جوونای ایرانی کی خوشبخت میشن؟

جوونای ایرانی کی خوشبخت میشن؟

• من به آینده جوونای ایرانی خوشبین نیستم

رای: 15 75.0%
  • من فکر میکنم جوونای ایرانی بالاخره یه روز خوشبخت میشن

رای: 2 10.0%
  • همین الان خیلی هم خوشبختن

رای: 3 15.0%

• مجموع رای دهندگان
    20

ziarifar

عضو جدید
چطور باید روز جوان رو تبریک بگم! به جوونایی که هر روز از زندگیشون تو ایران بدون هیجان و پر از کمبود پشت سر گذاشته میشه.بعضی وقتها مجبور میشی خلاف میلت حرف بزنی یا به عبارت دیگه دروغ بگی.فکرش رو کنید من ترمی 300 تا دانشجوی رشته مهندسی نفت دارم وقتی یکیشون ازم میپرسه آینده کاریم چطوریه استاد باید چی بش بگم دروغ نباید گفت و راستشم بگی طفلکا بی انگیزه میشن.واقعا باید چکار کرد برا جوونای مملکتمون.دوستانی که فقط چند تا استان تو ایران رو رفتن و از دنیا خبر ندارن لطفا از خوشبختی حرف نزنن تا دنیارو ندیدن.به پروفایلم یه نگاه که بندازن خود من وضعیتم همچین بدم نیست اینهمه نارحتم چه برسه به خیلی از جوونای مملکتمون.از صمیم قلب نگران حال و آینده جوونای ایرانم بخدا.جوونی برگشت پذیر نیست و خاطره هاش فقط میمونن.کاش میشد یا میتونستم بیشتر بنویسم اما چون تمام اطلاعاتم واقعی فقط دوست دارم ببینم به نظر دوستان فرهیخته ام چه باید کرد و اصلا کاری میشه کرد یا نه؟ همتونو دوست دارم

امیدوارم یه روز تاپیک بزنم خوش به حال جوونای ایرانی:cry:

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوونیمون همینجور میگذره اونم الکی.از اونایی که باهامون اینکارو کردن نگذریم.خدا ازشون نمیگذره . کاش میشد یه کاری کرد...

ziarifar

عضو جدید
جوونیمون همینجور میگذره اونم الکی.از اونایی که باهامون اینکارو کردن نگذریم.خدا ازشون نمیگذره . کاش میشد یه کاری کرد...

فقط سیاسیش نکنیدا لطفا.البته اگه دوس دارید من از هستی ساقط نشم.ممنونم از نظرتون

ziarifar

عضو جدید
یه نظر سنجی هم از 22 آگوست اضافه کردم.آمار گویای دید جوانان نخبه مملکت به زندگیشون خواهد بود والسلام

تکنو کرات

اخراجی موقت
فقط سیاسیش نکنید مردم رو وادار می کنید در جهت موافق صحبت کنند!! این بحث طولانیه و اینجا مجال صحبت نیست و اتفاقا دلایل اصلی بخاطر مسائل سیاسی هستش مهندس.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما هم از همان بچگی به فکر آینده مان بودیم و هستیم و خواهیم بود!
ما دلمان می خواست در آینده دکتر شویم و متخصص یک جاهایی از بدن انسان بشویم و همه مریض ها را درمان کنیم. ما تا حالا شکم چند تا قورباغه را هم عمل کرده ایم و اصلا از خون نمی ترسیم!
اما برادرمان یک روز به ما گفت: چون تو خوش خط هستی، پس نمی توانی دکتر خوبی شوی. و بعد هم گفت: اگر دکتر شوی، ممکن است هنگام تشخیص علت مرگ یک نفر که در بازداشتگاه فوت کرده، خودت هم ناگهان خودکشی شوی!
البته ما هرچه فکر کردیم نفهمیدیم برادرمان چه منظوری داشت! چون که ما دکترهای زیادی دیدیم که ساختمان هم می سازند و پول خیلی خوبی هم درمی آورند!
پس ما تصمیم گرفتیم مهندس شویم و ساختمانهای بهتری بسازیم و بعد هم پولدار شویم اما تا دوباره با برادرمان مشورت نمودیم یک پس گردنی حسابی نثارمان کرد و گفت که من که چن سال است مهندس شده ام چه … خوردم هان؟! البته ما یک جای خیلی اساسی از این مکالمه را با صلاحدید بابایمان خود سانسوری کردیم!
البته ما از زمانی که برادران رایت موفق شدند پرواز کنند، به خلبانی هم خیلی علاقه مند شدیم! اما الان، هربار که اخبار را گوش می کنیم یک هواپیما سقوط می کند و همیشه هم مقصر اصلی خلبان است و ما نمی دانیم چرا تقریبا خیلی از خلبان ها اسم شان توپولوف است.

