حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

كلا تو هر پست ميشه دو تا فايل پيوست داد

خب تو يه سايت كه براي آپلوده ،‌آپلود كنيد و اينجا لينك بدين

ممنون به خاطر فعاليتهاتون
موفق باشيد

باشه ممنون.
حیف شد. چون من یه عالمه pdf داشتم که میخواستم بذارم.

آخرین ویرایش:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
باشه ممنون.
حیف شد. چون من یه عالمه pdf داشتم که میخواستم بذارم.
دوباره سلام
چرا حيف شد؟؟؟؟
خب همانطور كه گفتم يا آپلود كنيد،‌يا بريد به يكي از تاپيكهاي زير و هر كدوم از اون pdf ها رو تو يك پست بذاريد، تشكر اولشم با خودم
:smile:
دانلود : مجموعه کتاب مهندسی سرامیک
--->> آرشیو کتب و جزوات موجود در تالار مهندسی مواد <<---

b_aa

عضو جدید
سوال-متامتریال

سوال-متامتریال

سلام دوستان
کسی اطلاعاتی راجع به متامتریال داره؟ ایران جایی کار میشه؟؟
عید همگی هم پیشاپیش مبارک باشه

b_aa

عضو جدید
این مبحث تو حوزه مهندسی مواد پیشرفته قرار میگیره؟ یه مقاله از الکترونیک ها تو سایت سیویلیکا بود که من نتونستم بگیرمش!
دنیایی داره این مواد پیشرفته......... حیف که ایران زیاد کسی وارد این حوزه نمیشه..............

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
متامتریال یا فرامواد به ماده مرکبی گفته می‌شود که دارای خواص نامتعارف الکترومغناطیس در ساختار وجودی خود است. آنچه این مواد را غیر معمول کرده است، خاصیت ضریب شکست منفی نور در آنها است، به این معنا که این مواد نور را در جهت مخالف مواد عادی منکسر می‌کنند. مواد الکترومغناطیس تشکیل دهنده آنها می‌تواند با دستکاری مختصر و دقیق ساختارشان «تنظیم» نیزبشود.
این مواد از ترکیب میله‌های ریز و مجموعه‌ای از حلقه‌های فلزی و مانند آنان ساخته شده است که برای اولین بار توسط دیوید اسمیت (David Smith استاد دانشگاه کالیفرنیا) ساخته شد. خواص نامتعارف این مواد سبب شده است از آنها در زمینه‌های مختلف استفاده شود از جمله آنها در مهندسی مایکروویو است که می‌توان به کاربرد در موجبرها، جبران پاشندگی، آنتن‌های هوشمند، لنزها و نمونه‌های فراوان دیگر استفاده کرد.

• Like
واکنش ها: b_aa

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوباره سلام
چرا حيف شد؟؟؟؟
خب همانطور كه گفتم يا آپلود كنيد،‌يا بريد به يكي از تاپيكهاي زير و هر كدوم از اون pdf ها رو تو يك پست بذاريد، تشكر اولشم با خودم
:smile:
دانلود : مجموعه کتاب مهندسی سرامیک
--->> آرشیو کتب و جزوات موجود در تالار مهندسی مواد <<---

ok.ممنون.

همین کارو میکنم.;)

b_aa

عضو جدید
سلام
این تعریف ویکیپدیای فارسی بود.
اطلاعات تخصصی تر میخوام.

hesam02

عضو جدید
e-book کلیستر رو فکر میکنم من داشته باشم سعی میکنم تا آخر شب بذارم ، کینگری هم گیر نمیارین نگردین، فرمایشات مهندس حمید هم همیشه سر لوحه کارتون قرار بدین، موفقیت در ترجمه فقط با تلاش و ممارست و البته از اون مهمتر صبر بوجود میاد

مهندس شما e-book کلیستر رو داری یا اسکنش رو؟

satelo

عضو جدید
آلومينيوم

آلومينيوم

با سلا من يك پروژه كامل در مورد آلومينيوم ميخوام ميشه لطف كنيد كمكم كنيد؟

majid_1990

عضو جدید
help

help

سلام بچه های عزیز در مورد روش های مختلف سنتز نانو ذرات تیتانات باریم(barium titanate) مطلب می خواستم انگلیسی یا فارسی؟:(:(:(

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي خيلي فوري

خيلي خيلي فوري

سلام دوستان
كسي مي دونه سطح زير نمودار رو چطوري ميتونم تو اكسل محاسبه كنم؟

majid_1990

عضو جدید
سلام بچه ها من درمورد نانو سرامیک ها مطلب می خوام تیتانات باریم کمک کنید؟

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز

hamid1977

عضو جدید
رسم نمودار پلاریزاسیون خوردگی در اکسل

رسم نمودار پلاریزاسیون خوردگی در اکسل

دوستان عزیز آیا کسی می داند چگونه می توانم داده های مربوط به نمودار پلاریزاسیون خوردگی را از محیط نرم افزار مربوطه به به نرم افزار اکسل منتقل نماییم و در آنجا گراف مورد نظر را رسم نماییم.
با تشکر
فایل زیر حاوی نمودار رسم شده در نرم افزار و داده های مربوطه در محیط اکسل می باشد

پیوست ها

• polarization.zip
    38.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sonya.b

عضو جدید
دوستان عزیز آیا کسی می داند چگونه می توانم داده های مربوط به نمودار پلاریزاسیون خوردگی را از محیط نرم افزار مربوطه به به نرم افزار اکسل منتقل نماییم و در آنجا گراف مورد نظر را رسم نماییم.
با تشکر
فایل زیر حاوی نمودار رسم شده در نرم افزار و داده های مربوطه در محیط اکسل می باشد

