حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

nano.gemini

عضو جدید
سلام
من ترم 1 مهندسي مواد يك دانشگاهي كه اصلا معروف و مشهور نيست هستم . تازه اين دانشگاه غير انتفاعيه و سال اولش هم هست كه اين رشته را تدريس مي كنه . علاقه مندي شديد من در باره ي اين رشته بعد از انتخاب رشته و قبولي در اين رشته بود (ضمن آشنايي با باشگاه شما) يعني در ابتدا اصلا علاقهاي نداشتم و كم كم با مطالعه اين علاقه بدست اومد
وتا حدي رسيد كه واقعااز خودم راضي بودم كه در اين رشته حتي توي اين دانشگاه قبول شدم .
تا اينكه چند روز پيش با يكي از پسر هاي فاميل كه نظراتش واقعا براي من و بقيه مهمه حرف مي زدم و وقتي علاقه ي شديد منو ديد گفت : چون ترم 1 هستي اين همه علاقه داري و وقتي برسي ترم 3يا 4 اين علاقه از بين مي ره و به جاش خسته گي و دلسردي مياد دليل اصلي و مهمش هم اينه كه اين رشته تنوع نداره و درسهاش يكنواخته اون گفت :بهترهكه ترم 2 مرخصي بگيري و دوباره براي كنكور بخوني تا يه رشته اي كه حداقل وجهه ي كاري و اجتما عي بهتري داري قبول بشي كه در اين صورت حتي اگه علاقه هم نداشته باشي به خاطر اين چيزها تحمل كني. اون ميگفت كساني بودن كه فقط منحصرا با علاقه جلو اومدند و ترم هاي بالاتر خسته و دلسرد شدن تازه اون ميگفت كه براي اين رشته اصلا شغل و حرفه اي نيست مخصوصا براي دختر ها ( البته من در جواب گفتم :كه هدف من از ادامه تحصيل شغل و حرفه نيست )
حالا من واقعا گيج شدم از يك طرف علاقه ي من به اين رشته است و از طرف ديگه حرف هاي او ن. حالامن مي خوام از شما بپرسم كه:
1- اين رشته دروس و واحد هاي متنوع داره يا نه ؟
2-شما كه 4 سال درس خونديد وسط راه خسته ودلسرد شديد يا نه ؟( اول راه مثل من علاقه داشتيد يا نه )
3-كسي بوده كه به اين رشته علاقه داشته باشه و بعد از ادامه تحصيل علاقه ي اون زياد شده باشه يا نه تازه نااميد شده ؟
4-زمينه يشغلي اين رشته براي خانم ها چطوره ؟
5-اصلا مي ارزه كه توي يه دانشگاه غير انتفاعي اين رشته را بخوني ؟
6-به نظر شما من چي كار كنم ؟ سال ديگه دوباره كنكور بدم يا نه ؟( با توجه به اينكه من سال قبل خيلي درس خوندم )
ممنون ميشم از كساني كه به من كمك مي كنن مخصوصا ترم بالا يها .
بعد از همه اين حرف ها دلم مي خواد يك جواب دندان شكن به همه ي اين افراد بدم اون ها منتظر شكست من نيستند ولي منتظر موفقيت من هم نيستند .
من خودمم ترم یکی هستم. واسه سؤال 4 ام می تونی بری و پست های تاپیک *آیا دختران در مهندسی مواد جایی دارند* و بخونی، جوابتو می گیری. خانم موفق تو این رشته زیاد داریم. نمونه اش همین فرهنگ خانم یا کسای دیگه. درسته که بعضی از مهندسین مواد تو کارگاه ها و کارخونه ها کار می کنن ولی این کارا لزوماً نیازی به قدرت جسمانی نداره، بعضیا هم کارای تحقیقاتی می کنن خب. تو ارشد هم گرایش ها زیاده، البته تا جایی که من شنیدم مهندسین متالورژی صنعتی واسه ادامه تحصیل باید برن و گرایش های سرامیک رو بخونن. مثلاً من خودم دوست دارم تو گرایش نانومواد ادامه تحصیل بدم. در کل رشته رشته ی جدیدیه تو ایران و خوندنش تا جایی که من سال بالایی هامونو دیدم سخته. ولی همه می دونن که *نا برده رنج گنج میسر نمی شود*
در مورد دانشگاهم باید بگم که دانشجو اسمش روشه، یعنی اینکه خودش باید بره دنباله یاد گرفتن، دیگه مثل مدرسه نیست! (نیگا! همچین می گم انگار خودم 100ساله دانشجوام!!!:D) حتی دایی من می گه آدمی که تو یه دانشگاه نه چندان خوب قبول بشه ولی خودش بره دنباله یاد گرفتن از خیلیا باسوادتر می شه!:)
من اینا رو می دونستم، گفتم. بقیه رم دوستان باید بگن.
بازم خود دانی!;)