ما از این انشا نتیجه می گیریم که آدم باید حتما از همان بچگی استعداد ذاتی برای شغل آینده داشته باشد!

آخرین ویرایش:

mehdi_petro

عضو جدید
کاربر ممتاز
از بچه گي آرزوم اين بود مهندس شم......شدم ديدم هيچي توش نيس به جز اينكه محكوميم به سوختن
اينم آينده اي بود كه از بچگي تو خيالمون سير ميكرديم باهاش

شادیاخ

عضو جدید
وضعیتی که الان شاهد اون هستیم از اوایل دهه 60 کلید خورده زمانی که آقای خمینی و اطرافیانش بر این عقیده استوار بودند که راه قدس از کربلا میگذره و در خیال خام خود پیش زمینه ظهور رو اماده میکردند در اون تاریخ ما نیاز به گوشت قربونی داشتیم و با انواع وعده و وعید احمقانه مردم تشویق شدن به تولید مثل ، هیچ از خاطرم نمیره شخصا در مدارسی درس خوندم که نیمکت های دو نفره رو 4 نفره می نشستیم این پیک جمعیت به سن تحصیل اشتغال و ازواج رسیده برای جواب به این خیل عظیم مسئولین بی تدبیر انواع موسسات قارچ گونه برای تحصیلات تکمیلی تاسیس کردند و حال با موج عظیمی از جوانان مدرک به دست با توقع بالا روبرو هستیم و در کشوری که مافیای ثروت و قدرت تصمیم گیرنده هستند و امثال جمشید بسم الله تصمیم گیرنده و مملکت داران دلال صفت که در اونواع زدو بند های مالی شرکت دارند که یک نمونشو چند ماه پیش در مجلس دیدیم وضعیت اقتصاد میشه این و در حالی که نسل سی و چهل جبهه رفته یا نرفته و انقلاب کرده و یا نکرده که همه در حال سهم خواهی هستند و و مثل کفتار تکه ای از این جسد باقی ماندرو میکنن من و شمای جوان چه حقی برای خوشبختی خواهیم داشت؟ آینده این مملکت به شدت تاریک و سیاهه و هیچ روزنه امیدی دیده نمیشه مگر اینکه اتفاق خارق العاده ای بیفته و این طاعونی که کشور رو دربرگرفته از بین بره

آخرین ویرایش:

mahan123

عضو جدید
چطور باید روز جوان رو تبریک بگم! به جوونایی که هر روز از زندگیشون تو ایران بدون هیجان و پر از کمبود پشت سر گذاشته میشه.بعضی وقتها مجبور میشی خلاف میلت حرف بزنی یا به عبارت دیگه دروغ بگی.فکرش رو کنید من ترمی 300 تا دانشجوی رشته مهندسی نفت دارم وقتی یکیشون ازم میپرسه آینده کاریم چطوریه استاد باید چی بش بگم دروغ نباید گفت و راستشم بگی طفلکا بی انگیزه میشن.واقعا باید چکار کرد برا جوونای مملکتمون.دوستانی که فقط چند تا استان تو ایران رو رفتن و از دنیا خبر ندارن لطفا از خوشبختی حرف نزنن تا دنیارو ندیدن.به پروفایلم یه نگاه که بندازن خود من وضعیتم همچین بدم نیست اینهمه نارحتم چه برسه به خیلی از جوونای مملکتمون.از صمیم قلب نگران حال و آینده جوونای ایرانم بخدا.جوونی برگشت پذیر نیست و خاطره هاش فقط میمونن.کاش میشد یا میتونستم بیشتر بنویسم اما چون تمام اطلاعاتم واقعی فقط دوست دارم ببینم به نظر دوستان فرهیخته ام چه باید کرد و اصلا کاری میشه کرد یا نه؟ همتونو دوست دارم

