حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

armia1988

عضو جدید
سلام دوستان کسی کتاب physical metallurgy and advanced materialsازR.E.Smallmanرا و یا ترجمش را نداره
اصلا ترجمه داره -ممنون

magnet

عضو جدید
سلام دوستان کسی کتاب physical metallurgy and advanced materialsازR.E.Smallmanرا و یا ترجمش را نداره
اصلا ترجمه داره -ممنون

یادم نمیاد ترجمه شو دیده باشم .
ضمن اینکه قرار دادن کتاب های فارسی بدون رعایت حق تألیف و نشر ممنوع است .
با اینحال اینم متن اصلی انگلییسی کتاب : دانلود

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام
از دوستان کسی می دونه که چطوری میشه تنش تسلیم فولاد ss304 رو از 530mpa رسوند به 200mpa?
دقیقا من باید چکار کنم؟
از طریق عملیات حرارتی می تونی استحکام تسلیم رو بالا ببری
نرمالیزینگ راه خوبیه .
کتاب عملیان حرارتی گلعذار رو بخون

nano.gemini

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسای گل باشگاه:smile:

بچه ها من می خوام واسه کنفرانس درس فرآیند2 یه موضوع انتخاب کنم و می خوام موضوعم به روز باشه. البته چنتا موضوع در نظر دارم ولی خب بازم می خوام ببینم تو دنیا چه خبر تازه ای هست:D کسی می دونه چطوری می تونم مجلات سرامیک رو به صورت pdf دانلود کنم؟

پیشاپیش ممنون

magnet

عضو جدید

بچه ها من می خوام واسه کنفرانس درس فرآیند2 یه موضوع انتخاب کنم و می خوام موضوعم به روز باشه. البته چنتا موضوع در نظر دارم ولی خب بازم می خوام ببینم تو دنیا چه خبر تازه ای هست:D کسی می دونه چطوری می تونم مجلات سرامیک رو به صورت pdf دانلود کنم؟

پیشاپیش ممنون

فرآیند 2 ؟ دکتر رضوانی ؟
برای مجلات باید یوزر پس داشته باشین .
دنبال موضوعات فضایی نباشین . هر روش شکل دهی خودش کلی مطلب توش هست .

nano.gemini

عضو جدید
فرآیند 2 ؟ دکتر رضوانی ؟
برای مجلات باید یوزر پس داشته باشین .
دنبال موضوعات فضایی نباشین . هر روش شکل دهی خودش کلی مطلب توش هست .

:eek: الآن دکتر رضوانی رو از کجا آوردید؟؟؟:D تبریزی هستید؟؟؟

نه دنبال موضوعات فضایی نیستم، ولی نمی خوام اگه یه موضوعی رو انتخاب کردم مربوط به روش های یه قرن پیش باشه:D
آخه دکتر رضوانی رو که می شناسید، تأکید دارن موضوعات به روز باشه:)

البه الآن یه چیزی یادم افتاد، یوزر پسو دارم! اسم مجله رو بگید اگه شد دانلود کنم، تو سایتم آپلود کنم.

بازم ممنونم:gol:

آخرین ویرایش:

mb619

عضو جدید
با عرض سلام به دوستان این اولین پستی هست که دارم میزنم و خوشحالم که در جمع مهندسین گرامی هستم . دانشجوی ترم 3 سرامیک میخواستم بدونم کسی اینجا هست که حل مسائل دیاگرام دو جزئی کتاب رزاقیان رو داشته باشه ؟؟؟
ممنون .

Ho$$ein

کاربر ممتاز
با عرض سلام به دوستان این اولین پستی هست که دارم میزنم و خوشحالم که در جمع مهندسین گرامی هستم . دانشجوی ترم 3 سرامیک میخواستم بدونم کسی اینجا هست که حل مسائل دیاگرام دو جزئی کتاب رزاقیان رو داشته باشه ؟؟؟
ممنون .
سلام مهندس
به جمع ما خوش اومدی
ما هم از حضور شما خوشحالیم

دوستان اگه کسی این حل المسائل رو داره به دوست تازه واردمون برسونه

magnet

عضو جدید
ممنون .