sosmar

کاربر بیش فعال
سلام mehraban.
در زندگی همیشه خستگی وجود داره و تحصیل هم قسمتی از زندگی و بستگی به خود آدم داره.
حتما نباید برید در کارخانه ها کارکنید می تونید درس بدید یا محقق باشید اجازه نده کسی شما رو از راهی که دوست داری انجام بدی باز دارد.
ببخشید که اینو می گم ولی این پسر فامیل شما آدم بی سوادی که اینو گفته .
و اینو بدون که همه چیز به خود آدم بستگی داره .
اگر تو خونه بشینی و فقط اون مطالبی که استاد گفته بخونی و نخوای علم خودتو بیشتر کنی خیلی زود در هر رشته و کاری خسته می شی و ولش می کنی.
موفق باشی.
خیلی از دوستان هستن که بهتر از من می تونن شما رو راهنمایی کنند مثل فرهنگ خانم و حمیده خانم و آقا رضا.

sosmar

کاربر بیش فعال
فرهنگ خانم امر کنن و ما هم اطاعت می کنیم و می یایم .
راستی انار ساوه معروف بذار ترم بعد که ساوه بودم
ادرس بده یک صندق انار می فرستم.

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده هم كه امشب حضور دارم . :w16::w16:

جاتون خالي امروز M4material هم زيارت كرديم :w02:
:w02:
قدم رنجه فرمودند و تشريف آوردند دانشگاه ما :w16::w16:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
آره
اینجا اینترنت وایرلسه

خوبه ما که هنوز خوابگاهمون میز و آیینه نداره، چه برسه به اینترنت وایرلس:biggrin::biggrin:

درسها چطوره
خوابگاه بتون دادن؟

بجز ریاضی مهندسی پیشرفته بقیه اش خوبه، اون رو هم امروز شروع کردم به خوندن، دیگه مجبورم یه برنامه درسی واسه خودم بریزم، خوابگاه هم دادن بدک نیست، ولی فقط به درد خوابیدن می خوره. 9 نفریم (که شاید بشه 10 نفر) تو یه سوئیت، فعلا امکانات زیادی نداریم ( برای مثال حموم مون از بیرون دستگیره نداره. دیروز که بسته شد هیچ کس نتونست بازش کنه. حالا نمی دونم بچه ها الان چی کار می کنن.

من هم بعد مدت ها حتما سعی میکنم
تو شب نشینی امشب شرکت کنم.

سلام چطوری مسعود جان:smile:. این دوست ما رو دیدی؟ شنیدم کلاستون در حد تیم ملی شلوغه، مثل کلاس های دوره کارشناسیه. :D
ببینم این عکس که گذاشتی مال بچگی های خودته؟؟ خیلی باحاله:biggrin:

thixotrop

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواستی بیای یه صندوق هم واسه من بیار، آدرس خوابگاه بدم؟؟؟:biggrin::biggrin:
از این پیشنهاد ها می دی بچه ها می ریزن سرت ها;):biggrin:

منم شب میام به احتمال زیاد!

منتظرتونیم

بنده هم كه امشب حضور دارم . :w16::w16:

جاتون خالي امروز M4material هم زيارت كرديم :w02:
:w02:
قدم رنجه فرمودند و تشريف آوردند دانشگاه ما :w16::w16:

مشتاق دیدار، از الان اومدی داری انگشتات رو گرم می کنی دیگه؟

ببینم کجا دست خودت رو بند کردی که دیگه وقت نم یکنی به ما یه سر بزنی:biggrin: نکنه تو هم...

رفتی قاطی مرغها:D:biggrin:

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشتاق دیدار، از الان اومدی داری انگشتات رو گرم می کنی دیگه؟

ببینم کجا دست خودت رو بند کردی که دیگه وقت نم یکنی به ما یه سر بزنی:biggrin: نکنه تو هم...

رفتی قاطی مرغها:D:biggrin:

اومديم تا ببينيم چي پيش مياد ديگه :w02::w02:

نه بابا . مرغا اومدن قاطي ما :w16::w16:

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي.

:w37::w37::w37::w37::w37::w14::w14::w14:
سلام نيميتزو خوبي آقا پليسه؟ خيلي چاكرتم.
:w41::w41::w41::w41::w41:
thixo تو چطوري ؟ خوبي ؟ چه خبرا ؟
امشب شايد منم بيام. پس فعلا باي.

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگي.

:w37::w37::w37::w37::w37::w14::w14::w14:
سلام نيميتزو خوبي آقا پليسه؟ خيلي چاكرتم.
:w41::w41::w41::w41::w41:
thixo تو چطوري ؟ خوبي ؟ چه خبرا ؟
امشب شايد منم بيام. پس فعلا باي.

سلام mehtat جان . :w30:

ممنون . شما خوبي ؟ :w27:

ما كه ارادت داريم خدمتون :w16::w16:

reza_1364

مدیر بازنشسته
سلام
من ترم 1 مهندسي مواد يك دانشگاهي كه اصلا معروف و مشهور نيست هستم . تازه اين دانشگاه غير انتفاعيه و سال اولش هم هست كه اين رشته را تدريس مي كنه . علاقه مندي شديد من در باره ي اين رشته بعد از انتخاب رشته و قبولي در اين رشته بود (ضمن آشنايي با باشگاه شما) يعني در ابتدا اصلا علاقهاي نداشتم و كم كم با مطالعه اين علاقه بدست اومد
وتا حدي رسيد كه واقعااز خودم راضي بودم كه در اين رشته حتي توي اين دانشگاه قبول شدم .
تا اينكه چند روز پيش با يكي از پسر هاي فاميل كه نظراتش واقعا براي من و بقيه مهمه حرف مي زدم و وقتي علاقه ي شديد منو ديد گفت : چون ترم 1 هستي اين همه علاقه داري و وقتي برسي ترم 3يا 4 اين علاقه از بين مي ره و به جاش خسته گي و دلسردي مياد دليل اصلي و مهمش هم اينه كه اين رشته تنوع نداره و درسهاش يكنواخته اون گفت :بهترهكه ترم 2 مرخصي بگيري و دوباره براي كنكور بخوني تا يه رشته اي كه حداقل وجهه ي كاري و اجتما عي بهتري داري قبول بشي كه در اين صورت حتي اگه علاقه هم نداشته باشي به خاطر اين چيزها تحمل كني. اون ميگفت كساني بودن كه فقط منحصرا با علاقه جلو اومدند و ترم هاي بالاتر خسته و دلسرد شدن تازه اون ميگفت كه براي اين رشته اصلا شغل و حرفه اي نيست مخصوصا براي دختر ها ( البته من در جواب گفتم :كه هدف من از ادامه تحصيل شغل و حرفه نيست )
حالا من واقعا گيج شدم از يك طرف علاقه ي من به اين رشته است و از طرف ديگه حرف هاي او ن. حالامن مي خوام از شما بپرسم كه:
1- اين رشته دروس و واحد هاي متنوع داره يا نه ؟
2-شما كه 4 سال درس خونديد وسط راه خسته ودلسرد شديد يا نه ؟( اول راه مثل من علاقه داشتيد يا نه )
3-كسي بوده كه به اين رشته علاقه داشته باشه و بعد از ادامه تحصيل علاقه ي اون زياد شده باشه يا نه تازه نااميد شده ؟
4-زمينه يشغلي اين رشته براي خانم ها چطوره ؟
5-اصلا مي ارزه كه توي يه دانشگاه غير انتفاعي اين رشته را بخوني ؟
6-به نظر شما من چي كار كنم ؟ سال ديگه دوباره كنكور بدم يا نه ؟( با توجه به اينكه من سال قبل خيلي درس خوندم )
ممنون ميشم از كساني كه به من كمك مي كنن مخصوصا ترم بالا يها .
بعد از همه اين حرف ها دلم مي خواد يك جواب دندان شكن به همه ي اين افراد بدم اون ها منتظر شكست من نيستند ولي منتظر موفقيت من هم نيستند .
من که 6 ساله دارم می خونم خسته نشدم.

تازه دارم وارد یه بحث تخصصی می شم

masoud*65

عضو جدید
سلام چطوری مسعود جان:smile:. این دوست ما رو دیدی؟ شنیدم کلاستون در حد تیم ملی شلوغه، مثل کلاس های دوره کارشناسیه. :D
ببینم این عکس که گذاشتی مال بچگی های خودته؟؟ خیلی باحاله:biggrin:
سلام ، تو خوبی ؟؟ یه مو بلندی دیدم بین جمعیت ولی چون کلاس ها شلوغه نشد، با بچه ها زیاد آشنا شیم.
درست شنیدی کلاس ها خیلی شلوغه :surprised: ، خودمون هم جا خوردیم ،کلاس مطالعه موادمون که تو آمفی تآتر دانشکده برگزار می شه 70نفریم :redface:، تموم ورودی های جدید ارشد هستیم. ولی تو اکثر کلاس ها بچه به عنوان مستمع میآند، چون حذف و اضافه مون دو هفته به تعویق افتاد :mad:، سرکلاس هایی که تو برنامه شون هم نیست می رند.
خودم 2 تا کلاس علاوه بر برنامه می رم تا اگه درس گیرمون اومد عقب نمونم.

