خدا...هرگز زنده نبوده است.

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان, بنده از اون دست آدمهایی هستم که نمیدونم واقعا خدا هست یا نه, یعنی گاهی اوقات از وجود خدا دفاع میکنم گاهی هم وجودش را انکار میکنم. اما فی لواقع :) سوالاتی وجود داره در باب وجود خداوند که همواره بی پاسخ مانده اند و به قول نیچه پایان بحث ها یا جدل است یا سازش.

اما مواردی که برای بشر و انسان مسلمان بی پاسخ مانده است:

1- میگویند همه چیز را خدا خلق کرده کوه, جنگل, درخت, حتی آن انفجار بیگ بنگ را خدا خلق کرده اما وقتی میپرسیم چه کسی خدا را خلق کرده کسی حرفی نمیزند. اگر قرار باشد که از اول خدا بوده باشد پس میتوان گفت از اول کوه و دریا و جنگل نیز بوده اند.

اثبات خدا دو مرحله است
یکی اینکه همه اینها رو چی آفریده و یکی اینکه اونو چی آفریده
اولی که به قول خودت مشخص شده خدا آفریننده این همه چیز هست
ولی دومی رو میتونی با برهان خلف ثابت کنی
اینکه یا قبول اینکه خدا رو کسی دیگر آفرید آنوقت به چندگانگی می رسیم
و به بی نهایت
آنوقت می توانی به این نتیجه برسی که شرط غلط است
یک دو دو تا چهارتای ساده ولی نمی دونم چار خیلی ها اینو قبول ندارند

2-
میگویند خدا حیکم است یعنی کار عبث و بیهوده انجام نمیدهد, از طرفی از آینده هر کس خبر دارد و در عین حال عادل نیز هست. خب اگر چنین است و از آینده با خبر است چرا همین الان قیامت را برپا نمیکند ؟ آیا به نظر شما این تاخیر کاری عبث نیست؟ اگر خداوند عادل هست پس چرا به قوم ثمود, عاد و... عذاب نازل کرد و آنها را کشت؟ شاید در آینده نزدیک, شاید همان فردای بعد از عذاب توبه میکردند؟ یا در داستان حضرت خضر چرا حضرت خضر پسر بچه را به جرم اینکه در آینده بدکاره میشد کشت؟ شاید در آینده فرزند خوبی میشد و اگر خدا میدانست که آن پسر فرزند خوبی در آینده نخواهد شد پس از سرنوشت تک تک ما نیز با خبر است پس ما را هم بکشد و جزایمان دهد و خلاص.

پاسخ این سوال بر می گرده به این که برای چه آمدیم و دلیل آفرینش چیست
اگر آن را پیدا کردید به ان نیز می رسید
فقط همین که فرصت زندگی به خیلی ها باید داده شود واگر نداده شود عبث می شود

3-
در توانایی خداوند نیز سوالاتی وجود دارد و یکی از سوالات این است که آیا خداوند میتواند خودش را نابود کنید؟

این سوال شما فرض محال است
واین کار از نظر عقلی امکان ندارد
و دلیل بر محدودیت بر قدرت خداوند نمی باشد
و اتفاقا دلیل بر قدرت خداوند است
چرا که اگر بپذیریم که خدا خود را بتواند نابود کند می توان این نتیجه را گرفت که خدا فنا پذیر است و اصولا سوال اول شما هم زیر سوال می رود (بعبارتی جوابی که من به شما دادم)
خداوند به خدود قائم است و خود خود را تشکیل می دهد

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان, بنده از اون دست آدمهایی هستم که نمیدونم واقعا خدا هست یا نه, یعنی گاهی اوقات از وجود خدا دفاع میکنم گاهی هم وجودش را انکار میکنم. اما فی لواقع :) سوالاتی وجود داره در باب وجود خداوند که همواره بی پاسخ مانده اند و به قول نیچه پایان بحث ها یا جدل است یا سازش.

1- میگویند همه چیز را خدا خلق کرده کوه, جنگل, درخت, حتی آن انفجار بیگ بنگ را خدا خلق کرده اما وقتی میپرسیم چه کسی خدا را خلق کرده کسی حرفی نمیزند. اگر قرار باشد که از اول خدا بوده باشد پس میتوان گفت از اول کوه و دریا و جنگل نیز بوده اند.

2- میگویند خدا حیکم است یعنی کار عبث و بیهوده انجام نمیدهد, از طرفی از آینده هر کس خبر دارد و در عین حال عادل نیز هست. خب اگر چنین است و از آینده با خبر است چرا همین الان قیامت را برپا نمیکند ؟ آیا به نظر شما این تاخیر کاری عبث نیست؟ اگر خداوند عادل هست پس چرا به قوم ثمود, عاد و... عذاب نازل کرد و آنها را کشت؟ شاید در آینده نزدیک, شاید همان فردای بعد از عذاب توبه میکردند؟ یا در داستان حضرت خضر چرا حضرت خضر پسر بچه را به جرم اینکه در آینده بدکاره میشد کشت؟ شاید در آینده فرزند خوبی میشد و اگر خدا میدانست که آن پسر فرزند خوبی در آینده نخواهد شد پس از سرنوشت تک تک ما نیز با خبر است پس ما را هم بکشد و جزایمان دهد و خلاص.

