حکایت عقل و دل

sama jooon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونیم والا

mohsen-gh

مدیر تالار فلسفه
مدیر تالار
بعضی جاها دل....
ولی بیشتر وقتا عقل بهتر حکم میکنه و باز ما به حکم دلمون میریم....

omid_008

عضو جدید
اگر می خوای از حال حاضر لذت ببری به دل ت گوش کن
اگر نمی خوای فردا روزی تاسف امروز رو بخوری حرف عقل ت رو گوش بده

ولی با تمرین می شه عقل رو حاکم کرد و در صورت ندیدن اسیب به حرف دل گوش داد.البته عقل باید حکمش رو بده.افراد قوی اینطوری اند

Atefeh86

عضو جدید
اگر می خوای از حال حاضر لذت ببری به دل ت گوش کن
اگر نمی خوای فردا روزی تاسف امروز رو بخوری حرف عقل ت رو گوش بده

ولی با تمرین می شه عقل رو حاکم کرد و در صورت ندیدن اسیب به حرف دل گوش داد.البته عقل باید حکمش رو بده.افراد قوی اینطوری اند

:w17::w17::w17:

leilyyy

عضو جدید
جلسه محاکمه عشق بود و قاضی,عقل.
و عشق محکوم به تبعید به دورترین نقطه مغز,یعنی فراموشی.قلب,تقاضای عفو عشق را داشت ولی همه اعضا با آن مخالف بودند.قلب شروع کرد
به طرفداری از عشق:آهای چشم,مگر تو نبودی که آرزوی دیدن او را داشتی و در فراقش می گریستی؟ ای گوش ,مگر تو نبودی که آرزوی شنیدن صدایش را داشتی و
شما ای پاها ,مگر همیشه آماده رفتن به سویش نبودید؟پس چرا حالا با او مخالفت میکنید؟همه اعضا روی خودشان را برگرداندند و به نشانه اعتراض جاسه را ترک کردند.
تنها قلب و عقل در دادگاه ماندند. عقل گفت:دیدی قلب؟همه از عشق بیزارند,ولی من در عجبم با وجودی که عشق بیش از همه تو را آزرد چرا هنوز از او حمایت می کنی؟
قلب نالید که:من بدون عشق تنها تکه ای گوشت خواهم بود که هر ثانیه کار ثانیه قبل را تکرار میکند.من تنها با وجود عشق ,یک قلب واقعی هستم.پس همیشه از او حمایت
خواهم کرد ,حتی اگر نابود شوم.عشق,هدیه خداوند به من است.

Atefeh86

عضو جدید
عشق هدیه ی خدواند به من است.
عشق هدیه خداست، بهترین احساس دنیاست، ولی به جای خودش، به وقت خودش و به شخص خودش،
این خیلی مهمه که عشق، بهترین اتفاق زندگیت بشه تا آخر عمر، یا بزرگترین رنج زندگیت....