دوست عزیز شما میتونین روی یکی از نقطه های نمودارتون توی نرم افزار مربوطه دو بار کلیک کنید. یه صفحه براتون باز میشه که کنارش نوشته دیتا. هر ستون از دیتاها رو کپی کنید و توی اکسل پیست کنید. به همین راحتی :D
اگه بازم سئوالی بود در خدمتم. موفق باشید

iust2699

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
تحقیق وپروژه ای در مورد روش های ساخت رینگ ماشین_آلیاژهای مورد استفاده_ ریخته گری و روش ریخته گری_ قالب ریخته گری نیازمندم
واقعیت امر هرچه گشتم پیدا نکردم یعنی پیدا کردم ولی مطالب کلی ونه چندان علمی
از شما خواهشمندم در صورتی که اطلاعات ویا کتاب و یا مقاله ای ویا سایتی در مورد این مبحث دارید از ما دریغ نفرمایید
متشکرم_

najii

عضو جدید
سلام به همه دوستان
تو کارگاهی که من برای کارآموزی رفته بودم ، نمونه های آلومنیومی رو داخل کوره عملیات حرارتی میزاشتن و به مدت 24 ساعت ، 530 درجه گرما می دادن. بعد تو آب سرد و دوباره تو گرم خونه به مدت 3 ساعت 180 درجه سانتیگراد گرما می دادن.

اینطور که خوردم تحقیق و پرس و جو کردم به طور کلی عملیات حرارتی این نمونه ها برای بهبود تراش و بالا بردن دوامشون هست. حالا نمی دونم به دمای آستنیته می رسونن یا کلا چیکار می کنن؟ مخصوصا قسمتی که 180 درجه گرما می دن.

ممنون می شم اگه یک جواب چند جمله ای یا متنی در این رابط به من بدید.

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
تو کارگاهی که من برای کارآموزی رفته بودم ، نمونه های آلومنیومی رو داخل کوره عملیات حرارتی میزاشتن و به مدت 24 ساعت ، 530 درجه گرما می دادن. بعد تو آب سرد و دوباره تو گرم خونه به مدت 3 ساعت 180 درجه سانتیگراد گرما می دادن.

اینطور که خوردم تحقیق و پرس و جو کردم به طور کلی عملیات حرارتی این نمونه ها برای بهبود تراش و بالا بردن دوامشون هست. حالا نمی دونم به دمای آستنیته می رسونن یا کلا چیکار می کنن؟ مخصوصا قسمتی که 180 درجه گرما می دن.

ممنون می شم اگه یک جواب چند جمله ای یا متنی در این رابط به من بدید.

دوست من دمای آستنیته مربوط به فولاد هست.....
تا اونجایی که یادم میاد، در مورد این ماده عملیاتی به نام رسوب سختی انجام میدادیم. تا منطقه تک فازی حرارت میدادیم و به سرعت کوئنچ میکردیم تا فاز دوم فرصت خروج و جوانه زنی را نداشته باشد و در نتیجه پس از کوئنچ یک ماده فوق اشباع یا به عبارتی (SSSS) ( فکر میکنم مخفف super saturated solid solution) تولید میشد. حال با حرارت دهی در دماهای پایین ماده ای را که مکان های فعال زیادی برای جوانه زنی فاز دوم داشت، وادار به جوانه زنی کرده و رسوبات فاز دوم در زمینه تشکیل شده و یک توزیع مناسبی از این رسوبات، خواص مکانیکی را بهبود می بخشد....
البته هر آلیاژ Al این قابلیت رو نداره و گروه های خاصی از آن ها قابیلن عملیات حرارتی رسوب سختی را دارا هستند.
همچنین ممکن است بدون نیاز به دما دهی، رسوبات تشکیل شود که به اون عملیات، رسوب سختی طبیعی میگن...
دوستان کاملاً از جملاتم مطمئن نیستم. اگر درست بود، تأیید کنید...

برای اطلاعات بیشتر به تاپیک زیر مراجعه کنید. اطلاعاتی در مورد Al و آلیاژهای آن اورده. در صفحات بعد در مورد همین عملیاتی که شما فرمودید، اطلاعاتی ذکر شده
تاپیک تولید Al
موفق باشید...

آخرین ویرایش:

iust2699

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
تحقیق وپروژه ای در مورد روش های ساخت رینگ ماشین_آلیاژهای مورد استفاده_ ریخته گری و روش ریخته گری_ قالب ریخته گری نیازمندم
از شما خواهشمندم در صورتی که اطلاعات ویا کتاب و یا مقاله ای ویا سایتی در مورد این مبحث دارید از ما دریغ نفرمایید
متشکرم_

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
متشکرم_
سلام
اینی که شما میخواید خودش یه پروژست
شما میتونی بری تو سایت شرکتی که رینگ رو تولید میکنه. اونجا شاید روش نگه اما حتمی عکس از کوره و دستگاههای تولیدش داره

iust2699

عضو جدید
مقاله ومطالب علمی هم در مورد این موضوع نیاز دارم فقط عکس بدردم نمیخورد

m_mahdi_tbt

عضو جدید
این تایپیک هم دیدم مطلب آنچنان خوبی پیدا نمیشود
http://www.4shared.com/video/sGUMeqEU/Nutek_Wheel_Manufacturing_Proc.html
http://www.4shared.com/video/MLCvRRhO/BBS_Wheels_-_Manufacturing__Te.html
دوست عزیز یه نگاه به این 2 فیلم بنداز علی الحساب تا یه چیزایی دستت بیاد تا بتونی پیش بری، اگه خوب گوش کنی خیلی راه نماییت میکنه;)

بالا