یک حقیقت محض اینه که توی این کشور با سواد اندک میشه به همه جا رسید اما با تحصیلات عالی خیر...
زمانیکه اوضاع کشور اینه معناش این هست که سردمدارها و بالایی های ما تشکیل شده از همین آدمها به نظر شما در چنین شرایطی چطور میشه انتظار داشت که بیشتر بودجه صرف تحقیقات بشه بجای... و همون بودجه اندک اختصاص داده شده هم از کنارش جاهای دیگه در جیب افراد دیگه هزینه نشه؟ کاری که دنیای غرب 100 سال پیش انجام داده رو از نو شروع میکنن و کلی به به به خودشون میگن و مردم هم ذوق مرگ میشن... غافل از اینکه هدف اونا هم همینه

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاری که دنیای غرب 100 سال پیش انجام داده رو از نو شروع میکنن و کلی به به به خودشون میگن و مردم هم ذوق مرگ میشن...

خوب شما برو از غرب همون کار ۱۰۰ سال پیش رو بخر! ببین بهت میده...!!!
عمو شاه یادتون هست که میخرید؟ میدونی بابتش چی میداد؟
اون اقا بابت جنگنده‌ای که قیمتش در اون زمان ۳۰ میلیون دلار بود، صرفا ۴۰۰ میلیون دلار به کارخونه‌ی سازنده رشوه داد، پول جنگنده ها رو هم داد، پول قطعاتش رو هم داد، ولی فقط جنگنده گرفت!! :)...
میدونی اون وابستگیش چه هزینه‌ای داشت؟! هزینه‌اش این بود که عمو امریکا گفت بحرین رفراندوم برگذار کن بده بره دست اعراب، اینم بدون چون و چرا کرد و بحرین رفت!!
میدونی کس دیگه‌ای که خرید، پدر محترم شاه، حاج رضا خان بود که نصف دیگه‌ی ایران رو در جنگ جهانی دوم از دست داد؟! امریکا و دوستاش به المان حمله کردن، به ژاپن حمله کردن، به ایران هم حمله کردن...!!! ژاپن و المان رو ساختن، ایران رو ......!!!

حالا شما ۸ سال جنگ رو ببین... دلیل جنگ رو هم ببین!!! عمو صدام ۱۶ سال با شاه ایران سر اروند رود درگیر بود و وقتی انقلاب شد، فرصت طلایی بود(چون اکثر ارتشی ها فرار کردن یا برخیشون اعدام شدن!)...
اون گوشتی که شما میگی اگر نبود، الان باید چرتی های امریکا برات با گالن ۴ لیتری اب میاوردن چون خوزستانی نبود که نفت بفروشه تا امثال من و شما از پولش استفاده کنیم! :)...

من یه تاپیک زدم که پاک شد! موضوع تاپیک این بود که کره‌ی شمالی کره‌ی جنوبی رو تحدید کرده بود، و کره‌ی جنوبی با اقاش(امریکا) جلسه گذاشته بود که اجازه بده موشک های با برد ۱۰۰۰ کیلومتر تولید کنه، اونوقت امریکا اجازه نداده بود و در نهایت ۵۰۰ کیلومتر شد برد نهایی موشک های اقای کره‌ی جنوبی! :).... فاصله‌ی سئول با مرز کره‌ی شمالی و توپخانه اش رو میدونی؟!!! یعنی عمو سانگ این اون اونا، با یه بار لود کردن توپخانه‌ی معروفش، نصف کره و سئول رو به خاکستر تبدیل میکنه و موشک های کره‌ی جنوبی به شهرهای اصلی همسایه‌ی شمالی نمی‌رسن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میدونستی که ایران ۱۲ ساله که موشک هاش دارن مدل به مدل تولید میشن و هنوز تو برد ۲۰۰۰ کیلومتر موندن؟! میدونستی که تحلیل گرها از دم میگن اون موشک ها برد ۲۰۰۰ تا به بالا رو دارن، ولی چون ایران رسمی اعلام نکرده، کسی نمی تونه بیاد بگه اون موشکا برا زدن اسرائیل تهیه شده؟!؟؟؟؟؟؟

میدونستی ایران از دوران جنگ داره پهپاد میسازه و پهپاد اسکن ایگل رو خط تولید براش زده(پهپاد معروف امرکیایی)!!
در حالی که امسال امریکا پهپاد های بازنشسته شده‌ی گلوبال هاک رو به کره به قیمت دونه‌ای ۱ میلیارد تومن فروخت؟!

میدونستی ترکیه دو تا ناو فرستاد که نیروهاش توسط اسرائیل قتل عام شدن و ترکیه هیچ کاری نتونست بکنه چون کل تجهیزاتش امریکاییه و رادارش کدهای شناساییش دست امریکا و اسرائیله و در حقیقت تلی اهن؟؟؟

خوب، شما رو نمی‌دونم، ولی من، با ۵۰۰۰ سال سابقه‌ی فرهنگ و تمدن، حاضر نیستم یه کشور ۶۰ ساله و یه کشور ۲۵۰ ساله بزنن تو سرم!! :)...

اون موشک پیشگام هم بله، امریکا ۷۵ سال پیش انجامش داده، ولی بجز ایران و روسیه و امریکا و دو سه تا کشور دیگه، کس دیگه‌ای این کار رو نکرده!!! :)...

چیزی که ما تنها تولید میکنیم، کشوری مثل ترکیه یا هند یا پاکستان یا ایتالیا یا اسپانیا یا یونان یا مصر یا عربستان یا قطر یا امارات با رفقای امریکاییشون هم نمی تونن انجامش بدن! :).... پس مهم نیست مال چند سال پیشه، مهم اینه که ما هم میتونیم انجامش بدیم!!

اون هزینه‌ای که صرف تحقیقات میشه تو این مملکت، کامل و کافی هست عزیزم! :) فقط چون بعضی ها انتظار دارن اون پولا باید بیاد دست چارتا جوجه فوکولی که بعدشم مدرکشون رو بگیرن برن برا امریکا و المان کار کنن فکر میکنن که پولی برای تحقیقات صرف نمیشه! :)...
که اگر نمی‌شد، RQ-170 پایین نمی‌اومد و ناوهای جماران ساخته نمی‌شد و به کوری چشم روسیه شفق تکمیل نمی‌شد....!!!! اون راداری که RQ0170 رو شناسایی کرد رو روسیه نداره، چین نداره هیچ کس نداره!!!

اون راداری که امروز روی ناو جماران ۲ نصب شد، رو از هر ۱۰ تا کشور، یکیش هم به زور داره....

بله امریکا این رو ۱۰ سال پیش زد، ولی بقیه چی؟! ما اولین نیستیم... دومی هم نیستیم! :) سومی که هستیم....
این چیزا هم بدون تلاش و تحقیق بدست نمیاد!! :)....

دانشجویی که سر کلاس میخوابه و اخر ترم با تقلب و التماس نمره‌ی پاس میگیره رو چه به گرفتن بودجه واسه تحقیق؟! اونم حق ۷۰ میلیون ادم رو!!! :)....

شادیاخ

عضو جدید
خوب شما برو از غرب همون کار ۱۰۰ سال پیش رو بخر! ببین بهت میده...!!!
عمو شاه یادتون هست که میخرید؟ میدونی بابتش چی میداد؟
اون اقا بابت جنگنده‌ای که قیمتش در اون زمان ۳۰ میلیون دلار بود، صرفا ۴۰۰ میلیون دلار به کارخونه‌ی سازنده رشوه داد، پول جنگنده ها رو هم داد، پول قطعاتش رو هم داد، ولی فقط جنگنده گرفت!! :)...
میدونی اون وابستگیش چه هزینه‌ای داشت؟! هزینه‌اش این بود که عمو امریکا گفت بحرین رفراندوم برگذار کن بده بره دست اعراب، اینم بدون چون و چرا کرد و بحرین رفت!!
میدونی کس دیگه‌ای که خرید، پدر محترم شاه، حاج رضا خان بود که نصف دیگه‌ی ایران رو در جنگ جهانی دوم از دست داد؟! امریکا و دوستاش به المان حمله کردن، به ژاپن حمله کردن، به ایران هم حمله کردن...!!! ژاپن و المان رو ساختن، ایران رو ......!!!

حالا شما ۸ سال جنگ رو ببین... دلیل جنگ رو هم ببین!!! عمو صدام ۱۶ سال با شاه ایران سر اروند رود درگیر بود و وقتی انقلاب شد، فرصت طلایی بود(چون اکثر ارتشی ها فرار کردن یا برخیشون اعدام شدن!)...
اون گوشتی که شما میگی اگر نبود، الان باید چرتی های امریکا برات با گالن ۴ لیتری اب میاوردن چون خوزستانی نبود که نفت بفروشه تا امثال من و شما از پولش استفاده کنیم! :)...

من یه تاپیک زدم که پاک شد! موضوع تاپیک این بود که کره‌ی شمالی کره‌ی جنوبی رو تحدید کرده بود، و کره‌ی جنوبی با اقاش(امریکا) جلسه گذاشته بود که اجازه بده موشک های با برد ۱۰۰۰ کیلومتر تولید کنه، اونوقت امریکا اجازه نداده بود و در نهایت ۵۰۰ کیلومتر شد برد نهایی موشک های اقای کره‌ی جنوبی! :).... فاصله‌ی سئول با مرز کره‌ی شمالی و توپخانه اش رو میدونی؟!!! یعنی عمو سانگ این اون اونا، با یه بار لود کردن توپخانه‌ی معروفش، نصف کره و سئول رو به خاکستر تبدیل میکنه و موشک های کره‌ی جنوبی به شهرهای اصلی همسایه‌ی شمالی نمی‌رسن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میدونستی که ایران ۱۲ ساله که موشک هاش دارن مدل به مدل تولید میشن و هنوز تو برد ۲۰۰۰ کیلومتر موندن؟! میدونستی که تحلیل گرها از دم میگن اون موشک ها برد ۲۰۰۰ تا به بالا رو دارن، ولی چون ایران رسمی اعلام نکرده، کسی نمی تونه بیاد بگه اون موشکا برا زدن اسرائیل تهیه شده؟!؟؟؟؟؟؟

میدونستی ایران از دوران جنگ داره پهپاد میسازه و پهپاد اسکن ایگل رو خط تولید براش زده(پهپاد معروف امرکیایی)!!
در حالی که امسال امریکا پهپاد های بازنشسته شده‌ی گلوبال هاک رو به کره به قیمت دونه‌ای ۱ میلیارد تومن فروخت؟!

میدونستی ترکیه دو تا ناو فرستاد که نیروهاش توسط اسرائیل قتل عام شدن و ترکیه هیچ کاری نتونست بکنه چون کل تجهیزاتش امریکاییه و رادارش کدهای شناساییش دست امریکا و اسرائیله و در حقیقت تلی اهن؟؟؟

خوب، شما رو نمی‌دونم، ولی من، با ۵۰۰۰ سال سابقه‌ی فرهنگ و تمدن، حاضر نیستم یه کشور ۶۰ ساله و یه کشور ۲۵۰ ساله بزنن تو سرم!! :)...

اون موشک پیشگام هم بله، امریکا ۷۵ سال پیش انجامش داده، ولی بجز ایران و روسیه و امریکا و دو سه تا کشور دیگه، کس دیگه‌ای این کار رو نکرده!!! :)...

چیزی که ما تنها تولید میکنیم، کشوری مثل ترکیه یا هند یا پاکستان یا ایتالیا یا اسپانیا یا یونان یا مصر یا عربستان یا قطر یا امارات با رفقای امریکاییشون هم نمی تونن انجامش بدن! :).... پس مهم نیست مال چند سال پیشه، مهم اینه که ما هم میتونیم انجامش بدیم!!

اون هزینه‌ای که صرف تحقیقات میشه تو این مملکت، کامل و کافی هست عزیزم! :) فقط چون بعضی ها انتظار دارن اون پولا باید بیاد دست چارتا جوجه فوکولی که بعدشم مدرکشون رو بگیرن برن برا امریکا و المان کار کنن فکر میکنن که پولی برای تحقیقات صرف نمیشه! :)...
که اگر نمی‌شد، RQ-170 پایین نمی‌اومد و ناوهای جماران ساخته نمی‌شد و به کوری چشم روسیه شفق تکمیل نمی‌شد....!!!! اون راداری که RQ0170 رو شناسایی کرد رو روسیه نداره، چین نداره هیچ کس نداره!!!

اون راداری که امروز روی ناو جماران ۲ نصب شد، رو از هر ۱۰ تا کشور، یکیش هم به زور داره....

بله امریکا این رو ۱۰ سال پیش زد، ولی بقیه چی؟! ما اولین نیستیم... دومی هم نیستیم! :) سومی که هستیم....
این چیزا هم بدون تلاش و تحقیق بدست نمیاد!! :)....

دانشجویی که سر کلاس میخوابه و اخر ترم با تقلب و التماس نمره‌ی پاس میگیره رو چه به گرفتن بودجه واسه تحقیق؟! اونم حق ۷۰ میلیون ادم رو!!! :)....

تفکرات دیکتاتوری همیشه افتخارشون سلاح هست مثل کره شمالی در حالی که مردمش گوشت تن همو میخورن رهبرش موشک آزمایش میکنه دیکتاتور ها همیشه شبیه هم هستن دوست عزیز باید باید به غرب حق داد که اینقد نگران تولید سلاح هسته ای هستن با وجود تفکراتی مثل شما کافیه این اتفاق بیفته تا دنیارو به اتیش بکشید ، شمام همینطور دوست عزیز ، با توهماتت خوش باش

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفکرات دیکتاتوری همیشه افتخارشون سلاح هست

دوست من، افتخارمون سلاحمون نیست، مسئله اینه که ما وقتی ناو نظامی تونستیم بسازیم، اومدیم از ونزوئلا پول گرفتیم و ناو تجاری براشون ساختیم!! این یعنی پول در اوردن، یعنی داشتن صنایع سنگین در کشور! :)

وقتی ما جت جنگنده هر چند نه در حد بهترین های دوران! ساختیم، تجاربش بهمون کمک کرد که الان هواپیماهای سبک مسافربری ساختیم! :) معنیش مشخصه! :)...

وقتی ما بالگرد سوپر کبری یا طوفان ۲ رو ارائه کردیم و اصلاح کردیم، تجاربی در خصوص ساخت بالگرد به دست اومد و الان داریم بالگرد میزنیم برا خودمون که ارائه اش به سازمان های مختلف، کلی کارها رو راحت میکنه! :)... و کلی پول رو خروجش رو جلوگیری میکنه...

وقتی ما موشک قاره پیما ساختیم، تونستیم یکی از معدود کشورهای دنیا باشیم که تونسته ماهواره بفرسته هوا، و ماهواره‌های شریف و امیر کبیر انشاالله سال ۹۲ اوایلش(بهار) ارسال میشن به فضا...! :)

وقتی موشک های بالستیک و سوخت جامد ساختیم، تونستیم در سازمان هوافضای کشورمون موجود زنده به فضا بفرستیم! اونم سازمان هوافضایی که عمرش ۵ ساله! :)....

دوست من، مسابقه‌ی تجهیزاتی نظامی امریکا با شوری سابق رو نیگا کن! در اون زمان، به طرز وحشتناکی سلاح های گوناگون میساختن!! مثلا تانک با توپ لیزری که شوروی ساخت، ولی الان تو دنیا هنوز بهره برداری کامل نشده! :)...

بنابراین، صنایع نظامی، علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، کاربرد های چند گانه، حفظ امنیت رو هم به همراه دارن! :)....
مثلا شما میدونستین که تا سال ۸۷ ایران به انگلیسی ها پول میداد که از کشتی های تجاریش محافظت کنن؟! ولی با اومدن جماران که خیلی ها مسخره‌اش میکنن این تامین امنیت به وسیله‌ی خودمون انجام میشه؟!!!
یکی از دوستان در نیروی دریایی بود، میگفت چهارتا جوجه فوکولی انگلیسی میومدن تو، یه وانت اسلحه هم همراهشون بود و اخر سر هم میرفتن و ۲۰-۳۰ هزار تا پول میگرفتن! :)....!!!

بعدشم، چون من پست کسی رو نقل قول گرفتم که مسایل نظامی رو گفته بود، من مسایل نظامی رو مثال زدم! :)....

سلول های بنیادی، تولید و ساخت دارو ها.... بحث پالایشگاه‌ها و سکوهای جدید نفتی! بحث تاسیسات هسته‌ای و تولید سانتریفیوژ ها... بحث تولید برق و سد سازی ها....
بحث ساخت قطار و لوکوموتیو...
اینا همه چیزایی هستش که خودمون به علم و دانش انجامش دست پیدا کردیم و هرچند ضعیف، ولی داریم کار میکنیم چون باید از یه جایی شروع کرد! :)...

با توهماتت خوش باش
حالا این لیست، مال امسال بود فقط! :) کجاش توهم بود؟ کدوم کشوری در ابتدای شروع پیشرفتش، اینجوری بود؟! شما که متوهم نیستید بگید! :) درضمن، تاپیک برخورد پلیس امریکا رو هم ببینید و نظرتون رو بگین!‌:)