانب درخواست از تو پیش می‌برد.
آن سه خصلتی که مانع درخواست من می‌باشد این است:

کار خوبی که مرا به آن فرمان دادی و من در انجامش کندی کردم؛ 2- کار زشتی که مرا از آن بازداشتی و من در ارتکابش شتاب ورزیدم؛ 3- نعمتی که به من دادی و من در سپاس‌گزاریش کوتاهی کردم؛

و آن‌چه مرا به سوی درخواست از تو پیش می‌برد: احسان توست به کسی که با نیت خالص به سوی تو آمد و با خوش‌گمانی‌اش به پیشگاه حضرتت وارد شد؛ زیرا تمام احسانت تفضّل و همۀ نعمتت، آغاز و ابتدایی از سوی تو نسبت به آفریده‌هاست.

ای معبود من! اینک منم که به پیشگاه عزّتت ایستاده‌ام؛ ایستادن فرمان‌بردار خوار و بر اساس حیا و شرمم از تو درخواست‌کننده‌ام، درخواست‌کنندۀ بی‌نوای عیال‌وار.
اقرار دارم به این‌که هنگام احسانت، جز برکنار ماندن از نافرمانی‌ات، فرمانی نبرده‌ام؛ و در تمام حالات از نیکی و احسانت، بی‌بهره نبودم.

ای معبود من! اقرارم نزد تو به زشتی اعمالی که مرتکب شده‌ام، آیا برایم سودی خواهد داشت؟ و اعترافم به محضر حضرتت به بدی کرداری که از من صادر شده، آیا مرا از عذاب تو نجات خواهد داد؟ یا در این وضعی که هستم، خشم و غضبت را بر من حتم و واجب کردی؟ یا در وقت درخواستم، دشمنی‌ات ملازم من گشته؟!

پاک و منزّهی، از تو ناامید نمی‌شوم و حال آن‌که درِ توبۀ به محضرت را به رویم گشوده‌ای؛ بلکه سخن می‌گویم، سخن بنده‌ای خوار، بنده‌ای ستم کننده به خویش، بنده‌ای که حرمت پروردگارش را سبک شمرده؛

نیایش دوازدهم صحیفه سجادیه

• «... وَمَنْ يَقْتَرِفْ حَسَنَةً نَزِدْ لَهُ فِيهَا حُسْنًا إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ شَكُورٌ» (شورى/۲۳).
  • و هر کس کار نیکی انجام دهد، بر نیکی‌اش می‌افزاییم؛ چرا که خداوند بسیار آمرزنده و سپاسگزار است.
خدای عزیزم این بنده و آفریده ات باید قدرشناس و سپاسگزار باشد مرا ببخش

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
🧚‍♂امـشب
✨قبل از خـواب
🧚‍♂زمـزمـه کـنیم
✨اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ
🧚‍♂امُـورِنـا خَـیْراً
✨خـداونـدا!
🧚‍♂آخـر و عاقبت کـارهای
✨مـا را ختم بـه خـیرکـن

من هم اي خدا این گونه به درگاه تو آمده به امید عفو تو و درخواست عطايت و جایزه و نیکیت
پس مرا در دعا محروم مکن اي کسی که هیچ سائلی را از درت محروم نخواهی کرد و عطایت کم نخواهد گشت

اي خدا من نه به اعتماد بر عمل نیک خود به درگاه تو آمده ام و نه به هیچ مخلوقی وارد شده و امیدي دارم
بلکه به درگاه تو به اقرار بدکاري و ستم بر نفس خود آمده ام و اعتراف میکنم که هیچ حجت و عذري بر گناه خود ندارم پس به درگاهت به امید عفو عظیمت آمده ام
آن عفو و احسانی که به آن از همه خطاکاران درگذشتی
"دعای عرفه"

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ

سپاس باد ای خداوندی که لا زمانی و لا مکانی بلکه زمان و مکان را به قدرتت خلق نمودی
و در آفرینشت هیچکه را شریک نکردی
ای که پاک و منزهی از آنچه به ادراک و توصیف درآید
به یگانگی و خداوندیت شهادت و گواهی می دهم
بر ذات مقدست توکل میکنم و یاری می جویم و پناه می آورم
ای که بر توانایی خودت و ناتوانی آفریده هایت آگاه تری
هیچکه را بر تشکر شایسته از خودت توانایی نبخشیدی و من ناتوان ترینم
بر من ببخشای و تشکر بی مقدارم را بپذیر و نعماتت را دریغ نفرمای چنانکه دریغ نفرمودی
چرا که به هر نیکی که سویم فرستی سخت فقیر و نیازمندم آمین