سلام .
خوش اومدین .
کتاب موردنظرتون رو که فکر کنم ندیدم تا حالا .
درهرصورت قرار دادن کتب فارسی برای رعایت حق تألیف و نشر کتاب های چاپ داخل ، ممنوع است .

sonya.b

عضو جدید
سلام دوستان من یه سری سئوال و جواب راجع به HSE میخام تا فردا هم بیشتر وقت ندارم:redface: کسی میتونه کمکم کنه یا کتابی سایتی چیزی بهم معرفی کنه؟ممنون از لطفتون:gol:

Melted_Boy

کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه سری سئوال و جواب راجع به HSE میخام تا فردا هم بیشتر وقت ندارم:redface: کسی میتونه کمکم کنه یا کتابی سایتی چیزی بهم معرفی کنه؟ممنون از لطفتون:gol:

هندبوک !!!! ASM

Melted_Boy

کاربر ممتاز
سلام .
خوش اومدین .
کتاب موردنظرتون رو که فکر کنم ندیدم تا حالا .
درهرصورت قرار دادن کتب فارسی برای رعایت حق تألیف و نشر کتاب های چاپ داخل ، ممنوع است .

کتاب فوق العاده خوبی هست (متالورژی فیزیکی)مربوط به انتشارات دانشگاه بین المللی امام خمینی هست

Melted_Boy

کاربر ممتاز
خیلی ممنون از راهنمایی تون!!!اما میشه بگین تو کدوم جلدش هست؟یه نگاه سرسری بهشون انداختم اما پیداش نکردم:redface::D

میشه دقیق تر بگین چه چیزی از HSE میخواید؟؟؟!!!! کلی نگید، دقیق بگین چه چیزایی میخواین بدونید

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزيز
به نظر من ريخته گري ژله اي يكي از روش هاي به روز براي شكل دهيه البته تلفيق اون با پرس ايزو استاتيك خيلي بيشتر مورد استفاده قرار مي گيره.

alijenab0043

عضو جدید
جوش لیزری در ایران

جوش لیزری در ایران

برای ساخت دستگاهی به جوشکاری لیزری نیاز پیدا کردم. کسی میدونه کجای ایران میتونم جوش لیزری پیدا کنم ؟ خیلی فوری لازم دارم . هر چی به جنوب کشور نزدیکتر باشه بهتره

Ho$$ein

کاربر ممتاز
برای ساخت دستگاهی به جوشکاری لیزری نیاز پیدا کردم. کسی میدونه کجای ایران میتونم جوش لیزری پیدا کنم ؟ خیلی فوری لازم دارم . هر چی به جنوب کشور نزدیکتر باشه بهتره
عسلویه هست ولی خیلی باید دنبال بگردی
تهران موجوده . سایت انجمن مهندسین جوش ایران رو سرچ کن .
به این وبسایت هم سر بزن :
gammarad.ir و پرس و چو کن از اعضای سایت . شاید که پیدا کنی

leila**

عضو جدید
سلام
بچه ها کسی سوالات امتحانی کریستالوگرافی رو داره .یکی به من کمک کنه استاد ما یه طوری درس میده که احساس میکنیم کل درس بیشتر بدانیده .سوال هم که میخوای میگن سطح سوالات بالاست نمیتونم به شما بدم.

سلام.یه سوال برام پیش اومده که هنوز جوابه دقیقی براش پیدا نکردم.سوال اینه آیا جسمی وجود داره که بتونه دمای 4000 درجه ی سانتی گراد یا بیشتر رو تحمل کنه؟منظورم از دمای بیشتر دمایی نزدیک به دمای خورشیده.لطفاکمکم کنید.به جوابش خیلی نیاز دارم.ممنون

jojo16

عضو جدید
سلام دوستان کسی دو مورد نحوه تولید فوم مسی و کاربرد آن اطلاعاتی داره آیا فوم تخلخل بسته مسی کاربردی داره?

