حضور زنان در ورزشگاههای ایران

حضور زنان در ورزشگاههای ایران

• مجموع رای دهندگان
    35

smooth criminal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متحجر یعنی کسی که فکر میکنه فکرش با زمان تغییر کرده و معتقده باورهای به قول خودش جدید بهترین هاست و او فقط باید فکر کنه تا اون باورهارو تکذیب کنه تا شاید بقیه کمی بهش نگاه کنن.

متحجر یعنی کسیکه فکرش با زمان تغییر نمیکنه، معتقده بهترین باورها در هزاران سال پیش شکل گرفتن و او فقط باید فکر کنه تا اون باورارو تایید کنه و بره بهشت.

.
.
.
.
از رو دست هم نگاه کردین؟

mor1360

عضو جدید
مسلما در شرایط امن و اخلاقی، حضور بانوان در ورزشگاه ها هیچ منعی نداره و خیلی هم نتایج مثبتی میتونه داشته باشه ! ولی متاسفانه در شرایط فعلی که تماشاگران، اکثرا از اقشار خاصی هستند، چاره ای جز منع حضور بانوان نیست و این کار به علت رعایت شان و منزلت خودشون انجام میشه !

عاقا متحجرین یعنی چی؟
نشنیده بودم تاحالا ...

شما زیاد جدی نگیرش ! افکار و کردار ایشون در سطحی ... قرار داره، بطوریکه ( به دلیل توهین به بچه ها و مقدسات دینی ) موجب چندین بار اخراجشون شده ولی چون اصرار زیادی به بیدار کردن مهندسان نادان و بی خرد و متحجر اینجا توسط فکر روشن و سطح عالی افکار و معلومات خودشون دارند، با اسم دیگری برمی گردند ولی با هر پستی که میدن، سریع مشخص میشه که همون تحفه هستند ! جالبه که اوایل در مشخصات کاربریشون از تاکتیک حیله گرانه " اسب تروا " استفاده می کردند و با نام کاربری مذهبی، به مذهب حمله می کردند ولی بعد از ناکام ماندن ... ! :smile:

... مالک اشتر / شیخ فضل ا... / آنگولایی / فضولی؟ / ......... بعدی چه خواهد بود ؟! :cool:

"Coral"

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه توی ورزشگاهای ما فحش های ناجور زیاد هس،فرهنگشو نداریم:|
باید فرهنگ سازی شه رفتن خانوما به ورزشگاه
در هر صورت من یکی نظر خاصی ندارم،برن ورزشگاه یا نرن برای من یکی مهم نیس
مرسی :gol:

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبل از هر چیز به نظر من باید این تو جامعه ما یه فرهنگ بشه
فرهنگی که درک کنه خیلی از حرف ها را همه جا نزه
حق و حقوق دیگران را رعایت کنه و....
متاسفانه خیلی ها هنوز یاد نگرفتن
چیزی که من رو هم از رفتن به ورزشگاه باز می داشت
فحش هایی که ....
بگذریم:ا

به نظر من حضور بانوان تا حدی میتونه از این بی اخلاقی ها کم کنه ولی خب زمان بره
باید دید فید بک ها چطوره! آیا جامعه به اون بلوغ فکری رسیده که بی جنبه بازی در نیاره؟
راه حلش هم اختصاص تماشای بازی های خاص در ابتدا به صورت خونوادگی هستش و در گام های بعدی تورهای تشویقی که یه عده زیر نظر یه لیدر به ورزشگاه بیان و تیم خودشونو تشویق کنن.
البته باز هم می گم تا زمانی که بی جنبه بازی بین یه عده خاص وجود داشته باشه اجرای این کار سختر میشه!
در ضمن خوشحال می شم دوستان مخالف و موافق نظارت خودشونو بیان کنند
و سعی کنید فرافکنی هم نکنید. الان این بحث چ ربطی به اسلام و تحجر و اینا داره یکی منو توجیه کنه:ا

ولی در کل در مورد حضور بانوان نظری ندارم:دی

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از هر چیز به نظر من باید این تو جامعه ما یه فرهنگ بشه
فرهنگی که درک کنه خیلی از حرف ها را همه جا نزه
حق و حقوق دیگران را رعایت کنه و....
متاسفانه خیلی ها هنوز یاد نگرفتن
چیزی که من رو هم از رفتن به ورزشگاه باز می داشت
فحش هایی که ....
بگذریم:ا

به نظر من حضور بانوان تا حدی میتونه از این بی اخلاقی ها کم کنه ولی خب زمان بره
باید دید فید بک ها چطوره! آیا جامعه به اون بلوغ فکری رسیده که بی جنبه بازی در نیاره؟
راه حلش هم اختصاص تماشای بازی های خاص در ابتدا به صورت خونوادگی هستش و در گام های بعدی تورهای تشویقی که یه عده زیر نظر یه لیدر به ورزشگاه بیان و تیم خودشونو تشویق کنن.
البته باز هم می گم تا زمانی که بی جنبه بازی بین یه عده خاص وجود داشته باشه اجرای این کار سختر میشه!
در ضمن خوشحال می شم دوستان مخالف و موافق نظارت خودشونو بیان کنند
و سعی کنید فرافکنی هم نکنید. الان این بحث چ ربطی به اسلام و تحجر و اینا داره یکی منو توجیه کنه:ا