3- در توانایی خداوند نیز سوالاتی وجود دارد و یکی از سوالات این است که آیا خداوند میتواند خودش را نابود کنید؟
ماشالله هر سوالتون خودش یه تاپیکه:d
میخواید یکی یکی بریم جلو، البته اگه قرار باشه همزمان به پند نفر پاسخ بدم واقعاً امکانش واسه من نیست، پس ترجیحاً فقط با خودتون وارد بحث میشم اگر بنده رو لایق بحث بدونید:gol:

سوال اولتون رو پاسخ میدم مختصر تا بعد بیشتر توضیح بدم در حد اطلاعاتم اگه لازم شد:

- میگویند همه چیز را خدا خلق کرده کوه, جنگل, درخت, حتی آن انفجار بیگ بنگ را خدا خلق کرده اما وقتی میپرسیم چه کسی خدا را خلق کرده کسی حرفی نمیزند. اگر قرار باشد که از اول خدا بوده باشد پس میتوان گفت از اول کوه و دریا و جنگل نیز بوده اند.
مفهوم "بودن خدا" با مفهوم "بودن کوه و دریا و ..." بسیار تفاوت دارد.
مثلاً میگویند روح هم وجود دارد ولی مفهوم وجود داشتن روح با مفهوم وجود داشتن مثلاً درخت خیلی فرق میکنه، نمیشه این دو رو یا هم مقایسه کرد و از بودن این یکی ، بودن اون یکی رو نتیجه گرفت.
خدا خودش هم در قرآن می گوید "خدا" در ذهن بشر جا نمیشه، ذهن بشر محدود به زمان و مکانه و عالم مادی، از عالم ماورا و چند و چون دقیق آن اطلاعی ندارد.
خداوند با فرستادن پیامبران و کتابش، که به طور دقیق برخی پدیده های طبیعی رو درش توضیح داده، پدیده هایی که در 1430 سال پیش اصلاً در ذهن بشر اون زمان نمی گنجیده، از خودش نشونه ایی رو میده که به وجودش پی ببریم. مثلاً وقتی 1400 سال پیش از داخل رحم زنان توضیح میدهد که مراحل تکامل جنین را توضیح میدهد، واقعاً به نظر شما چه کسی جز خالق اصلی و خدا می تواند این چنین توضیح اتفاقی را بدهد؟ و آن هم در 1430 سال پیش که مغز بشر خیلی محدود و بسته بوده و علم آنچنانی وجود نداشته...

آخرین ویرایش:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
انیشتین مسلمون بوده:eek::eek::eek::eek::eek:
میشه یه منبع معتبر نام ببرین که این موضوع درش عنوان شده باشه
لطفا منبع معتبر نه فارس و ......:razz:

این دانشمند طی مباحثاتی که با ایت الله بروجردی داشتند به این دین اعتقاد پیدا می کنند

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راستش اون موقع که دانشجو بودم استاد الکترونیک 3 مون تو کلاس نامه ای از انیشتن خوند که توی اون این چیزا رو نوشته بود نامه ای رو که میگم اون موقع تازه منتشر شده بود دیگه اطلاعات زیادی ندارم دوست عزیز

آخرین ویرایش:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز

پایگاه خبری مذهبی تحلیلی رهوا؛آلبرت اینشتین در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان : دی ارکلرونگ”، یعنی : بیانیه” ، که در سال ۱۹۵۴ آن را در آمریکا و به آلمانی نوشته است اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح میدهد و آن را کامل ترین و معقول ترین دین می داند. این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه ی اینشتین با آیت الله العظمی بروجردی است که توسط مترجمین برگزیده ی شاه ایران و به صورت محرمانه صورت پذیرفته است.

اینشتین در این رساله “نظریه نسبیت” خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از نهج البلاغه و بیش از همه بحارالانوار علامه مجلسی (که از عربی به انگلیسی و … توسط حمیدرضا پهلوی و … ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می شده تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه پیچیده “نسبیت” را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده اند. از آن جمله حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می کند که : هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می­خورد و آن ظرف واژگون می شود. اما بعد از این که پیامبر اکرم (ص) از معراج جسمانی باز می گردند مشاهده می کنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است … اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه ی “انبساط و نسبیت زمان” دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می نویسد….
همچنین اینشتین در این رساله “معاد جمسانی” را از راه فیزیکی اثبات می کند (علاوه بر قانون سوم نیوتون = عمل و عکس العمل ) او فرمول ریاضی “معاد جسمانی ” را عکس فرمول معروف “نسبیت ماده و انرژی” می داند: E=M.C2>>M=E:C2 یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا” به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد.

اینیشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و بارها به لفظ “بروجردی بزرگ” یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ “حسابی عزیز”

http://freelook.bloghaa.com/?p=795

کافر

عضو جدید
حتی اگرخدایی عادل و دارای شعور وجود داشته باشه ( که هرگز نمی تونم مطمئن باشم وجود نداشته باشه )، برای کسی که نمیتونه به وجودش ایمان داشته باشه مجازاتی قائل نخواهد شد ،
چرا که یک خدای عادل نمی تواند بیشتر از اونچه که به ما قدرت تعقل و انتخاب داده از ما متصور باشه

آدمایی مثل من و دوستانم که به عدم وجود خدا اعتقاد داریم ( البته،خود بنده به عدم وجود خدای دارای شعور معتقدم )، هیچ منفعتی از ادعای بی خدایی نمی بریم ، واگر چنین ادعایی داریم صرفا به این دلیله که اینطور نتیجه گرفتیم واینطور فکر می کنیم
ممکنه در اشتباه باشیم ،ولی این از ذات بد ما نیست

آتشگاه

عضو جدید
این دانشمند طی مباحثاتی که با ایت الله بروجردی داشتند به این دین اعتقاد پیدا می کنند
دوست عزیز یک منبع ;)
راستش اون موقع که دانشجو بودم استاد الکترونیک 3 مون تو کلاس نامه ای از انیشتن خوند که توی اون این چیزا رو نوشته بود نامه ای رو که میگم اون موقع تازه منتشر شده بود دیگه اطلاعات زیادی ندارم دوست عزیز
عزیزم یک نامه رو به راحتی می شه جعل کرد نه؟;)
پایگاه خبری مذهبی تحلیلی رهوا؛آلبرت اینشتین در رساله ی پایانی عمر خود با عنوان : دی ارکلرونگ”، یعنی : بیانیه” ، که در سال ۱۹۵۴ آن را در آمریکا و به آلمانی نوشته است اسلام را بر تمامی ادیان جهان ترجیح میدهد و آن را کامل ترین و معقول ترین دین می داند. این رساله در حقیقت همان نامه نگاری محرمانه ی اینشتین با آیت الله العظمی بروجردی است که توسط مترجمین برگزیده ی شاه ایران و به صورت محرمانه صورت پذیرفته است.

اینشتین در این رساله “نظریه نسبیت” خود را با آیاتی از قرآن کریم و احادیثی از نهج البلاغه و بیش از همه بحارالانوار علامه مجلسی (که از عربی به انگلیسی و … توسط حمیدرضا پهلوی و … ترجمه و تحت نظر آیت الله بروجردی شرح می شده تطبیق داده و نوشته که هیچ جا در هیچ مذهبی چنین احادیث پر مغزی یافت نمی شود و تنها این مذهب شیعه است که احادیث پیشوایان آن نظریه پیچیده “نسبیت” را ارائه داده ولی اکثر دانشمندان نفهمیده اند. از آن جمله حدیثی است که علامه مجلسی در مورد معراج جسمانی رسول اکرم (ص) نقل می کند که : هنگام برخاستن از زمین دامن یا پای مبارک پیامبر به ظرف آبی می­خورد و آن ظرف واژگون می شود. اما بعد از این که پیامبر اکرم (ص) از معراج جسمانی باز می گردند مشاهده می کنند که پس از گذشت این همه زمان هنوز آب آن ظرف در حال ریختن روی زمین است … اینشتین این حدیث را از گرانبهاترین بیانات علمی پیشوایان شیعه در زمینه ی “انبساط و نسبیت زمان” دانسته و شرح فیزیکی مفصلی بر آن می نویسد….
همچنین اینشتین در این رساله “معاد جمسانی” را از راه فیزیکی اثبات می کند (علاوه بر قانون سوم نیوتون = عمل و عکس العمل ) او فرمول ریاضی “معاد جسمانی ” را عکس فرمول معروف “نسبیت ماده و انرژی” می داند: E=M.C2>>M=E:C2 یعنی اگر حتی بدن ما تبدیل به انرژی شده باشد دوباره عینا” به ماده تبدیل شده و زنده خواهد شد.

اینیشتین در این کتاب همواره از آیت الله بروجردی با احترام و بارها به لفظ “بروجردی بزرگ” یاد کرده و از شادروان پروفسور حسابی نیز بارها با لفظ “حسابی عزیز”

http://freelook.bloghaa.com/?p=795
ببخشید دوست عزیز من تو اینترنت بجز سایتهای مسلمان (البته نه همشون فقط سایتهای وابسته)در هیچ سایت دیگری این مسئله رو ندیدم حتی از یک دوست اروپایی هم در چت پرسیدم که گفت تحقیق می کنم جواب می دم که گفت همچین چیزی پیدا نکرده:surprised:
ولی جالبه میشه محل صحبت انیشتین با علمای شیعه رو بگین ممنونم

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز یک منبع ;)

عزیزم یک نامه رو به راحتی می شه جعل کرد نه؟;)

ببخشید دوست عزیز من تو اینترنت بجز سایتهای مسلمان (البته نه همشون فقط سایتهای وابسته)در هیچ سایت دیگری این مسئله رو ندیدم حتی از یک دوست اروپایی هم در چت پرسیدم که گفت تحقیق می کنم جواب می دم که گفت همچین چیزی پیدا نکرده:surprised:
ولی جالبه میشه محل صحبت انیشتین با علمای شیعه رو بگین ممنونم

دوست عزیز امیدوارم کل مطلب سایتی که برات گزاشتم رو خونده باشی
صحبت ها به صورت نامه رد و بدل میشه و جالبه بدونید که انیشتن برای نظریه نسبیت خودش هم یک مثال بسیار جالب اسلامی (عروج پیامبر) پیدا می کنه و شاید به یقین کامل از همین راه رسیده بوده
خود آیت الله بروجردی فرمودند که نیاز نیست اعلام بشه که شما شیعه شدید چرا که جان شما به خطر می افتد
مشخصه که دوست اروپایی شما نباید چنین چیزی رو پیدا کنه
این منابع بر خلاف بسیاری از سیاست های آنها می باشد و به ضرر آنها می باشد دوست عزیز

archi-tecture

عضو جدید
تیتر رو که دیدم گفتم از این بحث های قوی در رد خداست اما وقتی پست رو خوندم حس کردم کپی ایراد های ساده و پیش پا افتاده Atheist هاییه که تو اینترنت ریختن!