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها کسی سوالات امتحانی کریستالوگرافی رو داره .یکی به من کمک کنه استاد ما یه طوری درس میده که احساس میکنیم کل درس بیشتر بدانیده .سوال هم که میخوای میگن سطح سوالات بالاست نمیتونم به شما بدم.
سلام دوست عزيز
كتاب كريستالوگرافي دكتر آشوري رو حتما بخون به دردت مي خوره. انتهاي فصل ها سوال هم داره .

Melted_Boy

کاربر ممتاز
سلام.یه سوال برام پیش اومده که هنوز جوابه دقیقی براش پیدا نکردم.سوال اینه آیا جسمی وجود داره که بتونه دمای 4000 درجه ی سانتی گراد یا بیشتر رو تحمل کنه؟منظورم از دمای بیشتر دمایی نزدیک به دمای خورشیده.لطفاکمکم کنید.به جوابش خیلی نیاز دارم.ممنون

فکر نمیکنم همچین ماده ای رو بتونید به این سادگیا پیدا کنید!!!!!!!!!!!
کربن فقط شاید بتونه این استقامت رو داشته باشه!!!! دمای ذوبش تقریباً ۳۵۰۰ درجه سانتیگراد هست و دمای تبخیرش هم ۴۸۰۰ هست...!!!!!!!
ولی اگه بخواین دمای خورشید رو تحمل کنه که فکر نمیکنم رو کره زمین بتونید پیدا کنید!!!!!!!!! دمای خورشید خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتلی بالاتر از این حرفاست بابا!!!!!!!!!!!!!! تاج خورشید درجه حرارتش ۲، ۳ میلیون درجه کلوین حرارتشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sonya.b

عضو جدید
میشه دقیق تر بگین چه چیزی از HSE میخواید؟؟؟!!!! کلی نگید، دقیق بگین چه چیزایی میخواین بدونید

کلا نمونه سئوال راجع به بهداشت و ایمنی و محیط زیست میخاستم امتحان داشتم باید سئوال طرح می کردیم. کارم راه افتاد اما بازم ممنون از توجهتون

sonya.b

عضو جدید
بچه ها کسی سمیناری پاور پوینتی مطلبی راجع به خوردگی دریایی داره بهم بده؟ممنون

sonya.b

عضو جدید
راستی یه سئوال دیگه هم دارم:redface: کسی یه ژورنال ISI با Impact factor تقریبا 1 تا 1.8 تو زمینه بیومتریالها - ایمپلنتها - روشهای الکتروشیمیایی - خوردگی سراغ داره؟البته بجز materials science : materials in medicine و materials science and engineering C
ممنون :gol:

جوجه سرامیکی

عضو جدید
بچه های سرامیست ،کسی اطلاع داره؟

بچه های سرامیست ،کسی اطلاع داره؟

سلام به همگی.کسی میدونه چگونه میتوان انرژی الکتریکی را به انرژی حرارتی-گرمایی تبدیل کرد؟
میخوام وسیله ایی بسازم که بشه از انرژِی الکتریکی مثل باتری یا آدابتور ، به انرژی حرارتی تبدیل کنم.یا کتابی .....سایتی ...بهم معرفی کنید که بتونم کمک بگیرم.ممنون:)

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام تا اونجایی که من اطلاع دارم الان دارن سعی می کنن که از اختلاف دما برای تولید انرژی الکتریسیته استفاده کنن که به این مواد مواد ترموالکتریک میگن اما این چیزی که شما دنبالشید راحت ترین راهش همین سیستمیه که تو بخاری های برقی استفاده میشه با استفاده از گذاشتن یه ماده با مقاومت ویژه بالا انرژی الکتریکی به گرمایی تبدیل میشه راجع به مواد ترموالکتریک اگر مطلب خواستید من یه چیزایی دارم.

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام دوست عزیز فعلا دیرگداز ترین ماده ای که وجود داره هافنیوم کارباید(HfC) با دمای ذوب 3890 درجه سانتی گراد

بالا