ای یگانه معشوقی که عاشقانت به هم حسادت نمی کنند
آیا خدایی به عظمت و بزرگی تو به موجود حقیر و بی مقداری چون من خشم می گیرد؟
و آیا موجود ضعیفی مانند من ارزش آن را دارد که باعث نارضایتی پروردگارش شود؟
خودم را بی ارزش تر از آن می بینم
و ناتوان ترم از آنکه اگر از من ناخشنود باشی بتوانم موجبات برطرف کردن آن باشم
و من ضعیف ترین یارای چشیدن عذابت نخواهم بود
ای خداوندی که مهربان ترین مهربانانی پناه آوردنده به سویت هستم
چگونه باور کنم که مرا از رحمتت دور میکنی درحالی که همیشه از تو خیر و خوبی دیدم

ای مفضل درباره تغذیه بدن و تدابیر نهفته در آن نیک بیندیش.غذا در آغاز به معده می رسد. معده آن را می پزد.هضم میکند. آنگاه عصاره آن از طریق مجاری بسیار ریز و نازکی که مانند یک پالنده کار می کنند به کبد می رسد.
این مجاری ریز برای آن است که مبادا چیزی خشن و غلیظ به آن راه یابد زیرا کبد در نهایت ظرافت و نازکی است و تاب فشار و خشونت را ندارد. کبد آن را می پذیرد و با تدبیر حکیم به خون تبدیل می شود و از طریق عروق و مجاری به تمام بدن سرازیر می شود، بسان جوی هایی که در زمین است و آب را به همه جای آن می رسانند. نیز مواد زاید و آلوده در ظرفهای خاص خود قرار می گیرد.
آنچه از صفراست به سوی کیسه صفرا آنچه از سودا است به سمت طحال و آنچه از تری و رطوبت است به جانب مثانه می رود. در حکمت الهی در ترکیب بدن درنگ کن که چگونه عر عضوی را در جایش قرار داده و این ظرفها را چنان نهاده که مواد زاید و فاسد را در خود گرد آورند تا این مواد در سراسر بدن منتشر نگردد و جسم را بیمار و زار ننماید.
چه بلند مرتبه است کسی که تقدیر را نیکو نمود و تدبیر را استوار کرد. سپاس او را چنانکه شاید و سزد

"شگفتی های آفرینش از زبان امام صادق(ع)"

naghmeirani

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
پروردگارا.....!!!!
یاریمان کن تا در فراز
و نشیب زندگانی
"پر پیچ و خم خویش" ،
در اندوهناکی و در شعف ها،
همچنان ملایمت و تواضع
خود را از دست ندهیم،
ما را در آغوش خود گیر
و "همیشه یاورمان باش" ....

ای خدایی که دانایی و بینایی
وقتی تاریخ انسان را می بینم جنگ و خونریزی بسیاری در آن نوشته شده و بهتر میدانی
آن بنده ات که علمی از جانب خودت عطایش فرمودی درست گفت که جنگ هایی که امروز بشر درگیر آن است از انسانهایی با درون های ناآرام است
چراکه بزرگ ترین نبرد هر انسانی جنگیدن با درون خود است
سپاس می گویم که به لطفت همیشه در آرامش بودم از خداوند عاجزانه صلح و آرامش را برای انسانهایی که خواسته و ناخواسته درگیر جنگ هستند خواستارم

ای که روزی آفریدگانت را نبری حتی اگر کافر و ملحد باشند؛ می دانم خیلی زیاد مورد لطف و محبتت قرار گرفتم دعا می کنم بیشتر از آنرا به مومنین و مومنات عطا کنی
ای که عطایت عطاست و منعت هم عطاست

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا من اذا تضایقت الامور فتح لنا بابا لم تذهب الیه الاوهام
فصل علی محمد و آل محمد و افتح لاموری المتضایقه
بابا لم یذهب الیه وهم
یا ارحم االراحمین

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پروردگارا