من ترجیح میدم اثبات خدارو از روش مهندسی معکوس برم! البته من لحظه لحظه زندگیم شاهد حظورش تو زندگیم بودم اما این تفکر خیلی کمکم کرد:

من به شخصه دینم Spiritualist ا! یعنی مسلمونم ولی این اعتقاد رو خیلی پسندیدم و تفسیر کننده دین های الهی دیدمش و برای همین مسلمون اسپریتالیستم!!
امروزه اثبات خدا فوق العاده منطقی و علمی شده. اگه سر رشته ای از متافیزیک داشته باشید بهتون مرجع بدم که تو دانشگاه های بزرگ آمریکا آزمایش هایی در اثبات متافیزیک وجود داره. متافیزیک هم که عملا بر پایه روح گرایی و وقتی بیشتر ریز بشی خدا توش ثابت شدس!

چیزی که اعتقاد منو به خدا محکم تر کرده واقع طبیعی برون فکنیه (Astral Projection) که آموختنش بر همه میسره و حتی شیطان پرست ها ازش سوء استفاده می کنن و بهره می برن!
اگه حالشو داشته باشی می تونم توضیحاتی خوبی برات درموردش بدم و مطمئنم اگه پیگیری کنی به خدا می رسی
برون فکنی روندی هست که همه ما هنگام خواب تجربه می کنیم. یعنی مکانیزم اتوماتیکیه کخ همه انجام مدین. با تمرین میشه برون فکنی اختیاری کرد که چیز خیلی طبیعیه و همگی قدرتش رو دارند. اما بجای اینکه در مورد برون فکنی صحبت کنم کتاب گرانقدر عارف استرالیای رRobert Bruce رو که تشریح کننده این عمله رو اینجا می تونید به ترجمه فارسی دانلود کنید:

http://www.persiangig.com/pages/dow...6.persiangig.com/other/Astral-Dynamics-FA.pdf

و بیشتر سعی می کنم اصل اعتقاد Spiritualism رو توضیح بدم.

خلاصه اعتقاد اینه که خلقت هفت stage یا گام داره و انسان هفت پیکر یا هفت body داره. خلاصه ای از هفت مرحله اینه:
دنیای مادی که فشرده ترین و خشن ترین لایه خلقته
دنیای اثیری (اختری)که اکثر اروح سطح پایین و کالبدهای اثیری برون فکن شده در این عالم سیر می کنند
دنیای بودهیک ، اتمیک ، آنوپاداکا و ادی
روال معمول در این دنیا ها این است که هر چه به سمت عالم مادی می روی ماده خشن تر و فشرده تر زمان محدود تر و بسته تر و قوانین حاکم محدود تر است. هر چه به سمت عالم ادی حرکت می کنی که عالم مقصده عالم رقیق تر و بسیط تر، فرکانس بالاتر ، زمان گسترده تر (مثلا 1 ساعت زمینی معادل 10 ساعت اختری است و ...) و قوانین لطیف تر و بدون محدودیت می شود.

کالبد انسان 7 قسمت دارد که متعلق به این هفت آسمان است و پس از مرگ در هر مرحله کالبد را در آن دنیا می گذارد مثل پوست انداختن. هنگام خواب کالبد اتری که از اجزای کالبد زمینی است منبسط شده و شروع به جذب از عالم اختری می کنه. این عملا مثل شارژ باتریه!! در خواب کالبد اختری و 6 کالبد دیگر که غیر فعال هستند از کالبد فیزیکی جدا شده و بر اساس قدرت معنوی فرد در عالم اثیری سیر می کنند. اینکه هر عالم چگونه است در کتاب بر اساس تجربه ی هزاران نفر که برون فکنی کرده اند توضیح داده شده. در صورتی که کمکی در زمینه تمرینات برون فکنی خواستید من در خدمتم هرچند کتاب به صورت کامل تشریح کرده

آتشگاه

عضو جدید
دوست عزیز امیدوارم کل مطلب سایتی که برات گزاشتم رو خونده باشی
خود آیت الله بروجردی فرمودند که نیاز نیست اعلام بشه که شما شیعه شدید چرا که جان شما به خطر می افتد
مشخصه که دوست اروپایی شما نباید چنین چیزی رو پیدا کنه
این منابع بر خلاف بسیاری از سیاست های آنها می باشد و به ضرر آنها می باشد دوست عزیز
عزیزم من مطالب شما رو کامل خوندم
من از شما یه منبع خواستم فکر نکنم چیز زیادی باشه
اینطور که شما می گید باید حتی یک منبع خارجی مسلمان هم این رو نوشته باشه حتی این هم باشه قبول به شرطی که وابسته نباشه
عزیزم این دوست اروپایی من یک فرد کاملا روشن فکر هست و یک تحصیل کرده س که من سالهاست که می شناسمش و بهش اطمینان دارم
شما همه ی اروپایی ها رو مزدور و دشمن می دونید و به همشون رو با یک رای محاکمه می کنید؟:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز احیانا منظوررتون از برون فکنی همون هیپنوتیزم نیست!

