خروج از برنامه با ورود یک کاراکتر یا عدد

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
چجوری میشه تعیین کرد که با ورود یک عدد یا کاراکتر برنامه exit شه ؟
مسلماً نباید از دستوراتی مثل getch استفاده کرد .

باید از دستوری استفاده بشه که برای خروج فقط عدد یا کاراکتر مورد نظر ما رو قبول کنه .
حالا این دستور چیه ؟

fjalili

عضو جدید
چجوری میشه تعیین کرد که با ورود یک عدد یا کاراکتر برنامه exit شه ؟
مسلماً نباید از دستوراتی مثل getch استفاده کرد .

باید از دستوری استفاده بشه که برای خروج فقط عدد یا کاراکتر مورد نظر ما رو قبول کنه .
حالا این دستور چیه ؟

دوست عزیز،

بستگی به برنامه ممکنه که فرق کنه، ولی اینجوری که متوجه سئوالت شدم باید توسط یک حلقه کنترل کنی که چه کلیدی زده شده و بر اساس اون با if و یا switchتصمیم بگیری که چه کاری را انجام دهی، در برنامه های ساده معمولاً این کار شما توسط یک تابع که کارش کنترل کلید های ورودی است، انجام میگیره و کار اون این هست که بر اساس فشار دادن کلید های مختلف تصمیم گرفته میشود که چه کاری انجام دهد، مثلاً از برنامه خارج شود یا مجدداً به شروع برنامه برود، یا به یک بخشی از دیگر برنامه برود و یا ... .
طبق سئوالهای قبلی که شما پرسیده بودی، متوجه شدم که هنوز در مراحل یاد گیری برنامه نویسی هستی، ولی وقتی یک کمی توی برنامه نویسی پیشرفته تر شدی و با کلاس های ویندوز و متدهای object oriented آشنا شدی خواهی دید که این روش به وسیله بازنویسی توابع کلاسهای موجود هم انجام خواهد شد.
به طور کلی برنامه ها همیشه داخل یک حلقه کلی هستند که وقتی تصمیم به خروج از برنامه گرفته میشه که یک اتفاق خواص (در این مورد فشار دادن کلید بخصوص) باعث خروج از برنامه بشود.
نمیدونم تونستم مطلب را برسانم یا نه ..

پر انرژی باشید.

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
خیلی هم خوب رسوندید منظورتون رو .
بله من هنوز با کلاسها و اینجور چیزها هنوز کار نکرده ام و تازه به آرایه های یک بعدی رسیده ام .
ولی من باز به جوابم نرسیدم .
این که میگم به نظرتون چطوره ؟
یه const تعریف کنم با مقدار مورد نظرم . مثلاً 10 . همون مقداری که با ورود آن از برنامه خارج شه .
بعد در آخر کد همین مقدار رو از کاربر بخام که وارد کنه .

کد:
const int a=10;
.
.
.
.
.
.
cin>>a;

اصلاً برنامه قبول میکنه که بعد اینکه یه ثابت تعریف کردم در آخر بیام واسش مقدار درخواست کنم ؟
وگرنه یه راه حل واسم لطف کنید !!

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
در برنامه های ساده معمولاً این کار شما توسط یک تابع که کارش کنترل کلید های ورودی است، انجام میگیره و کار اون این هست که بر اساس فشار دادن کلید های مختلف تصمیم گرفته میشود که چه کاری انجام دهد، مثلاً از برنامه خارج شود یا مجدداً به شروع برنامه برود، یا به یک بخشی از دیگر برنامه برود و یا ... .
این تابع رو هم میشه معرفی کنید و طرز کار باهاش رو ؟

8699

عضو جدید
این تابع رو هم میشه معرفی کنید و طرز کار باهاش رو ؟

ممنون
خیلی هم خوب رسوندید منظورتون رو .
بله من هنوز با کلاسها و اینجور چیزها هنوز کار نکرده ام و تازه به آرایه های یک بعدی رسیده ام .
ولی من باز به جوابم نرسیدم .
این که میگم به نظرتون چطوره ؟
یه const تعریف کنم با مقدار مورد نظرم . مثلاً 10 . همون مقداری که با ورود آن از برنامه خارج شه .
بعد در آخر کد همین مقدار رو از کاربر بخام که وارد کنه .

کد:
const int a=10;
کد:
[LEFT].
[LEFT].
.
.
.
.
cin>>a;[/LEFT]
[/LEFT]

اصلاً برنامه قبول میکنه که بعد اینکه یه ثابت تعریف کردم در آخر بیام واسش مقدار درخواست کنم ؟

وگرنه یه راه حل واسم لطف کنید !!​

شما می تونید به گفته ی خودتون یه ثابت تعریف کنید و بعد در برنامه برای خارج شدن یه متغیر تعریف کنید بعد شرط بذارید که اگر این مقدار که از ورودی دریافت شده با ثابتتون برابره برنامه با دستورbreak پایان پیدا کنه
یک راه دیگه هم به گفته ی دوستمون اینه که از یه تابع استفاده کنی که خروج یا ادامه ی کار برنامه رو کنترل کنه و این تابع رو باید خودتون بنویسید و تابع آماده ای برای اون نیست

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
برم ببینم چیکار میتونم بکنم !!
مرسی از همه دوستان و از لطفشون .
نتیجه رو امشب یا فردا همینجا میگم .

• Like
واکنش ها: 8699