بچه ام آره با نمکه :smile:، جایی دیدم گفتم برای آواتارم بزارمش.

masoud*65

عضو جدید

ما که بچه ساوه ایم ، انار نمی بینیم
( سرمای سال قبل همه درخت هارو خشک کرد) ، تو از کجا می خوای بیاری؟؟:eek::eek::smile:

bi metal

عضو جدید
خوبه ما که هنوز خوابگاهمون میز و آیینه نداره، چه برسه به اینترنت وایرلس:biggrin::biggrin:

ولی عوضش تو شریفی پسر;)

بجز ریاضی مهندسی پیشرفته بقیه اش خوبه، اون رو هم امروز شروع کردم به خوندن، دیگه مجبورم یه برنامه درسی واسه خودم بریزم، خوابگاه هم دادن بدک نیست، ولی فقط به درد خوابیدن می خوره. 9 نفریم (که شاید بشه 10 نفر) تو یه سوئیت، فعلا امکانات زیادی نداریم ( برای مثال حموم مون از بیرون دستگیره نداره. دیروز که بسته شد هیچ کس نتونست بازش کنه. حالا نمی دونم بچه ها الان چی کار می کنن.

خدا رو شکر
انشااله که همه چی درست میشه
موفق باشی;)

Maany Emo

عضو جدید
شب نشینی :biggrin: جالب میزنه

شبیه همون سی اف هست فرهنگ خانم

من هم میام;)

Maany Emo

عضو جدید
والا من نه که چند روزی نبودم، هر بالا شوروع کردم اومدم پایین، همه ی پست ها رو خوندم. اون پست sosmar رو هم بعداً دیدم.
وای راستی!!!!! ما این هفته رفتیم خاک بازی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! جاتون خالی:)
:w28::w28::w28:
حیف آدمک ریخته گر نداره این جا!:biggrin::biggrin::biggrin:

نانو جان ما که خاکبازیهام رو کردیم اتفاقا تو همون ریخته گری خاکی شدیم...:D

الان هم دارم خاک میخورم و برای کنکور میخونم :biggrin:

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیام بازرگانی

پیام بازرگانی

دنیای عجیب غریبی است
هر لحظه و هر اتفاقش پر از رمز و راز
و ما سر به زیر و غافل
مشغول به مشغله ها
می رسیم به انتهای زمان
ثانیه ها می ایستند و خانه مان میشود اتاقی یک در دو متر
با دری به پهنای ضخامت خاک
سرد و تنها
تنها
تمام شد ...... حالا فرصت بالا آوردن سر داریم و نگاه به راه رفته
بازگشتی در کار نیست
زندگی با همه زیباییها و رمز و راز و ناشناخته ها
با دیواری از نور
دورتر از نزدیکمان
.
.
دیر نیست ...
چشمها را باید شست
.
.
.

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنیای عجیب غریبی است
هر لحظه و هر اتفاقش پر از رمز و راز
و ما سر به زیر و غافل
مشغول به مشغله ها
می رسیم به انتهای زمان
ثانیه ها می ایستند و خانه مان میشود اتاقی یک در دو متر
با دری به پهنای ضخامت خاک
سرد و تنها
تنها
تمام شد ...... حالا فرصت بالا آوردن سر داریم و نگاه به راه رفته
بازگشتی در کار نیست
زندگی با همه زیباییها و رمز و راز و ناشناخته ها
با دیواری از نور
دورتر از نزدیکمان
.
.
دیر نیست ...
چشمها را باید شست
.
.
.

خوش اومدي يوحنا جان :w30::w30:

تشكر از متن زيبات
:w27::w27:

Maany Emo

عضو جدید
شما ارشدیها کجا درس میخونید رضا و بقیه بیاید بگید...

من کم پیدام اینجا و تازه، اینجا بچه ها بگن کجا قبول شدن ممنون میشم...
فقط Thixo رو میدونم.:cool:

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
در كمتر از ده دقيقه به 23 اينقدر خوابم مي ياد كه مي تونم اينجا بمونم. راستي شب جمعه اي ما رو دعا كنينا .
يا علي.
:hypocrite::hypocrite::hypocrite::hypocrite::hypocrite:

Nimitzo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
در كمتر از ده دقيقه به 23 اينقدر خوابم مي ياد كه مي تونم اينجا بمونم. راستي شب جمعه اي ما رو دعا كنينا .
يا علي.
:hypocrite::hypocrite::hypocrite::hypocrite::hypocrite:

خوب بخوابي mehtat جان :w30:

خب ببينيم كيا ميان امشب :w20::w20:

بياييد اعلام حضور كنيد :w16::w16:

بالا