آتشگاه

عضو جدید
تیتر رو که دیدم گفتم از این بحث های قوی در رد خداست اما وقتی پست رو خوندم حس کردم کپی ایراد های ساده و پیش پا افتاده Atheist هاییه که تو اینترنت ریختن!

من ترجیح میدم اثبات خدارو از روش مهندسی معکوس برم! البته من لحظه لحظه زندگیم شاهد حظورش تو زندگیم بودم اما این تفکر خیلی کمکم کرد:

من به شخصه دینم Spiritualist ا! یعنی مسلمونم ولی این اعتقاد رو خیلی پسندیدم و تفسیر کننده دین های الهی دیدمش و برای همین مسلمون اسپریتالیستم!!
امروزه اثبات خدا فوق العاده منطقی و علمی شده. اگه سر رشته ای از متافیزیک داشته باشید بهتون مرجع بدم که تو دانشگاه های بزرگ آمریکا آزمایش هایی در اثبات متافیزیک وجود داره. متافیزیک هم که عملا بر پایه روح گرایی و وقتی بیشتر ریز بشی خدا توش ثابت شدس!

چیزی که اعتقاد منو به خدا محکم تر کرده واقع طبیعی برون فکنیه (Astral Projection) که آموختنش بر همه میسره و حتی شیطان پرست ها ازش سوء استفاده می کنن و بهره می برن!
اگه حالشو داشته باشی می تونم توضیحاتی خوبی برات درموردش بدم و مطمئنم اگه پیگیری کنی به خدا می رسی
برون فکنی روندی هست که همه ما هنگام خواب تجربه می کنیم. یعنی مکانیزم اتوماتیکیه کخ همه انجام مدین. با تمرین میشه برون فکنی اختیاری کرد که چیز خیلی طبیعیه و همگی قدرتش رو دارند. اما بجای اینکه در مورد برون فکنی صحبت کنم کتاب گرانقدر عارف استرالیای رRobert Bruce رو که تشریح کننده این عمله رو اینجا می تونید به ترجمه فارسی دانلود کنید:

http://www.persiangig.com/pages/dow...6.persiangig.com/other/Astral-Dynamics-FA.pdf

خلاصه اعتقاد اینه که خلقت هفت stage یا گام داره و انسان هفت پیکر یا هفت body داره. خلاصه ای از هفت مرحله اینه:
دنیای اثیری (اختری)که اکثر اروح سطح پایین و کالبدهای اثیری برون فکن شده در این عالم سیر می کنند
روال معمول در این دنیا ها این است که هر چه به سمت عالم مادی می روی ماده خشن تر و فشرده تر زمان محدود تر و بسته تر و قوانین حاکم محدود تر است. هر چه به سمت عالم ادی حرکت می کنی که عالم مقصده عالم رقیق تر و بسیط تر، فرکانس بالاتر ، زمان گسترده تر (مثلا 1 ساعت زمینی معادل 10 ساعت اختری است و ...) و قوانین لطیف تر و بدون محدودیت می شود.

کالبد انسان 7 قسمت دارد که متعلق به این هفت آسمان است و پس از مرگ در هر مرحله کالبد را در آن دنیا می گذارد مثل پوست انداختن. هنگام خواب کالبد اتری که از اجزای کالبد زمینی است منبسط شده و شروع به جذب از عالم اختری می کنه. این عملا مثل شارژ باتریه!! در خواب کالبد اختری و 6 کالبد دیگر که غیر فعال هستند از کالبد فیزیکی جدا شده و بر اساس قدرت معنوی فرد در عالم اثیری سیر می کنند. اینکه هر عالم چگونه است در کتاب بر اساس تجربه ی هزاران نفر که برون فکنی کرده اند توضیح داده شده. در صورتی که کمکی در زمینه تمرینات برون فکنی خواستید من در خدمتم هرچند کتاب به صورت کامل تشریح کرده
با احترام به عقیده ی شما
شما وجود خدا رو اثبات نکردین شما فقط اعتقاد خودتون رو بیان کردین;)

hoomanghaderie

عضو جدید
خدا

خدا

تحلیل شما جالب بود.
ولی همیشه نمیشه با عقل جلوی حوادث رو گرفت ؟!
موافقید ؟
یکی خداپرسته میبرنش چندین خونواده فقیر نشونش میدن به خدا که سهله به خودشم شک میکنه!!!
ولی انگار ندایی از درون خدا رو قبول داره!
شاید تحلیل شما ناشی از فشارهای زندگی باشه.
آیا در آرامش هم همین قضاوت رو دارین ؟

آتشگاه

عضو جدید
be nazare man bahs kardan ba adamayi ke inghadr khodeshono kochik kardan ke monkere vojode azemati be ba azematiye khoda beshan bi fayedas
harki movafeghe komam kone be in bahse maskhare va kheyli ozr mikham ahmaghaneye adame vojode khoda khateme bede va elaam kone ke ba nazare man movafeghe
ببخشید نازنین خانوم هرکس که برخلاف نظر شما حرف بزنه احمق و کوچک و بی ارزش هست
توی این تاپیک تا حالا کسی به اون یکی توهین نکرده و همه به هم احترام می زارن به جز شما واقعا که:razz:

کافر

عضو جدید

دوست عزیز ، همیشه قلمبه سلمبه حرف زدن دلیل حرف درست و سنجیده زدن نیست،
وقتی صحبت های دوستمون روسطحی خوندی، تصور کردم قراره یه بحث جدی راه بندازی،

دوست گرامی اول می فرمایید اثبات خدا علمی شده و بعد از متافیزیک سخن میگید !؟
منظور از اثبات علمی وجود خدا ، اثبات با قوانین فیزیکیه ونه متافیزیکی

در مورد عدد هفت هم یک لینک در اختیارتون میذارم ، تا خیلی چیزها رو براتون روشن کنه

چرا هفت ؟

nazanin_mz

عضو جدید
ببخشید نازنین خانوم هرکس که برخلاف نظر شما حرف بزنه احمق و کوچک و بی ارزش هست
توی این تاپیک تا حالا کسی به اون یکی توهین نکرده و همه به هم احترام می زارن به جز شما واقعا که:razz:
hagh ba shomas
man vaghean ghaste tohin nadashtam
va mazerat mikham
ama age nazare avale mano bekhonid mibinid ke goftam harkas hagh dare nazare khodesho dashte bashe vali to nazare 2vomam goftam ke manzoram chiye

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم من مطالب شما رو کامل خوندم
من از شما یه منبع خواستم فکر نکنم چیز زیادی باشه
اینطور که شما می گید باید حتی یک منبع خارجی مسلمان هم این رو نوشته باشه حتی این هم باشه قبول به شرطی که وابسته نباشه
عزیزم این دوست اروپایی من یک فرد کاملا روشن فکر هست و یک تحصیل کرده س که من سالهاست که می شناسمش و بهش اطمینان دارم
شما همه ی اروپایی ها رو مزدور و دشمن می دونید و به همشون رو با یک رای محاکمه می کنید؟:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

من قصد توهین به ملت اروپا رو نداشتم
اونا هم مثل ما آدمند
من فقط گفتم که ممکنه مه این منابع به راحتی گیر هر کس نیاد
حالا دوست شما چه جور آدمی هستند رو نمی دونم
اگر پیگیری کنیم این مطلب رو احتمال زیاد به حوزه های علمیه قم می رسیم
و البته من جایی خودنم (نمی دونم دقیق کجا) که اسناد و مدارکی دال بر شیعه شدن این آقا وجود دارد که در موزه ای در آلمان یا فرانسه یا انگلیس نگه داری می شود
پیروز باشید

@spacechild@

عضو جدید

من فکر نمی کنم این چیزایی که شما این قد بزرگونه گفتیش بدون ایراد باشه...در کل اصلا نفهمیدم اینایی که گفتی چین...یکم بازش کن تا منم ایرادای ساده و پیش پا افتادشو بگیرم.

@spacechild@

عضو جدید
نظرتون رو رد می کنم
چون به قول دوستمون اشتباه متوجه شدید
[/COLOR]
شما زندگی رو چی تعریف می کنید
مگه می شه زندگی کرد و در این چارچوب قدم نزاشت

مگه می شه در جامعه ای زندگی کنی که هیچ امنیتی نداشته باشی (از همه نظر) و بتونی درست زندگی هر چند هم به قول شما هنرمند باشند (در اون صورت اون چیزی که شما اون رو هنر می نامید دزدی مفهوم پیدا می کنه)

اتفاقا در تاریخ و در ادیان حتی در دینهای مانند بودا و از این قبیل هم اگر گردشی کنید می بینید که آنها بهترین زندگی را داشتند (تعریف بهترین زندگی این نیست که همه چی رو داشته باشی اینه که زندگی راحتی داشته باشی)

کسی رو تو دنیا نمی تونید پیدا کنید که از علی (ع) بی نیاز تر باش نسبت به دنیا
و او هیچ وقت انسان رو از کسب دنیا از راه حلال باز نمی داره

می دونید جالبه که شما تا آخرین مراحل یکی از راه های اثبات خدا رفتید و آخرش پاتون لغزید

این چیزی که شما گفتید جز به اثبات خدا چیزی رو ثابت نمی کنه
خیلی دوست دارم شما رو تو یک چنین وضعیتی ببینم (البته خدا کنه که بعدش زنده بیرون بیایید)

خلاصه اینکه اثبات وجود خدا به راحتی همین آبنباتی که شما دارید می خورید
اگر تونستید بگید که کی این عالم رو آفرید و چه کسی این کهکشانها و ایم دنیا رو با این نظم آفرید که هیچ کس و هیچ دانشمندی به اون شک نداره
خواهشا نگید که همه چی تصادفیه
اگه اینا خدا رو اثبات می کنه بگو چه جوری؟چه جوریه که خدا رو میشه این جور مواقع شناخت ولی من به برعکسش رسیدم؟
میدونی فرق من و شما اگه تو یه همچین وضعیتی قرار بگیریم چیه؟این که شما میشینی و دعا میخونی اما من سعی می کنم خودم یه راهی پیدا کنم.