ولی در کل در مورد حضور بانوان نظری ندارم:دی

ااره دمت گرم نکته خوبی بود
من کاملاموافقم

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بدترین خاطره ای که داشتم حضورم تو ورزشگاه بود
نمیدونم چرا ورزشگاههای ما اینطوریه........
حتی تو جریان یه بازی نمیشه از دستشویی های اونجا استفاده کرد ... تا وقتی که اوضاعشون مرتب نشه حضور مردها رو هم صلاح نمیدونم چه برسه به زنها
محیط ورزشگاههای الان ما پر شده از آدمایی که مرتب به همدیگه و تیمهای مقابلشون فحش های رکیک میدن و آخر سر هم شیشه های اتوبوس ها رو پایین میارن!
شما تو این شرایط مثلا به خواهرتون اجازه میدین بره به ورزشگاه!؟
فرهنگ نسل فعلی کشش خیلی چیزا رو نداره...
اگه فرهنگ مردم عوض شه حضور مختلط برای زنها هم میتونه بی خطر باشه!
البته تو مملکت ما یه حساسیت مذهبی هم یه عده دارن که بهتره در موردش اصلا صحبت نشه چون تاپیک در عرض چند ساعت میره تو افق محو میشه

mor1360

عضو جدید
بدترین خاطره ای که داشتم حضورم تو ورزشگاه بود
نمیدونم چرا ورزشگاههای ما اینطوریه........
حتی تو جریان یه بازی نمیشه از دستشویی های اونجا استفاده کرد ... تا وقتی که اوضاعشون مرتب نشه حضور مردها رو هم صلاح نمیدونم چه برسه به زنها
محیط ورزشگاههای الان ما پر شده از آدمایی که مرتب به همدیگه و تیمهای مقابلشون فحش های رکیک میدن و آخر سر هم شیشه های اتوبوس ها رو پایین میارن!
شما تو این شرایط مثلا به خواهرتون اجازه میدین بره به ورزشگاه!؟
فرهنگ نسل فعلی کشش خیلی چیزا رو نداره...
اگه فرهنگ مردم عوض شه حضور مختلط برای زنها هم میتونه بی خطر باشه!
البته تو مملکت ما یه حساسیت مذهبی هم یه عده دارن که بهتره در موردش اصلا صحبت نشه چون تاپیک در عرض چند ساعت میره تو افق محو میشه

چرا محو بشه ؟! کاری به آدمای به اصطلاح مذهبی و سطحی نگر ندارم ولی مشکل کسانی که از دریچه مذهب با این حضور مخالفت می کنند، دقیقا همین عدم فرهنگ و اخلاق مردم هستش وگرنه در شرایط سالم و اخلاقی، هیچ مشکلی برای حضور زنان وجود نداره !

پرنسس دیانا

عضو جدید
من که امیدی به اصلاح این فرهنگ ندارم، چون همه نشستن و فقط میگن وضع خرابه ولی کسی نمیخواد این وضعو درست کنه !!
من زمانی به اسلام اعتقاد داشتم ولی روز به روز این اعتقادم کمرنگ تر میشه، چون اینقدر که مردای مسلمون هیز و نگاه های کثیف به زن دارن رو تو هیچ جای دنیا ندیدم.پ
هنوز اون حس ناموسی و ملکیت روی زن هست.

مسابقه فینال فوتسال رو چند تا از عکساشو دیدم گریم گرفت.
که دخترامون تو مقنعه و شلوار و... باید با تیم ژاپن بازی میکردن و تو گرما نابود میشدن که اگر نکنن اسلام به خطر میوفته و مردای مسلمون ایرانی ممکنه منحرف بشن!!!

wooer-man

اخراجی موقت
به نیابت از تکنیک :gol:

برای حضور خانوما به نظر من و شما کاری ندارن...
توی ورزشگام چنان خبری نیست
والا ما یه بار رفتیم جر توهین مامورای پلیس و تماشاگرای بی شخصیت چیزی ندیدیم

ولی واسه اینکار نیاز به یه فرهنگ سازیه قوی و محکمه که فکر نمیکنم حالاها چنین اتفاقی بیوفته....

در شرایط فرهنگی فعلی کشورمون من مخالفم و به نظرم حتی اقایون نیز نباید به ورزشگاه برن چه برسه به خانمها

فرهنگ در محیط شکل میگیره ، پس باید محیطی باشه تا فرهنگی به وجود بیاد " ازین رو حضور زنان در ورزشگاه باعث به وجود امدن فرهنگ درین محیط {ورزشگاه} میشه.
شما کجا دیدن وقتی فقط یک گروه دختر و یا فقط یک گروه پسر دور هم جمع بشن کاملا با ادب با هم صحبت کنن.ولی وقتی دو گروه کنار هم هستن ادب حکم میکنه رعایت کنن. به نظرم با ورود خانم ها به ورزشگاه ها حتی شرایط جوی ورزشگاه از اینی که هست بهتر میشه.
این قضیه صدق میکنه ... چون انسان ذاتا به شخصیت و خوب بودن گرایش داره " ممنون نظر بسیار خوبی بود.

به نظر من این راحت ترین کاره که بگیم چون شرایط ورزشگاه ها خوب نیست نباید زنا وارد اون بشن من یه سوال دارم اگر وضعیت خوب نیست چرا مردا میرن ورزشگاه؟برای اونا مشکل نداره؟کی میخواد این وضعیت درست بشه؟چرا شرایط ورزشگاه ها درست نمیشه تا خانوم ها هم بتونن به راحتی برن ورزشگاه؟نمیدونم ولی شاید با خانوادگی شدن ورزشگاه های ایران شرایط بهتر از اینی که هست بشه.
بله همینطوره .... بیشتر دوستان منتظرند که جامعه خود به خود اصلاح بشه ، این اصلاح حضور یکایک ماهار میطلبه ... پس بیایید از انحرافات فرهنگ دور بشیم
من فکر میکن هرکی بچه هاشم رو در شرایط فعلی ببره به اون بچه ظلم کرده ......چه برسد به اینکه با خانوادش بره

در کل معتقدم مثل تمام دنیا بلیطها بایستی قیمت بشه .....و ضمن اینکه باشگاها فرهنگ سازی کنن و به لیدرهای خودشون هم ادب یاد بدن
با نظر شما مخالفم .
همین نوع بیان باعث میشه که سایرین دیدگاهی نا مطلوب به ورزشگاهها پیدا کنن و با افزون شدن این دیدگاهها ورشگاه خالی از حضور افراد نیک سیرت میشه.

به نظر من ابتدا باید افکارمونو اصلاح کنیم

همواره پایدار مانید...

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نیابت از تکنیک :gol:

فرهنگ در محیط شکل میگیره ، پس باید محیطی باشه تا فرهنگی به وجود بیاد " ازین رو حضور زنان در ورزشگاه باعث به وجود امدن فرهنگ درین محیط {ورزشگاه} میشه.

این قضیه صدق میکنه ... چون انسان ذاتا به شخصیت و خوب بودن گرایش داره " ممنون نظر بسیار خوبی بود.

بله همینطوره .... بیشتر دوستان منتظرند که جامعه خود به خود اصلاح بشه ، این اصلاح حضور یکایک ماهار میطلبه ... پس بیایید از انحرافات فرهنگ دور بشیم

با نظر شما مخالفم .
همین نوع بیان باعث میشه که سایرین دیدگاهی نا مطلوب به ورزشگاهها پیدا کنن و با افزون شدن این دیدگاهها ورشگاه خالی از حضور افراد نیک سیرت میشه.

به نظر من ابتدا باید افکارمونو اصلاح کنیم

همواره پایدار مانید...

رو چه حسابی میگید اگه خانوما برن ورزشگاه فرهنگ محیط میره بالا ؟!:|

دیدتون خیـــــلی آرمانیه :دی

قسمت مختلط مترو رو که دیدین ؟ یه خانوم اگه تنها باشه عمرا سوار شه ! ترسشم بیخودی نیست ! تازه اگه همراه مرد هم باهامون باشه بازم ترجیح میدیم بریم قسمت زنونه ! بس که آقایون رعایت میکنن :/ مختلط هم هست :/

تو تاکسی همین وضعه ... تو اتوبوس همینطور ! تو خیابون همینطور ... همشم مختلطه ها :|

تو خیابون دو تا آقا دعواشون بشه دیگه نگاه نمیکنن کلی زن و بچه دورشونه .. هر چی دهنشون بیاد بار هم میکنن .. هیچ کدوم از اعضای خانواده ی طرف مقابلو توی دعوا از قلم نمیندازن ... همه رو از دم مورد عنایت قرار میدن ...

تو همین تاپیک کل کل فوتبالی تو تالار ورزش ! چند نفر تا حالا به جون هم افتادن و هر چی از دهنشون در اومده بار هم کردن ؟... همشونم خیر سرشون مهندسن و تحصیل کرده ... پیش خودشون فک کردن که اینجا دختر هم هست ؟ از مدیر تالار بپرسین تا حالا چند تا پست پاکیده اونجا ؟ چند نفر اخراج شدن ؟ :/

تازه این کل کلا یا قبل فوتباله یا بعدش ! در حینش که ملت اصلا اعصاب ندارن :|

فوش شنیدن که خوبه ! کسی نمیتونه سلامت بیرون اومدن خانوما رو از ورزشگاه تضمین کنه ! ببخشید که رک میگم :|

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برگردم تو این تاپیک شرکت میکنم نیم ساعت دیگه پروفسور میاد نظر میده

wooer-man

اخراجی موقت
رو چه حسابی میگید اگه خانوما برن ورزشگاه فرهنگ محیط میره بالا ؟!:|

دیدتون خیـــــلی آرمانیه :دی

قسمت مختلط مترو رو که دیدین ؟ یه خانوم اگه تنها باشه عمرا سوار شه ! ترسشم بیخودی نیست ! تازه اگه همراه مرد هم باهامون باشه بازم ترجیح میدیم بریم قسمت زنونه ! بس که آقایون رعایت میکنن :/ مختلط هم هست :/

تو تاکسی همین وضعه ... تو اتوبوس همینطور ! تو خیابون همینطور ... همشم مختلطه ها :|

تو خیابون دو تا آقا دعواشون بشه دیگه نگاه نمیکنن کلی زن و بچه دورشونه .. هر چی دهنشون بیاد بار هم میکنن .. هیچ کدوم از اعضای خانواده ی طرف مقابلو توی دعوا از قلم نمیندازن ... همه رو از دم مورد عنایت قرار میدن ...

تو همین تاپیک کل کل فوتبالی تو تالار ورزش ! چند نفر تا حالا به جون هم افتادن و هر چی از دهنشون در اومده بار هم کردن ؟... همشونم خیر سرشون مهندسن و تحصیل کرده ... پیش خودشون فک کردن که اینجا دختر هم هست ؟ از مدیر تالار بپرسین تا حالا چند تا پست پاکیده اونجا ؟ چند نفر اخراج شدن ؟ :/

فوش شنیدن که خوبه ! کسی نمیتونه سلامت بیرون اومدن خانوما رو از ورزشگاه تضمین کنه ! ببخشید که رک میگم :|

بنظر شما چرا دانشگاهها تبدیل شدن به یه محیط فرهنگی؟ در حالی که ورودی دانشگاهها { دانشجو} از لحاظ فرهنگی کوله بار بزرگی ندارن .
یا مجتمع های فروشگاهی "
یا ....

خب این نشون میده فرهنگ اکتسابیه ..و در محیطی شکل میگیره که کاستی { در حیطه خودش}نباشه " برای مثال لازمه شکل گیری فرهنگ اجتماعی در زمینه ورزشی ، وجود تمام اقشار جامعه چه جنس مذکر و چه جنس مونث هست ... تا شکل گیری فرهنگ بدون کاستی صورت بگیره .... یعنی مردم در کنار هم قرار بگیرن تا انحرافات مشخص باشه ... این انحرافات در گذر زمان به عنوان یک رذیلت و ناهنجاری توسط مردم شناخته میشه و کم کم از میان میره و تنها چیزی که باقی میمونه یک سری رفتار های ارزشیه که بعضا فرهنگ نامیده میشه . ..
ارمانی هم نیست :ی چون براساس تحقیقات روانشناسیه

تحلیل بقیه نظرتون میمونه واسه
شب ،،،، وقتم کمه + سلف + خندیدن + کلاس + استاد +خندیدن + شب

fati24

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
اول باید فرهنگو درس کنن بعد بریم.....من اینطوری نباشه نمیام..:D

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بنظر شما چرا دانشگاهها تبدیل شدن به یه محیط فرهنگی؟ در حالی که ورودی دانشگاهها { دانشجو} از لحاظ فرهنگی کوله بار بزرگی ندارن .
یا مجتمع های فروشگاهی "
یا ....

خب این نشون میده فرهنگ اکتسابیه ..و در محیطی شکل میگیره که کاستی { در حیطه خودش}نباشه " برای مثال لازمه شکل گیری فرهنگ اجتماعی در زمینه ورزشی ، وجود تمام اقشار جامعه چه جنس مذکر و چه جنس مونث هست ... تا شکل گیری فرهنگ بدون کاستی صورت بگیره .... یعنی مردم در کنار هم قرار بگیرن تا انحرافات مشخص باشه ... این انحرافات در گذر زمان به عنوان یک رذیلت و ناهنجاری توسط مردم شناخته میشه و کم کم از میان میره و تنها چیزی که باقی میمونه یک سری رفتار های ارزشیه که بعضا فرهنگ نامیده میشه . ..
ارمانی هم نیست :ی چون براساس تحقیقات روانشناسیه

تحلیل بقیه نظرتون میمونه واسه
شب ،،،، وقتم کمه + سلف + خندیدن + کلاس + استاد +خندیدن + شب

شوخی میکنید ؟:|

شما مجتمع های فروشگاهی رو محیط فرهنگی میدونین ؟ یعنی تا حالا با هیچ نوع رفتار زشتی تو اینجور محیطا مواجه نشدین ؟! من فکر میکنم شما چون پسرین توجهتون در مورد این مسائل کمه که تا حالا ندیدین وگرنه خیلی زیاده :/

کی گفته دانشگاهها از لحاظ فرهنگی خوبن ؟ :/

اتفاقا ماه پیش برای مشکلی که تو انتخاب واحد داشتیم رفته بودیم دانشگاه ! 2 تا دختر بودیم 3 تا پسر ... پسرا خسته شده بودن و حرصشون گرفته بود ... آموزش و استادارو به فوش بسته بودن ! یکیشون دیگه خیلی قاطی کرد شروع کرد به فوشای ناجور دادن .. آخرشم یه نگاهی به من و دوستم انداخت گفت : ببخشید دیگه شماها که خودی هستین !:surprised:

تازه این کسیه که همکلاسیمونه ..دوستمونه ... هر روز هم چشمش تو چشممونه !!!

از این بدترش رو بارها توی پاساژ نزدیک دانشگاه .. پارکینگ یا توی حیاط دانشگاه دیدیم و چون هم رشته ایمون نبودن خیلی بدتر از اینا حرف زدن .... ما هم خودمونو زدیم به اون راه که نشنیدیم و نمیدونیم معنی این فوشا چیه و از این کارا :/

شما کجا درس میخونی که انقدر دانشجوهاش مودبن ؟ بگید واسه ارشد بیایم اونجا ! تو یونی دهات ما که از این خبرا نیس :/

الانم اینجور رفتارا به عنوان رذیلت اخلاقی و ناهنجاری شناخته میشه ... ولی اصلاح نمیشه متاسفانه ...

این که میگید باید بیان تا اصلاح بشه ! مثل همین تحولاتیه که یهویی توی نظام آموزشی میدن که ببینن اصلاح میشه یا نه ! نتیجه اشم اینه که دو سه سال اول دانش آموزایی که روشون پیاده میشه قربانی میشن یه جورایی ...

اینجا هم با آزاد شدن این مسئله ... گروه های اولی که برن ورزشگاه (از خانوما) قربانی میشن و با رفتارای خیلی بدی مواجه میشن .. تا اینکه یه مدتی بگذره و عادی بشه ...

wooer-man

اخراجی موقت

چند درصد مردها این انحرافات رو دارن ... اگه به درصد مقایسه کنیم شاید کمتر از 30درصد مردها در حیطه فرهنگ انحراف دارن و مابقی در سطح مطلوبی اند .... ولی چون فعالیت این سی درصد بیشتره { قشر نوجوان و جوان} بلطبع بیشتر هم دیده میشن.

خوب توجه کردین که جوان های شاغل کمتر هنجار شکنی می کنند !!

من کلاس های دانشگاهی رو با استادیوم مقایسه می کنم .... کاملا تجربیه ::: دوره کاردانی که برق می خوندم کلاس های ما دانشجوی دختر نداشت ، جو خیلی خشک + خشونت بالا + تمسخر استاد و تیکه پرونی زیاد + استراحت کلاسی هم به هم اندیشی برای دختر بازی سپری میشد :| و ...
ولی دوره کارشناسی که معماری شد ... جو کلاس خیلی اجتماعی تر ... گفتمان های دوستانه بیشتر ... حس رقابت ... احساس بی نیازی از یک سری امور بد :ی ... و ....
و این تاییدیه بر مثبت بودن حضور زنان
بنظرم این قضیه برای ورزشگاه هم صدق کنه .

wooer-man

اخراجی موقت
شوخی میکنید ؟:|

شما مجتمع های فروشگاهی رو محیط فرهنگی میدونین ؟ یعنی تا حالا با هیچ نوع رفتار زشتی تو اینجور محیطا مواجه نشدین ؟! من فکر میکنم شما چون پسرین توجهتون در مورد این مسائل کمه که تا حالا ندیدین وگرنه خیلی زیاده :/

کی گفته دانشگاهها از لحاظ فرهنگی خوبن ؟ :/

اتفاقا ماه پیش برای مشکلی که تو انتخاب واحد داشتیم رفته بودیم دانشگاه ! 2 تا دختر بودیم 3 تا پسر ... پسرا خسته شده بودن و حرصشون گرفته بود ... آموزش و استادارو به فوش بسته بودن ! یکیشون دیگه خیلی قاطی کرد شروع کرد به فوشای ناجور دادن .. آخرشم یه نگاهی به من و دوستم انداخت گفت : ببخشید دیگه شماها که خودی هستین !:surprised:

تازه این کسیه که همکلاسیمونه ..دوستمونه ... هر روز هم چشمش تو چشممونه !!!

از این بدترش رو بارها توی پاساژ نزدیک دانشگاه .. پارکینگ یا توی حیاط دانشگاه دیدیم و چون هم رشته ایمون نبودن خیلی بدتر از اینا حرف زدن .... ما هم خودمونو زدیم به اون راه که نشنیدیم و نمیدونیم معنی این فوشا چیه و از این کارا :/

شما کجا درس میخونی که انقدر دانشجوهاش مودبن ؟ بگید واسه ارشد بیایم اونجا ! تو یونی دهات ما که از این خبرا نیس :/

الانم اینجور رفتارا به عنوان رذیلت اخلاقی و ناهنجاری شناخته میشه ... ولی اصلاح نمیشه متاسفانه ...

این که میگید باید بیان تا اصلاح بشه ! مثل همین تحولاتیه که یهویی توی نظام آموزشی میدن که ببینن اصلاح میشه یا نه ! نتیجه اشم اینه که دو سه سال اول دانش آموزایی که روشون پیاده میشه قربانی میشن یه جورایی ...

اینجا هم با آزاد شدن این مسئله ... گروه های اولی که برن ورزشگاه (از خانوما) قربانی میشن و با رفتارای خیلی بدی مواجه میشن .. تا اینکه یه مدتی بگذره و عادی بشه ...
خیلی سخت گرفتین:|
کلا فرهنگ در محیط پدید میاد ، جایی که تعامل هست...

خب منکه نگفتم دانشگاهها یه انسان ارمانی رو تربیت می کنن ...دانشگاه محیط فرهنگیه و کسی که واردش شد فرهنگش بیشتر میشه ...
. یه سوال میپرسم جوابش ،جواب سوال خودتونم هست > چرا انتظار نداشتین اون هم کلاسیتون فوش بده؟ جواب :چون قبلا رفتار های مطلوب ازش دیدین ،؛ این رفتار خوب تاثیر جو دانشگاه بر همکلاسیتون بوده ... والا ایشون اگر فرهنگ داشت هیچ وقت فوش نمیداد!! و مقدار فرهنگی که در دانشگاه کسب کرده به حدی نبوده که مانع فوش دادن بشه .

بله این گفته شما تا حدی صدق میکنه ولی هر چیزی یه بهایی داره :

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند درصد مردها این انحرافات رو دارن ... اگه به درصد مقایسه کنیم شاید کمتر از 30درصد مردها در حیطه فرهنگ انحراف دارن و مابقی در سطح مطلوبی اند .... ولی چون فعالیت این سی درصد بیشتره { قشر نوجوان و جوان} بلطبع بیشتر هم دیده میشن.

چه جوری درصد گرفتین ؟:|

از نظر ِ منِ دختر خیلی بیشتر از این حرفاس :|

خو بابابزرگ 80 ساله من که نمیاد استادیوم فوتبال ببینه ! همون قشر جوان و نوجوان پامیشن میان :/

خوب توجه کردین که جوان های شاغل کمتر هنجار شکنی می کنند !!

مسئله بیکاری و تاثیرش الان ربطی به بحث نداره !

من کلاس های دانشگاهی رو با استادیوم مقایسه می کنم .... کاملا تجربیه ::: دوره کاردانی که برق می خوندم کلاس های ما دانشجوی دختر نداشت ، جو خیلی خشک + خشونت بالا + تمسخر استاد و تیکه پرونی زیاد + استراحت کلاسی هم به هم اندیشی برای دختر بازی سپری میشد :| و ...
ولی دوره کارشناسی که معماری شد ... جو کلاس خیلی اجتماعی تر ... گفتمان های دوستانه بیشتر ... حس رقابت ... احساس بی نیازی از یک سری امور بد :ی ... و ....
و این تاییدیه بر مثبت بودن حضور زنان
بنظرم این قضیه برای ورزشگاه هم صدق کنه .

من میگم چقدر همکلاسیای من (پسر) پاک و مطهرن ! نگو پس به خاطر اینه که دختر تو کلاسشونه !!! :/

آقا حداقل همجنسهای خودتونو زیر سوال نبرین ! هر کی آدم باشه توی هر محیطی آدمه ! اونی هم که آدم نباشه ! در هیچ صورتی آدم نیست !

ضمن اینکه ورزشگاه با دانشگاه یه فرق بزرگ داره !

توی دانشگاه ! فرد با کسایی طرفه که هر روز به مدت چند سال قراره ببیندشون .. پس یه مسائلی رو به خاطر شرایط رعایت میکنه !

اما توی ورزشگاه همون آدم برای چند ساعت توی یه محل قرار میگیره و کسایی اطرافش هستن که نمیشناسدشون و شاید تا آخر عمرش هم دیگه نبیندشون ! پس امکان داره رفتارای زشتی رو هم نشون بده ...

چیزی که توی خیابون میبینیم ! طرف امکان داره خیلی فرد موجهی جلوی اطرافیان و دوستان و همکارانش باشه ! ولی رفتارش با زن و بچه مردم تو خیابون افتضاحه !!!

خیلی سخت گرفتین:|
کلا فرهنگ در محیط پدید میاد ، جایی که تعامل هست...

سخت نگرفتم ! واسه ما دخترا سخت هست !!!

تو ورزشگاه تعاملی صورت نمیگیره :|

خب منکه نگفتم دانشگاهها یه انسان ارمانی رو تربیت می کنن ...دانشگاه محیط فرهنگیه و کسی که واردش شد فرهنگش بیشتر میشه ...
. یه سوال میپرسم جوابش ،جواب سوال خودتونم هست > چرا انتظار نداشتین اون هم کلاسیتون فوش بده؟ جواب :چون قبلا رفتار های مطلوب ازش دیدین ،؛ این رفتار خوب تاثیر جو دانشگاه بر همکلاسیتون بوده ... والا ایشون اگر فرهنگ داشت هیچ وقت فوش نمیداد!! و مقدار فرهنگی که در دانشگاه کسب کرده به حدی نبوده که مانع فوش دادن بشه .

نه ! اگه من از همکلاسیم انتظار نداشتم به خاطر خودش نبود !

به خاطر خودم بود ! توقع داشتم که احترامم حفظ بشه و رعایتمو بکنن که دیدم از این خبرا نیس !!!

وقتی کسی جلوی یه آشنا توی دانشگاه رعایت نمیکنه ! تو ورزشگاه جلوی غریبه خیلی بدتره !!!

ضمنا در مورد دعواهای خیابونی و کل کلای فوتبالی همین باشگاه نظری ندادینا :دی

بله ! ولی باید ببینیم ارزششو داره که براش یه بهایی رو بدیم !!!

دیدن فوتبال تو استادیوم ، ارزش اینو نداره که یه خانوم توهین و آزار ببینه ! و یه عمر خاطره بدش و آسیب روانیش رو با خودش نگه داره !

آخرین ویرایش:

wooer-man

اخراجی موقت
چه جوری درصد گرفتین ؟:|
از نظر ِ منِ دختر خیلی بیشتر از این حرفاس :|

خو بابابزرگ 80 ساله من که نمیاد استادیوم فوتبال ببینه ! همون قشر جوان و نوجوان پامیشن میان :/

خب محدوده سنی بالای 30 رو حذف کنین + محدوده کمتر از 13 سال + نیمی از جون های شاغل.
چون شما دختر هستین و در محدوده سنی مشخص {نوجوان یا جوا هستین}، پس مخاطب ناخواسته زیاد سمتتون میاد .
خب شما در جامعه باید کنار همین رده سنی زندگی کنین ...از بقال گرفته تا اساتید.
پس باید با قشر نوجوان و جوان کنار بیاین ، البته نه اینکه از حقوق خودتون عقب نشینی کنین ،نه فقط سعی کنین جدا نباشین؛*
مسئله بیکاری و تاثیرش الان ربطی به بحث نداره !

تو نقل قبلی جواب دادم ولی اینجا تکمیل ترش می کنم ... افراد شاغل اکثریت دنبال پیشرفتن ...اقتصادی شخصیتی...اینجا پیشرفت شخصیتی مهمه .... و شاغل کردن قشر جوان یعنی کاستن از معضل مورد بحث.
و ارتباطش با بحث اینه که برچسب از اکثریت دو قشر معرفی شده برداشته بشه و گروه خاصی رو بچالش بکشیم.

من میگم چقدر همکلاسیای من (پسر) پاک و مطهرن ! نگو پس به خاطر اینه که دختر تو کلاسشونه !!! :/

منظورم این بود که حضور دختر در کلاس درس کاستی هایی رو حذف میکنه و باعث میشه که جو سالم تر باشه و میل به خوب بودن ایجاد شه .

آقا حداقل همجنسهای خودتونو زیر سوال نبرین ! هر کی آدم باشه توی هر محیطی آدمه ! اونی هم که آدم نباشه ! در هیچ صورتی آدم نیست !

بی ادب را به زر مگو که نکوست
ادب مرد بهتر از زر اوست

ادب چیزی نیست که همواره همراه فرد باشه یا اینکه نشه ادب اموخت ،برین اساس افراد وابسته به محیط تغییر می کنند ... گاه مودب بی ادب و گاه بی ادب مودب می شود.

زیر سوال بردم ؛ میشه واضح تر اینو توضیح بدین .....

توی دانشگاه ! فرد با کسایی طرفه که هر روز به مدت چند سال قراره ببیندشون .. پس یه مسائلی رو به خاطر شرایط رعایت میکنه !

اما توی ورزشگاه همون آدم برای چند ساعت توی یه محل قرار میگیره و کسایی اطرافش هستن که نمیشناسدشون و شاید تا آخر عمرش هم دیگه نبیندشون ! پس امکان داره رفتارای زشتی رو هم نشون بده ...

چیزی که توی خیابون میبینیم ! طرف امکان داره خیلی فرد موجهی جلوی اطرافیان و دوستان و همکارانش باشه ! ولی رفتارش با زن و بچه مرد تو خیابون افتضاحه !!!

خب بزاریین یه مثال بیارم ... شما میگین که تو ورزشگاهها بخاطر اینکه افراد ممکنه دیگه همو نبینن ،به همین خاطر کنترل چندانی بر روی رفتارشون ندارن.
اگه اینجور باشه ما باید بریم جلو گردشگرای خارجی وایسیم و هرچی از دهنمون در میاد بهشون بگیم ... مشکلیم نداره ..چون تا اخرعمر!!! همو نمیبینیم
ولی اینکارو نمی کنیم + بخاطر حیا
عهه مقوله جدیدم وارد بحث شد.. حیا و ...<< ادب، احترام و.......<<فرهنگ... میگم همینجور ادامه بدیم باید واسه هم کتاب بنویسیم :ی

درسته که نوع محیطشون فرق میکنه، ولی هر دو محیطن و تاثیر گذار ... این مهمه

تو ورزشگاه تعاملی صورت نمیگیره :|

همن درکنار هم قرار گرفتن ، همین با یک منظور گرد امدن خودش یه جور تعامله ... در هر حال تاثیر گذاری و تاثیر پذیری هست

نه ! اگه من از همکلاسیم انتظار نداشتم به خاطر خودش نبود !
به خاطر خودم بود ! توقع داشتم که احترامم حفظ بشه و رعایتمو بکنن که دیدم از این خبرا نیس !!!

وقتی کسی جلوی یه آشنا توی دانشگاه رعایت نمیکنه ! تو ورزشگاه جلوی غریبه خیلی بدتره !!!

ضمنا در مورد دعواهای خیابونی و کل کلای فوتبالی همین باشگاه نظری ندادینا :دی

خب این شخص هرجای دیگه اییم بره بی احترامی میکنه ،، دلیل نمیشه که ما کلیات رو در نظر نگیریم .. مطمئنا رفتار شما با این شخص بعد بی احترامی تغییر کرده ... ایشون شخصا متوجه اشتباهش میشه و سعی میکنه خودشو اصلاح کنه { این برای دانشگاه }

کل کل مجازی بحثش جداس ، بخوام بازش کنم کلا وارد مقوله جدیدی میشیم:ی

بله ! ولی باید ببینیم ارزششو داره که براش یه بهایی رو بدیم !!!

دیدن فوتبال تو استادیوم ، ارزش اینو نداره که یه خانوم توهین و آزار ببینه ! و یه عمر خاطره بدش و آسیب روانیش رو با خودش نگه داره !

خب فوتبال رو بزاریم کنار ... بی ارزشه ... اصلا چرا زن باید ورزش داشته باشه!!! بشینه خونه!!! جامعه ما جای خوبی واسه زنای ما نیستً!!!

و زن ایرانی راضی به این محدودیته !!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب محدوده سنی بالای 30 رو حذف کنین + محدوده کمتر از 13 سال + نیمی از جون های شاغل.
چون شما دختر هستین و در محدوده سنی مشخص {نوجوان یا جوا هستین}، پس مخاطب ناخواسته زیاد سمتتون میاد .
خب شما در جامعه باید کنار همین رده سنی زندگی کنین ...از بقال گرفته تا اساتید.
پس باید با قشر نوجوان و جوان کنار بیاین ، البته نه اینکه از حقوق خودتون عقب نشینی کنین ،نه فقط سعی کنین جدا نباشین؛*

خب ماها هم که منزوی نشدیم ! تو این اجتماع هستیم ...و باهاشون در ارتباطیم ! ولی خب به خاطر جبر محیط مجبوریم از یه سری از خواسته هامون چشم پوشی کنیم ! البته خواسته هایی که اهمیت کمی داشته باشن ...

تو نقل قبلی جواب دادم ولی اینجا تکمیل ترش می کنم ... افراد شاغل اکثریت دنبال پیشرفتن ...اقتصادی شخصیتی...اینجا پیشرفت شخصیتی مهمه .... و شاغل کردن قشر جوان یعنی کاستن از معضل مورد بحث.
و ارتباطش با بحث اینه که برچسب از اکثریت دو قشر معرفی شده برداشته بشه و گروه خاصی رو بچالش بکشیم.

من مخالفم ! شاغل بودن و شرایط اقتصادی و اجتماعی افراد به آدم بودنشون ربطی نداره ! چیزی که بارها شاهدش بودم ! افرادی که از نظر شرایط بسیار اوکی هستن ولی آدم نیستن !

منظورم این بود که حضور دختر در کلاس درس کاستی هایی رو حذف میکنه و باعث میشه که جو سالم تر باشه و میل به خوب بودن ایجاد شه .

بازم مخالفم :دی

بی ادب را به زر مگو که نکوست
ادب مرد بهتر از زر اوست

ادب چیزی نیست که همواره همراه فرد باشه یا اینکه نشه ادب اموخت ،برین اساس افراد وابسته به محیط تغییر می کنند ... گاه مودب بی ادب و گاه بی ادب مودب می شود.

الآن باید با "ت" شعر بگم ؟ :D

بله ادب اکتسابیه و با توجه به محیط تغییر میکنه ولی دیگه یه حد ثابتی رو بعد از یه مدتی داره .. آدم بافرهنگ تو محیط بد بی فرهنگ نمیشه و بالعکس ! (اگه مدت زمان موندنش توی محیط طولانی نباشه !)

زیر سوال بردم ؛ میشه واضح تر اینو توضیح بدین .....

این که میگید اگه دور و بر پسرا دختر نباشه ، خشن میشن و دنبال انحرافات میرن ، منظورم بود ...

خب بزاریین یه مثال بیارم ... شما میگین که تو ورزشگاهها بخاطر اینکه افراد ممکنه دیگه همو نبینن ،به همین خاطر کنترل چندانی بر روی رفتارشون ندارن.
اگه اینجور باشه ما باید بریم جلو گردشگرای خارجی وایسیم و هرچی از دهنمون در میاد بهشون بگیم ... مشکلیم نداره ..چون تا اخرعمر!!! همو نمیبینیم
ولی اینکارو نمی کنیم + بخاطر حیا
عهه مقوله جدیدم وارد بحث شد.. حیا و ...<< ادب، احترام و.......<<فرهنگ... میگم همینجور ادامه بدیم باید واسه هم کتاب بنویسیم :ی

من گفتم مشکلی نداره ؟؟؟؟؟؟:||||||||||

همه ی حرفامو اینجوری میخونین ؟؟؟؟؟:|
:surprised::razz:

اتفاقا از نظر من این نوع برخورد سراسر ایراده ! ولی رایجه ... من در مورد خوب و بد بودن اعمال حرفی نمیزنم .. دارم در مورد رایج بودنشون تو جامعه حرف میزنم !!!

حیا و احترام و فرهنگ ، مقوله جدیدی نیست ! اتفاقا کاملا به بحث مرتبطه ... دلیل مخالفت منم دقیقا همین عدم نبود این قسم فاکتورها بین قشر جوان جامعه اس ...
درسته که نوع محیطشون فرق میکنه، ولی هر دو محیطن و تاثیر گذار ... این مهمه

درسته که هر جفتشون محیطن و تاثیرگذار ولی نوع محیطشون فرق میکنه ... این مهمه ;)
همن درکنار هم قرار گرفتن ، همین با یک منظور گرد امدن خودش یه جور تعامله ... در هر حال تاثیر گذاری و تاثیر پذیری هست

بله ! ولی میزان مطلوب بودن تاثیری که میذارن مهمه !

خب این شخص هرجای دیگه اییم بره بی احترامی میکنه ،، دلیل نمیشه که ما کلیات رو در نظر نگیریم .. مطمئنا رفتار شما با این شخص بعد بی احترامی تغییر کرده ... ایشون شخصا متوجه اشتباهش میشه و سعی میکنه خودشو اصلاح کنه { این برای دانشگاه }
کل کل مجازی بحثش جداس ، بخوام بازش کنم کلا وارد مقوله جدیدی میشیم:ی
خیلی هم بحثش جدا نیستاااااا ...

دعواهای خیابونی که کاملا مثل بحثمونه ! همون اتفاقاتی که توی خیابون سر یه کل کل ساده پیش میاد ..تو ورزشگاه هم سر تیم ها پیش میاد !!!!

خب فوتبال رو بزاریم کنار ... بی ارزشه ... اصلا چرا زن باید ورزش داشته باشه!!! بشینه خونه!!! جامعه ما جای خوبی واسه زنای ما نیستً!!!

و زن ایرانی راضی به این محدودیته !!

نه دیگه مسائلو قاطی نکنین ! من کی گفتم زن ایرانی ورزش نکنه .. مگه الان ورزش نمیکنن ؟؟؟

جامعه ی ما جای خوبی واسه خانوما نیس ولی خانوما باید تو جامعه باشن ... ولی لزومی نداره که خودشونو توی موقعیت هایی قرار بدن که آزار روانیش خیلی بیشتر از نفعشه ...

زن ایرانی راضی به محدودیت نیس ! مجبوره تحملش کنه ..چون مرد ایرانی نمیخواد که یکم رعایت کنه و حقی واسه خانوما قائل نیس ...

یه تاپیک راجع به آقایون زدن .. 90% آقایونی که اومدن توش ..تیکه انداختنهاشون به خانوما رو انداختن گردن خود خانوما ... که خانوما و طرز پوششون باعث میشه باهاشون اینجوری برخورد کنیم !

بی خیال ... من دیگه ادامه نمیدم ... حرف واسه گفتن زیاده ولی نتیجه نداره ... بعدشم پیرجو میاد با یه اشاره همه رو میپاکه ! حیف این همه تایپ .. حیف کیبوردم اصن :دی

wooer-man

اخراجی موقت

خب ماها هم که منزوی نشدیم ! تو این اجتماع هستیم ...و باهاشون در ارتباطیم ! ولی خب به خاطر جبر محیط مجبوریم از یه سری از خواسته هامون چشم پوشی کنیم ! البته خواسته هایی که اهمیت کمی داشته باشن ...

من مخالفم ! شاغل بودن و شرایط اقتصادی و اجتماعی افراد به آدم بودنشون ربطی نداره ! چیزی که بارها شاهدش بودم ! افرادی که از نظر شرایط بسیار اوکی هستن ولی آدم نیستن !

بازم مخالفم :دی

الآن باید با "ت" شعر بگم ؟ :D

بله ادب اکتسابیه و با توجه به محیط تغییر میکنه ولی دیگه یه حد ثابتی رو بعد از یه مدتی داره .. آدم بافرهنگ تو محیط بد بی فرهنگ نمیشه و بالعکس ! (اگه مدت زمان موندنش توی محیط طولانی نباشه !)

این که میگید اگه دور و بر پسرا دختر نباشه ، خشن میشن و دنبال انحرافات میرن ، منظورم بود ...

من گفتم مشکلی نداره ؟؟؟؟؟؟:||||||||||

همه ی حرفامو اینجوری میخونین ؟؟؟؟؟:|
:surprised::razz:

اتفاقا از نظر من این نوع برخورد سراسر ایراده ! ولی رایجه ... من در مورد خوب و بد بودن اعمال حرفی نمیزنم .. دارم در مورد رایج بودنشون تو جامعه حرف میزنم !!!

حیا و احترام و فرهنگ ، مقوله جدیدی نیست ! اتفاقا کاملا به بحث مرتبطه ... دلیل مخالفت منم دقیقا همین عدم نبود این قسم فاکتورها بین قشر جوان جامعه اس ...

درسته که هر جفتشون محیطن و تاثیرگذار ولی نوع محیطشون فرق میکنه ... این مهمه ;)

بله ! ولی میزان مطلوب بودن تاثیری که میذارن مهمه !

خیلی هم بحثش جدا نیستاااااا ...

دعواهای خیابونی که کاملا مثل بحثمونه ! همون اتفاقاتی که توی خیابون سر یه کل کل ساده پیش میاد ..تو ورزشگاه هم سر تیم ها پیش میاد !!!!

نه دیگه مسائلو قاطی نکنین ! من کی گفتم زن ایرانی ورزش نکنه .. مگه الان ورزش نمیکنن ؟؟؟

جامعه ی ما جای خوبی واسه خانوما نیس ولی خانوما باید تو جامعه باشن ... ولی لزومی نداره که خودشونو توی موقعیت هایی قرار بدن که آزار روانیش خیلی بیشتر از نفعشه ...

زن ایرانی راضی به محدودیت نیس ! مجبوره تحملش کنه ..چون مرد ایرانی نمیخواد که یکم رعایت کنه و حقی واسه خانوما قائل نیس ...

یه تاپیک راجع به آقایون زدن .. 90% آقایونی که اومدن توش ..تیکه انداختنهاشون به خانوما رو انداختن گردن خود خانوما ... که خانوما و طرز پوششون باعث میشه باهاشون اینجوری برخورد کنیم !

بی خیال ... من دیگه ادامه نمیدم ... حرف واسه گفتن زیاده ولی نتیجه نداره ... بعدشم پیرجو میاد با یه اشاره همه رو میپاکه ! حیف این همه تایپ .. حیف کیبوردم اصن :دی

تشکر فراوان از بانوی فرهیخته
بحث خوبی بود ؛

خوشحالم که با شما گفتمانی دوستانه داشتم
همواره سرافراز مانید

:gol::gol::gol:
پی نوشت / بحث به نتیجه رسید ، بنظر من مهم بیان دیدگاهها مهم بود که صورت گرفت .