حفاظت ازمو:راهکارای سنتی ومدرن و...برای رنگ ونگهداری ازمو

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بچه ها من به موهام هیچی نمی زنم خیلی صافو خوبه الان ک خوندم موندم چیزی بزنم برا تقویتش یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:D

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از این شامپو تخم مرغیای داروگر می زنم از بچگی ازشم راضیم شورم نمی کنه

من وسعم به همون میرسه

اصن خارجی رو با کدوم خ می نویسن اصن چه شکلیه :D

به جنس مو ها بستگی داره
تو ایرانی ایوان تخم مرغی

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
:surprised: رنگ موها خودم خوشلن نیازی به رنگ نیس
نیمیدونم :D
با تچکر
وااا ایی تاپیک فخط مال رنگ مونیس که،توجه کن عیزم به تیتر
مشکی رنگ عشقی:whistle:
المیرا بترکی..فک کردم حالا این تو چه خبره...:|
رنگ مو واسه چیمه..
:D
دربالاعرض نمودم فخط رنگ مونیس عیزان:D

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من به موهام هیچی نمی زنم خیلی صافو خوبه الان ک خوندم موندم چیزی بزنم برا تقویتش یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:D

من از این شامپو تخم مرغیای داروگر می زنم از بچگی ازشم راضیم شورم نمی کنه

من وسعم به همون میرسه

اصن خارجی رو با کدوم خ می نویسن اصن چه شکلیه :D

بالاخره هیچی نمیزنی یا داروگر تخم مرغی میزنی؟ :surprised:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
راههای جلوگیری ازریزش مو: (ایناروخودم تجربه کردماو)
هرروزموهاتونوشونه کنین چون هرچی دیربه دیرموهاتونوشونه بزنین ریزش موبیشترمیشه
ازشستن هرروزه ی مو پرهیزنمایید
هرشامپویی نزنین وازموادشیمیایی که قبلنم گفتم پرهیزنمایید:)
موقهW.Cرفتن موهاتونوبپوشونید
وهمچنین موقه جاروزدن حیاط
موهاتونودم اسبی نبندین چون فشارمیاره به موهاوباعث ریزششون میشه
حتی الامکان موهاتونوببافین(مدیونی اگه فک کنی میدم مامانم واسم ببافه،خرس گنده هم خودتی)
ازروغن ماروشترمرغ وچیزای چرت وپرت پرهیزنمایید
استرس نداشته باشین،حرص نخورین وتازشم عاشق نشین چون هم موهاتون سیفیدمیشه هم میریغت:D
ایناروالان رعایت کنین تابعدن راههای تازه روبراتقویت موبدم بهتون

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خو موهات الان ریخته همش؟

خو چیکار کنیم من پولم فقط به شامپو پرژک میرسه!

منم پولم فقه به پرجک میرسه :دی این دفه بیا پولامونو بزاریم روهم یه خوبشو میخریم با هم نصف میکنیم :D و طبق رسومات ایرانیان بقیه ظرفشو آب میریزیم قاطی میکنیم تا زیاد شه :D اونوخ میبینی که با پول یه شامپو ما 2تا شامپو داریم یکی من یکی تو :biggrin:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
توصیه های دوست عزیزمون Elmira2010 کامل بود . منم چندتا مورد میگم امیدوارم به دردتون بخوره ...
1 - زیاد توی حمام نمونین

2 - تا جایی که امکان داره موهاتون رو رنگ نکنین . واقعا رنگ مو یکی از چیزاییه که مو رو داغون میکنه . درواقع وقتی رنگ مو با اکسیدان ترکیب میشه آمونیاک تولید میکنه که موهارو خشک میکنه . حالا اگه خواستین کاملتر توضیح میدم که رنگ مو چه بلایی سر موهاتون میاره .

3 - از شامپوهایی که پوست سر رو از حالت اسیدی خارج میکنن استفاده نکنین . پوست سر در حالت عادی PH ش بین 4.5 تا 5.5 هستش که اسیدی ضعیفه . همین اسیدی بودن باعث میشه که میکروب ها و قارچ ها و باکتریها نتونن رشد کنن . وقتی از شامپوهای بی کیفیت استفاده میکنین PH به سمت قلیایی شدن ( آلکالینه ) میره و همین باعث میشه اون عامل جلوگیری کننده از رشد میکروبها و ... از بین بره و ...

فعلا همینا به ذهنم رسید ;) :gol:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
3 - از شامپوهایی که پوست سر رو از حالت اسیدی خارج میکنن استفاده نکنین . پوست سر در حالت عادی PH ش بین 4.5 تا 5.5 هستش که اسیدی ضعیفه . همین اسیدی بودن باعث میشه که میکروب ها و قارچ ها و باکتریها نتونن رشد کنن . وقتی از شامپوهای بی کیفیت استفاده میکنین PH به سمت قلیایی شدن ( آلکالینه ) میره و همین باعث میشه اون عامل جلوگیری کننده از رشد میکروبها و ... از بین بره و ...

مرسی :gol:

فقط اینکه، قبلا هم شنیدم و الان هم شما گفتین، که شامپوهایی که قلیایی می کنه مضر هستن، که البته من جزئی ترش رو نمیدونستم ک شما لطف کردی و گفتی.
سوالم اینه که چطور این شامپوها رو تشخیص بدیم ؟ شما راهی می دونی؟

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز

مرسی :gol:

فقط اینکه، قبلا هم شنیدم و الان هم شما گفتین، که شامپوهایی که قلیایی می کنه مضر هستن، که البته من جزئی ترش رو نمیدونستم ک شما لطف کردی و گفتی.
سوالم اینه که چطور این شامپوها رو تشخیص بدیم ؟ شما راهی می دونی؟
خواهش میکنم دوست عزیز
حقیقتش بنده که چند وقتیه توی این زمینه دارم فعالیت میکنم تنها راهی که به ذهنم میرسه اینه که شامپو رو امتحان کنین . درواقع راهی نیست ( حداقل من نمیدونم ) که شما بتونین میزان اسیدیته شامپو هارو مشخص کنین . همیشه سعی کنین از یه برند قابل اعتماد ( خارجی و ایرانیش فرقی نداره ) محصولتون رو تهیه کنین . اگه بار اولتونه که محصول رو استفاده میکنید دقیقا بعد از حمام موهاتون رو بررسی کنید و ببینید که از عملکردش راضی هستین یا نه ...
اما در کل نیازی نیست نسبت به این قضیه خیلی حساسیت نشون بدین . چون معمولا سازندگان محصولات pH محصولاتشون رو بین قلیایی متوسط تا اسیدی سبک تنظیم میکنن .

این حساسیت رو کسانی باید به خرج بدن که موهاشونو رنگ کردن و موهاشون آسیب دیده .

موفق باشید ;) :gol:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
توصیه های دوست عزیزمون Elmira2010 کامل بود . منم چندتا مورد میگم امیدوارم به دردتون بخوره ...
1 - زیاد توی حمام نمونین

2 - تا جایی که امکان داره موهاتون رو رنگ نکنین . واقعا رنگ مو یکی از چیزاییه که مو رو داغون میکنه . درواقع وقتی رنگ مو با اکسیدان ترکیب میشه آمونیاک تولید میکنه که موهارو خشک میکنه . حالا اگه خواستین کاملتر توضیح میدم که رنگ مو چه بلایی سر موهاتون میاره .

فعلا همینا به ذهنم رسید ;) :gol:

مرسی ازراهنماییای واقن مفیدتون
بازم اگه راهکاری دارین بگین خوشال میشیم

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سشوار فشار قوی چی؟ اونم نزنیم؟ :d خیلی خوف میکنه هاو :d

من پیشنهادم به شما سشوار صنعتیه :D
اتو مو از سشوآر مضراتش کمتره :دی
بستگی داره چطوری استفاده کنید . هردوش میتونه برای مو مضر باشه ;)

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی داره چطوری استفاده کنید . هردوش میتونه برای مو مضر باشه ;)

کلا گفتم عزیز - وگرنه لازم به گقتن نیست که حتی شونه رم درس استفاده نکنی ضرر داره اونکه دیگه اتوی مو هست

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
من موهام جلوش موج داره خیلی بدم میاد.هر کاری میکنم صاف نمیشه دیگه مجبوری تل میزنم.:redface:
البته کوتاهه بلند بشه فک کنم درس بشه.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
کلا گفتم عزیز - وگرنه لازم به گقتن نیست که حتی شونه رم درس استفاده نکنی ضرر داره اونکه دیگه اتوی مو هست
چرا بهت بر میخوره داداش گلم . منظور بدی نداشتم ... ;) :gol:

sepideh rohami

عضو جدید
ممنون همه اینا کاملا درسته و جواب خوبی میده اما یه نکته **زدن قهوه به مو موجب سفیدی زودرس مو میشه**

بالا