@spacechild@

عضو جدید
تحلیل شما جالب بود.
ولی همیشه نمیشه با عقل جلوی حوادث رو گرفت ؟!
موافقید ؟
یکی خداپرسته میبرنش چندین خونواده فقیر نشونش میدن به خدا که سهله به خودشم شک میکنه!!!
ولی انگار ندایی از درون خدا رو قبول داره!
شاید تحلیل شما ناشی از فشارهای زندگی باشه.
آیا در آرامش هم همین قضاوت رو دارین ؟
مگه من چند سالمه که بخوام فشار زندگی تحمل کرده باشم؟؟!!
من اولشم گفتم که با این توهم هیچ مشکلی ندارم.
کلا تو آرامشم...همه چی آرومه و از این حرفا و دقیقا در اوج آرامش به این حرفا رسیدم.

@spacechild@

عضو جدید
حتی اگرخدایی عادل و دارای شعور وجود داشته باشه ( که هرگز نمی تونم مطمئن باشم وجود نداشته باشه )، برای کسی که نمیتونه به وجودش ایمان داشته باشه مجازاتی قائل نخواهد شد ،
چرا که یک خدای عادل نمی تواند بیشتر از اونچه که به ما قدرت تعقل و انتخاب داده از ما متصور باشه

آدمایی مثل من و دوستانم که به عدم وجود خدا اعتقاد داریم ( البته،خود بنده به عدم وجود خدای دارای شعور معتقدم )، هیچ منفعتی از ادعای بی خدایی نمی بریم ، واگر چنین ادعایی داریم صرفا به این دلیله که اینطور نتیجه گرفتیم واینطور فکر می کنیم
ممکنه در اشتباه باشیم ،ولی این از ذات بد ما نیست

در مورد خدایی که شعور نداره و شما قبولش داری،این یعنی به وجود خالق معتقدی؟

یه چیزیم این که این روزا که نه همیشه توی هر دوره ای اگه کسی خدای اون مردمو قبول نداشته احمق می دونستنش...گمراه...و براش از خداشون کمک می خواستن...براش دعا میکردن...مثل ابراهیم در زمان خودش...ما هم فرقی نداریم فقط به جای جایگزینی یه خدای دیگه میگیم اصلا وجود نداشته

@spacechild@

عضو جدید

2- میگویند خدا حیکم است یعنی کار عبث و بیهوده انجام نمیدهد, از طرفی از آینده هر کس خبر دارد و در عین حال عادل نیز هست. خب اگر چنین است و از آینده با خبر است چرا همین الان قیامت را برپا نمیکند ؟ آیا به نظر شما این تاخیر کاری عبث نیست؟ اگر خداوند عادل هست پس چرا به قوم ثمود, عاد و... عذاب نازل کرد و آنها را کشت؟ شاید در آینده نزدیک, شاید همان فردای بعد از عذاب توبه میکردند؟ یا در داستان حضرت خضر چرا حضرت خضر پسر بچه را به جرم اینکه در آینده بدکاره میشد کشت؟ شاید در آینده فرزند خوبی میشد و اگر خدا میدانست که آن پسر فرزند خوبی در آینده نخواهد شد پس از سرنوشت تک تک ما نیز با خبر است پس ما را هم بکشد و جزایمان دهد و خلاص.

3- در توانایی خداوند نیز سوالاتی وجود دارد و یکی از سوالات این است که آیا خداوند میتواند خودش را نابود کنید؟
1.در مورد کوه وجنگل نمی تونی اینو بگی چون میدونیم از کی به وجود اومد براساس علم.
اما در مورد خدا باید از اول وجو داشته باشه...چون طبق عقیده من خدا یه نیازه و باید از ابتدا خبر داشته باشه تا کامل باشه.
3.نه!فقط انسان می تونه خدا رو نابود کنه.

@spacechild@

عضو جدید
حالا یه چیز دیگه...اونایی که خدا رو قبول دارن
چرا خدای هرکدومتون با بقیه فرق میکنه؟؟!!

archi-tecture

عضو جدید
دوست عزیز احیانا منظوررتون از برون فکنی همون هیپنوتیزم نیست!
نه عزیز. برون فکنی یه روند طبیعیه که هنگام خوابیدن اتفاق میفته و ناخودآگاه کنترل کننده ی حوادث میشه و خودآگاه به اصطلاح خاموش میشه!
با احترام به عقیده ی شما
شما وجود خدا رو اثبات نکردین شما فقط اعتقاد خودتون رو بیان کردین;)
با احترام فراوان:smile:
من گفتم که یکی از راه های اثبات خدا تمرین برون فکنیه! گفتم این مقدمس اگه کسی خواست بگم چه جوری به خدا ختم میشه!;)
وست عزیز ، همیشه قلمبه سلمبه حرف زدن دلیل حرف درست و سنجیده زدن نیست،
وقتی صحبت های دوستمون روسطحی خوندی، تصور کردم قراره یه بحث جدی راه بندازی،

دوست گرامی اول می فرمایید اثبات خدا علمی شده و بعد از متافیزیک سخن میگید !؟
منظور از اثبات علمی وجود خدا ، اثبات با قوانین فیزیکیه ونه متافیزیکی

در مورد عدد هفت هم یک لینک در اختیارتون میذارم ، تا خیلی چیزها رو براتون روشن کنه

