حضور امام خامنه ای در مناطق زلزله‌زده آذربایجان شرقی ( به همراه لینک فیلم بازدید)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور سرزده در مناطق زلزله‌زده‌ی استان آذربایجان شرقی ضمن ابراز همدردی با ساكنان این منطقه، از نزدیك در جریان خسارات واردشده و نحوه‌ی كمك‌رسانی به زلزله‌زدگان قرار گرفتند.

روستای سرند از توابع شهرستان هریس یكی از مناطقی بود كه مورد بازدید رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با حضور در روستای كویج با مردم این روستا از نزدیك دیدار و گفتگو كردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم كویج، هدف اصلی از سفر به مناطق زلزله‌زده را ابراز همدردی و همدلی با مردم این مناطق و عرض تسلیت بیان كردند و تأكید كردند: همه‌ی ملت ایران با ساكنان مناطق زلزله‌زده همدرد و همدل هستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: مردم ایران مردمی متحد و یكپارچه هستند و همین اتحاد و یكپارچگی موجب قدرت و نیرومندی ملت شده است. ایشان با توصیه‌ی مردم مناطق زلزله‌زده به صبر و بردباری، خاطرنشان كردند: اگر ساكنان این مناطق با یكدیگر همكاری و همدلی داشته باشند این حادثه می‌تواند به سكوی پرش و دگرگونی چهره‌ی این منطقه تبدیل شود.

رهبر انقلاب اسلامی خدمت‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده را خوب ارزیابی كردند و افزودند: البته مسئولان برای بازسازی و مقاوم‌سازی مناطق زلزله‌زده وظایف سنگینی دارند و مردم این مناطق نیز باید به مسئولان برای انجام این وظایف سنگین كمك كنند.

http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=20761

" اللهم احفظ سیدنا و قائدنا امام خامنه ای "

آخرین ویرایش:

حامدیا

اخراجی موقت
دو ساعت کانال 1 داشت نشون میداد

نگران نباش به مدت یه هفته هم اخبار پخشش میکنه

حالا اخبار مربوط به زلزله و حضور مسولین در اونجا رو صدا نشون بده یا نده ؟

اگه نشون نده که میگین صدا و سیما فلان و فلان اگه نشون بده این جور طعنه میزنید

فقط دنبال بهانه گیری هستین فقط و فقط

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اخبار مربوط به زلزله و حضور مسولین در اونجا رو صدا نشون بده یا نده ؟

اگه نشون نده که میگین صدا و سیما فلان و فلان اگه نشون بده این جور طعنه میزنید

فقط دنبال بهانه گیری هستین فقط و فقط
جواب شما رو بالاییتون داد!!!

حامدیا

اخراجی موقت
سر زلزله بم که با لباس مبدل رفته بودن به مناطق زلزله زده من خییییییلی حال کردم واقعا کار ماندگاری بود

سر زلزله بم هم با اینکه حدود 100هزار نفر کشته شدن این همه به طبل نفاق نکوبیدن ایشون این کار و کرد که همه ببینن که ما بینمون وحدت هستش تا بضی ها سو استفاده نکنن

باید علنی میشد حضور ایشون مطمئن باشید ایشون همچین کسی نیست که هر کاری میکنن اینجور اطلاع رسانی کنن در این موقعیت لازم بود

در بم با وجود این همه تلفات هم مردم و هم مسولین وظیفه خود را انجام دادن

ولی در اینجا بحث چیز دیگه بود خیلی ها میخواستن از آب گل آلود ماهی بگیرن که ایشون با حضورشون همه چیز و خراب کرد برای اونا ..خدایا شکر

ایشون هیچ کاری رو بدون تدبیر انجام نمیدن

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبتون بخیر اگه جوابمو دادین تو صفحه ام لینک بدین یادم نره بیام ببینم ;)

mahdya

عضو جدید
تو tv نشون داد با یکی از کارگرا اونجا روبوسی کردن(یعنی فکر کنم کارگر بود.سرووضع و لباساش خیلی مندرس بود.).خیلی خوشم اومد.تا نیم ساعت باور نمیکردم.خیلی جالب بود!اصلا باورم نمیشه.آفرین خوشم اومد.

fatimma

عضو جدید
نمیشه توضیح داد ....

اصلن فرقی نداره
جرم تهمت زدن در دین اسلام چیه؟
جرم تهمت به من چه ربطی داره؟
من سوال پرسیدم شما جواب بده.
البته منم میدونم هیچ فرقی نداره ولی خیلیا فک میکنن فرق داره.
من ادمم اونم ادمه.من گناه میکنم اونم میکنه.من خطا میکنم اونم میکنه.فرقمون چیه؟

حامدیا

اخراجی موقت
جرم تهمت به من چه ربطی داره؟
من سوال پرسیدم شما جواب بده.
البته منم میدونم هیچ فرقی نداره ولی خیلیا فک میکنن فرق داره.
من ادمم اونم ادمه.من گناه میکنم اونم میکنه.من خطا میکنم اونم میکنه.فرقمون چیه؟

بابا بی خیال .برو بخواب خانوم
جای بحث با شما زیاده

آخرین ویرایش:

حامدیا

اخراجی موقت
شبتون بخیر اگه جوابمو دادین تو صفحه ام لینک بدین یادم نره بیام ببینم ;)

پسر خوب من جواب چی تو رو بدم

اخه من چی بگم به سوال تو ؟

یادم نیست شما بودی گفتی تو همایش مهدویت بودم
جواب چی رو بدم با احمدی نژاد مخالفم یا موافقم
با خیلی از سیاستهاش مخالفم در این دوره بحث نمیکنم در موردش ولی در دوره اول ریاست جمهوریش راضی هستم

.After The Rain.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
" اللهم احفظ سیدنا و قائدنا امام خامنه ای ":gol:

بنظرم بهتره با اینایی که ایشونو نمیشناسن اصلا بحث نکنید ... چون بحث بی فایده ست .... بقول شاعر (ابن یمین) :

آن کس که نداند و نداند که نداند
در جهل مرکب ابدالدهر بماند
...

حامدیا

اخراجی موقت
رباخواری حرام است و سود بانکی اگر مصداق ربا باشد، حرام است.ربا چه از اشخاص باشد و چه از بانک حرام است.
مّا ربا چیست و آیا سود بانکی ربا است؟
فقها ربا را دو گونه دانسته‏اند:(1) ربای قرضی و معاملی.
1- ربای قرضی این است که شخصی یا بانک پولی را به دیگری به مدّت یک سال قرض الحسنه میدهد، به شرط این که بیش از آن پول دریافت کند. شرط اضافه باعث ربای قرضی میشود. اگر کسی صد هزار تومان به دیگری قرض بدهد به شرط این که موقع باز پرداخت صد و ده هزار تومان به صاحب پول بدهد، این اضافه حرام است.
2- ربا معاملی این است که در معاملات اجناسی که با وزن وکیل کردن خرید و فروش و مبادله میشوند، اگر جنس با همان جنس خرید و فروش یا مبادله شود، نباید یکطرف اضافه‏تر باشد، مثلاً صد کیلو گندم را نمیتوان به صد و ده کیلو گندم فروخت یا ده کیلو برنج ایرانی را به بیست کیلوی برنج خارجی خرید و فروش کرد، بلکه یا اصلاً نباید این طور معامله کرد و یا اگر جنس به همان جنس معاوضه و مبادله شد، باید هر دو هموزن باشند.در این موارد می تواند دو کیلو برنج را به دو هزار تومان بخرد و بیست کیلو برنج خارجی را به ده هزار تومان بفروشد که در حقیقت برنج با پول فروخته شده، نه برنج با برنج.
امّا سود بانک‏ها (بر اساس مصوّبه مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای محترم نگهبان و با اعتماد بر بانک‏ها که به شرایط مصوّب عمل می کنند) نه از نوع ربای قرضی است و نه از نوع ربای معاملی؛ یعنی بانک‏ها پول به کسی قرض الحسنه نمی دهند تا اضافه گرفتن آن‏ها ربا باشد، بلکه معاملات بانکی انجام می دهند، مثلاً بانک یک میلیون تومان به عنوان جعاله به شخصی که می خواهد خانه‏اش را تعمیر کند می پردازد و به صورت قسطی (ماهانه) یک میلیون و پانصد هزار تومان به مدت سه سال دریافت می کند، یا این که بانک سه میلیون تومان برای ساخت و ساز خانه به شخص به عنوان شرکت در ساختمان آن خانه پرداخت می کند، در نتیجه بانک با صاحب خانه به اندازه سه میلیون تومان شریک هستند و بعد بانک سهم خودش را به صاحب خانه به طور قسطی به مدّت ده سال به قیمت هفت میلیون تومان می فروشد. در این صورت‏ها سود بانکی نه ربای قرضی است و نه ربای معاملی. همین طور سودی را که بانک به صاحبان سپرده پرداخت می کند، چون صاحبان سپرده کوتاه مدت یا دراز مدّت پولشان را به بانک قرض الحسنه نمی دهند تا اضافه‏ای بگیرند و ربا باشد. فقها و مراجع فعلی می فرمایند: اگر بانک و سپرده گذاران و سپرده گیرندگان به شرایط مندرج در قرارداد عمل کنند، از نظر شرعی بدون اشکال است.(2)
پی نوشت‏ها:
1. تحریرالوسیله، ج 1، ص 536.2. آیت اللَّه فاضل، جامع المسائل؛ آیت اللَّه خامنه‏ای، اجوبة الاستفتائات؛ آیت اللَّه مکارم، استفتائات جدید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا