حتی خداوند بزرگ و بلندمرتبه هم به قضاوت درباره‌ی مردم نمی‌پردازد مگر پس از مرگ انسان. پس چرا من و شما چنین کاری انجام می‌دهیم؟

Hamid Reza 1

عضو جدید

نتیجه گیری زود پس از رخدادھای مھم زندگی از بی خردی است.
ارد بزرگ

وظیفه ما نیست که خطای دیگران را جستجو کنیم وبه قضاوت درباره دیگران بنشینیم.ما باید تمام نیروی خویش را برای قضاوت در کار خودمان صرف کنیم و تا وقتی که حتی یک خطا در خود می بینیم حق نداریم که در کار مردم دیگر دخالت کنیم .
گاندی

مبادا او که دارای اشتیاق و نیرویی فراوان است ، به کم شوق طعنه زند که : “چرا تو تا این حد خمود و دیررسی؟! ” . زیرا ، ای سوته دل ! فرد صالح هرگز از عریان و لخت نمی پرسد ” لباست کو؟! ” و از بی پناه سوال نمی کند ” خانه ات کجاست ؟! ”
جبران خلیل جبران

ای خدای بزرگ به من کمک کن تا وقتی می خواهم درباره راه رفتن کسی قضاوت کنم، کمی با کفش های او راه بروم.
دکتر علی شریعتی

از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کني.
ديپاک

Untitled.jpg

325263_iRODQ8C2.jpg

نظر شما چیه واقعا چرا بعضی به سادگی به خودشون اجازه میدن در مورد دیگران قضاوت کنن!

آخرین ویرایش:

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه ی ما کم و بیش درگیر این اشتباه هستیم
قضاوت نکردن راجبه دیگران یه جایگاه خاص هست که ایشالا بتونیم بهش برسیم..

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
همین یه جمله ایی که نوشتی کامل و بدون هیچ شک و شبه ایی هست ..

[h=2]حتی خداوند بزرگ و بلندمرتبه هم به قضاوت درباره‌ی مردم نمی‌پردازد مگر پس از مرگ انسان. پس چرا من و شما چنین کاری انجام می‌دهیم؟[/h]

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئولین یک موسسه خیریه متوجه شدند که وکیل پولداری در شهرشان زندگی می‌کند و تا کنون حتی یک ریال هم به خیریه کمک نکرده است. پس یکی از افرادشان را نزد او فرستادند.
مسئول خیریه: آقای وکیل ما در مورد شما تحقیق کردیم و متوجه شدیم که الحمدالله از درآمد بسیار خوبی برخوردارید ولی تا کنون هیچ کمکی به خیریه نکرده‌اید. نمی‌خواهید در این امر خیر شرکت کنید؟ …

وکیل: آیا شما در تحقیقاتی که در مورد من کردید متوجه شدید… که مادرم بعد از یک بیماری طولانی سه ساله، هفته پیش درگذشت و در طول آن سه سال، حقوق بازنشستگی‌اش کفاف مخارج سنگین درمانش را نمی‌کرد؟
مسئول خیریه: (با کمی شرمندگی) نه، نمی‌دانستم. خیلی تسلیت می‌گویم.
وکیل: آیا در تحقیقاتی که در مورد من کردید فهمیدید که برادرم در جنگ هر دو پایش را از دست داده و دیگر نمی‌تواند کار کند و زن و ۵ بچه دارد و سالهاست که خانه نشین است و نمی‌تواند از پس مخارج زندگیش برآید؟
مسئول خیریه: (با شرمندگی بیشتر) نه . نمی‌دانستم. چه گرفتاری بزرگی …
وکیل: آیا در تحقیقاتتان متوجه شدید که خواهرم سالهاست که در یک بیمارستان روانی است و چون بیمه نیست در تنگنای شدیدی برای تأمین هزینه‌های درمانش قرار دارد؟
مسئول خیریه که کاملاً شرمنده شده بود گفت: ببخشید. نمی‌دانستم اینهمه گرفتاری دارید …
وکیل: خوب. حالا وقتی من به اینها یک ریال کمک نکرده‌ام شما چطور انتظار دارید به خیریه شما کمک کنم!؟ دیدی بازم داشتین قضاوت میکردن که آخ چه مرد خوبی ..به مادر خواهر برادرش کمک میکرده..همیشه زود قضاوت نکنید..

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس از رسیدن یک تماس تلفنی برای یک عمل جراحی اورژانسی، پزشک با عجله راهی بیمارستان شد ,,, او پس از اینکه جواب تلفن را داد، بلافاصله لباسهایش را عوض کرد و مستقیم وارد بخش جراحی شد ,,,
او پدر پسر را دید که در راهرو می رفت و می آمد و منتظر دکتر بود. به محض دیدن دکتر، پدر داد زد: چرا اینقدر طول کشید تا بیایی؟ مگر نمیدانی زندگی پسر من در خطر است؟ مگر تو احساس مسئولیت نداری؟
پزشک لبخندی زد و گفت: "متأسفم، من در بیمارستان نبودم و پس از دریافت تماس تلفنی، هرچه سریعتر خودم را رساندم ,,, و اکنون، امیدوارم شما آرام باشید تا من بتوانم کارم را انجام دهم ,,,
پدر با عصبانیت گفت:"آرام باشم؟! اگر پسر خودت همین حالا توی همین اتاق بود آیا تو میتوانستی آرام بگیری؟ اگر پسر خودت همین حالا میمرد چکار میکردی؟
پزشک دوباره لبخندی زد و پاسخ داد: "من جوابی را که در کتاب قرآن گفته شده میگویم" از خاک آمده ایم و به خاک باز می گردیم ,,, شفادهنده یکی از اسمهای خداوند است ,,, پزشک نمیتواند عمر را افزایش دهد ,,, برو و برای پسرت از خدا شفاعت بخواه ,,, ما بهترین کارمان را انجام می دهیم به لطف و منت خدا ,,,
پدر زمزمه کرد: (نصیحت کردن دیگران وقتی خودمان در شرایط آنان نیستیم آسان است ),,,
عمل جراحی چند ساعت طول کشید و بعد پزشک از اتاق عمل با خوشحالی بیرون آمد ,,, خدا را شکر! پسر شما نجات پیدا کرد ,,,
و بدون اینکه منتظر جواب پدر شود، با عجله و در حالیکه بیمارستان را ترک می کرد گفت : اگر شما سؤالی دارید، از پرستار بپرسید ,,,
پدر با دیدن پرستاری که چند لحظه پس از ترک پزشک دید گفت: "چرا او اینقدر متکبر است؟ نمی توانست چند دقیقه صبر کند تا من در مورد وضعیت پسرم ازش سؤال کنم؟
پرستار درحالیکه اشک از چشمانش جاری بود پاسخ داد : پسرش دیروز در یک حادثه ی رانندگی مرد ,,, وقتی ما با او برای عمل جراحی پسر تو تماس گرفتیم، او در مراسم تدفین بود ,,, و اکنون که او جان پسر تو را نجات داد ,,, او با عجله اینجا را ترک کرد تا مراسم خاکسپاری پسرش را به اتمام برساند."
هرگز کسی را قضاوت نکنید چون شما هرگز نمیدانید زندگی آنان چگونه است و چه بر آنان میگذرد یا آنان در چه شرایطی هستند.....

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
سگ را با پوزه خونین دیدند که انتظار آنها را می کشید.زن فریاد کشید که سگ کودکم را خورد و مرد دهقان بی درنگ با شلیک گلوله سگ را از پای در آورد.
چون سراسیمه به درون خانه رفتند دیدند کودک هنوز در خواب عمیق است و گرگیاز پای در آمده و با بدن خونین نقش بر زمین شده است و به هم ریختگی اتاق از
جنگ سخت گرگ و سگ حکایت داشت.
.

.
.
آن دهقان با پیش داوری نا به جای خود چگونه می تواند درون خود را التیام بخشد؟؟؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
ممنون از دعوتتون............
منم خیلی وقت پیش یه جمله دیده بودم که داوری کافری است
به همین خاطر و به خاطر اینکه معمولا درباره منم اشتباه فکر می کنند و زود قضاوت می کنند همچین کاری نمی کنم
از اون جمله افکار، نظرات، انتخاب های شخصی و خیلی از موارد سلیقه ای نیاز به حرف زدن دارند...
دودره بازی و دورویی ها انقد زیاد شده که تر و خشک باهم می سوزن......
همه چی ممکنه، زود قضاوت نکنیم و دقت کنیم که اگه کمی دست دست کنیم و زود از کوره در نریم، واقعیت خودش رو میشه....

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند دقیقه کوتاه---حتی تو ذهنتم سو ظن نداشته

چند دقیقه کوتاه---حتی تو ذهنتم سو ظن نداشته

گوش کنید و ببینید حتی یه مرحله قبل از زود قضاوت کردن( منظورم فایل پیوست هستش)
چی میشه و با آدم چیکار میکنن

البته یه مشکلی که هست عکسایی که گذاشتین

به نظر من الان قضاوتی که میشه بیشتر در مورد کسایی که یه خورده محاسن دارن و یا
حجابشون کامله

نمیدونم این توصیه که بود ولی خیلی خوب بود
میگفت از گناهکار بدت نیاد از گناه بدت بیاد

البته یه چیزم بگم خوب فکر کنید
راه رو گم نکنید یعنی چیزی رو که نمیدونید راجعبش قضاوت نکنید
مثلا اگه کسی به طور مشهود وعینی داره یه گناهی رو انجام میده باید بهش تذکر بدیدا
71 توبه

و المومنون و المومنات بعضهم اولیاء بعض یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر [1]
مردان و زنان با ایمان یاور یکدیگرند امر به معروف و نهی از منکر می کنند.

پیوست ها

• دونکته مهم.rar
    2 مگایابت · بازدیدها: 0
بالا