چرا هفت ؟
عزیز من قلمبه سلمبه حرف نزدم فقط اصطلاخاتی رو گفتم که تو این بحث وجود داره. تعجبم از اینه که مکانیزمی که هر شب برای همه اتفاق میفته چرا انقدر بش کم لطفی شده واقعا عجیبه
بحث متافیزیک بحث عمیقه در مقابل بحثی که دوستمون کردن! دوستمون گفتن خدا ساخته ذهن هاست و احتمالا از فلسفه چند خدایی ها بحث رو جلو رفتن! در صورتی که الان برای رد خدا در مورد مباحث پیچیده فیزیکی بحث میشه و از دین ریشه یابی کردن و خدا رو انکار کردن یه مقدار قدیمی شده:smile:

بله علمی شده بخاطر اینکه متافیزیک علمه! از زمان کشف دوربین کرلیان که هاله های انسان رو (که همون ورودی های انرژی به کالبد زمینی هستند) تونستند عکس بگیرن تا اثبات وجود اکتوپلاسم یا فراماده که مدیوم ها از اون استفاده می کنن که توسط آزمایش های کاملا تجربی اثبات شده دیگه چی میشه بش گفت؟ شاید شما علم رو یه چیز دیگه می دونید

اگه ححال ندارین کتاب رو بخونین می تونید از این صفحات شروع کنین:

http://en.wikipedia.org/wiki/Astral_projection

http://en.wikipedia.org/wiki/Ectoplasm_%28paranormal%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Kirlian_photography

http://rt.com/Top_News/2009-07-30/soul-aura-kirlian-device.html?fullstory

http://www.redicecreations.com/article.php?id=7408

امیدوارم شما هم بتونید کم کم در مورد علم متافیزیک اطلاعاتی بدست بیارید
در مورد عدد هفت عقیده خودم رو دارم هرچند لینک جالبی بود
من فکر نمی کنم این چیزایی که شما این قد بزرگونه گفتیش بدون ایراد باشه...در کل اصلا نفهمیدم اینایی که گفتی چین...یکم بازش کن تا منم ایرادای ساده و پیش پا افتادشو بگیرم.
واقعا کشش رو اینجا نداره اگه حوصله دارین کتاب رو مطالعه کنین یا لینک هارو اگه نه که می تونیم یه تاپیک اختصاصی بزنیم و بحث کنیم

آخرین ویرایش:

@spacechild@

عضو جدید
چون شعور هر کسی در سطح متفاوتی از دیگریس. عیب از خدا نیست از کسیه که می خواد بشناسه
به نظر من که خدا رو قبول ندارم دقیقا به همین خاطر که گفتی شعورها متفاوته پس نیازهام متفاوته و خدایی که ساخته میشه متفاوته.

@spacechild@

عضو جدید
من اینو زدم که یکی که خدا رو قبول داره اثبات وجودش رو بکنه ولی نبود.فقط گفتن که یه حس درونیه...یه معجزه دیدیم خیلی باورش کردیم...یکی بگه خوب.

@spacechild@

عضو جدید
نه عزیز. برون فکنی یه روند طبیعیه که هنگام خوابیدن اتفاق میفته و ناخودآگاه کنترل کننده ی حوادث میشه و خودآگاه به اصطلاح خاموش میشه!
با احترام فراوان:smile:
من گفتم که یکی از راه های اثبات خدا تمرین برون فکنیه! گفتم این مقدمس اگه کسی خواست بگم چه جوری به خدا ختم میشه!;)
عزیز من قلمبه سلمبه حرف نزدم فقط اصطلاخاتی رو گفتم که تو این بحث وجود داره. تعجبم از اینه که مکانیزمی که هر شب برای همه اتفاق میفته چرا انقدر بش کم لطفی شده واقعا عجیبه
بحث متافیزیک بحث عمیقه در مقابل بحثی که دوستمون کردن! دوستمون گفتن خدا ساخته ذهن هاست و احتمالا از فلسفه چند خدایی ها بحث رو جلو رفتن! در صورتی که الان برای رد خدا در مورد مباحث پیچیده فیزیکی بحث میشه و از دین ریشه یابی کردن و خدا رو انکار کردن یه مقدار قدیمی شده:smile:

بله علمی شده بخاطر اینکه متافیزیک علمه! از زمان کشف دوربین کرلیان که هاله های انسان رو (که همون ورودی های انرژی به کالبد زمینی هستند) تونستند عکس بگیرن تا اثبات وجود اکتوپلاسم یا فراماده که مدیوم ها از اون استفاده می کنن که توسط آزمایش های کاملا تجربی اثبات شده دیگه چی میشه بش گفت؟ شاید شما علم رو یه چیز دیگه می دونید

اگه ححال ندارین کتاب رو بخونین می تونید از این صفحات شروع کنین:

http://en.wikipedia.org/wiki/Astral_projection

http://en.wikipedia.org/wiki/Ectoplasm_(paranormal)

http://en.wikipedia.org/wiki/Kirlian_photography

http://rt.com/Top_News/2009-07-30/soul-aura-kirlian-device.html?fullstory

http://www.redicecreations.com/article.php?id=7408

امیدوارم شما هم بتونید کم کم در مورد علم متافیزیک اطلاعاتی بدست بیارید
در مورد عدد هفت عقیده خودم رو دارم هرچند لینک جالبی بود
واقعا کشش رو اینجا نداره اگه حوصله دارین کتاب رو مطالعه کنین یا لینک هارو اگه نه که می تونیم یه تاپیک اختصاصی بزنیم و بحث کنیم
آره همون تاپیک بزنی فکر کنم بهتر باشه:w16: